1st(1st leg) KF Apolonia Fier - KS Kamza 3:0 dec.
2nd (2nd leg) KS Kamza - KF Apolonia Fier 0:3 dec.
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 Winner: KF Apolonia Fier
1st(1st leg) KS Burreli - FK Vllaznia 0:1
2nd (2nd leg) FK Vllaznia - KS Burreli 2:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: FK Vllaznia
1st(1st leg) Turbina Cërrik - Luftëtari Gjirokastër 0:1
2nd (2nd leg) Luftëtari Gjirokastër - Turbina Cërrik 2:1
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 01/10/2019 13:00 Winner: Luftëtari Gjirokastër
1st(1st leg) KF Bilisht - KF Skënderbeu 1:4
2nd (2nd leg) KF Skënderbeu - KF Bilisht 0:2
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Skënderbeu
1st(1st leg) Egnatia Rrogozhine - KS Besa 0:1
2nd (2nd leg) KS Besa - Egnatia Rrogozhine 2:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KS Besa
1st(1st leg) KF Elbasani - KF Laçi 0:0
2nd (2nd leg) KF Laçi - KF Elbasani 4:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Laçi
1st(1st leg) Erzeni Shijak - FK Dinamo Tirana 3:0
2nd (2nd leg) FK Dinamo Tirana - Erzeni Shijak 0:1
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: Erzeni Shijak
1st(1st leg) KS Iliria - KS Kastrioti 2:1
2nd (2nd leg) KS Kastrioti - KS Iliria 1:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KS Kastrioti
1st(1st leg) KF Veleçiku Koplik - KS Flamurtari Vlorë 3:2
2nd (2nd leg) KS Flamurtari Vlorë - KF Veleçiku Koplik 5:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KS Flamurtari Vlorë
1st(1st leg) KS Korabi Peshkopi - KS Besëlidhja Lezhë 2:1
2nd (2nd leg) KS Besëlidhja Lezhë - KS Korabi Peshkopi 1:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KS Besëlidhja Lezhë
1st(1st leg) KF Lushnja - KF Oriku 2:1
2nd (2nd leg) KF Oriku - KF Lushnja 0:2
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Lushnja
1st(1st leg) KS Pogradeci - KF Bylis Ballsh 0:4
2nd (2nd leg) KF Bylis Ballsh - KS Pogradeci 1:2
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Bylis Ballsh
1st(1st leg) FK Shënkolli - KF Tiranë 0:0
2nd (2nd leg) KF Tiranë - FK Shënkolli 4:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Tiranë
1st(1st leg) KS Shkumbini - FK Kukësi 1:3
2nd (2nd leg) FK Kukësi - KS Shkumbini 6:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 01/10/2019 13:00 Winner: FK Kukësi
1st(1st leg) KF Tërbuni Pukë - KF Teuta Durrës 0:2
2nd (2nd leg) KF Teuta Durrës - KF Tërbuni Pukë 6:2
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 02/10/2019 13:00 Winner: KF Teuta Durrës
1st(1st leg) FK Vora - FK Partizani 0:3
2nd (2nd leg) FK Partizani - FK Vora 1:0
1st(1st leg): 18/09/2019 15:00 2nd (2nd leg): 01/10/2019 13:00 Winner: FK Partizani