13/04/2019 | 19:30 | CA Los Andes | - | Chacarita Juniors | 0:1 (0:1) | |
20:00 | Olimpo de Bahía Blanca | - | Independiente Rivadavia | 2:3 (2:2) | ||
20:00 | Ferro Carril Oeste | - | Brown de Adrogué | 1:0 (0:0) | ||
21:05 | Almagro | - | Temperley | 2:1 (0:0) | ||
14/04/2019 | 19:30 | Platense | - | Instituto de Córdoba | 2:1 (1:0) | |
20:00 | Agropecuario Argentino | - | Defensores de Belgrano | 1:0 (0:0) | ||
20:00 | Villa Dálmine | - | Gimnasia de Jujuy | 4:4 (2:2) | ||
20:00 | Guillermo Brown | - | Quilmes | 2:1 (0:1) | ||
20:30 | Gimnasia de Mendoza | - | Ramón Santamarina | 3:3 (2:2) | ||
21:30 | Central Córdoba SdE | - | Mitre de SdE | 1:1 (0:1) | ||
15/04/2019 | 19:35 | Nueva Chicago | - | Sarmiento de Junín | 1:0 (1:0) | |
16/04/2019 | 01:05 | Atlético Rafaela | - | Deportivo Morón | 0:1 (0:1) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal de Sarandí | 23 | 12 | 7 | 4 | 35:19 | 16 | 43 | |
2 | Sarmiento de Junín | 23 | 11 | 10 | 2 | 29:13 | 16 | 43 | |
3 | Nueva Chicago | 23 | 12 | 6 | 5 | 31:23 | 8 | 42 | |
4 | Platense | 23 | 11 | 5 | 7 | 29:17 | 12 | 38 | |
5 | Almagro | 23 | 10 | 7 | 6 | 22:19 | 3 | 37 | |
6 | Central Córdoba SdE | 23 | 9 | 9 | 5 | 27:24 | 3 | 36 | |
7 | Gimnasia de Mendoza | 23 | 10 | 6 | 7 | 27:30 | -3 | 36 | |
8 | Independiente Rivadavia | 23 | 9 | 8 | 6 | 24:18 | 6 | 35 | |
9 | Ferro Carril Oeste | 24 | 10 | 5 | 9 | 33:32 | 1 | 35 | |
10 | Mitre de SdE | 23 | 10 | 5 | 8 | 25:26 | -1 | 35 | |
11 | Agropecuario Argentino | 23 | 8 | 9 | 6 | 16:13 | 3 | 33 | |
12 | Brown de Adrogué | 23 | 8 | 9 | 6 | 18:16 | 2 | 33 | |
13 | Villa Dálmine | 23 | 8 | 8 | 7 | 30:25 | 5 | 32 | |
14 | Temperley | 23 | 8 | 6 | 9 | 25:26 | -1 | 30 | |
15 | Defensores de Belgrano | 23 | 7 | 8 | 8 | 20:23 | -3 | 29 | |
16 | Deportivo Morón | 23 | 6 | 9 | 8 | 18:25 | -7 | 27 | |
17 | Atlético Rafaela | 23 | 7 | 4 | 12 | 22:24 | -2 | 25 | |
18 | Guillermo Brown | 23 | 6 | 7 | 10 | 18:21 | -3 | 25 | |
19 | Olimpo de Bahía Blanca | 23 | 7 | 4 | 12 | 23:33 | -10 | 25 | |
20 | Gimnasia de Jujuy | 23 | 5 | 9 | 9 | 22:27 | -5 | 24 | |
21 | Quilmes | 23 | 4 | 11 | 8 | 21:26 | -5 | 23 | |
22 | Instituto de Córdoba | 23 | 6 | 5 | 12 | 25:31 | -6 | 23 | |
23 | Ramón Santamarina | 23 | 5 | 8 | 10 | 21:29 | -8 | 23 | |
24 | Chacarita Juniors | 23 | 6 | 5 | 12 | 17:30 | -13 | 23 | |
25 | CA Los Andes | 23 | 4 | 8 | 11 | 13:21 | -8 | 20 |
Promotion | |
Playoffs |