14/09/2019 | 01:00 | Tecos Fútbol Club | - | Murciélagos FC | 0:1 (0:0) | |
03:00 | Coras de Nayarit | - | Atlético Reynosa | 1:1 (0:1) | ||
17:00 | Leones Negros II | - | Tuzos de la UAZ | 1:2 (1:0) | ||
22:00 | Albinegros Orizaba | - | Cruz Azul Hidalgo | annull. | ||
23:00 | Yalmakan FC | - | Atlético San Luis II | 4:1 (2:0) | ||
23:00 | Sporting Canamy | - | Cañoneros Marina | 2:2 (1:1) | ||
23:00 | Correcaminos UAT II | - | Atlético Bahia | 1:1 (0:1) | ||
23:15 | Inter Playa | - | Coyotes de Tlaxcala | 0:2 (0:2) | ||
23:30 | Gavilanes de Matamoros | - | Saltillo FC | 2:0 (2:0) | ||
15/09/2019 | 00:00 | Dorados UACH | - | Tepatitlán | 0:1 (0:0) | |
01:00 | Cafessa Jalisco | - | Cafetaleros de Chiapas II | 3:2 (2:1) | ||
01:00 | Club Irapuato | - | Pumas UNAM II | 3:2 (1:1) | ||
02:00 | Reboceros de La Piedad | - | Pioneros de Cancún | 3:1 (1:0) | ||
18:00 | Cimarrones de Sonora II | - | Mineros de Fresnillo FC | 0:0 (0:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
1 | |||||||||
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gavilanes de Matamoros | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:5 | 3 | 14 | |
Tuzos de la UAZ | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | 3 | 14 | ||
3 | Tepatitlán | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:3 | 3 | 13 | |
4 | Coras de Nayarit | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:4 | 2 | 12 | |
5 | Alacranes de Durango | 4 | 2 | 1 | 1 | 11:5 | 6 | 11 | |
6 | Atlético Reynosa | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:3 | 4 | 10 | |
7 | Murciélagos FC | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:9 | 1 | 10 | |
8 | Tecos Fútbol Club | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:6 | 1 | 10 | |
9 | Correcaminos UAT II | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:6 | 2 | 9 | |
10 | Leones Negros II | 5 | 2 | 0 | 3 | 11:11 | 0 | 7 | |
11 | Saltillo FC | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:6 | -2 | 7 | |
12 | Dorados UACH | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 5 | |
13 | Cimarrones de Sonora II | 5 | 0 | 3 | 2 | 1:5 | -4 | 4 | |
14 | Mineros de Fresnillo FC | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:9 | -7 | 2 | |
15 | Atlético Bahia | 5 | 0 | 2 | 3 | 3:13 | -10 | 2 |
2 | |||||||||
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Coyotes de Tlaxcala | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 19 | |
2 | Yalmakan FC | 5 | 3 | 1 | 1 | 15:10 | 5 | 11 | |
3 | Cruz Azul Hidalgo | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 10 | |
4 | Club Irapuato | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:6 | 1 | 10 | |
5 | Cafessa Jalisco | 4 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | 1 | 10 | |
6 | Pioneros de Cancún | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:10 | 0 | 10 | |
7 | Cañoneros Marina | 5 | 1 | 3 | 1 | 6:7 | -1 | 8 | |
Pumas UNAM II | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | 8 | ||
9 | Inter Playa | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | 7 | |
10 | Reboceros de La Piedad | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:6 | -1 | 6 | |
11 | Cafetaleros de Chiapas II | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | 5 | |
12 | Sporting Canamy | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | 4 | |
13 | Atlético San Luis II | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:10 | -7 | 2 | |
14 | Albinegros Orizaba | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 0 |
Playoffs | |
Playoffs |