01/12/2017 | 23:00 | Ferro Carril Oeste | - | Aldosivi | 0:2 (0:1) | |
02/12/2017 | 20:00 | Nueva Chicago | - | Gimnasia de Jujuy | 1:1 (1:1) | |
20:00 | Brown de Adrogué | - | All Boys | 3:0 (1:0) | ||
22:05 | Instituto de Córdoba | - | Quilmes | 1:0 (0:0) | ||
03/12/2017 | 00:00 | Juventud Unida de Gualeguaychú | - | Boca Unidos | 2:0 (2:0) | |
20:00 | Flandria | - | Deportivo Morón | 2:2 (1:0) | ||
20:00 | Guillermo Brown | - | Mitre de SdE | 3:1 (1:0) | ||
20:00 | Estudiantes de San Luis | - | Deportivo Riestra | 3:2 (2:2) | ||
21:00 | San Martín de Tucumán | - | Villa Dálmine | 1:1 (0:1) | ||
21:05 | Agropecuario Argentino | - | Atlético Rafaela | 1:3 (0:1) | ||
04/12/2017 | 23:30 | Ramón Santamarina | - | CA Los Andes | 1:1 (1:0) | |
05/12/2017 | 00:05 | Almagro | - | Sarmiento de Junín | 3:0 (1:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almagro | 11 | 6 | 2 | 3 | 17:9 | 8 | 20 | |
2 | Villa Dálmine | 10 | 6 | 2 | 2 | 13:6 | 7 | 20 | |
3 | Juventud Unida de Gualeguaychú | 11 | 6 | 2 | 3 | 10:10 | 0 | 20 | |
4 | Atlético Rafaela | 11 | 5 | 4 | 2 | 15:6 | 9 | 19 | |
5 | Aldosivi | 11 | 5 | 4 | 2 | 15:10 | 5 | 19 | |
6 | Agropecuario Argentino | 10 | 6 | 0 | 4 | 15:12 | 3 | 18 | |
7 | Guillermo Brown | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:8 | 7 | 17 | |
8 | Brown de Adrogué | 10 | 4 | 4 | 2 | 12:7 | 5 | 16 | |
9 | San Martín de Tucumán | 11 | 3 | 7 | 1 | 10:8 | 2 | 16 | |
10 | Instituto de Córdoba | 11 | 4 | 3 | 4 | 7:8 | -1 | 15 | |
11 | Gimnasia de Jujuy | 10 | 3 | 5 | 2 | 9:6 | 3 | 14 | |
12 | Estudiantes de San Luis | 11 | 3 | 5 | 3 | 10:9 | 1 | 14 | |
13 | CA Los Andes | 10 | 3 | 5 | 2 | 7:7 | 0 | 14 | |
14 | Ramón Santamarina | 11 | 3 | 4 | 4 | 13:15 | -2 | 13 | |
15 | Mitre de SdE | 11 | 3 | 4 | 4 | 8:11 | -3 | 13 | |
16 | Quilmes | 11 | 3 | 4 | 4 | 7:10 | -3 | 13 | |
17 | All Boys | 11 | 4 | 1 | 6 | 10:15 | -5 | 13 | |
18 | Deportivo Morón | 11 | 2 | 6 | 3 | 10:12 | -2 | 12 | |
19 | Nueva Chicago | 11 | 2 | 6 | 3 | 9:12 | -3 | 12 | |
20 | Independiente Rivadavia | 10 | 2 | 5 | 3 | 8:9 | -1 | 11 | |
21 | Sarmiento de Junín | 10 | 2 | 4 | 4 | 7:12 | -5 | 10 | |
22 | Flandria | 10 | 1 | 4 | 5 | 9:15 | -6 | 7 | |
23 | Boca Unidos | 11 | 1 | 4 | 6 | 8:16 | -8 | 7 | |
24 | Ferro Carril Oeste | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:16 | -10 | 7 | |
25 | Deportivo Riestra | 10 | 2 | 4 | 4 | 11:12 | -1 | 0 |
Promotion | |
Playoffs |