08/10/2022 | 13:00 | Eintracht Stadtallendorf | - | FC Eddersheim | 0:1 (0:1) | |
13:30 | SV Unter-Flockenbach | - | KSV Baunatal | 2:2 (0:1) | ||
14:00 | SV Rot-Weiss Hadamar | - | Viktoria Griesheim | 4:2 (1:1) | ||
14:00 | FSV Fernwald | - | SV Weidenhausen | 6:2 (2:2) | ||
14:00 | SC Waldgirmes | - | Bayern Alzenau | 0:3 (0:1) | ||
15:00 | 1. FC 06 Erlensee | - | Eintracht Frankfurt II | 0:1 (0:0) | ||
16:00 | Türk Gücü Friedberg | - | FC Gießen | 1:2 (0:1) | ||
09/10/2022 | 14:00 | TSV Steinbach II | - | SV Steinbach | 1:1 (0:0) | |
14:00 | SV 1910 Neuhof | - | TuS Dietkirchen | 0:2 (0:2) | ||
14:00 | Rot-Weiß Walldorf | - | FC Hanau 93 | 0:2 (0:1) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Gießen | 14 | 9 | 3 | 2 | 28:15 | 13 | 30 | |
2 | Eintracht Stadtallendorf | 14 | 9 | 2 | 3 | 34:18 | 16 | 29 | |
3 | Eintracht Frankfurt II | 14 | 9 | 1 | 4 | 45:17 | 28 | 28 | |
4 | Rot-Weiß Walldorf | 14 | 9 | 1 | 4 | 32:18 | 14 | 28 | |
5 | FC Hanau 93 | 14 | 8 | 3 | 3 | 23:16 | 7 | 27 | |
6 | FSV Fernwald | 14 | 8 | 2 | 4 | 40:22 | 18 | 26 | |
7 | Türk Gücü Friedberg | 14 | 8 | 2 | 4 | 32:25 | 7 | 26 | |
8 | SV Steinbach | 14 | 7 | 4 | 3 | 29:18 | 11 | 25 | |
9 | KSV Baunatal | 14 | 6 | 5 | 3 | 25:19 | 6 | 23 | |
10 | SC Waldgirmes | 14 | 5 | 2 | 7 | 25:25 | 0 | 17 | |
11 | FC Eddersheim | 14 | 4 | 5 | 5 | 16:17 | -1 | 17 | |
12 | Bayern Alzenau | 14 | 4 | 4 | 6 | 17:19 | -2 | 16 | |
13 | TuS Dietkirchen | 14 | 4 | 3 | 7 | 25:40 | -15 | 15 | |
14 | Viktoria Griesheim | 14 | 4 | 3 | 7 | 20:38 | -18 | 15 | |
15 | SV Rot-Weiss Hadamar | 14 | 4 | 1 | 9 | 16:31 | -15 | 13 | |
16 | SV Unter-Flockenbach | 14 | 2 | 6 | 6 | 21:36 | -15 | 12 | |
17 | SV Weidenhausen | 14 | 4 | 0 | 10 | 16:37 | -21 | 12 | |
18 | 1. FC 06 Erlensee | 14 | 2 | 5 | 7 | 23:27 | -4 | 11 | |
19 | SV 1910 Neuhof | 14 | 3 | 2 | 9 | 16:28 | -12 | 11 | |
20 | TSV Steinbach II | 14 | 3 | 2 | 9 | 17:34 | -17 | 11 |
Promotion | |
Relegation |