1. Round
27/08/2017 22:15 Jorge Wilstermann - San José 1:0 (0:0)
02/09/2017 20:00 Universitario de Sucre - Guabirá 1:1 (1:1)
13/09/2017 20:00 Sport Boys Warnes - Nacional Potosí 3:2 (1:0)
14/09/2017 01:00 Bolívar - Oriente Petrolero 1:1 (1:0)
01:30 Blooming - The Strongest 0:0 (0:0)
08/10/2017 20:00 Real Potosí - Petrolero de Yacuiba 1:1 (0:1)
2. Round
28/07/2017 20:30 Oriente Petrolero - Real Potosí 3:1 (1:0)
29/07/2017 20:00 Petrolero de Yacuiba - Sport Boys Warnes 0:0 (0:0)
22:15 Universitario de Sucre - Jorge Wilstermann 2:4 (0:2)
30/07/2017 20:00 Guabirá - Bolívar 3:0 (0:0)
20:00 Nacional Potosí - Blooming 0:0 (0:0)
22:15 The Strongest - San José 1:2 (1:0)
3. Round
04/08/2017 01:00 The Strongest - Sport Boys Warnes 5:1 (3:0)
05/08/2017 01:00 Jorge Wilstermann - Guabirá 3:0 (1:0)
06/08/2017 20:00 Petrolero de Yacuiba - Bolívar 2:0 (0:0)
07/08/2017 20:00 Oriente Petrolero - Universitario de Sucre 1:0 (1:0)
22:15 San José - Blooming 1:1 (1:0)
10/08/2017 00:30 Nacional Potosí - Real Potosí 0:1 (0:1)
4. Round
11/08/2017 20:00 Petrolero de Yacuiba - San José 1:0 (1:0)
12/08/2017 20:00 Guabirá - Sport Boys Warnes 0:2 (0:2)
13/08/2017 20:00 Universitario de Sucre - Real Potosí 2:1 (1:0)
21:00 Bolívar - Jorge Wilstermann 1:1 (1:0)
22:15 Nacional Potosí - The Strongest 1:2 (1:0)
14/08/2017 00:30 Oriente Petrolero - Blooming 0:0 (0:0)
5. Round
19/08/2017 20:00 Jorge Wilstermann - Nacional Potosí 2:1 (1:0)
22:15 The Strongest - Petrolero de Yacuiba 1:1 (0:1)
20/08/2017 00:30 Sport Boys Warnes - Universitario de Sucre 1:1 (0:0)
20:00 Real Potosí - Bolívar 2:3 (0:1)
22:15 San José - Oriente Petrolero 1:2 (0:0)
21/08/2017 00:30 Blooming - Guabirá 2:2 (0:1)
6. Round
23/08/2017 20:00 Guabirá - San José 3:1 (1:1)
24/08/2017 01:00 Real Potosí - Jorge Wilstermann 2:5 (2:1)
20:00 Petrolero de Yacuiba - Nacional Potosí 0:1 (0:0)
23:15 Universitario de Sucre - Blooming 0:2 (0:1)
25/08/2017 01:00 Bolívar - Sport Boys Warnes 2:0 (1:0)
01:30 Oriente Petrolero - The Strongest 1:1 (0:0)
7. Round
08/09/2017 20:00 Sport Boys Warnes - Real Potosí 0:1 (0:0)
09/09/2017 20:00 San José - Universitario de Sucre 4:3 (2:2)
22:15 The Strongest - Guabirá 3:0 (2:0)
10/09/2017 20:00 Jorge Wilstermann - Petrolero de Yacuiba 1:1 (1:1)
20:00 Blooming - Bolívar 1:2 (0:1)
22:15 Nacional Potosí - Oriente Petrolero 0:0 (0:0)
8. Round
16/09/2017 20:00 Guabirá - Nacional Potosí 4:0 (2:0)
22:15 Real Potosí - Blooming 2:0 (0:0)
17/09/2017 20:00 Sport Boys Warnes - Jorge Wilstermann 1:0 (0:0)
21:00 Bolívar - San José 2:1 (0:0)
22:15 Universitario de Sucre - The Strongest 2:0 (1:0)
18/09/2017 00:30 Oriente Petrolero - Petrolero de Yacuiba 2:2 (2:1)
9. Round
23/09/2017 20:00 Petrolero de Yacuiba - Guabirá 4:3 (2:2)
22:15 Nacional Potosí - Universitario de Sucre 2:3 (1:2)
24/09/2017 20:00 The Strongest - Bolívar 1:2 (0:0)
22:15 San José - Real Potosí 3:0 (0:0)
25/09/2017 00:30 Blooming - Sport Boys Warnes 2:0 (0:0)
01:00 Jorge Wilstermann - Oriente Petrolero 2:0 (0:0)
10. Round
28/09/2017 01:00 Real Potosí - The Strongest 1:2 (0:1)
01:00 Bolívar - Nacional Potosí 3:1 (2:0)
01:30 Oriente Petrolero - Guabirá 3:1 (0:1)
20:00 Sport Boys Warnes - San José 1:0 (0:0)
23:15 Universitario de Sucre - Petrolero de Yacuiba 0:0 (0:0)
29/09/2017 01:30 Blooming - Jorge Wilstermann 1:0 (1:0)
11. Round
14/10/2017 20:00 San José - Nacional Potosí 1:0 (0:0)
15/10/2017 00:00 Blooming - Petrolero de Yacuiba 1:0 (0:0)
20:00 Universitario de Sucre - Bolívar 1:2 (0:2)
20:00 Real Potosí - Guabirá 2:0 (0:0)
22:15 Jorge Wilstermann - The Strongest 1:2 (1:1)
16/10/2017 00:30 Sport Boys Warnes - Oriente Petrolero 1:1 (1:0)
12. Round
18/10/2017 20:00 Guabirá - Universitario de Sucre 2:1 (1:0)
19/10/2017 00:00 Nacional Potosí - Sport Boys Warnes 3:2 (1:0)
01:30 Oriente Petrolero - Bolívar 5:1 (2:0)
20:00 Petrolero de Yacuiba - Real Potosí 0:0 (0:0)
23:30 San José - Jorge Wilstermann 3:1 (0:1)
20/10/2017 01:30 The Strongest - Blooming 1:0 (1:0)
13. Round
22/10/2017 01:00 Bolívar - Guabirá 3:0 (2:0)
20:00 Jorge Wilstermann - Universitario de Sucre 3:0 (0:0)
22:15 Real Potosí - Oriente Petrolero 1:0 (1:0)
22:15 San José - The Strongest 4:0 (1:0)
23/10/2017 00:30 Sport Boys Warnes - Petrolero de Yacuiba 1:4 (0:2)
24/10/2017 01:30 Blooming - Nacional Potosí 4:2 (2:2)
14. Round
28/10/2017 22:15 Universitario de Sucre - Oriente Petrolero 1:0 (0:0)
29/10/2017 19:00 Guabirá - Jorge Wilstermann 0:1 (0:0)
19:00 Sport Boys Warnes - The Strongest 1:5 (1:2)
20:00 Bolívar - Petrolero de Yacuiba 2:0 (1:0)
21:15 Real Potosí - Nacional Potosí 2:1 (2:0)
30/10/2017 00:30 Blooming - San José 2:0 (2:0)
15. Round
04/11/2017 19:00 San José - Petrolero de Yacuiba 1:0 (1:0)
21:15 The Strongest - Nacional Potosí 2:1 (1:0)
05/11/2017 19:00 Sport Boys Warnes - Guabirá 1:1 (1:0)
19:00 Real Potosí - Universitario de Sucre 1:1 (0:0)
21:15 Jorge Wilstermann - Bolívar 2:2 (1:2)
23:30 Blooming - Oriente Petrolero 2:2 (1:1)
16. Round
11/11/2017 19:00 Petrolero de Yacuiba - The Strongest 0:1 (0:1)
21:15 Universitario de Sucre - Sport Boys Warnes 2:0 (2:0)
12/11/2017 19:00 Guabirá - Blooming 0:0 (0:0)
20:00 Bolívar - Real Potosí 1:0 (0:0)
21:15 Nacional Potosí - Jorge Wilstermann 2:0 (1:0)
23:30 Oriente Petrolero - San José 1:2 (1:0)
17. Round
17/11/2017 19:30 Jorge Wilstermann - Real Potosí 2:0 (1:0)
18/11/2017 19:00 Sport Boys Warnes - Bolívar 1:3 (1:0)
23:00 Nacional Potosí - Petrolero de Yacuiba 2:0 (1:0)
19/11/2017 19:00 The Strongest - Oriente Petrolero 5:0 (2:0)
21:15 San José - Guabirá 2:0 (0:0)
23:30 Blooming - Universitario de Sucre 4:0 (0:0)
18. Round
25/11/2017 19:00 Petrolero de Yacuiba - Jorge Wilstermann 1:3 (0:2)
21:15 Oriente Petrolero - Nacional Potosí 2:0 (0:0)
26/11/2017 19:00 Guabirá - The Strongest 2:0 (2:0)
20:00 Bolívar - Blooming 2:0 (2:0)
21:15 Universitario de Sucre - San José 0:0 (0:0)
23:30 Real Potosí - Sport Boys Warnes 2:1 (1:1)
19. Round
30/11/2017 19:00 Jorge Wilstermann - Sport Boys Warnes 3:1 (1:0)
22:15 Nacional Potosí - Guabirá 2:1 (2:1)
01/12/2017 00:30 Blooming - Real Potosí 0:0 (0:0)
19:00 Petrolero de Yacuiba - Oriente Petrolero 3:0 (1:0)
22:15 San José - Bolívar 1:1 (0:0)
02/12/2017 00:30 The Strongest - Universitario de Sucre 3:2 (1:2)
20. Round
06/12/2017 19:00 Guabirá - Petrolero de Yacuiba 2:1 (1:0)
07/12/2017 00:00 Universitario de Sucre - Nacional Potosí 2:0 (0:0)
21:00 Sport Boys Warnes - Blooming 1:1 (0:0)
23:00 Real Potosí - San José 1:2 (1:0)
08/12/2017 00:30 Oriente Petrolero - Jorge Wilstermann 2:1 (0:0)
00:30 Bolívar - The Strongest 0:0 (0:0)
21. Round
09/12/2017 19:00 Petrolero de Yacuiba - Universitario de Sucre 2:0 (1:0)
10/12/2017 19:00 Jorge Wilstermann - Blooming 0:0 (0:0)
19:00 San José - Sport Boys Warnes 1:2 (0:1)
19:00 The Strongest - Real Potosí 6:0 (2:0)
19:00 Nacional Potosí - Bolívar 1:1 (0:1)
19:00 Guabirá - Oriente Petrolero 1:0 (0:0)
22. Round
15/12/2017 00:30 Oriente Petrolero - Sport Boys Warnes 2:3 (1:1)
17/12/2017 19:00 The Strongest - Jorge Wilstermann 1:2 (0:2)
19:00 Nacional Potosí - San José 3:1 (1:0)
19:00 Petrolero de Yacuiba - Blooming 1:1 (1:1)
19:00 Guabirá - Real Potosí 3:0 (1:0)
19:00 Bolívar - Universitario de Sucre 1:2 (0:0)