1st(1st leg) | La Serena | - | Santiago Wanderers | 3:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Santiago Wanderers | - | La Serena | 2:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 01:00 | 2nd (2nd leg): 17/07/2016 20:00 | Winner: La Serena | ||||
1st(1st leg) | Ñublense | - | Colo-Colo | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Colo-Colo | - | Ñublense | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 17:00 | 2nd (2nd leg): 17/07/2016 22:30 | Winner: Colo-Colo | ||||
1st(1st leg) | Copiapó | - | Cobresal | 0:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Cobresal | - | Copiapó | 3:1 | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 20:00 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 20:00 | Winner: Cobresal | ||||
1st(1st leg) | Unión La Calera | - | San Luis | 2:2 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | San Luis | - | Unión La Calera | 2:1 | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 20:30 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 17:00 | Winner: San Luis | ||||
1st(1st leg) | Puerto Montt | - | Deportes Temuco | 0:2 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Deportes Temuco | - | Puerto Montt | 3:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 23:00 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 20:00 | Winner: Deportes Temuco | ||||
1st(1st leg) | Rangers | - | O'Higgins | 1:3 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | O'Higgins | - | Rangers | 3:1 | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 23:00 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 20:00 | Winner: O'Higgins | ||||
1st(1st leg) | Coquimbo Unido | - | Palestino | 0:6 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Palestino | - | Coquimbo Unido | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 09/07/2016 23:00 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 20:30 | Winner: Palestino | ||||
1st(1st leg) | CD Magallanes | - | Unión Española | 1:2 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Unión Española | - | CD Magallanes | 4:3 (0:0, 0:1) pso | ||
1st(1st leg): 10/07/2016 17:00 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 22:30 | Winner: Unión Española | ||||
1st(1st leg) | Deportes Iquique | - | San Marcos | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | San Marcos | - | Deportes Iquique | 2:2 | ||
1st(1st leg): 10/07/2016 17:00 | 2nd (2nd leg): 17/07/2016 20:00 | Winner: Deportes Iquique | ||||
1st(1st leg) | Deportes Iberia | - | Huachipato | 1:5 (0:4) | ||
2nd (2nd leg) | Huachipato | - | Deportes Iberia | 1:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 10/07/2016 20:30 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 20:00 | Winner: Huachipato | ||||
1st(1st leg) | Cobreloa | - | Antofagasta | 1:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Antofagasta | - | Cobreloa | 1:1 | ||
1st(1st leg): 10/07/2016 21:00 | 2nd (2nd leg): 17/07/2016 21:00 | Winner: Cobreloa | ||||
1st(1st leg) | Curicó Unido | - | Audax Italiano | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Audax Italiano | - | Curicó Unido | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/07/2016 22:30 | 2nd (2nd leg): 16/07/2016 00:30 | Winner: Audax Italiano | ||||
1st(1st leg) | Santiago Morning | - | Universidad Católica | 2:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Universidad Católica | - | Santiago Morning | 3:0 (3:0) | ||
1st(1st leg): 12/07/2016 00:30 | 2nd (2nd leg): 17/07/2016 17:00 | Winner: Universidad Católica | ||||
1st(1st leg) | Unión San Felipe | - | Everton | 1:3 | ||
2nd (2nd leg) | Everton | - | Unión San Felipe | 3:0 (2:0) | ||
1st(1st leg): 13/07/2016 21:00 | 2nd (2nd leg): 21/07/2016 00:30 | Winner: Everton | ||||
1st(1st leg) | Deportes Valdivia | - | Universidad de Concepción | dnp | ||
2nd (2nd leg) | Universidad de Concepción | - | Deportes Valdivia | dnp | ||
1st(1st leg): 17/07/2016 | 2nd (2nd leg): 28/07/2016 | Winner: Deportes Valdivia | ||||