1. Division 2016/2017
Round date place Opponent Results
1. Round 11/07/2016 16:30 A Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:0 (0:0)
2. Round 16/07/2016 17:00 H Luch-Energia Luch-Energia 1:1 (0:0)
3. Round 23/07/2016 16:00 A Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 0:1 (0:1)
4. Round 27/07/2016 17:00 H FK Tosno FK Tosno 1:1 (0:1)
5. Round 31/07/2016 15:00 A FK Tambov FK Tambov 0:0 (0:0)
6. Round 06/08/2016 17:00 H SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 0:2 (0:2)
7. Round 13/08/2016 15:00 A FK Khimki FK Khimki 1:4 (0:1)
8. Round 17/08/2016 17:00 H Sibir Novosibirsk Sibir Novosibirsk 1:1 (1:1)
9. Round 21/08/2016 15:00 A Mordovia Saransk Mordovia Saransk 3:1 (2:0)
10. Round 28/08/2016 16:00 A FC Neftekhimik FC Neftekhimik 4:1 (1:0)
11. Round 03/09/2016 17:00 H Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
12. Round 10/09/2016 17:00 H Sokol Saratov Sokol Saratov 0:0 (0:0)
13. Round 17/09/2016 17:00 H Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 0:1 (0:1)
14. Round 26/09/2016 15:00 A FK Tyumen FK Tyumen 0:2 (0:0)
15. Round 01/10/2016 15:00 H Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 2:1 (1:1)
16. Round 08/10/2016 13:00 A Dinamo Moskva Dinamo Moskva 0:1 (0:1)
17. Round 15/10/2016 16:00 H Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 1:1 (0:0)
18. Round 22/10/2016 11:00 A Zenit St. Petersburg 2 Zenit St. Petersburg 2 4:0 (2:0)
19. Round 30/10/2016 14:00 H FC Volgar Astrakhan FC Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
20. Round 05/11/2016 09:00 A Luch-Energia Luch-Energia 1:2 (0:1)
21. Round 09/11/2016 16:00 H Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 5:2 (3:0)
22. Round 13/11/2016 12:00 A FK Tosno FK Tosno 0:0 (0:0)
23. Round 19/11/2016 15:00 H FK Tambov FK Tambov 0:0 (0:0)
24. Round 26/11/2016 05:00 A SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 0:5 (0:3)
25. Round 08/03/2017 13:00 H FK Khimki FK Khimki 2:1 (0:0)
26. Round 12/03/2017 10:00 A Sibir Novosibirsk Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
27. Round 19/03/2017 15:00 H Mordovia Saransk Mordovia Saransk 2:0 (2:0)
28. Round 26/03/2017 14:00 H FC Neftekhimik FC Neftekhimik 1:0 (1:0)
29. Round 01/04/2017 16:00 A Fakel Voronezh Fakel Voronezh 2:2 (0:0)
30. Round 08/04/2017 13:00 A Sokol Saratov Sokol Saratov 0:0 (0:0)
31. Round 12/04/2017 16:30 A Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 1:0 (0:0)
32. Round 17/04/2017 17:00 H FK Tyumen FK Tyumen 3:1 (2:0)
33. Round 23/04/2017 09:00 A Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 0:2 (0:1)
34. Round 29/04/2017 15:00 H Dinamo Moskva Dinamo Moskva 0:1 (0:0)
35. Round 06/05/2017 14:00 A Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 1:0 (0:0)
36. Round 10/05/2017 17:00 H Zenit St. Petersburg 2 Zenit St. Petersburg 2 3:0 (2:0)
37. Round 14/05/2017 15:00 A FC Volgar Astrakhan FC Volgar Astrakhan 1:2 (0:2)
38. Round 20/05/2017 12:00 H Spartak Nalchik Spartak Nalchik 3:1 (2:0)
Kubok 2016/2017
Round date place Opponent Results
4. Round 24/08/2016 17:00 A FC Energomash Belgorod FC Energomash Belgorod 0:3 (0:1)