West Ham conceded a late equaliser in a 1-1 draw away to Romanian champions Astra Giurgiu on Thursday to leave their Europa League play-off tie evenly poised....
Cheikhou Kouyate scored twice as West Ham United beat Slovenians NK Domzale 3-0 to reach the Europa League play-off round in their first game at their new ground....
West Ham will play their first competitive game at their new Olympic Stadium next week looking to overturn a 2-1 defeat they suffered Thursday against Slovenian minnows NK Domzale in their Europa League qualifier....
A Swedish court on Tuesday sentenced five Polish football fans to jail terms of two and three months after violence following a match between IFK Gothenburg and Slask Wroclaw....
Marcos Reus scored a hat-trick as Borussia Dortmund cruised into the Europa League group stage on Thursday with Athletic Bilbao and Ajax also advancing alongside Azerbaijani clubs Qarabag and Gabala, but England's Southampton crashed at the first hurdle...
1. Round
29/06/2017 13:00 Shirak FC Shirak FC - ND Gorica ND Gorica
29/06/2017 15:00 Irtysh Pavlodar Irtysh Pavlodar - FC Dunav Ruse FC Dunav Ruse
29/06/2017 15:45 FK Kairat FK Kairat - FK Atlantas FK Atlantas
29/06/2017 16:00 FK Ventspils FK Ventspils - Valur Reykjavík Valur Reykjavík
29/06/2017 16:00 FK Partizani FK Partizani - Botev Plovdiv Botev Plovdiv
29/06/2017 16:00 Pyunik FC Pyunik FC - Slovan Bratislava Slovan Bratislava
29/06/2017 16:20 FK AS Trenčín FK AS Trenčín - Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
29/06/2017 16:30 FC Levadia FC Levadia - Cork City Cork City
29/06/2017 16:30 Dinamo Minsk Dinamo Minsk - NSÍ Runavík NSÍ Runavík
29/06/2017 17:00 Shakhter Soligorsk Shakhter Soligorsk - FK Sūduva FK Sūduva
29/06/2017 17:00 Chikhura Sachkhere Chikhura Sachkhere - SCR Altach SCR Altach
29/06/2017 17:00 Vaasan PS Vaasan PS - Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana
29/06/2017 17:00 KF Shkëndija 79 KF Shkëndija 79 - Dacia Chişinău Dacia Chişinău
29/06/2017 17:00 Dinamo Batumi Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
29/06/2017 17:30 JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju - B36 Tórshavn B36 Tórshavn
29/06/2017 17:30 Lyngby BK Lyngby BK - Bangor City Bangor City
29/06/2017 17:45 Beitar Jerusalem Beitar Jerusalem - Budapesti Vasas Budapesti Vasas
29/06/2017 17:45 Ferencvárosi TC Ferencvárosi TC - FK Jelgava FK Jelgava
29/06/2017 18:00 Odds BK Odds BK - Ballymena United Ballymena United
29/06/2017 18:00 UE Santa Coloma UE Santa Coloma - NK Osijek NK Osijek
29/06/2017 18:00 FC Zaria FC Zaria - FK Sarajevo FK Sarajevo
29/06/2017 18:00 Zira FK Zira FK - FC Differdange 03 FC Differdange 03
29/06/2017 18:00 Levski Sofia Levski Sofia - FK Sutjeska FK Sutjeska
29/06/2017 18:00 AEK Larnaca AEK Larnaca - Lincoln Red Imps Lincoln Red Imps
29/06/2017 18:00 FK Haugesund FK Haugesund - Coleraine FC Coleraine FC
29/06/2017 18:30 CS FOLA Esch CS FOLA Esch - FC Milsami FC Milsami
29/06/2017 19:00 Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv - KF Tiranë KF Tiranë
29/06/2017 19:00 Bala Town Bala Town - FC Vaduz FC Vaduz
29/06/2017 19:00 Gap Connah's Quay FC Gap Connah's Quay FC - HJK Helsinki HJK Helsinki
29/06/2017 19:00 Vojvodina Vojvodina - MFK Ružomberok MFK Ružomberok
29/06/2017 19:00 FC Midtjylland FC Midtjylland - Derry City Derry City
29/06/2017 19:00 KF Skënderbeu KF Skënderbeu - UE Sant Julià UE Sant Julià
29/06/2017 19:00 IFK Norrköping IFK Norrköping - Prishtina KF Prishtina KF
29/06/2017 19:00 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík - AIK Solna AIK Solna
29/06/2017 19:30 Široki Brijeg Široki Brijeg - FK Ordabasy FK Ordabasy
29/06/2017 19:30 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - Floriana FC Floriana FC
29/06/2017 19:30 Mladost Lučani Mladost Lučani - Inter Baku Inter Baku
29/06/2017 19:30 SP Tre Penne SP Tre Penne - FK Rabotnički FK Rabotnički
29/06/2017 19:30 NK Domžale NK Domžale - FC Flora FC Flora
29/06/2017 19:30 FK Mladost Podgorica FK Mladost Podgorica - Gandzasar FC Gandzasar FC
29/06/2017 19:45 Valletta FC Valletta FC - SS Folgore/Falciano SS Folgore/Falciano
29/06/2017 19:45 St. Johnstone FC St. Johnstone FC - FK Trakai FK Trakai
29/06/2017 19:45 Rangers FC Rangers FC - Progrès Niedercorn Progrès Niedercorn
29/06/2017 19:45 Crusaders FC Crusaders FC - FK Liepāja FK Liepāja
29/06/2017 19:45 Željezničar Sarajevo Željezničar Sarajevo - FK Zeta FK Zeta
29/06/2017 19:45 Lech Poznań Lech Poznań - FK Pelister FK Pelister
29/06/2017 19:45 Videoton FC Videoton FC - Balzan Youths Balzan Youths
29/06/2017 19:45 St. Joseph's FC St. Joseph's FC - AEL Limassol AEL Limassol
29/06/2017 20:15 KR Reykjavík KR Reykjavík - SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
29/06/2017 20:15 UMF Stjarnan UMF Stjarnan - Shamrock Rovers Shamrock Rovers
04/07/2017 16:45 Balzan Youths Balzan Youths - Videoton FC Videoton FC -:-
04/07/2017 18:45 Progrès Niedercorn Progrès Niedercorn - Rangers FC Rangers FC -:-
06/07/2017 FK Ordabasy FK Ordabasy - Široki Brijeg Široki Brijeg -:-
06/07/2017 15:00 Dacia Chişinău Dacia Chişinău - KF Shkëndija 79 KF Shkëndija 79 -:-
06/07/2017 15:00 AEL Limassol AEL Limassol - St. Joseph's FC St. Joseph's FC -:-
06/07/2017 16:00 KF Tiranë KF Tiranë - Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv -:-
06/07/2017 16:00 FK Sūduva FK Sūduva - Shakhter Soligorsk Shakhter Soligorsk -:-
06/07/2017 16:00 FC Milsami FC Milsami - CS FOLA Esch CS FOLA Esch -:-
06/07/2017 16:30 FK Rabotnički FK Rabotnički - SP Tre Penne SP Tre Penne -:-
06/07/2017 16:30 FK Jelgava FK Jelgava - Ferencvárosi TC Ferencvárosi TC -:-
06/07/2017 17:00 FK Atlantas FK Atlantas - FK Kairat FK Kairat -:-
06/07/2017 17:00 FK Trakai FK Trakai - St. Johnstone FC St. Johnstone FC -:-
06/07/2017 17:00 Botev Plovdiv Botev Plovdiv - FK Partizani FK Partizani -:-
06/07/2017 17:00 HJK Helsinki HJK Helsinki - Gap Connah's Quay FC Gap Connah's Quay FC -:-
06/07/2017 17:00 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki - KR Reykjavík KR Reykjavík -:-
06/07/2017 17:00 FC Flora FC Flora - NK Domžale NK Domžale -:-
06/07/2017 17:00 Gandzasar FC Gandzasar FC - FK Mladost Podgorica FK Mladost Podgorica -:-
06/07/2017 17:45 FK Liepāja FK Liepāja - Crusaders FC Crusaders FC -:-
06/07/2017 18:00 Inter Baku Inter Baku - Mladost Lučani Mladost Lučani -:-
06/07/2017 18:00 FC Vaduz FC Vaduz - Bala Town Bala Town -:-
06/07/2017 18:00 FC Differdange 03 FC Differdange 03 - Zira FK Zira FK -:-
06/07/2017 18:00 MFK Ružomberok MFK Ružomberok - Vojvodina Vojvodina -:-
06/07/2017 18:00 Slovan Bratislava Slovan Bratislava - Pyunik FC Pyunik FC -:-
06/07/2017 18:00 FC Dunav Ruse FC Dunav Ruse - Irtysh Pavlodar Irtysh Pavlodar -:-
06/07/2017 18:00 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi - FK AS Trenčín FK AS Trenčín -:-
06/07/2017 18:00 FK Pelister FK Pelister - Lech Poznań Lech Poznań -:-
06/07/2017 18:00 AIK Solna AIK Solna - KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík -:-
06/07/2017 18:30 NSÍ Runavík NSÍ Runavík - Dinamo Minsk Dinamo Minsk -:-
06/07/2017 18:30 Bangor City Bangor City - Lyngby BK Lyngby BK -:-
06/07/2017 19:00 FK Sarajevo FK Sarajevo - FC Zaria FC Zaria -:-
06/07/2017 19:00 B36 Tórshavn B36 Tórshavn - JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju -:-
06/07/2017 19:00 Prishtina KF Prishtina KF - IFK Norrköping IFK Norrköping -:-
06/07/2017 19:15 Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana - Vaasan PS Vaasan PS -:-
06/07/2017 19:30 Budapesti Vasas Budapesti Vasas - Beitar Jerusalem Beitar Jerusalem -:-
06/07/2017 19:30 SS Folgore/Falciano SS Folgore/Falciano - Valletta FC Valletta FC -:-
06/07/2017 19:30 Floriana FC Floriana FC - Crvena Zvezda Crvena Zvezda -:-
06/07/2017 19:30 SCR Altach SCR Altach - Chikhura Sachkhere Chikhura Sachkhere
06/07/2017 19:30 ND Gorica ND Gorica - Shirak FC Shirak FC -:-
06/07/2017 19:30 FK Sutjeska FK Sutjeska - Levski Sofia Levski Sofia -:-
06/07/2017 19:30 FK Zeta FK Zeta - Željezničar Sarajevo Željezničar Sarajevo -:-
06/07/2017 19:30 Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi Dinamo Batumi -:-
06/07/2017 19:30 UE Sant Julià UE Sant Julià - KF Skënderbeu KF Skënderbeu -:-
06/07/2017 19:45 Ballymena United Ballymena United - Odds BK Odds BK -:-
06/07/2017 19:45 NK Osijek NK Osijek - UE Santa Coloma UE Santa Coloma -:-
06/07/2017 19:45 Cork City Cork City - FC Levadia FC Levadia -:-
06/07/2017 19:45 Derry City Derry City - FC Midtjylland FC Midtjylland -:-
06/07/2017 19:45 Coleraine FC Coleraine FC - FK Haugesund FK Haugesund -:-
06/07/2017 20:00 Shamrock Rovers Shamrock Rovers - UMF Stjarnan UMF Stjarnan -:-
06/07/2017 21:00 Valur Reykjavík Valur Reykjavík - FK Ventspils FK Ventspils -:-
06/07/2017 21:00 Lincoln Red Imps Lincoln Red Imps - AEK Larnaca AEK Larnaca -:-
2. Round
13/07/2017 FK Partizani / Botev Plovdiv - Beitar / Budapest -:-
13/07/2017 Željezničar / Zeta - AIK Solna / KÍ Klaksvík -:-
13/07/2017 FK Haugesund / Coleraine FC - Lech Poznan / FK Pelister -:-
13/07/2017 Apollon Limassol Apollon Limassol - Zaria / FK Sarajevo -:-
13/07/2017 AEK Larnaca / Lincoln FC - Levadia / Cork City -:-
13/07/2017 Brøndby IF Brøndby IF - Vaasan PS / Olimpija Ljubljana -:-
13/07/2017 Rabotnički / Tre Penne - Dinamo Minsk / NSÍ Runavík -:-
13/07/2017 Kairat / Atlantas - KF Skënderbeu / UE Sant Julia -:-
13/07/2017 IFK Norrköping / Prishtina KF - St. Johnstone / Trakai -:-
13/07/2017 Slovan Bratislava / Pyunik - Lyngby BK / Bangor City -:-
13/07/2017 Panionios GSS Panionios GSS - Shirak / Gorica -:-
13/07/2017 UMF Stjarnan / Shamrock Rovers - FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav -:-
13/07/2017 Hajduk Split Hajduk Split - Levski Sofia / FK Sutjeska -:-
13/07/2017 Zira FK / Differdange - Astra Giurgiu Astra Giurgiu -:-
13/07/2017 Nõmme Kalju / B36 Tórshavn - Videoton / Balzan -:-
13/07/2017 Maccabi / Tirana - SJK Seinäjoki / KR Reykjavík -:-
13/07/2017 Chikhura Sachkhere / Altach - Dinamo Brest Dinamo Brest -:-
13/07/2017 Aberdeen FC Aberdeen FC - Ordabasy / Široki Brijeg -:-
13/07/2017 Vojvodina / MFK Ružomberok - SK Brann SK Brann -:-
13/07/2017 Mladost Lučani / Inter Baku - Fola Esch / Milsami -:-
13/07/2017 Sturm Graz Sturm Graz - Mladost Podgorica / Gandzasar FC -:-
13/07/2017 Crusaders FC / FK Liepāja - Shakhter Soligorsk / Sūduva -:-
13/07/2017 Bala Town / FC Vaduz - Odds BK / Ballymena United -:-
13/07/2017 Dacia Chişinău / Shkëndija 79 - Connah's Quay / HJK Helsinki -:-
13/07/2017 Gabala FK Gabala FK - Jagiellonia Białystok / Dinamo Batumi -:-
13/07/2017 Ventspils / Valur - NK Domžale / FC Flora -:-
13/07/2017 Trenčín / Torpedo Kutaisi - Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda Tel Aviv -:-
13/07/2017 Rangers / Progrès Niederkorn - AEL Limassol / St. Josephs FC -:-
13/07/2017 Irtysh Pavlodar / Dunav Ruse - Crvena Zvezda / Floriana -:-
13/07/2017 Santa Coloma / Osijek - FC Luzern FC Luzern -:-
13/07/2017 Valletta / Folgore - FC Utrecht FC Utrecht -:-
13/07/2017 Östersunds FK Östersunds FK - Galatasaray Galatasaray -:-
13/07/2017 Ferencvárosi TC / FK Jelgava - FC Midtjylland / Derry City -:-
20/07/2017 Beitar / Budapest - FK Partizani / Botev Plovdiv -:-
20/07/2017 AIK Solna / KÍ Klaksvík - Željezničar / Zeta -:-
20/07/2017 Lech Poznan / FK Pelister - FK Haugesund / Coleraine FC -:-
20/07/2017 Zaria / FK Sarajevo - Apollon Limassol Apollon Limassol -:-
20/07/2017 Levadia / Cork City - AEK Larnaca / Lincoln FC -:-
20/07/2017 Vaasan PS / Olimpija Ljubljana - Brøndby IF Brøndby IF -:-
20/07/2017 Dinamo Minsk / NSÍ Runavík - Rabotnički / Tre Penne -:-
20/07/2017 KF Skënderbeu / UE Sant Julia - Kairat / Atlantas -:-
20/07/2017 St. Johnstone / Trakai - IFK Norrköping / Prishtina KF -:-
20/07/2017 Lyngby BK / Bangor City - Slovan Bratislava / Pyunik -:-
20/07/2017 Shirak / Gorica - Panionios GSS Panionios GSS -:-
20/07/2017 FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav - UMF Stjarnan / Shamrock Rovers -:-
20/07/2017 Levski Sofia / FK Sutjeska - Hajduk Split Hajduk Split -:-
20/07/2017 Astra Giurgiu Astra Giurgiu - Zira FK / Differdange -:-
20/07/2017 Videoton / Balzan - Nõmme Kalju / B36 Tórshavn -:-
20/07/2017 SJK Seinäjoki / KR Reykjavík - Maccabi / Tirana -:-
20/07/2017 Dinamo Brest Dinamo Brest - Chikhura Sachkhere / Altach -:-
20/07/2017 Ordabasy / Široki Brijeg - Aberdeen FC Aberdeen FC -:-
20/07/2017 SK Brann SK Brann - Vojvodina / MFK Ružomberok -:-
20/07/2017 Fola Esch / Milsami - Mladost Lučani / Inter Baku -:-
20/07/2017 Mladost Podgorica / Gandzasar FC - Sturm Graz Sturm Graz -:-
20/07/2017 Shakhter Soligorsk / Sūduva - Crusaders FC / FK Liepāja -:-
20/07/2017 Odds BK / Ballymena United - Bala Town / FC Vaduz -:-
20/07/2017 Connah's Quay / HJK Helsinki - Dacia Chişinău / Shkëndija 79 -:-
20/07/2017 Jagiellonia Białystok / Dinamo Batumi - Gabala FK Gabala FK -:-
20/07/2017 NK Domžale / FC Flora - Ventspils / Valur -:-
20/07/2017 Bnei Yehuda Tel Aviv Bnei Yehuda Tel Aviv - Trenčín / Torpedo Kutaisi -:-
20/07/2017 AEL Limassol / St. Josephs FC - Rangers / Progrès Niederkorn -:-
20/07/2017 Crvena Zvezda / Floriana - Irtysh Pavlodar / Dunav Ruse -:-
20/07/2017 FC Luzern FC Luzern - Santa Coloma / Osijek -:-
20/07/2017 FC Utrecht FC Utrecht - Valletta / Folgore -:-
20/07/2017 Galatasaray Galatasaray - Östersunds FK Östersunds FK -:-
20/07/2017 FC Midtjylland / Derry City - Ferencvárosi TC / FK Jelgava -:-
LiveScores LiveDetails LiveCommentary