# Player Country Team points
1. Stefan Šćepović Serbia Serbia AEL Limassol AEL Limassol 7 (4+3)
2. Marko Šćepović Serbia Serbia Omonia Nikosia Omonia Nikosia 6 (4+2)
Loizos Loizou Cyprus Cyprus Omonia Nikosia Omonia Nikosia 6 (3+3)
4. Euller Brazil Brazil AEL Limassol AEL Limassol 5 (2+3)
5. Edgar Salli Cameroon Cameroon Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 4 (4+0)
Amadej Maroša Slovenia Slovenia AEL Limassol AEL Limassol 4 (4+0)
Michal Ďuriš Slovakia Slovakia Ethnikos Achna Ethnikos Achna 4 (3+1)
Benny Portugal Portugal Doxa Katokopias Doxa Katokopias 4 (3+1)
Avtandil Ebralidze Georgia Georgia Doxa Katokopias Doxa Katokopias 4 (1+3)
10. Nico Varela Uruguay Uruguay PAEEK PAEEK 3 (3+0)
Berat Sadik Finland Finland Doxa Katokopias Doxa Katokopias 3 (3+0)
Thiago Brazil Brazil Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 3 (2+1)
Fotis Papoulis Greece Greece Omonia Nikosia Omonia Nikosia 3 (2+1)
Nicolae Milinceanu Moldova Moldova AEL Limassol AEL Limassol 3 (2+1)
Andreas Makris Cyprus Cyprus Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 3 (2+1)
Andronikos Kakouli Cyprus Cyprus Omonia Nikosia Omonia Nikosia 3 (2+1)
Fabrice Kah Cameroon Cameroon Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 3 (2+1)
Ernest Asante Ghana Ghana Omonia Nikosia Omonia Nikosia 3 (2+1)
Marios Pechlivanis Cyprus Cyprus Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 3 (1+2)
Pangiotis Zachariou Cyprus Cyprus Omonia Nikosia Omonia Nikosia 3 (1+2)
Maximiliano Lovera Argentina Argentina Omonia Nikosia Omonia Nikosia 3 (0+3)
22. Tim Matavž Slovenia Slovenia Omonia Nikosia Omonia Nikosia 2 (2+0)
André Teixeira Portugal Portugal AEL Limassol AEL Limassol 2 (2+0)
Andreas Savva Cyprus Cyprus Omonia Nikosia Omonia Nikosia 2 (2+0)
Christian Manrique Spain Spain Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 2 (1+1)
Bojan Kovačević Serbia Serbia Doxa Katokopias Doxa Katokopias 2 (0+2)
Nanissio Soares Guinea-Bissau Guinea-Bissau Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 2 (0+2)
Kostas Pileas Cyprus Cyprus Ethnikos Achna Ethnikos Achna 2 (0+2)
29. Matko Babić Croatia Croatia PAEEK PAEEK 1 (1+0)
Tidjani Anaane Benin Benin Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1 (1+0)
Evangelos Andreou Cyprus Cyprus AEL Limassol AEL Limassol 1 (1+0)
Manuel Torres Spain Spain AEL Limassol AEL Limassol 1 (1+0)
Peter Wilson Sweden Sweden Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 1 (1+0)
Ismaïl Sassi Tunisia Tunisia Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1 (1+0)
Evangelos Kyriakou Cyprus Cyprus Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 1 (1+0)
Mix Diskerud USA USA Omonia Nikosia Omonia Nikosia 1 (1+0)
Marios Elia Cyprus Cyprus Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (1+0)
Charles Eloundou Cameroon Cameroon Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (1+0)
Igor Khudobyak Ukraine Ukraine Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (1+0)
Nickel Orr Trinidad & Tobago Trinidad & Tobago PAEEK PAEEK 1 (1+0)
Andreas Komodikis Cyprus Cyprus PAEEK PAEEK 1 (1+0)
Alexandros Kouros Greece Greece PAEEK PAEEK 1 (1+0)
Adonis Nikolettidis Cyprus Cyprus AEL Limassol AEL Limassol 1 (1+0)
Michalis Christodoulou Cyprus Cyprus Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 1 (1+0)
Goba Zakpa Portugal Portugal Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (1+0)
Abraham Spain Spain Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (1+0)
Lewis Enoh Cameroon Cameroon PAEEK PAEEK 1 (0+1)
Charalambos Antoniou Cyprus Cyprus AEL Limassol AEL Limassol 1 (0+1)
Benjamin Asamoah Ghana Ghana Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1 (0+1)
Éric Bauthéac France France Omonia Nikosia Omonia Nikosia 1 (0+1)
Bruno Santos Brazil Brazil AEL Limassol AEL Limassol 1 (0+1)
Markos Charalampous Cyprus Cyprus PAEEK PAEEK 1 (0+1)
Aloïs Confais France France Olympiakos Nikosia Olympiakos Nikosia 1 (0+1)
Toni Gorupec Croatia Croatia Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (0+1)
Konstantinos Sotiriou Cyprus Cyprus AEL Limassol AEL Limassol 1 (0+1)
Chrysovalantis Kapartis Cyprus Cyprus PAEEK PAEEK 1 (0+1)
Antreas Karamanolis Cyprus Cyprus Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1 (0+1)
Kiko Portugal Portugal Omonia Nikosia Omonia Nikosia 1 (0+1)
Jan Lecjaks Czech Republic Czech Republic Omonia Nikosia Omonia Nikosia 1 (0+1)
Róbert Mazáň Slovakia Slovakia AEL Limassol AEL Limassol 1 (0+1)
Livio Milts Belgium Belgium PAEEK PAEEK 1 (0+1)
Romário Baldé Guinea-Bissau Guinea-Bissau AEL Limassol AEL Limassol 1 (0+1)
Franco Mazurek Argentina Argentina Ethnikos Achna Ethnikos Achna 1 (0+1)