Year Winner Country
2013 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
2012 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2011 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2010 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
2009 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2008 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2007 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2006 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2005 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2004 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
2003 CS Grevenmacher CS Grevenmacher Luxembourg Luxembourg
2002 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2001 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
2000 F91 Dudelange F91 Dudelange Luxembourg Luxembourg
1999 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1998 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1997 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1996 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1995 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1994 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1993 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1992 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1991 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1990 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1989 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1988 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1987 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1986 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1985 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1984 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1983 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1982 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1981 Progres Niedercorn Progres Niedercorn Luxembourg Luxembourg
1980 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1979 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1978 Progres Niedercorn Progres Niedercorn Luxembourg Luxembourg
1977 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1976 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1975 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1974 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1973 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1972 Aris Bonnevoie Aris Bonnevoie Luxembourg Luxembourg
1971 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1970 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1969 Avenir Beggen Avenir Beggen Luxembourg Luxembourg
1968 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1967 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1966 Aris Bonnevoie Aris Bonnevoie Luxembourg Luxembourg
1965 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1964 Aris Bonnevoie Aris Bonnevoie Luxembourg Luxembourg
1963 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1962 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1961 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1960 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1959 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1958 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1957 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1956 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1955 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1954 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1953 Progrès Niedercorn Progrès Niedercorn Luxembourg Luxembourg
1952 The National Schifflingen
1951 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1950 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1949 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1948 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1947 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1946 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1945 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1940 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1939 Stade Dudelange Stade Dudelange Luxembourg Luxembourg
1938 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1937 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1936 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1935 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1934 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1933 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1932 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1931 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1930 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
1929 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1928 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1927 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1926 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1925 Spora Luxemburg Spora Luxemburg Luxembourg Luxembourg
1924 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
1923 Red Boys Differdange Red Boys Differdange Luxembourg Luxembourg
1922 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
1921 Jeunesse Esch Jeunesse Esch Luxembourg Luxembourg
1920 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
1919 SC Luxemburg
1918 CS FOLA Esch CS FOLA Esch Luxembourg Luxembourg
1917 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1916 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1915 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1914 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1912 Union Luxembourg Union Luxembourg Luxembourg Luxembourg
1911 SC Luxemburg
1910 RFCU Luxemburg RFCU Luxemburg Luxembourg Luxembourg