Country
:
England
Players
Teams
Referees
Stadiums
##
England
Albania
Algeria
Andorra
Argentina
Armenia
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahrain
Belarus
Belgium
Bolivia
Bosnia-Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Canada
Chile
China
Colombia
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
CSSR
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
GDR
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Kazakhstan
Kosovo
Kuwait
Latvia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Malaysia
Malta
Mexico
Moldova
Montenegro
Morocco
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Nigeria
North Macedonia
Northern Ireland
Norway
Panama
Paraguay
Peru
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
San Marino
Saudi Arabia
Scotland
Serbia
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sudan
Sweden
Switzerland
Syria
Thailand
Tunisia
Turkey
UA Emirates
Ukraine
Uruguay
USA
USSR
Uzbekistan
Venezuela
Vietnam
Wales
Yugoslavia
Slovakia
Worldwide
Europe
South America
Africa
North/-Central America
Asia
Oceania
FAQ
Super Liga
|
Slovensky Pohar
|
Superpohár
|
Relegation
|
Slovakia
Slovakia B
Slovakia Olymp.
Slovakia [Wo.]
Slovakia [U21]
Slovakia [U20]
Slovakia [U19]
Slovakia [U19 (W)]
Slovakia [U18]
Slovakia [U17]
Slovakia [U17 (W)]
Slovakia [U16]
Slovakia [U15]
National teams
Slovakia » Slovensky Pohar 2019/2020 » Schedule
Overview
Results
Schedule
Archive
Teams
Players
Transfers
All winners
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2. Round
13/08/2019
16:00
OFK 1948 Veľký Lapáš
-
FC Nitra
2:7
16:00
SK Odeva Lipany
-
MŠK Žilina
0:1
16:00
FK Brezno
-
Dukla Banská Bystrica
1:3
16:00
AFC Nové Mesto
-
MFK Dubnica
2:1
16:00
OŠK Baník Stráňavy
-
MŠK Fomat Martin
0:1
14/08/2019
16:00
Krásnohorské Podhradie
-
MFK Zemplín Michalovce
0:6
16:00
OFK Baník Lehota
-
Zlaté Moravce
0:3
16:00
Lokomotíva Zvolen
-
ŠKF Sereď
0:2
16:00
TJ Jednota Bánová
-
Spartak Trnava
2:3
16:00
ŠK Selce
-
FK Pohronie
0:9
16:00
MŠK Tisovec
-
AS Trenčín
1:8
16:00
FC Rohožník
-
FK Senica
0:1
16:00
FK Podkonice
-
FC DAC 1904
0:4 (0:1)
16:00
TJ Družstevník Malá Mača
-
MFK Skalica
0:6
16:00
MŠK Námestovo
-
Tatran Liptovský Mikuláš
1:6
16:00
TJ Družstevník Zvončín
-
FC Petržalka
0:8
16:00
TJ Tatran VLM
-
FK Slavoj Trebišov
0:4
16:00
ŠK Javorník Makov
-
MŠK Púchov
0:1
16:00
TJ Štart Hrabušice
-
MFK Stará Ľubovňa
1:3
16:00
OFK AGRIFOP Stakčín
-
FK Kamenica nad Cirochou
3:0
16:00
OŠK Trenčianske Stankovce
-
OK Častkovce
3:0
16:00
TJ Kostolné Kračany
-
Družstevník Radimov
2:4
16:00
Partizán Domaniža
-
TJ Kovo Beluša
4:0
16:00
TJ Plevník-Drienové
-
OFK Malženice
1:6
16:00
Slovan Levice
-
FK Nové Zámky
3:1
16:00
FC 98 Hajnáčka
-
Novohrad Lučenec
3:4
16:00
Slovan Zemianske Kostolany
-
ŠK Vegum Dolné Vestenice
1:2
16:00
TJ Tatran Uhrovec
-
TJ Družstevník Bešeňov
2:3 pso
16:00
ŠK Šurany
-
FK Marcelová
1:2
16:00
TJ Veľké Lovce
-
OFK Veľký Ďur
4:1
16:00
ŠK Šoporňa
-
TJ Družstevník Jacovce
2:4
16:00
FK Bestrent Horná Krupá
-
FC Slovan Galanta
2:1
16:00
TJ Nafta Gbely
-
TJ Slavoj Boleráz
3:5 pso
16:00
TJ Pokrok Stará Bystrica
-
Spartak Vysoká nad Kysucou
1:3
16:00
FK Predmier
-
Oravské Veselé
4:2
16:00
TJ Tatran Chlebnice
-
Družstevník Oravská Poruba
1:2
16:00
FK Strečno
-
ŠK Tvrdošín
5:0
16:00
OTJ Hontianske Nemce
-
FK Rakytovce 85
1:4
16:00
OŠK Lieskovec
-
FK Šalková
1:4
16:00
Lokomotíva DNV
-
ŠTK 1914 Šamorín
5:3 pso
16:00
OFK Dunajská Lužná
-
OŠK Slovenský Grob
8:2
16:00
PŠC Pezinok
-
FK Rača
4:2 pso
16:30
OFK Veľké Ripňany
-
FC Pata
1:5
16:30
OŠK Švošov
-
MFK Ružomberok
0:6
18:00
MFK Alekšince
-
OFK Solčany
3:1
20/08/2019
16:00
OFK Tatran Kračúnovce
-
Partizán Bardejov
1:4
16:00
FK Kolárovo
-
KFC Kalná nad Hronom
5:1
21/08/2019
16:00
TJD Príbelce
-
KFC Komárno
1:2
16:00
Pivovar Šariš Veľký Šariš
-
1. FC Tatran Prešov
1:4
16:00
FK Demjata
-
OFK Šarišské Michaľany
1:2
16:00
MFK Gelnica
-
MŠK Spišské Podhradie
0:2
16:00
Spartak Medzev
-
Slávia TU Košice
1:2
16:00
TJ Hornád Ždaňa
-
TJ Mladosť Kalša
3:4 pso
28/08/2019
15:00
OŠK Rudňany
-
Železiarne Podbrezová
1:3
15:30
MŠK Tesla Stropkov
-
FK Poprad
0:2
15:30
ŠK Milénium
-
FC Košice
0:9
16:00
OFK Sečovská Polianka
-
MFK Vranov nad Topľou
1:5
16:00
FK Kechnec
-
MFK Ťahanovce
5:4 pso
16:00
MŠK Spartak Medzilaborce
-
ŠK Strážske
1:0
16:00
FK Slovenské Ďarmoty
-
FTC Fiľakovo
0:3
16:00
Kysucké Nové Mesto
-
Tatran Krásno
5:6 pso
16:00
TJ Sokol Medzibrod
-
TJ Prameň Kováčová
0:5
29/08/2019
15:00
ŠK Belá
-
Závažná Poruba
5:1
09/10/2019
14:00
Liptovská Štiavnica
-
Slovan Bratislava
0:4
3. Round
04/09/2019
15:00
ŠK Vegum Dolné Vestenice
-
Zlaté Moravce
0:6
15:00
TJ Prameň Kováčová
-
FK Slavoj Trebišov
0:3
10/09/2019
15:00
PŠC Pezinok
-
FK Senica
0:6
15:00
TJ Veľké Lovce
-
FC Nitra
0:7
15:00
FK Predmier
-
Tatran Liptovský Mikuláš
1:2
15:00
MŠK Fomat Martin
-
MFK Ružomberok
0:2
15:30
Slávia TU Košice
-
MFK Zemplín Michalovce
4:3 (1:1, 1:1, 1:1) pso
18:00
FK Šalková
-
AS Trenčín
1:5
11/09/2019
15:00
OFK Dunajská Lužná
-
Lokomotíva DNV
7:0
15:00
TJ Družstevník Bešeňov
-
Slovan Levice
2:0
15:00
FK Kolárovo
-
FK Marcelová
0:1
15:00
TJ Družstevník Jacovce
-
MFK Alekšince
2:0
15:00
Družstevník Radimov
-
TJ Slavoj Boleráz
1:0
15:00
Tatran Krásno
-
Spartak Trnava
0:4
15:00
Spartak Vysoká nad Kysucou
-
MŠK Púchov
9:8 pso
15:00
ŠK Belá
-
ŠKF Sereď
0:10
15:00
OFK AGRIFOP Stakčín
-
MŠK Spartak Medzilaborce
2:5
15:00
MFK Vranov nad Topľou
-
Partizán Bardejov
4:5 pso
15:00
FK Kechnec
-
TJ Mladosť Kalša
1:3 pso
15:00
MŠK Spišské Podhradie
-
Železiarne Podbrezová
1:0
15:00
1. FC Tatran Prešov
-
FK Poprad
0:2
15:00
OFK Šarišské Michaľany
-
FC Košice
0:2
15:30
FC Pata
-
FC Petržalka
1:2
15:30
FK Bestrent Horná Krupá
-
MFK Skalica
2:4
15:30
FK Strečno
-
Dukla Banská Bystrica
1:10
17/09/2019
15:00
FTC Fiľakovo
-
FC DAC 1904
5:6 pso
18/09/2019
15:00
OŠK Trenčianske Stankovce
-
AFC Nové Mesto
0:2
15:00
Novohrad Lučenec
-
KFC Komárno
0:1
15:30
MFK Stará Ľubovňa
-
MŠK Žilina
2:3
24/09/2019
15:00
FK Rakytovce 85
-
FK Pohronie
1:5
25/09/2019
14:30
Partizán Domaniža
-
OFK Malženice
3:6
12/10/2019
13:00
Družstevník Oravská Poruba
-
Slovan Bratislava
0:7
4. Round
24/09/2019
15:00
TJ Družstevník Jacovce
-
Spartak Trnava
0:8
15:00
KFC Komárno
-
FC Nitra
0:2
25/09/2019
14:30
OFK Dunajská Lužná
-
FC Petržalka
0:3
14:30
FC Košice
-
AS Trenčín
1:4 pso
14:30
FK Slavoj Trebišov
-
Zlaté Moravce
1:2
14:30
MŠK Spartak Medzilaborce
-
Dukla Banská Bystrica
1:2
14:30
TJ Družstevník Bešeňov
-
Tatran Liptovský Mikuláš
1:7
14:30
Spartak Vysoká nad Kysucou
-
ŠKF Sereď
0:4
14:30
TJ Mladosť Kalša
-
MFK Ružomberok
2:6
14:30
AFC Nové Mesto
-
MŠK Žilina
0:4
15:00
FK Marcelová
-
MFK Skalica
0:3
17:00
Družstevník Radimov
-
FC DAC 1904
0:2
02/10/2019
14:30
OFK Malženice
-
FK Senica
1:4 pso
09/10/2019
14:00
Slávia TU Košice
-
FK Pohronie
0:3
16/11/2019
12:00
Partizán Bardejov
-
Slovan Bratislava
2:5 (1:4)
Round of 16
30/10/2019
12:30
AS Trenčín
-
MFK Skalica
4:0 (1:0)
12:30
ŠKF Sereď
-
FC Petržalka
3:0 (1:0)
15:00
FK Poprad
-
Dukla Banská Bystrica
3:0 (0:0)
16:00
FC Nitra
-
Tatran Liptovský Mikuláš
3:2 (1:1)
16:30
FK Senica
-
MFK Ružomberok
3:4 (0:0, 1:1) pso
17:00
FC DAC 1904
-
Spartak Trnava
4:3 (0:0, 0:0) pso
14/11/2019
16:00
FK Pohronie
-
Zlaté Moravce
0:1 (0:0)
04/12/2019
17:30
Slovan Bratislava
-
MŠK Žilina
2:0 (2:0)
Quarter-finals
04/03/2020
13:30
ŠKF Sereď
-
MFK Ružomberok
0:2 (0:2)
15:30
AS Trenčín
-
Slovan Bratislava
5:6 (1:1, 2:2) pso
16:30
FC Nitra
-
Zlaté Moravce
4:5 (1:1, 1:1) pso
17:30
FC DAC 1904
-
FK Poprad
2:0 (1:0)
Semi-finals
16/06/2020
17:00
Slovan Bratislava
-
Zlaté Moravce
4:1 (2:1)
17/06/2020
17:00
FC DAC 1904
-
MFK Ružomberok
1:1 (1:0)
23/06/2020
17:00
Zlaté Moravce
-
Slovan Bratislava
0:2 (0:1)
24/06/2020
17:00
MFK Ružomberok
-
FC DAC 1904
3:0 (1:0)
Final
08/07/2020
17:00
MFK Ružomberok
-
Slovan Bratislava
0:1 (0:0)