31/03/2018 | 19:30 | Brown de Adrogué | - | Deportivo Riestra | 1:1 (1:1) | |
21:00 | Ferro Carril Oeste | - | CA Los Andes | 4:1 (1:1) | ||
01/04/2018 | 18:35 | Agropecuario Argentino | - | Nueva Chicago | 1:2 (0:1) | |
19:30 | Flandria | - | Ramón Santamarina | 1:1 (0:0) | ||
19:30 | Guillermo Brown | - | Estudiantes de San Luis | 2:0 (0:0) | ||
19:30 | All Boys | - | Sarmiento de Junín | 1:1 (1:0) | ||
20:00 | Juventud Unida de Gualeguaychú | - | San Martín de Tucumán | 0:2 (0:0) | ||
21:00 | Mitre de SdE | - | Quilmes | 1:1 (0:1) | ||
23:30 | Independiente Rivadavia | - | Gimnasia de Jujuy | 2:1 (0:0) | ||
03/04/2018 | 00:00 | Instituto de Córdoba | - | Almagro | 0:0 (0:0) | |
01:05 | Aldosivi | - | Villa Dálmine | 1:0 (0:0) | ||
04/04/2018 | 01:05 | Deportivo Morón | - | Boca Unidos | 1:1 (1:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aldosivi | 20 | 9 | 7 | 4 | 25:19 | 6 | 34 | |
2 | Atlético Rafaela | 20 | 8 | 8 | 4 | 30:16 | 14 | 32 | |
3 | San Martín de Tucumán | 20 | 7 | 11 | 2 | 19:15 | 4 | 32 | |
4 | Almagro | 20 | 8 | 7 | 5 | 24:15 | 9 | 31 | |
5 | Gimnasia de Jujuy | 20 | 7 | 10 | 3 | 16:8 | 8 | 31 | |
6 | Agropecuario Argentino | 20 | 9 | 4 | 7 | 26:21 | 5 | 31 | |
7 | Sarmiento de Junín | 20 | 8 | 6 | 6 | 26:23 | 3 | 30 | |
8 | Instituto de Córdoba | 21 | 8 | 6 | 7 | 15:16 | -1 | 30 | |
9 | Juventud Unida de Gualeguaychú | 21 | 8 | 6 | 7 | 18:21 | -3 | 30 | |
10 | Deportivo Morón | 20 | 6 | 11 | 3 | 19:17 | 2 | 29 | |
11 | Mitre de SdE | 20 | 7 | 7 | 6 | 18:18 | 0 | 28 | |
12 | Villa Dálmine | 20 | 7 | 6 | 7 | 19:15 | 4 | 27 | |
13 | Brown de Adrogué | 20 | 7 | 6 | 7 | 21:20 | 1 | 27 | |
14 | Quilmes | 21 | 6 | 7 | 8 | 19:21 | -2 | 25 | |
15 | CA Los Andes | 20 | 5 | 10 | 5 | 13:15 | -2 | 25 | |
16 | Independiente Rivadavia | 20 | 5 | 9 | 6 | 16:18 | -2 | 24 | |
17 | Guillermo Brown | 20 | 6 | 5 | 9 | 22:23 | -1 | 23 | |
18 | Estudiantes de San Luis | 20 | 5 | 8 | 7 | 13:16 | -3 | 23 | |
19 | All Boys | 20 | 6 | 5 | 9 | 21:28 | -7 | 23 | |
20 | Ferro Carril Oeste | 20 | 6 | 5 | 9 | 19:27 | -8 | 23 | |
21 | Nueva Chicago | 20 | 4 | 10 | 6 | 17:22 | -5 | 22 | |
22 | Boca Unidos | 21 | 5 | 6 | 10 | 20:29 | -9 | 21 | |
23 | Ramón Santamarina | 20 | 4 | 8 | 8 | 17:23 | -6 | 20 | |
24 | Flandria | 20 | 4 | 8 | 8 | 19:27 | -8 | 20 | |
25 | Deportivo Riestra | 20 | 5 | 8 | 7 | 24:23 | 1 | 13 |
Promotion | |
Playoffs |