02/04/2022 | 06:00 | SKA-Khabarovsk | - | Olimp-Dolgoprudny | 3:3 (1:1) | |
10:00 | FK Tom Tomsk | - | Enisey Krasnoyarsk | 0:1 (0:0) | ||
12:00 | FK Orenburg | - | Torpedo Moskva | 1:0 (0:0) | ||
13:00 | Akron Tolyatti | - | FK Krasnodar 2 | 1:0 (1:0) | ||
13:00 | Metallurg Lipetsk | - | Alania Vladikavkaz | 0:3 (0:2) | ||
13:00 | Rotor Volgograd | - | Veles Moskva | 0:3 (0:0) | ||
13:30 | FK Neftekhimik | - | FK Kamaz | 1:1 (0:1) | ||
14:00 | Fakel Voronezh | - | Kuban Krasnodar | 0:0 (0:0) | ||
14:00 | Volgar Astrakhan | - | Tekstilshchik Ivanovo | 1:1 (0:1) | ||
16:00 | Baltika Kaliningrad | - | Spartak Moskva 2 | 0:1 (0:0) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Orenburg | 30 | 20 | 2 | 8 | 49:24 | 25 | 62 | |
2 | Torpedo Moskva | 30 | 15 | 12 | 3 | 57:34 | 23 | 57 | |
3 | Fakel Voronezh | 30 | 17 | 5 | 8 | 47:27 | 20 | 56 | |
4 | Alania Vladikavkaz | 30 | 15 | 7 | 8 | 64:38 | 26 | 52 | |
5 | Enisey Krasnoyarsk | 30 | 15 | 5 | 10 | 46:42 | 4 | 50 | |
6 | SKA-Khabarovsk | 30 | 14 | 7 | 9 | 39:30 | 9 | 49 | |
7 | FK Neftekhimik | 30 | 14 | 7 | 9 | 47:30 | 17 | 49 | |
8 | Akron Tolyatti | 30 | 13 | 8 | 9 | 34:31 | 3 | 47 | |
9 | Veles Moskva | 30 | 13 | 4 | 13 | 37:36 | 1 | 43 | |
10 | Spartak Moskva 2 | 30 | 13 | 4 | 13 | 36:46 | -10 | 43 | |
11 | Baltika Kaliningrad | 30 | 10 | 13 | 7 | 38:26 | 12 | 43 | |
12 | FK Krasnodar 2 | 30 | 11 | 6 | 13 | 32:38 | -6 | 39 | |
13 | FK Tom Tomsk | 30 | 10 | 7 | 13 | 42:50 | -8 | 37 | |
14 | FK Kamaz | 30 | 8 | 10 | 12 | 25:30 | -5 | 34 | |
15 | Olimp-Dolgoprudny | 30 | 7 | 12 | 11 | 28:35 | -7 | 33 | |
16 | Volgar Astrakhan | 30 | 9 | 6 | 15 | 22:31 | -9 | 33 | |
17 | Kuban Krasnodar | 30 | 9 | 6 | 15 | 31:42 | -11 | 33 | |
18 | Rotor Volgograd | 30 | 5 | 12 | 13 | 27:43 | -16 | 27 | |
19 | Metallurg Lipetsk | 30 | 6 | 3 | 21 | 23:63 | -40 | 21 | |
20 | Tekstilshchik Ivanovo | 30 | 4 | 8 | 18 | 25:53 | -28 | 20 |
Promotion | |
Playoffs | |
Relegation |