1. Round
11/07/2014 17:00 FC Hard - SC Ritzing 1:2 (1:1)
18:00 SV Wallern - Union St. Florian 5:3 (0:0, 0:0, 1:1) pso
18:00 ATSV Wolfsberg - FC Dornbirn 2:1 (1:1)
18:00 SC Schwaz - Sturm Graz 1:4 (0:1)
18:00 SC Weiz - Wolfsberger AC 2:4 (1:2)
18:00 SV Seekirchen - LASK Linz 1:4 (0:0)
18:00 WSG Wattens - SCR Altach 2:4 (1:1, 1:1) aet
18:00 SC Kalsdorf - TSV Hartberg 3:4 (1:1, 1:1, 2:2) pso
18:00 SC/ESV Parndorf - SV Ried 2:3 (1:2)
18:30 SK Austria Klagenfurt - Vorwärts Steyr 1:3 (1:1)
18:30 ASK Kottingbrunn - Kapfenberger SV 1919 0:7 (0:2)
18:30 SKU Amstetten - Rapid Wien 0:1 (0:0, 0:0) aet
18:30 SV Schwechat - Floridsdorfer AC 1:4 (1:2)
18:30 FC Lendorf - FC Admira Wacker 0:7 (0:1)
19:30 First Vienna FC - Austria Wien 0:6 (0:2)
12/07/2014 14:30 ATSV Ober-Grafendorf - FC Lankowitz 1:4 (0:3)
15:00 SC Sollenau - RB Salzburg 1:10 (1:5)
15:30 Union Gurten - SC Wiener Neustadt 0:6 (0:2)
16:00 VfB Hohenems - USC Eugendorf 5:1 (4:1)
16:00 FC Kitzbühel - SC Retz 5:1 (0:0)
16:00 FC Höchst - SV Mattersburg 1:2 (0:1)
16:00 SV Wimpassing - SV Horn 0:3 (0:2)
16:00 Wiener Sportklub - Austria Lustenau 3:2 (0:0)
16:00 SR Donaufeld - FC Wacker Innsbruck 1:3 (0:0, 1:1) aet
16:30 TSV St. Johann - ASV Spratzern 3:0 (2:0)
17:00 SC Neusiedl/See 1919 - TSV Neumarkt 5:1 (2:0)
17:30 SAK Klagenfurt - SV Lafnitz 1:4 (0:2)
17:30 SV Grün-Weiß Micheldorf - USV Allerheiligen 2:1 (1:0)
13/07/2014 09:30 FC Gleisdorf 09 - FC Kufstein 1:2 (0:0)
15:30 Admira Landhaus - SKN St. Pölten 0:8 (0:3)
15:45 SV Leobendorf - SV Grödig 1:7 (0:3)
16/07/2014 18:33 Austria Salzburg - FC Blau Weiß Linz 2:0 (1:0)
2. Round
22/09/2014 18:00 FC Lankowitz - LASK Linz 0:3 (0:1)
23/09/2014 17:00 FC Kufstein - Floridsdorfer AC 1:6 (0:2)
17:30 SV Grün-Weiß Micheldorf - SV Mattersburg 0:4 (0:2)
18:00 SC Neusiedl/See 1919 - Kapfenberger SV 1919 1:4 (1:2)
18:00 TSV St. Johann - SKN St. Pölten 6:7 (0:1, 1:1, 1:1) pso
18:00 Vorwärts Steyr - SV Grödig 0:2 (0:0)
18:00 ATSV Wolfsberg - FC Wacker Innsbruck 0:3 (0:0)
18:00 SV Lafnitz - TSV Hartberg 0:2 (0:0)
18:00 SC Ritzing - SV Horn 2:0 (1:0)
18:00 SV Ried - Wolfsberger AC 0:1 (0:0)
19:30 Austria Salzburg - Sturm Graz 0:5 (0:2)
24/09/2014 17:00 SV Wallern - Rapid Wien 0:1 (0:1)
17:30 FC Kitzbühel - Austria Wien 0:5 (0:3)
17:30 VfB Hohenems - SCR Altach 0:5 (0:1)
18:00 SC Wiener Neustadt - FC Admira Wacker 5:3 (1:1, 2:2, 2:2) pso
19:30 Wiener Sportklub - RB Salzburg 1:12 (1:4)
Round of 16
28/10/2014 17:30 Wolfsberger AC - SC Wiener Neustadt 3:2 (1:1)
18:30 SC Ritzing - Floridsdorfer AC 1:3 (1:0)
19:30 TSV Hartberg - Austria Wien 0:6 (0:3)
29/10/2014 17:00 FC Wacker Innsbruck - RB Salzburg 1:2 (0:0, 0:0) aet
17:30 SCR Altach - SV Mattersburg 4:2 (0:1, 1:1, 1:1) pso
17:30 Kapfenberger SV 1919 - LASK Linz 5:3 (3:3)
18:00 SKN St. Pölten - SV Grödig 0:1 (0:1)
19:30 Rapid Wien - Sturm Graz 1:0 (1:0)
Quarter-finals
07/04/2015 17:00 Wolfsberger AC - Rapid Wien 2:1 (2:0)
17:30 SV Grödig - Floridsdorfer AC 2:1 (2:1)
19:30 Kapfenberger SV 1919 - Austria Wien 0:2 (0:1)
08/04/2015 19:30 SCR Altach - RB Salzburg 0:4 (0:3)
Semi-finals
28/04/2015 17:00 SV Grödig - RB Salzburg 0:2 (0:0)
29/04/2015 19:30 Wolfsberger AC - Austria Wien 0:3 (0:0)
Final
03/06/2015 19:30 Austria Wien - RB Salzburg 0:2 (0:0, 0:0) aet