1. Round
22/02/2018 09:15 Bentleigh Greens - Dandenong Thunder 3:1 (2:1)
23/02/2018 08:30 Melbourne Knights - Oakleigh Cannons 3:2 (0:1)
09:30 Green Gully SC - Avondale FC 3:4 (1:2)
24/02/2018 07:00 Port Melbourne Sharks - Heidelberg United 0:1 (0:1)
08:00 Pascoe Vale SC - Northcote City FC 4:1 (0:0)
26/02/2018 09:30 Kingston City FC - Hume City FC 4:2 (2:1)
09:30 FC Bulleen Lions - South Melbourne FC 1:1 (1:0)
2. Round
02/03/2018 08:30 Melbourne Knights - Pascoe Vale SC 1:3 (0:1)
09:30 Green Gully SC - Port Melbourne Sharks 2:2 (1:2)
09:30 Oakleigh Cannons - Bentleigh Greens 0:1 (0:0)
03/03/2018 04:00 Avondale FC - Kingston City FC 3:0 (2:0)
08:00 Dandenong Thunder - South Melbourne FC 0:9 (0:4)
09:00 Hume City FC - Northcote City FC 1:0 (0:0)
06/06/2018 11:15 Heidelberg United - FC Bulleen Lions 1:0 (0:0)
3. Round
09/03/2018 09:15 Bentleigh Greens - Pascoe Vale SC 2:0 (2:0)
09:30 Green Gully SC - FC Bulleen Lions 2:0 (1:0)
09:30 Oakleigh Cannons - South Melbourne FC 4:1 (0:0)
10/03/2018 08:00 Dandenong Thunder - Heidelberg United 0:1 (0:0)
09:00 Hume City FC - Avondale FC 2:5 (0:2)
12/03/2018 07:30 Northcote City FC - Melbourne Knights 1:1 (0:0)
14/03/2018 09:00 Kingston City FC - Port Melbourne Sharks 0:1 (0:1)
4. Round
16/03/2018 09:15 Pascoe Vale SC - South Melbourne FC 2:2 (0:2)
09:15 Bentleigh Greens - Northcote City FC 3:1 (0:0)
09:30 Oakleigh Cannons - Heidelberg United 1:3 (0:3)
17/03/2018 07:00 Port Melbourne Sharks - Avondale FC 1:3 (0:1)
08:00 Dandenong Thunder - Green Gully SC 1:2 (1:1)
08:30 Hume City FC - Melbourne Knights 3:3 (1:2)
18/03/2018 08:00 FC Bulleen Lions - Kingston City FC 1:2 (1:2)
5. Round
23/03/2018 09:15 Pascoe Vale SC - Heidelberg United 2:3 (2:0)
09:15 Bentleigh Greens - Melbourne Knights 2:1 (0:0)
09:15 Avondale FC - FC Bulleen Lions 2:0 (2:0)
09:30 Green Gully SC - Oakleigh Cannons 2:1 (1:0)
09:30 Port Melbourne Sharks - Hume City FC 1:1 (1:0)
24/03/2018 07:30 Northcote City FC - South Melbourne FC 3:2 (1:2)
26/03/2018 10:30 Kingston City FC - Dandenong Thunder 0:1 (0:1)
6. Round
06/04/2018 10:30 Melbourne Knights - South Melbourne FC 3:2 (2:1)
11:15 Pascoe Vale SC - Green Gully SC 2:2 (0:1)
07/04/2018 06:00 Northcote City FC - Heidelberg United 0:1 (0:1)
10:00 Hume City FC - Bentleigh Greens 0:3 (0:2)
10:00 Dandenong Thunder - Avondale FC 0:1 (0:1)
09/04/2018 11:30 Kingston City FC - Oakleigh Cannons 1:2 (1:0)
11:30 FC Bulleen Lions - Port Melbourne Sharks 1:5 (1:0)
7. Round
13/04/2018 11:15 Avondale FC - Oakleigh Cannons 2:0 (1:0)
11:30 Port Melbourne Sharks - Dandenong Thunder 1:3 (0:1)
14/04/2018 06:00 Northcote City FC - Green Gully SC 2:4 (0:4)
08:00 Heidelberg United - Melbourne Knights 1:0 (1:0)
15/04/2018 07:00 South Melbourne FC - Bentleigh Greens 1:1 (1:0)
16/04/2018 11:30 Kingston City FC - Pascoe Vale SC 0:1 (0:0)
11:30 FC Bulleen Lions - Hume City FC 2:0 (0:0)
8. Round
20/04/2018 11:15 Bentleigh Greens - Heidelberg United 1:0 (0:0)
11:15 Melbourne Knights - Green Gully SC 1:5 (0:4)
11:15 Avondale FC - Pascoe Vale SC 1:1 (1:1)
11:30 Port Melbourne Sharks - Oakleigh Cannons 2:0 (0:0)
21/04/2018 06:00 Northcote City FC - Kingston City FC 3:1 (1:0)
10:00 Hume City FC - South Melbourne FC 0:1 (0:0)
10:00 Dandenong Thunder - FC Bulleen Lions 2:1 (1:0)
9. Round
27/04/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Port Melbourne Sharks 0:0 (0:0)
11:15 Avondale FC - Northcote City FC 1:0 (0:0)
11:30 Green Gully SC - Bentleigh Greens 1:2 (0:1)
28/04/2018 10:00 Dandenong Thunder - Hume City FC 3:0 (2:0)
10:30 Kingston City FC - Melbourne Knights 1:0 (0:0)
30/04/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Oakleigh Cannons 0:3 dec.
19/08/2018 07:00 Heidelberg United - South Melbourne FC 4:2 (4:0)
10. Round
04/05/2018 11:15 Pascoe Vale SC - FC Bulleen Lions 3:2 (1:0)
11:15 Bentleigh Greens - Kingston City FC 2:0 (1:0)
11:15 Melbourne Knights - Avondale FC 2:2 (1:0)
11:30 Oakleigh Cannons - Dandenong Thunder 2:1 (2:0)
05/05/2018 06:00 Northcote City FC - Port Melbourne Sharks 1:1 (1:1)
10:00 Hume City FC - Heidelberg United 1:2 (1:0)
06/05/2018 07:00 South Melbourne FC - Green Gully SC 0:3 (0:0)
11. Round
11/05/2018 11:30 Green Gully SC - Heidelberg United 1:3 (1:2)
11:30 Port Melbourne Sharks - Melbourne Knights 0:2 (0:1)
11:30 Oakleigh Cannons - Hume City FC 1:0 (1:0)
12/05/2018 10:00 Dandenong Thunder - Pascoe Vale SC 3:2 (1:0)
10:30 Bentleigh Greens - Avondale FC 1:0 (0:0)
14/05/2018 11:30 Kingston City FC - South Melbourne FC 0:2 (0:2)
11:30 FC Bulleen Lions - Northcote City FC 1:1 (0:0)
12. Round
18/05/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Oakleigh Cannons 1:0 (0:0)
11:15 Bentleigh Greens - Port Melbourne Sharks 3:4 (1:2)
11:30 Green Gully SC - Hume City FC 1:2 (1:1)
19/05/2018 06:00 Northcote City FC - Dandenong Thunder 3:2 (1:1)
20/05/2018 06:00 Melbourne Knights - FC Bulleen Lions 3:2 (2:1)
07:00 South Melbourne FC - Avondale FC 0:3 (0:1)
07:00 Heidelberg United - Kingston City FC 6:1 (4:1)
13. Round
25/05/2018 11:15 Avondale FC - Heidelberg United 1:1 (0:0)
11:30 Oakleigh Cannons - Northcote City FC 5:2 (2:2)
26/05/2018 09:00 Port Melbourne Sharks - South Melbourne FC 4:2 (1:0)
10:00 Hume City FC - Pascoe Vale SC 2:1 (0:1)
10:00 Dandenong Thunder - Melbourne Knights 2:0 (1:0)
28/05/2018 11:30 Kingston City FC - Green Gully SC 1:1 (0:1)
11:30 FC Bulleen Lions - Bentleigh Greens 1:3 (1:1)
14. Round
01/06/2018 11:15 Avondale FC - Green Gully SC 3:0 (2:0)
11:30 Oakleigh Cannons - Melbourne Knights 3:4 (0:1)
02/06/2018 09:00 Northcote City FC - Pascoe Vale SC 0:1 (0:1)
10:00 Dandenong Thunder - Bentleigh Greens 3:4 (2:2)
10:00 Hume City FC - Kingston City FC 1:1 (0:0)
03/06/2018 07:00 Heidelberg United - Port Melbourne Sharks 6:1 (2:1)
07:00 South Melbourne FC - FC Bulleen Lions 1:2 (0:1)
15. Round
08/06/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Melbourne Knights 0:1 (0:0)
11:15 Bentleigh Greens - Oakleigh Cannons 3:0 (1:0)
11:30 Port Melbourne Sharks - Green Gully SC 3:2 (1:0)
09/06/2018 09:00 Northcote City FC - Hume City FC 1:1 (0:0)
10:30 Kingston City FC - Avondale FC 2:0 (1:0)
10/06/2018 07:00 South Melbourne FC - Dandenong Thunder 4:0 (3:0)
11/06/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Heidelberg United 0:1 (0:1)
16. Round
15/06/2018 10:30 Melbourne Knights - Northcote City FC 4:1 (2:0)
11:15 Pascoe Vale SC - Bentleigh Greens 2:1 (2:1)
11:30 Port Melbourne Sharks - Kingston City FC 0:4 (0:2)
16/06/2018 06:00 Avondale FC - Hume City FC 3:0 (1:0)
08:00 South Melbourne FC - Oakleigh Cannons 0:1 (0:1)
17/06/2018 07:00 Heidelberg United - Dandenong Thunder 5:2 (1:2)
18/06/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Green Gully SC 1:1 (1:0)
17. Round
22/06/2018 10:30 Melbourne Knights - Hume City FC 2:3 (1:2)
23/06/2018 06:00 Northcote City FC - Bentleigh Greens 0:0 (0:0)
06:00 Avondale FC - Port Melbourne Sharks 0:1 (0:0)
09:00 Green Gully SC - Dandenong Thunder 2:3 (2:1)
24/06/2018 07:00 Heidelberg United - Oakleigh Cannons 3:0 (2:0)
10:00 South Melbourne FC - Pascoe Vale SC 2:3 (1:0)
25/06/2018 11:30 Kingston City FC - FC Bulleen Lions 0:4 (0:3)
18. Round
29/06/2018 11:15 Melbourne Knights - Bentleigh Greens 2:2 (1:1)
11:30 Oakleigh Cannons - Green Gully SC 0:1 (0:0)
30/06/2018 07:00 FC Bulleen Lions - Avondale FC 5:1 (0:0)
10:00 Hume City FC - Port Melbourne Sharks 1:0 (0:0)
10:00 Dandenong Thunder - Kingston City FC 4:1 (4:1)
01/07/2018 07:00 Heidelberg United - Pascoe Vale SC 0:2 (0:1)
07:00 South Melbourne FC - Northcote City FC 1:1 (1:0)
19. Round
06/07/2018 10:30 Heidelberg United - Northcote City FC 3:1 (2:1)
11:15 Bentleigh Greens - Hume City FC 1:0 (0:0)
11:30 Green Gully SC - Pascoe Vale SC 0:2 (0:1)
11:30 Oakleigh Cannons - Kingston City FC 2:0 (1:0)
07/07/2018 06:00 Avondale FC - Dandenong Thunder 1:0 (0:0)
09:00 Port Melbourne Sharks - FC Bulleen Lions 2:0 (2:0)
08/07/2018 07:00 South Melbourne FC - Melbourne Knights 5:1 (3:0)
20. Round
13/07/2018 11:15 Melbourne Knights - Heidelberg United 2:2 (1:0)
11:15 Bentleigh Greens - South Melbourne FC 0:1 (0:0)
11:15 Pascoe Vale SC - Kingston City FC 1:1 (1:1)
11:30 Green Gully SC - Northcote City FC 0:1 (0:0)
11:30 Oakleigh Cannons - Avondale FC 2:2 (0:0)
14/07/2018 10:00 Dandenong Thunder - Port Melbourne Sharks 0:1 (0:0)
10:00 Hume City FC - FC Bulleen Lions 2:0 (1:0)
21. Round
20/07/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Avondale FC 1:2 (1:2)
11:30 Oakleigh Cannons - Port Melbourne Sharks 1:1 (0:0)
21/07/2018 07:00 FC Bulleen Lions - Dandenong Thunder 1:4 (0:1)
09:00 Green Gully SC - Melbourne Knights 0:1 (0:1)
22/07/2018 07:00 Heidelberg United - Bentleigh Greens 3:0 (1:0)
07:00 South Melbourne FC - Hume City FC 2:1 (1:1)
23/07/2018 11:30 Kingston City FC - Northcote City FC 2:0 (1:0)
22. Round
27/07/2018 11:15 Bentleigh Greens - Green Gully SC 2:0 (1:0)
11:30 Oakleigh Cannons - FC Bulleen Lions 2:1 (0:0)
28/07/2018 06:00 Northcote City FC - Avondale FC 1:3 (1:2)
09:00 Port Melbourne Sharks - Pascoe Vale SC 1:2 (0:0)
10:00 Hume City FC - Dandenong Thunder 1:1 (0:1)
29/07/2018 06:00 Melbourne Knights - Kingston City FC 1:2 (1:1)
07:00 South Melbourne FC - Heidelberg United 1:3 (1:0)
23. Round
03/08/2018 11:30 Kingston City FC - Bentleigh Greens 4:4 (4:2)
11:30 Green Gully SC - South Melbourne FC 2:3 (1:1)
04/08/2018 06:00 Avondale FC - Melbourne Knights 4:3 (3:1)
09:00 Port Melbourne Sharks - Northcote City FC 2:2 (1:1)
10:00 Dandenong Thunder - Oakleigh Cannons 2:4 (1:2)
05/08/2018 07:00 Heidelberg United - Hume City FC 0:2 (0:2)
06/08/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Pascoe Vale SC 0:1 (0:1)
24. Round
10/08/2018 10:30 Melbourne Knights - Port Melbourne Sharks 3:2 (1:1)
11:15 Pascoe Vale SC - Dandenong Thunder 3:1 (2:0)
11/08/2018 06:00 Avondale FC - Bentleigh Greens 1:2 (0:0)
06:00 Northcote City FC - FC Bulleen Lions 2:4 (1:3)
10:00 Hume City FC - Oakleigh Cannons 0:2 (0:1)
12/08/2018 07:00 Heidelberg United - Green Gully SC 4:1 (1:1)
07:00 South Melbourne FC - Kingston City FC 1:4 (1:1)
25. Round
24/08/2018 11:30 Oakleigh Cannons - Pascoe Vale SC 2:1 (1:0)
11:30 Kingston City FC - Heidelberg United 4:1 (2:0)
25/08/2018 06:00 Avondale FC - South Melbourne FC 6:2 (1:1)
09:00 Port Melbourne Sharks - Bentleigh Greens 0:1 (0:1)
10:00 Hume City FC - Green Gully SC 2:2 (2:1)
10:00 Dandenong Thunder - Northcote City FC 4:2 (2:0)
27/08/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Melbourne Knights 1:0 (1:0)
26. Round
02/09/2018 06:00 Northcote City FC - Oakleigh Cannons 2:1 (0:0)
06:00 Heidelberg United - Avondale FC 2:3 (1:1)
06:00 South Melbourne FC - Port Melbourne Sharks 0:1 (0:1)
06:00 Pascoe Vale SC - Hume City FC 1:1 (0:1)
06:00 Melbourne Knights - Dandenong Thunder 1:2 (1:0)
06:00 Green Gully SC - Kingston City FC 1:3 (0:1)
06:00 Bentleigh Greens - FC Bulleen Lions 6:2 (3:0)