Ajax prepared for next week's Champions League semi-final second leg against Tottenham by beating Willem II 4-0 to clinch the Dutch Cup on Sunday....
Rotterdam giants Feyenoord ended their trophy drought on Sunday, winning the Dutch Cup with a 2-1 defeat of Utrecht in the final....
2. pre-round
24/09/2019 19:00 Quick Boys Quick Boys - VV Katwijk VV Katwijk
24/09/2019 19:00 Achilles Veen Achilles Veen - HHC Hardenberg HHC Hardenberg
24/09/2019 19:00 VVOG Harderwijk VVOG Harderwijk - AFC Ajax Zaterdag AFC Ajax Zaterdag
24/09/2019 19:00 GVVV GVVV - Kozakken Boys Kozakken Boys
24/09/2019 19:00 ASWH Ido-Ambacht ASWH Ido-Ambacht - TEC VV TEC VV
24/09/2019 19:00 SVV Scheveningen SVV Scheveningen - Harkemase Boys Harkemase Boys
24/09/2019 19:00 ODIN '59 ODIN '59 - BVV Barendrecht BVV Barendrecht
24/09/2019 19:00 VV Noordwijk VV Noordwijk - Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys
25/09/2019 19:00 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 - De Treffers De Treffers
25/09/2019 19:00 RKVV Westlandia RKVV Westlandia - OFC Oostzaan OFC Oostzaan
25/09/2019 19:00 SV Spakenburg SV Spakenburg - SDO Bussum SDO Bussum
25/09/2019 19:00 OSS '20 OSS '20 - Jodan Boys Jodan Boys
25/09/2019 19:00 RKSV Groene Ster RKSV Groene Ster - VV Kloetinge VV Kloetinge
25/09/2019 19:00 VV Dongen VV Dongen - Excelsior '31 Excelsior '31
25/09/2019 19:00 VV Duno - Quick Den Haag Quick Den Haag
25/09/2019 19:00 EVV EVV - Flevo Boys Flevo Boys
25/09/2019 19:00 ADO '20 ADO '20 - Fortuna Wormerveer
25/09/2019 19:00 Sportclub Silvolde - VV GOES VV GOES
1. Round
29/10/2019 Groene Ster / Kloetinge - VVV-Venlo VVV-Venlo -:-
29/10/2019 Silvolde / GOES - SC Cambuur SC Cambuur -:-
29/10/2019 FC 's-Gravenzande FC 's-Gravenzande - SteDoCo SteDoCo
29/10/2019 EVV / Flevo Boys - Quick Boys / Katwijk -:-
29/10/2019 GVVV / Kozakken Boys - Helmond Sport Helmond Sport -:-
29/10/2019 DUNO / Quick Den Haag - Willem II Willem II -:-
29/10/2019 Excelsior Maassluis Excelsior Maassluis - sc Heerenveen sc Heerenveen
29/10/2019 FC Dordrecht FC Dordrecht - MVV MVV
29/10/2019 Heracles Almelo Heracles Almelo - RKC Waalwijk RKC Waalwijk
29/10/2019 IJsselmeervogels IJsselmeervogels - FC Den Bosch FC Den Bosch
29/10/2019 Koninklijke HFC Koninklijke HFC - SC Telstar SC Telstar
29/10/2019 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk - ADO '20 / Wormerveer
29/10/2019 HSV Hoek HSV Hoek - PEC Zwolle PEC Zwolle
29/10/2019 Almere City FC Almere City FC - Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
29/10/2019 Dongen / Excelsior '31 - FC Utrecht FC Utrecht -:-
29/10/2019 Vitesse Vitesse - De Graafschap De Graafschap
29/10/2019 Achilles Veen / HHC - Roda JC Kerkrade Roda JC Kerkrade -:-
29/10/2019 Fortuna Sittard Fortuna Sittard - ADO Den Haag ADO Den Haag
29/10/2019 Spakenburg / OFC - ASWH / TEC -:-
29/10/2019 VVOG / Ajax Z. - Westlandia / OFC -:-
29/10/2019 Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam - FC Volendam FC Volendam
29/10/2019 SBV Excelsior SBV Excelsior - NEC Nijmegen NEC Nijmegen
29/10/2019 Noordwijk / Rijnsburgse Boys - FC Eindhoven FC Eindhoven -:-
29/10/2019 Amsterdamsche FC Amsterdamsche FC - ODIN '59 / BVV
29/10/2019 Scheveningen / Harkemase Boys - FC Groningen FC Groningen -:-
29/10/2019 OSS'20 / Jodan Boys - TOP Oss TOP Oss -:-
29/10/2019 NAC Breda NAC Breda - FC Emmen FC Emmen
29/10/2019 Blauw Geel / De Treffers - FC Twente FC Twente -:-