1. Round
08/07/2016 18:30 FC Karabakh Wien - Rapid Wien 1:3 (0:1)
15/07/2016 16:30 FC Stadlau - Sturm Graz 0:2 (0:0)
18:00 SC Kalsdorf - SK Austria Klagenfurt 4:0 (2:0)
18:00 Deutschlandsberger SC - SV Lafnitz 1:3 (0:1)
18:00 First Vienna FC - SK Treibach 6:0 (3:0)
18:00 FC Gleisdorf 09 - TSV Hartberg 3:5 (1:0, 1:1, 2:2) pso
18:00 SK Bad Wimsbach - Austria Salzburg 3:1 (2:0)
18:00 ASK Ebreichsdorf - Wolfsberger AC 1:0 (1:0)
18:00 ATSV Wolfsberg - Floridsdorfer AC 0:3 (0:1)
18:00 SC/ESV Parndorf - LASK Linz 2:3 (0:2, 2:2) aet
18:00 SV Grieskirchen - SC Wiener Neustadt 0:2 (0:0)
18:00 SC Neusiedl/See 1919 - WSG Wattens 3:5 (2:0, 2:2) aet
18:30 SKU Amstetten - SV Wienerberg 3:0 (0:0, 0:0) aet
18:30 Wiener Sportklub - SC Ritzing 0:3 (0:0)
18:30 Kremser SC - SKN St. Pölten 0:2 (0:0)
18:30 SVg Purgstall - Kapfenberger SV 1919 0:6 (0:3)
19:30 Vorwärts Steyr - RB Salzburg 1:3 (0:0)
16/07/2016 15:45 SV Leobendorf - USV Allerheiligen 3:1 (0:0, 0:0, 0:0) pso
16:00 VfB Hohenems - SV Grödig 0:4 (0:4)
16:00 ATUS Ferlach - Austria Lustenau 1:6 (0:2)
16:00 USK Anif - SCR Altach 0:1 (0:1)
16:30 FC Hard - Union St. Florian 0:1 (0:1)
17:00 TSV St. Johann - Union Gurten 0:3 (0:1)
17:00 SC Schwaz - FC Bergheim 4:3 (0:2)
17:00 ATSV Stadl-Paura - FC Blau Weiß Linz 0:1 (0:1)
18:00 FC Kufstein - SV Ried 1:4 (1:1)
18:30 FCM Traiskirchen - SV Horn 1:3 (1:0)
17/07/2016 09:30 Dornbirner SV - FC Admira Wacker 1:4 (0:1)
14:30 FC Dornbirn - Austria Wien 0:6 (0:3)
16:00 USV Rudersdorf - SV Mattersburg 0:7 (0:3)
16:30 SV Wörgl - FC Kitzbühel 2:4 (1:0, 2:2) aet
17:00 SC Mannsdorf - FC Wacker Innsbruck 4:3 (1:1, 2:2, 3:3) pso
2. Round
20/09/2016 17:00 SC Schwaz - Floridsdorfer AC 0:1 (0:1)
17:30 FC Kitzbühel - FC Blau Weiß Linz 1:2 (0:1)
18:00 Union Gurten - Kapfenberger SV 1919 2:4 (1:0)
18:00 SV Grödig - SV Horn 4:2 (0:0, 1:1, 2:2) pso
18:00 TSV Hartberg - WSG Wattens 4:5 (1:0, 1:1, 1:1) pso
18:00 SC Kalsdorf - LASK Linz 1:2 (0:1)
18:00 SKN St. Pölten - SV Ried 2:1 (2:0)
18:30 SKU Amstetten - Austria Lustenau 3:2 (1:1, 2:2, 2:2) pso
18:30 Union St. Florian - SC Wiener Neustadt 0:3 (0:0, 0:0) aet
21/09/2016 17:00 SV Leobendorf - Rapid Wien 0:1 (0:0)
17:30 SK Bad Wimsbach - Sturm Graz 0:5 (0:1)
18:00 SC Mannsdorf - RB Salzburg 1:7 (1:5)
18:00 SV Lafnitz - SV Mattersburg 4:3 (0:0, 0:0, 0:0) pso
18:00 ASK Ebreichsdorf - SCR Altach 3:0 (3:0)
18:30 SC Ritzing - FC Admira Wacker 1:3 (1:2)
19:20 First Vienna FC - Austria Wien 1:3 (1:0, 1:1) aet
Round of 16
25/10/2016 17:30 SV Grödig - WSG Wattens 1:0 (0:0)
18:00 SV Lafnitz - Kapfenberger SV 1919 1:5 (1:1)
18:00 SC Wiener Neustadt - FC Admira Wacker 1:3 (0:2)
18:30 SKU Amstetten - LASK Linz 3:4 (1:2, 3:3) aet
26/10/2016 10:00 ASK Ebreichsdorf - Austria Wien 4:5 (0:2, 3:3) aet
15:00 RB Salzburg - Floridsdorfer AC 2:0 (2:0)
15:30 SKN St. Pölten - Sturm Graz 4:3 (1:0, 1:1, 1:1) pso
19:15 FC Blau Weiß Linz - Rapid Wien 0:4 (0:3)
Quarter-finals
04/04/2017 19:30 SV Grödig - LASK Linz 0:3 (0:0)
05/04/2017 17:00 Austria Wien - FC Admira Wacker 1:2 (1:2)
18:00 RB Salzburg - Kapfenberger SV 1919 2:1 (1:1, 1:1) aet
19:30 SKN St. Pölten - Rapid Wien 1:3 (0:1)
Semi-finals
26/04/2017 17:00 FC Admira Wacker - RB Salzburg 0:5 (0:2)
19:30 Rapid Wien - LASK Linz 2:1 (0:0)
Final
01/06/2017 19:30 Rapid Wien - RB Salzburg 1:2 (0:0)