21/04/2018 | 19:05 | San Martín de Tucumán | - | Guillermo Brown | 3:0 (1:0) | |
19:30 | Nueva Chicago | - | Brown de Adrogué | 0:2 (0:1) | ||
22/04/2018 | 15:00 | CA Los Andes | - | All Boys | 2:2 (1:1) | |
18:35 | Almagro | - | Flandria | 2:1 (2:1) | ||
19:30 | Villa Dálmine | - | Deportivo Morón | 3:0 (2:0) | ||
21:00 | Gimnasia de Jujuy | - | Mitre de SdE | 0:0 (0:0) | ||
21:00 | Quilmes | - | Boca Unidos | 1:1 (1:0) | ||
22:30 | Instituto de Córdoba | - | Agropecuario Argentino | 1:1 (0:1) | ||
23/04/2018 | 19:35 | Deportivo Riestra | - | Aldosivi | 1:0 (1:0) | |
20:00 | Estudiantes de San Luis | - | Independiente Rivadavia | 0:0 (0:0) | ||
24/04/2018 | 00:30 | Ramón Santamarina | - | Ferro Carril Oeste | 2:1 (1:1) | |
01:05 | Sarmiento de Junín | - | Atlético Rafaela | 2:2 (1:1) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almagro | 23 | 11 | 7 | 5 | 31:16 | 15 | 40 | |
2 | San Martín de Tucumán | 23 | 9 | 12 | 2 | 29:20 | 9 | 39 | |
3 | Aldosivi | 23 | 10 | 8 | 5 | 28:22 | 6 | 38 | |
4 | Villa Dálmine | 23 | 10 | 6 | 7 | 24:15 | 9 | 36 | |
5 | Brown de Adrogué | 23 | 9 | 7 | 7 | 26:20 | 6 | 34 | |
6 | Sarmiento de Junín | 23 | 9 | 7 | 7 | 30:27 | 3 | 34 | |
7 | Instituto de Córdoba | 23 | 9 | 7 | 7 | 20:19 | 1 | 34 | |
8 | Atlético Rafaela | 23 | 8 | 9 | 6 | 32:22 | 10 | 33 | |
9 | Gimnasia de Jujuy | 23 | 7 | 12 | 4 | 17:10 | 7 | 33 | |
10 | Agropecuario Argentino | 23 | 9 | 5 | 9 | 29:28 | 1 | 32 | |
11 | Quilmes | 24 | 8 | 8 | 8 | 24:23 | 1 | 32 | |
12 | Deportivo Morón | 23 | 7 | 11 | 5 | 21:22 | -1 | 32 | |
13 | Juventud Unida de Gualeguaychú | 23 | 8 | 6 | 9 | 20:28 | -8 | 30 | |
14 | Mitre de SdE | 23 | 7 | 8 | 8 | 19:21 | -2 | 29 | |
15 | Independiente Rivadavia | 23 | 6 | 10 | 7 | 18:19 | -1 | 28 | |
16 | Guillermo Brown | 23 | 7 | 6 | 10 | 25:27 | -2 | 27 | |
17 | CA Los Andes | 23 | 5 | 12 | 6 | 16:20 | -4 | 27 | |
18 | Ferro Carril Oeste | 23 | 7 | 5 | 11 | 21:30 | -9 | 26 | |
19 | Estudiantes de San Luis | 23 | 5 | 10 | 8 | 13:17 | -4 | 25 | |
20 | Boca Unidos | 23 | 6 | 7 | 10 | 23:30 | -7 | 25 | |
21 | All Boys | 23 | 6 | 7 | 10 | 23:31 | -8 | 25 | |
22 | Flandria | 23 | 5 | 9 | 9 | 28:34 | -6 | 24 | |
23 | Ramón Santamarina | 23 | 5 | 9 | 9 | 20:28 | -8 | 24 | |
24 | Deportivo Riestra | 23 | 8 | 8 | 7 | 27:23 | 4 | 22 | |
25 | Nueva Chicago | 23 | 4 | 10 | 9 | 19:31 | -12 | 22 |
Promotion | |
Playoffs |