1. Round
22/02/2018 09:15 Bentleigh Greens - Dandenong Thunder 3:1 (2:1)
23/02/2018 08:30 Melbourne Knights - Oakleigh Cannons 3:2 (0:1)
09:30 Green Gully SC - Avondale FC 3:4 (1:2)
24/02/2018 07:00 Port Melbourne Sharks - Heidelberg United 0:1 (0:1)
08:00 Pascoe Vale SC - Northcote City FC 4:1 (0:0)
26/02/2018 09:30 Kingston City FC - Hume City FC 4:2 (2:1)
09:30 FC Bulleen Lions - South Melbourne FC 1:1 (1:0)
2. Round
02/03/2018 08:30 Melbourne Knights - Pascoe Vale SC 1:3 (0:1)
09:30 Green Gully SC - Port Melbourne Sharks 2:2 (1:2)
09:30 Oakleigh Cannons - Bentleigh Greens 0:1 (0:0)
03/03/2018 Heidelberg United - FC Bulleen Lions resch.
04:00 Avondale FC - Kingston City FC 3:0 (2:0)
08:00 Dandenong Thunder - South Melbourne FC 0:9 (0:4)
09:00 Hume City FC - Northcote City FC 1:0 (0:0)
3. Round
09/03/2018 09:15 Bentleigh Greens - Pascoe Vale SC 2:0 (2:0)
09:30 Green Gully SC - FC Bulleen Lions 2:0 (1:0)
09:30 Oakleigh Cannons - South Melbourne FC 4:1 (0:0)
10/03/2018 08:00 Dandenong Thunder - Heidelberg United 0:1 (0:0)
09:00 Hume City FC - Avondale FC 2:5 (0:2)
12/03/2018 07:30 Northcote City FC - Melbourne Knights 1:1 (0:0)
14/03/2018 09:00 Kingston City FC - Port Melbourne Sharks 0:1 (0:1)
4. Round
16/03/2018 09:15 Pascoe Vale SC - South Melbourne FC 2:2 (0:2)
09:15 Bentleigh Greens - Northcote City FC 3:1 (0:0)
09:30 Oakleigh Cannons - Heidelberg United 1:3 (0:3)
17/03/2018 07:00 Port Melbourne Sharks - Avondale FC 1:3 (0:1)
08:00 Dandenong Thunder - Green Gully SC 1:2 (1:1)
08:30 Hume City FC - Melbourne Knights 3:3 (1:2)
18/03/2018 08:00 FC Bulleen Lions - Kingston City FC 1:2 (1:2)
5. Round
23/03/2018 09:15 Pascoe Vale SC - Heidelberg United 2:3 (2:0)
09:15 Bentleigh Greens - Melbourne Knights 2:1 (0:0)
09:15 Avondale FC - FC Bulleen Lions 2:0 (2:0)
09:30 Green Gully SC - Oakleigh Cannons 2:1 (1:0)
09:30 Port Melbourne Sharks - Hume City FC 1:1 (1:0)
24/03/2018 07:30 Northcote City FC - South Melbourne FC 3:2 (1:2)
26/03/2018 10:30 Kingston City FC - Dandenong Thunder 0:1 (0:1)
6. Round
06/04/2018 10:30 Melbourne Knights - South Melbourne FC 3:2 (2:1)
11:15 Pascoe Vale SC - Green Gully SC 2:2 (0:1)
07/04/2018 06:00 Northcote City FC - Heidelberg United 0:1 (0:1)
10:00 Hume City FC - Bentleigh Greens 0:3 (0:2)
10:00 Dandenong Thunder - Avondale FC 0:1 (0:1)
09/04/2018 11:30 Kingston City FC - Oakleigh Cannons 1:2 (1:0)
11:30 FC Bulleen Lions - Port Melbourne Sharks 1:5 (1:0)
7. Round
13/04/2018 11:15 Avondale FC - Oakleigh Cannons 2:0 (1:0)
11:30 Port Melbourne Sharks - Dandenong Thunder 1:3 (0:1)
14/04/2018 06:00 Northcote City FC - Green Gully SC 2:4 (0:4)
08:00 Heidelberg United - Melbourne Knights 1:0 (1:0)
15/04/2018 07:00 South Melbourne FC - Bentleigh Greens 1:1 (1:0)
16/04/2018 11:30 Kingston City FC - Pascoe Vale SC 0:1 (0:0)
11:30 FC Bulleen Lions - Hume City FC 2:0 (0:0)
8. Round
20/04/2018 11:15 Bentleigh Greens - Heidelberg United 1:0 (0:0)
11:15 Melbourne Knights - Green Gully SC 1:5 (0:4)
11:15 Avondale FC - Pascoe Vale SC 1:1 (1:1)
11:30 Port Melbourne Sharks - Oakleigh Cannons 2:0 (0:0)
21/04/2018 06:00 Northcote City FC - Kingston City FC 3:1 (1:0)
10:00 Hume City FC - South Melbourne FC 0:1 (0:0)
10:00 Dandenong Thunder - FC Bulleen Lions 2:1 (1:0)
9. Round
27/04/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Port Melbourne Sharks -:-
11:30 Green Gully SC - Bentleigh Greens -:-
28/04/2018 06:00 Avondale FC - Northcote City FC -:-
10:00 Dandenong Thunder - Hume City FC -:-
10:00 Heidelberg United - South Melbourne FC -:-
10:30 Kingston City FC - Melbourne Knights -:-
30/04/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Oakleigh Cannons -:-
10. Round
04/05/2018 11:15 Pascoe Vale SC - FC Bulleen Lions -:-
11:15 Bentleigh Greens - Kingston City FC -:-
11:15 Melbourne Knights - Avondale FC -:-
11:30 Oakleigh Cannons - Dandenong Thunder -:-
05/05/2018 06:00 Northcote City FC - Port Melbourne Sharks -:-
10:00 Hume City FC - Heidelberg United -:-
06/05/2018 07:00 South Melbourne FC - Green Gully SC -:-
11. Round
11/05/2018 11:30 Green Gully SC - Heidelberg United -:-
11:30 Port Melbourne Sharks - Melbourne Knights -:-
11:30 Oakleigh Cannons - Hume City FC -:-
12/05/2018 06:00 Avondale FC - Bentleigh Greens -:-
10:00 Dandenong Thunder - Pascoe Vale SC -:-
14/05/2018 11:30 Kingston City FC - South Melbourne FC -:-
11:30 FC Bulleen Lions - Northcote City FC -:-
12. Round
18/05/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Oakleigh Cannons -:-
11:15 Bentleigh Greens - Port Melbourne Sharks -:-
11:30 Green Gully SC - Hume City FC -:-
19/05/2018 06:00 Northcote City FC - Dandenong Thunder -:-
20/05/2018 06:00 Melbourne Knights - FC Bulleen Lions -:-
07:00 South Melbourne FC - Avondale FC -:-
07:00 Heidelberg United - Kingston City FC -:-
13. Round
25/05/2018 11:30 Oakleigh Cannons - Northcote City FC -:-
26/05/2018 06:00 Avondale FC - Heidelberg United -:-
09:00 Port Melbourne Sharks - South Melbourne FC -:-
10:00 Hume City FC - Pascoe Vale SC -:-
10:00 Dandenong Thunder - Melbourne Knights -:-
28/05/2018 11:30 Kingston City FC - Green Gully SC -:-
11:30 FC Bulleen Lions - Bentleigh Greens -:-
14. Round
01/06/2018 11:30 Oakleigh Cannons - Melbourne Knights -:-
02/06/2018 06:00 Northcote City FC - Pascoe Vale SC -:-
06:00 Avondale FC - Green Gully SC -:-
10:00 Dandenong Thunder - Bentleigh Greens -:-
10:00 Hume City FC - Kingston City FC -:-
03/06/2018 07:00 Heidelberg United - Port Melbourne Sharks -:-
07:00 South Melbourne FC - FC Bulleen Lions -:-
15. Round
08/06/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Melbourne Knights -:-
11:15 Bentleigh Greens - Oakleigh Cannons -:-
11:30 Port Melbourne Sharks - Green Gully SC -:-
09/06/2018 06:00 Northcote City FC - Hume City FC -:-
10:30 Kingston City FC - Avondale FC -:-
10/06/2018 07:00 South Melbourne FC - Dandenong Thunder -:-
11/06/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Heidelberg United -:-
16. Round
15/06/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Bentleigh Greens -:-
11:30 Port Melbourne Sharks - Kingston City FC -:-
16/06/2018 06:00 Avondale FC - Hume City FC -:-
08:00 South Melbourne FC - Oakleigh Cannons -:-
10:00 Dandenong Thunder - Heidelberg United -:-
17/06/2018 06:00 Melbourne Knights - Northcote City FC -:-
18/06/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Green Gully SC -:-
17. Round
22/06/2018 11:30 Green Gully SC - Dandenong Thunder -:-
23/06/2018 06:00 Northcote City FC - Bentleigh Greens -:-
06:00 Avondale FC - Port Melbourne Sharks -:-
24/06/2018 06:00 Melbourne Knights - Hume City FC -:-
07:00 Heidelberg United - Oakleigh Cannons -:-
10:00 South Melbourne FC - Pascoe Vale SC -:-
25/06/2018 11:30 Kingston City FC - FC Bulleen Lions -:-
18. Round
29/06/2018 11:30 Oakleigh Cannons - Green Gully SC -:-
30/06/2018 07:00 FC Bulleen Lions - Avondale FC -:-
10:00 Hume City FC - Port Melbourne Sharks -:-
10:00 Dandenong Thunder - Kingston City FC -:-
01/07/2018 06:00 Melbourne Knights - Bentleigh Greens -:-
07:00 Heidelberg United - Pascoe Vale SC -:-
07:00 South Melbourne FC - Northcote City FC -:-
19. Round
06/07/2018 11:15 Bentleigh Greens - Hume City FC -:-
11:30 Green Gully SC - Pascoe Vale SC -:-
11:30 Oakleigh Cannons - Kingston City FC -:-
07/07/2018 06:00 Avondale FC - Dandenong Thunder -:-
09:00 Port Melbourne Sharks - FC Bulleen Lions -:-
08/07/2018 07:00 South Melbourne FC - Melbourne Knights -:-
07:00 Heidelberg United - Northcote City FC -:-
20. Round
13/07/2018 11:15 Bentleigh Greens - South Melbourne FC -:-
11:15 Pascoe Vale SC - Kingston City FC -:-
11:30 Green Gully SC - Northcote City FC -:-
11:30 Oakleigh Cannons - Avondale FC -:-
14/07/2018 10:00 Dandenong Thunder - Port Melbourne Sharks -:-
10:30 Hume City FC - FC Bulleen Lions -:-
15/07/2018 06:00 Melbourne Knights - Heidelberg United -:-
21. Round
20/07/2018 11:15 Pascoe Vale SC - Avondale FC -:-
11:30 Green Gully SC - Melbourne Knights -:-
11:30 Oakleigh Cannons - Port Melbourne Sharks -:-
21/07/2018 07:00 FC Bulleen Lions - Dandenong Thunder -:-
22/07/2018 07:00 Heidelberg United - Bentleigh Greens -:-
07:00 South Melbourne FC - Hume City FC -:-
23/07/2018 11:30 Kingston City FC - Northcote City FC -:-
22. Round
27/07/2018 11:15 Bentleigh Greens - Green Gully SC -:-
11:30 Oakleigh Cannons - FC Bulleen Lions -:-
28/07/2018 06:00 Northcote City FC - Avondale FC -:-
07:00 Port Melbourne Sharks - Pascoe Vale SC -:-
10:00 Hume City FC - Dandenong Thunder -:-
29/07/2018 06:00 Melbourne Knights - Kingston City FC -:-
07:00 South Melbourne FC - Heidelberg United -:-
23. Round
03/08/2018 11:30 Green Gully SC - South Melbourne FC -:-
04/08/2018 06:00 Avondale FC - Melbourne Knights -:-
09:00 Port Melbourne Sharks - Northcote City FC -:-
10:00 Dandenong Thunder - Oakleigh Cannons -:-
05/08/2018 07:00 Heidelberg United - Hume City FC -:-
06/08/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Pascoe Vale SC -:-
11:30 Kingston City FC - Bentleigh Greens -:-
24. Round
10/08/2018 11:15 Bentleigh Greens - Avondale FC -:-
11:15 Pascoe Vale SC - Dandenong Thunder -:-
11/08/2018 06:00 Northcote City FC - FC Bulleen Lions -:-
10:00 Hume City FC - Oakleigh Cannons -:-
12/08/2018 06:00 Melbourne Knights - Port Melbourne Sharks -:-
07:00 Heidelberg United - Green Gully SC -:-
07:00 South Melbourne FC - Kingston City FC -:-
25. Round
24/08/2018 11:30 Oakleigh Cannons - Pascoe Vale SC -:-
25/08/2018 06:00 Avondale FC - South Melbourne FC -:-
09:00 Port Melbourne Sharks - Bentleigh Greens -:-
10:00 Hume City FC - Green Gully SC -:-
10:00 Dandenong Thunder - Northcote City FC -:-
27/08/2018 11:30 FC Bulleen Lions - Melbourne Knights -:-
11:30 Kingston City FC - Heidelberg United -:-
26. Round
02/09/2018 06:00 Northcote City FC - Oakleigh Cannons -:-
06:00 Heidelberg United - Avondale FC -:-
06:00 South Melbourne FC - Port Melbourne Sharks -:-
06:00 Pascoe Vale SC - Hume City FC -:-
06:00 Melbourne Knights - Dandenong Thunder -:-
06:00 Green Gully SC - Kingston City FC -:-
06:00 Bentleigh Greens - FC Bulleen Lions -:-