1st(1st leg) | Santiago Wanderers | - | Palestino | 0:2 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Palestino | - | Santiago Wanderers | 4:3 (2:0) | ||
1st(1st leg): 09/06/2018 17:30 | 2nd (2nd leg): 16/06/2018 19:00 | Winner: Palestino | ||||
1st(1st leg) | Ñublense | - | Colo-Colo | 2:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Colo-Colo | - | Ñublense | 2:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 09/06/2018 20:00 | 2nd (2nd leg): 22/06/2018 01:00 | Winner: Ñublense | ||||
1st(1st leg) | Puerto Montt | - | Universidad de Concepción | 1:0 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Universidad de Concepción | - | Puerto Montt | 1:2 (1:1) | ||
1st(1st leg): 09/06/2018 23:00 | 2nd (2nd leg): 16/06/2018 21:00 | Winner: Puerto Montt | ||||
1st(1st leg) | Copiapó | - | Antofagasta | 2:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Antofagasta | - | Copiapó | 2:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 01:00 | 2nd (2nd leg): 16/06/2018 22:00 | Winner: Copiapó | ||||
1st(1st leg) | La Serena | - | Universidad de Chile | 1:4 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Universidad de Chile | - | La Serena | 2:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 20:00 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 00:00 | Winner: Universidad de Chile | ||||
1st(1st leg) | Deportes Valdivia | - | Deportes Temuco | 2:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Deportes Temuco | - | Deportes Valdivia | 1:1 (0:1) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 20:30 | 2nd (2nd leg): 16/06/2018 20:00 | Winner: Deportes Valdivia | ||||
1st(1st leg) | Cobresal | - | Everton | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | Everton | - | Cobresal | 4:5 (0:0, 1:1) pso | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 20:30 | 2nd (2nd leg): 16/06/2018 01:00 | Winner: Cobresal | ||||
1st(1st leg) | General Velásquez | - | Unión Española | 1:1 (1:1) | ||
2nd (2nd leg) | Unión Española | - | General Velásquez | 4:1 (2:0) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 21:00 | 2nd (2nd leg): 15/06/2018 00:00 | Winner: Unión Española | ||||
1st(1st leg) | San Marcos | - | Deportes Iquique | 4:1 (2:0) | ||
2nd (2nd leg) | Deportes Iquique | - | San Marcos | 3:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 21:00 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 17:00 | Winner: San Marcos | ||||
1st(1st leg) | Cobreloa | - | Universidad Católica | 1:2 (0:2) | ||
2nd (2nd leg) | Universidad Católica | - | Cobreloa | 0:2 (0:2) | ||
1st(1st leg): 10/06/2018 22:30 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 21:15 | Winner: Cobreloa | ||||
1st(1st leg) | Independiente | - | Curicó Unido | 0:4 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Curicó Unido | - | Independiente | 1:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 12/06/2018 20:30 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 00:00 | Winner: Curicó Unido | ||||
1st(1st leg) | Coquimbo Unido | - | Audax Italiano | 0:5 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Audax Italiano | - | Coquimbo Unido | 3:1 (1:0) | ||
1st(1st leg): 13/06/2018 01:00 | 2nd (2nd leg): 18/06/2018 00:00 | Winner: Audax Italiano | ||||
1st(1st leg) | Rangers | - | Huachipato | 1:2 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | Huachipato | - | Rangers | 2:0 (1:0) | ||
1st(1st leg): 14/06/2018 00:00 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 17:00 | Winner: Huachipato | ||||
1st(1st leg) | Barnechea | - | San Luis | 1:1 (1:0) | ||
2nd (2nd leg) | San Luis | - | Barnechea | 0:1 (0:0) | ||
1st(1st leg): 14/06/2018 00:30 | 2nd (2nd leg): 17/06/2018 22:00 | Winner: Barnechea | ||||
1st(1st leg) | CD Magallanes | - | Unión La Calera | 1:1 (0:1) | ||
2nd (2nd leg) | Unión La Calera | - | CD Magallanes | 1:0 (0:0) | ||
1st(1st leg): 17/06/2018 20:00 | 2nd (2nd leg): 21/06/2018 01:00 | Winner: Unión La Calera | ||||
1st(1st leg) | Colchagua | - | O'Higgins | 0:0 (0:0) | ||
2nd (2nd leg) | O'Higgins | - | Colchagua | 5:6 (0:0, 0:0) pso | ||
1st(1st leg): 17/06/2018 20:30 | 2nd (2nd leg): 20/06/2018 23:30 | Winner: Colchagua | ||||