1. Round
25/08/2017 23:05 Tigre - Vélez Sársfield 0:3 (0:0)
26/08/2017 01:05 CA Banfield - Belgrano Córdoba 2:1 (2:0)
18:05 Defensa y Justicia - GyE La Plata 4:4 (3:3)
20:15 CA Colón - Rosario Central 1:1 (0:0)
22:05 Talleres Córdoba - CA Lanús 5:2 (0:0)
27/08/2017 00:05 Independiente - Huracán 3:1 (1:1)
15:05 CA San Martín - Patronato 2:0 (1:0)
18:05 Atlético Tucumán - CD Godoy Cruz 2:1 (2:0)
20:05 San Lorenzo - Racing Club 1:1 (0:1)
22:05 Boca Juniors - Olimpo 3:0 (2:0)
28/08/2017 00:05 CA Temperley - River Plate 0:1 (0:1)
23:05 Newell's Old Boys - Unión de Santa Fe 1:1 (0:0)
29/08/2017 01:05 Estudiantes - Arsenal Sarandí 2:1 (0:1)
08/10/2017 20:00 Argentinos Juniors - Chacarita Juniors 1:0 (1:0)
2. Round
08/09/2017 23:05 Vélez Sársfield - Atlético Tucumán 2:0 (1:0)
23:05 Arsenal Sarandí - CA Colón 0:1 (0:0)
09/09/2017 01:15 Olimpo - Independiente 1:1 (0:1)
18:05 Belgrano Córdoba - CA San Martín 1:0 (0:0)
20:05 Estudiantes - Defensa y Justicia 0:1 (0:0)
22:05 Patronato - Argentinos Juniors 2:1 (1:1)
10/09/2017 00:05 Racing Club - CA Temperley 4:1 (1:0)
15:05 Chacarita Juniors - Tigre 1:1 (0:0)
18:05 CD Godoy Cruz - Talleres Córdoba 2:1 (1:0)
20:05 Rosario Central - San Lorenzo 0:0 (0:0)
22:05 River Plate - CA Banfield 3:1 (2:1)
11/09/2017 00:05 CA Lanús - Boca Juniors 0:1 (0:0)
23:05 Unión de Santa Fe - GyE La Plata 1:0 (1:0)
12/09/2017 01:05 Huracán - Newell's Old Boys 1:0 (1:0)
3. Round
15/09/2017 23:05 Tigre - Patronato 1:3 (1:1)
16/09/2017 01:05 CA Colón - Estudiantes 0:0 (0:0)
18:05 Argentinos Juniors - Belgrano Córdoba 1:2 (1:1)
18:05 Defensa y Justicia - Unión de Santa Fe 1:3 (1:2)
20:15 Newell's Old Boys - Olimpo 2:0 (0:0)
22:05 San Lorenzo - Arsenal Sarandí 1:0 (0:0)
17/09/2017 00:05 Independiente - CA Lanús 0:1 (0:0)
15:05 Talleres Córdoba - Vélez Sársfield 0:0 (0:0)
18:05 Atlético Tucumán - Chacarita Juniors 1:1 (0:1)
20:05 CA Banfield - Racing Club 1:0 (1:0)
22:05 Boca Juniors - CD Godoy Cruz 4:1 (2:1)
18/09/2017 00:05 CA San Martín - River Plate 1:3 (1:2)
23:05 GyE La Plata - Huracán 1:3 (0:1)
19/09/2017 01:05 CA Temperley - Rosario Central 1:1 (0:1)
4. Round
22/09/2017 23:05 Belgrano Córdoba - Tigre 0:0 (0:0)
23/09/2017 01:05 Patronato - Atlético Tucumán 2:1 (1:0)
18:05 Huracán - Unión de Santa Fe 0:0 (0:0)
18:05 Arsenal Sarandí - CA Temperley 0:1 (0:1)
20:15 Chacarita Juniors - Talleres Córdoba 0:1 (0:0)
22:05 Vélez Sársfield - Boca Juniors 0:4 (0:1)
24/09/2017 00:05 CD Godoy Cruz - Independiente 1:0 (0:0)
15:05 CA Colón - Defensa y Justicia 3:1 (1:0)
18:05 Olimpo - GyE La Plata 0:1 (0:1)
20:05 Rosario Central - CA Banfield 0:4 (0:2)
22:05 River Plate - Argentinos Juniors 1:1 (1:1)
25/09/2017 00:05 Racing Club - CA San Martín 0:0 (0:0)
23:05 CA Lanús - Newell's Old Boys 1:0 (0:0)
26/09/2017 01:05 Estudiantes - San Lorenzo 1:3 (0:1)
5. Round
29/09/2017 23:05 Defensa y Justicia - Huracán 0:0 (0:0)
23:05 Unión de Santa Fe - Olimpo 2:0 (0:0)
30/09/2017 01:05 Atlético Tucumán - Belgrano Córdoba 0:0 (0:0)
18:05 San Lorenzo - CA Colón 0:0 (0:0)
20:05 CA Temperley - Estudiantes 0:3 (0:3)
22:05 GyE La Plata - CA Lanús 1:3 (0:2)
01/10/2017 00:05 Argentinos Juniors - Racing Club 2:0 (0:0)
15:05 Talleres Córdoba - Patronato 1:0 (0:0)
18:05 CA San Martín - Rosario Central 3:1 (0:1)
20:05 Independiente - Vélez Sársfield 1:0 (0:0)
22:05 Boca Juniors - Chacarita Juniors 1:0 (1:0)
02/10/2017 00:05 Tigre - River Plate 1:1 (1:1)
23:05 CA Banfield - Arsenal Sarandí 1:2 (1:0)
03/10/2017 01:05 Newell's Old Boys - CD Godoy Cruz 0:0 (0:0)
6. Round
13/10/2017 23:05 CA Lanús - Unión de Santa Fe 2:1 (0:1)
14/10/2017 01:05 San Lorenzo - Defensa y Justicia 3:1 (1:0)
18:05 CA Colón - CA Temperley 2:0 (1:0)
18:05 Rosario Central - Argentinos Juniors 1:3 (0:1)
20:15 Estudiantes - CA Banfield 1:1 (0:1)
22:05 Vélez Sársfield - Newell's Old Boys 1:0 (1:0)
15/10/2017 00:05 Racing Club - Tigre 1:0 (0:0)
15:05 Chacarita Juniors - Independiente 1:2 (1:1)
18:05 CD Godoy Cruz - GyE La Plata 3:0 (2:0)
20:05 Belgrano Córdoba - Talleres Córdoba 0:0 (0:0)
22:05 River Plate - Atlético Tucumán 2:2 (0:0)
16/10/2017 00:05 Patronato - Boca Juniors 0:2 (0:0)
23:05 Olimpo - Huracán 0:2 (0:1)
17/10/2017 01:05 Arsenal Sarandí - CA San Martín 0:1 (0:0)
7. Round
27/10/2017 23:05 CA Banfield - CA Colón 1:1 (0:1)
28/10/2017 01:05 Argentinos Juniors - Arsenal Sarandí 3:2 (2:2)
18:00 Huracán - CA Lanús 4:0 (2:0)
18:00 Unión de Santa Fe - CD Godoy Cruz 2:0 (0:0)
20:10 CA San Martín - Estudiantes 1:0 (1:0)
22:20 Atlético Tucumán - Racing Club 3:1 (3:1)
29/10/2017 00:20 Talleres Córdoba - River Plate 4:0 (1:0)
14:05 Newell's Old Boys - Chacarita Juniors 2:1 (2:0)
17:05 GyE La Plata - Vélez Sársfield 4:0 (1:0)
19:05 CA Temperley - San Lorenzo 0:2 (0:1)
21:05 Boca Juniors - Belgrano Córdoba 4:0 (2:0)
23:05 Independiente - Patronato 1:1 (0:1)
30/10/2017 22:05 Defensa y Justicia - Olimpo 1:1 (1:0)
31/10/2017 00:05 Tigre - Rosario Central 1:1 (1:0)
8. Round
03/11/2017 22:05 Chacarita Juniors - GyE La Plata 2:0 (1:0)
04/11/2017 00:05 CD Godoy Cruz - Huracán 2:1 (1:0)
17:05 CA Colón - CA San Martín 3:3 (1:1)
17:05 CA Lanús - Olimpo 0:2 (0:1)
19:15 San Lorenzo - CA Banfield 0:1 (0:1)
21:05 Rosario Central - Atlético Tucumán 0:1 (0:0)
05/11/2017 00:30 Racing Club - Talleres Córdoba 1:1 (0:0)
14:05 CA Temperley - Defensa y Justicia 1:4 (0:3)
17:05 Belgrano Córdoba - Independiente 0:0 (0:0)
17:05 Estudiantes - Argentinos Juniors 1:0 (0:0)
21:05 River Plate - Boca Juniors 1:2 (0:1)
06/11/2017 20:05 Arsenal Sarandí - Tigre 0:0 (0:0)
22:05 Patronato - Newell's Old Boys 0:0 (0:0)
07/11/2017 00:05 Vélez Sársfield - Unión de Santa Fe 0:2 (0:1)
9. Round
17/11/2017 20:00 Argentinos Juniors - CA Colón 0:1 (0:0)
22:15 Atlético Tucumán - Arsenal Sarandí 0:0 (0:0)
18/11/2017 00:30 Newell's Old Boys - Belgrano Córdoba 0:1 (0:0)
20:00 Defensa y Justicia - CA Lanús 3:0 (0:0)
20:00 CA Banfield - CA Temperley 0:0 (0:0)
22:15 CA San Martín - San Lorenzo 1:3 (0:1)
19/11/2017 00:30 Independiente - River Plate 1:0 (0:0)
20:00 Unión de Santa Fe - Chacarita Juniors 0:0 (0:0)
20:00 Tigre - Estudiantes 2:0 (1:0)
22:15 Boca Juniors - Racing Club 1:2 (1:1)
20/11/2017 00:30 Talleres Córdoba - Rosario Central 0:1 (0:0)
20:00 GyE La Plata - Patronato 2:0 (1:0)
22:15 Olimpo - CD Godoy Cruz 1:1 (1:0)
21/11/2017 00:30 Huracán - Vélez Sársfield 1:0 (1:0)
10. Round
24/11/2017 20:00 CA Banfield - Defensa y Justicia 0:1 (0:1)
22:15 Chacarita Juniors - Huracán 0:2 (0:1)
25/11/2017 00:30 CA Colón - Tigre 3:1 (0:1)
20:00 Belgrano Córdoba - GyE La Plata 2:0 (0:0)
20:00 Patronato - Unión de Santa Fe 2:3 (1:2)
22:15 San Lorenzo - Argentinos Juniors 1:0 (1:0)
26/11/2017 00:30 Racing Club - Independiente 0:1 (0:1)
20:00 Estudiantes - Atlético Tucumán 1:0 (0:0)
22:15 River Plate - Newell's Old Boys 1:3 (0:0)
27/11/2017 00:30 Rosario Central - Boca Juniors 1:0 (1:0)
20:00 Arsenal Sarandí - Talleres Córdoba 0:1 (0:1)
22:15 Vélez Sársfield - Olimpo 3:0 (0:0)
28/11/2017 00:30 CA Temperley - CA San Martín 1:0 (1:0)
08/02/2018 00:30 CD Godoy Cruz - CA Lanús -:-
11. Round
01/12/2017 20:00 Unión de Santa Fe - Belgrano Córdoba 1:1 (1:0)
22:15 Defensa y Justicia - CD Godoy Cruz 3:2 (1:0)
02/12/2017 00:30 Huracán - Patronato 1:1 (0:1)
20:00 Olimpo - Chacarita Juniors 2:0 (1:0)
20:00 Argentinos Juniors - CA Temperley 2:2 (0:1)
03/12/2017 00:30 Newell's Old Boys - Racing Club 2:2 (2:1)
20:00 Tigre - San Lorenzo 1:2 (1:1)
20:30 Talleres Córdoba - Estudiantes 0:1 (0:1)
22:30 Boca Juniors - Arsenal Sarandí 2:0 (1:0)
04/12/2017 00:30 GyE La Plata - River Plate 2:1 (0:0)
20:00 CA Lanús - Vélez Sársfield 0:0 (0:0)
22:15 Atlético Tucumán - CA Colón 2:0 (1:0)
05/12/2017 00:30 CA San Martín - CA Banfield 2:1 (2:0)
29/01/2018 00:10 Independiente - Rosario Central -:-
12. Round
22/11/2017 22:15 River Plate - Unión de Santa Fe 2:0 (0:0)
23/11/2017 22:15 Vélez Sársfield - CD Godoy Cruz 0:1 (0:0)
30/11/2017 22:15 San Lorenzo - Atlético Tucumán 2:0 (1:0)
08/12/2017 20:00 CA Temperley - Tigre 2:1 (2:1)
22:15 Patronato - Olimpo 1:0 (0:0)
09/12/2017 00:30 Belgrano Córdoba - Huracán 1:0 (0:0)
20:00 CA Banfield - Argentinos Juniors 2:3 (1:2)
10/12/2017 00:30 Arsenal Sarandí - Independiente 1:2 (0:1)
20:00 Rosario Central - Newell's Old Boys 1:0 (1:0)
22:15 CA Colón - Talleres Córdoba 0:2 (0:1)
22:15 Racing Club - GyE La Plata 3:1 (1:1)
11/12/2017 00:30 Estudiantes - Boca Juniors 0:1 (0:0)
22:15 CA San Martín - Defensa y Justicia 1:0 (1:0)
12/12/2017 00:30 Chacarita Juniors - CA Lanús 3:0 (2:0)
13. Round
26/01/2018 22:00 CD Godoy Cruz - Chacarita Juniors -:-
22:00 Tigre - CA Banfield -:-
27/01/2018 00:15 Talleres Córdoba - San Lorenzo -:-
20:00 Defensa y Justicia - Vélez Sársfield -:-
20:00 Newell's Old Boys - Arsenal Sarandí -:-
22:15 CA Lanús - Patronato -:-
28/01/2018 00:30 Boca Juniors - CA Colón -:-
20:00 Olimpo - Belgrano Córdoba -:-
20:00 Argentinos Juniors - CA San Martín -:-
22:15 Unión de Santa Fe - Racing Club -:-
29/01/2018 00:30 Huracán - River Plate -:-
22:00 GyE La Plata - Rosario Central -:-
22:00 Atlético Tucumán - CA Temperley -:-
30/01/2018 00:15 Independiente - Estudiantes -:-
14. Round
02/02/2018 22:00 Argentinos Juniors - Defensa y Justicia -:-
22:00 Patronato - CD Godoy Cruz -:-
03/02/2018 00:15 Belgrano Córdoba - CA Lanús -:-
20:00 CA Banfield - Atlético Tucumán -:-
20:00 Rosario Central - Unión de Santa Fe -:-
22:15 River Plate - Olimpo -:-
04/02/2018 00:30 CA Colón - Independiente -:-
20:00 Estudiantes - Newell's Old Boys -:-
20:00 Arsenal Sarandí - GyE La Plata -:-
22:15 San Lorenzo - Boca Juniors -:-
05/02/2018 00:30 Racing Club - Huracán -:-
22:00 CA Temperley - Talleres Córdoba -:-
22:00 Chacarita Juniors - Vélez Sársfield -:-
06/02/2018 00:15 CA San Martín - Tigre -:-
15. Round
09/02/2018 22:00 Defensa y Justicia - Chacarita Juniors -:-
22:00 Unión de Santa Fe - Arsenal Sarandí -:-
10/02/2018 00:15 Newell's Old Boys - CA Colón -:-
20:00 Vélez Sársfield - Patronato -:-
20:00 GyE La Plata - Estudiantes -:-
22:15 Olimpo - Racing Club -:-
11/02/2018 00:30 Independiente - San Lorenzo -:-
20:00 CD Godoy Cruz - Belgrano Córdoba -:-
20:00 Talleres Córdoba - CA Banfield -:-
22:15 Boca Juniors - CA Temperley -:-
12/02/2018 00:30 CA Lanús - River Plate -:-
22:00 Atlético Tucumán - CA San Martín -:-
22:00 Tigre - Argentinos Juniors -:-
13/02/2018 00:15 Huracán - Rosario Central -:-
16. Round
16/02/2018 22:00 Estudiantes - Unión de Santa Fe -:-
22:00 Racing Club - CA Lanús -:-
17/02/2018 00:15 Belgrano Córdoba - Vélez Sársfield -:-
20:00 Argentinos Juniors - Atlético Tucumán -:-
20:00 San Lorenzo - Newell's Old Boys -:-
22:15 Rosario Central - Olimpo -:-
18/02/2018 00:30 CA Temperley - Independiente -:-
20:00 CA San Martín - Talleres Córdoba -:-
20:00 Arsenal Sarandí - Huracán -:-
22:15 River Plate - CD Godoy Cruz -:-
19/02/2018 00:30 CA Banfield - Boca Juniors -:-
22:00 Tigre - Defensa y Justicia -:-
22:00 Patronato - Chacarita Juniors -:-
20/02/2018 00:15 CA Colón - GyE La Plata -:-
17. Round
23/02/2018 22:00 Olimpo - Arsenal Sarandí -:-
22:00 Huracán - Estudiantes -:-
24/02/2018 00:15 CD Godoy Cruz - Racing Club -:-
20:00 Defensa y Justicia - Patronato -:-
20:00 CA Lanús - Rosario Central -:-
22:15 Vélez Sársfield - River Plate -:-
25/02/2018 00:30 Atlético Tucumán - Tigre -:-
20:00 Chacarita Juniors - Belgrano Córdoba -:-
20:00 Independiente - CA Banfield -:-
22:15 Boca Juniors - CA San Martín -:-
26/02/2018 00:30 Unión de Santa Fe - CA Colón -:-
22:00 Newell's Old Boys - CA Temperley -:-
22:10 Talleres Córdoba - Argentinos Juniors -:-
27/02/2018 00:15 GyE La Plata - San Lorenzo -:-
18. Round
02/03/2018 22:00 Arsenal Sarandí - CA Lanús -:-
22:00 Belgrano Córdoba - Patronato -:-
03/03/2018 00:15 CA Colón - Huracán -:-
20:00 CA Temperley - GyE La Plata -:-
20:00 San Lorenzo - Unión de Santa Fe -:-
22:15 Tigre - Talleres Córdoba -:-
04/03/2018 00:30 Rosario Central - CD Godoy Cruz -:-
20:00 Atlético Tucumán - Defensa y Justicia -:-
20:00 CA Banfield - Newell's Old Boys -:-
22:15 Racing Club - Vélez Sársfield -:-
05/03/2018 00:30 River Plate - Chacarita Juniors -:-
22:00 CA San Martín - Independiente -:-
22:00 Estudiantes - Olimpo -:-
06/03/2018 00:15 Argentinos Juniors - Boca Juniors -:-
19. Round
09/03/2018 22:00 CD Godoy Cruz - Arsenal Sarandí -:-
22:00 GyE La Plata - CA Banfield -:-
10/03/2018 00:15 Talleres Córdoba - Atlético Tucumán -:-
20:00 Chacarita Juniors - Racing Club -:-
20:00 Olimpo - CA Colón -:-
22:15 Boca Juniors - Tigre -:-
11/03/2018 00:30 Patronato - River Plate -:-
20:00 CA Lanús - Estudiantes -:-
20:00 Huracán - San Lorenzo -:-
22:15 Vélez Sársfield - Rosario Central -:-
12/03/2018 00:30 Independiente - Argentinos Juniors -:-
22:00 Defensa y Justicia - Belgrano Córdoba -:-
22:00 Unión de Santa Fe - CA Temperley -:-
13/03/2018 00:15 Newell's Old Boys - CA San Martín -:-
20. Round
16/03/2018 22:00 Rosario Central - Chacarita Juniors -:-
17/03/2018 00:15 CA Colón - CA Lanús -:-
16:15 Argentinos Juniors - Newell's Old Boys -:-
16:15 CA Temperley - Huracán -:-
18:30 CA San Martín - GyE La Plata -:-
20:45 San Lorenzo - Olimpo -:-
23:00 Talleres Córdoba - Defensa y Justicia -:-
18/03/2018 14:00 Racing Club - Patronato -:-
16:15 Arsenal Sarandí - Vélez Sársfield -:-
18:30 Estudiantes - CD Godoy Cruz -:-
20:00 River Plate - Belgrano Córdoba -:-
23:00 Atlético Tucumán - Boca Juniors -:-
19/03/2018 22:00 CA Banfield - Unión de Santa Fe -:-
23:15 Tigre - Independiente -:-
21. Round
30/03/2018 23:00 Huracán - CA Banfield -:-
31/03/2018 01:15 Belgrano Córdoba - Racing Club -:-
17:15 Vélez Sársfield - Estudiantes -:-
17:15 Newell's Old Boys - Tigre -:-
19:30 GyE La Plata - Argentinos Juniors -:-
21:45 Unión de Santa Fe - CA San Martín -:-
01/04/2018 00:00 Independiente - Atlético Tucumán -:-
15:00 Defensa y Justicia - River Plate -:-
17:15 Chacarita Juniors - Arsenal Sarandí -:-
19:30 Patronato - Rosario Central -:-
21:45 Boca Juniors - Talleres Córdoba -:-
02/04/2018 00:00 CA Lanús - San Lorenzo -:-
23:00 Olimpo - CA Temperley -:-
03/04/2018 01:15 CD Godoy Cruz - CA Colón -:-
22. Round
06/04/2018 23:00 Tigre - GyE La Plata -:-
07/04/2018 01:15 Argentinos Juniors - Unión de Santa Fe -:-
17:15 CA Temperley - CA Lanús -:-
17:15 Rosario Central - Belgrano Córdoba -:-
19:30 CA Colón - Vélez Sársfield -:-
21:45 CA Banfield - Olimpo -:-
08/04/2018 00:00 Boca Juniors - Defensa y Justicia -:-
15:00 San Lorenzo - CD Godoy Cruz -:-
17:15 CA San Martín - Huracán -:-
19:30 Atlético Tucumán - Newell's Old Boys -:-
21:45 Talleres Córdoba - Independiente -:-
09/04/2018 00:00 Racing Club - River Plate -:-
23:00 Arsenal Sarandí - Patronato -:-
10/04/2018 01:15 Estudiantes - Chacarita Juniors -:-
23. Round
13/04/2018 23:00 Huracán - Argentinos Juniors -:-
14/04/2018 01:15 GyE La Plata - Atlético Tucumán -:-
17:15 CD Godoy Cruz - CA Temperley -:-
17:15 Olimpo - CA San Martín -:-
19:30 CA Lanús - CA Banfield -:-
21:45 Belgrano Córdoba - Arsenal Sarandí -:-
15/04/2018 00:00 Defensa y Justicia - Racing Club -:-
15:00 Unión de Santa Fe - Tigre -:-
17:15 Patronato - Estudiantes -:-
19:30 Chacarita Juniors - CA Colón -:-
21:45 River Plate - Rosario Central -:-
16/04/2018 00:00 Independiente - Boca Juniors -:-
23:00 Newell's Old Boys - Talleres Córdoba -:-
17/04/2018 01:15 Vélez Sársfield - San Lorenzo -:-
24. Round
20/04/2018 23:00 Argentinos Juniors - Olimpo -:-
21/04/2018 01:15 Estudiantes - Belgrano Córdoba -:-
17:15 CA San Martín - CA Lanús -:-
17:15 CA Temperley - Vélez Sársfield -:-
19:30 Talleres Córdoba - GyE La Plata -:-
21:45 CA Banfield - CD Godoy Cruz -:-
22/04/2018 00:00 San Lorenzo - Chacarita Juniors -:-
15:00 Tigre - Huracán -:-
17:15 Rosario Central - Racing Club -:-
19:30 Atlético Tucumán - Unión de Santa Fe -:-
21:45 Arsenal Sarandí - River Plate -:-
23/04/2018 00:00 Boca Juniors - Newell's Old Boys -:-
23:00 CA Colón - Patronato -:-
24/04/2018 01:15 Independiente - Defensa y Justicia -:-
25. Round
27/04/2018 23:00 Chacarita Juniors - CA Temperley -:-
28/04/2018 01:15 CD Godoy Cruz - CA San Martín -:-
17:15 Defensa y Justicia - Rosario Central -:-
17:15 Vélez Sársfield - CA Banfield -:-
19:30 Newell's Old Boys - Independiente -:-
21:45 CA Lanús - Argentinos Juniors -:-
29/04/2018 00:00 Huracán - Atlético Tucumán -:-
15:00 GyE La Plata - Boca Juniors -:-
17:15 Patronato - San Lorenzo -:-
19:30 Belgrano Córdoba - CA Colón -:-
21:45 River Plate - Estudiantes -:-
30/04/2018 00:00 Racing Club - Arsenal Sarandí -:-
23:00 Unión de Santa Fe - Talleres Córdoba -:-
01/05/2018 01:15 Olimpo - Tigre -:-
26. Round
04/05/2018 23:00 CA San Martín - Vélez Sársfield -:-
05/05/2018 01:15 San Lorenzo - Belgrano Córdoba -:-
17:15 Argentinos Juniors - CD Godoy Cruz -:-
17:15 Arsenal Sarandí - Rosario Central -:-
19:30 Newell's Old Boys - Defensa y Justicia -:-
21:45 Talleres Córdoba - Huracán -:-
06/05/2018 00:00 Atlético Tucumán - Olimpo -:-
15:00 CA Temperley - Patronato -:-
17:15 Independiente - GyE La Plata -:-
19:30 Tigre - CA Lanús -:-
21:45 Boca Juniors - Unión de Santa Fe -:-
07/05/2018 00:00 Estudiantes - Racing Club -:-
23:00 CA Banfield - Chacarita Juniors -:-
08/05/2018 01:15 CA Colón - River Plate -:-
27. Round
13/05/2018 Defensa y Justicia - Arsenal Sarandí -:-
Rosario Central - Estudiantes -:-
Racing Club - CA Colón -:-
River Plate - San Lorenzo -:-
Belgrano Córdoba - CA Temperley -:-
Patronato - CA Banfield -:-
Chacarita Juniors - CA San Martín -:-
Vélez Sársfield - Argentinos Juniors -:-
CD Godoy Cruz - Tigre -:-
CA Lanús - Atlético Tucumán -:-
Olimpo - Talleres Córdoba -:-
Huracán - Boca Juniors -:-
Unión de Santa Fe - Independiente -:-
GyE La Plata - Newell's Old Boys -:-