# Player Country Team points
1. Sebastián Ferreira Paraguay Paraguay Libertad Libertad 9 (7+2)
2. Roque Santa Cruz Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 7 (7+0)
3. Óscar Cardozo Paraguay Paraguay Libertad Libertad 6 (3+3)
4. Pablo Zeballos Paraguay Paraguay 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 5 (5+0)
Dionisio Pérez Paraguay Paraguay River Plate River Plate 5 (4+1)
Wilson Ayala Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 5 (3+2)
7. José Verdún Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 4 (4+0)
Raúl Bobadilla Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 4 (4+0)
Fernando Fernández Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 4 (4+0)
Fabián Franco Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 4 (3+1)
Nildo Viera Paraguay Paraguay Sol de América Sol de América 4 (3+1)
Edgar Zaracho Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 4 (3+1)
Marcelo González Paraguay Paraguay River Plate River Plate 4 (1+3)
Alberto Contrera Paraguay Paraguay River Plate River Plate 4 (1+3)
15. Guillermo Beltrán Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 3 (3+0)
Diego Váldez Paraguay Paraguay Sol de América Sol de América 3 (2+1)
Óscar Ruiz Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 3 (2+1)
Juan Danilo Santacruz Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 3 (2+1)
Josué Colmán Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 3 (2+1)
Alejandro Silva Uruguay Uruguay Club Olimpia Club Olimpia 3 (1+2)
Antonio Marín Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 3 (1+2)
Hernán Novick Uruguay Uruguay Sol de América Sol de América 3 (1+2)
Isidro Pitta Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 3 (1+2)
Feliciano Brizuela Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 3 (1+2)
Bautista Merlini Argentina Argentina Guaraní Guaraní 3 (0+3)
26. Diego Viera Paraguay Paraguay Libertad Libertad 2 (2+0)
Héctor Villalba Paraguay Paraguay Libertad Libertad 2 (2+0)
Marco Prieto Paraguay Paraguay River Plate River Plate 2 (2+0)
Derlis González Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 2 (2+0)
Alex Cáceres Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 2 (2+0)
Ángel Cardozo Lucena Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 2 (2+0)
Diego Churín Argentina Argentina Cerro Porteño Cerro Porteño 2 (2+0)
Federico Jourdan Argentina Argentina Sol de América Sol de América 2 (2+0)
Brian Montenegro Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 2 (2+0)
Blas Díaz Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 2 (2+0)
Rodney Redes Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 2 (2+0)
Sergio Díaz Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 2 (2+0)
Adrián Martínez Argentina Argentina Libertad Libertad 2 (1+1)
Nicolás Maná Argentina Argentina Guaraní Guaraní 2 (1+1)
Santiago Vera Argentina Argentina San Lorenzo San Lorenzo 2 (1+1)
Rogerio Leichtweis Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 2 (1+1)
Santiago Salcedo Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 2 (1+1)
Walter Ortíz Argentina Argentina Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 2 (1+1)
José Florentín Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 2 (1+1)
Blas Cáceres Paraguay Paraguay Libertad Libertad 2 (1+1)
Jorge Benítez Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 2 (1+1)
Nestor Camacho Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 2 (1+1)
Sergio Bareiro Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 2 (1+1)
Antonio Bareiro Paraguay Paraguay Libertad Libertad 2 (1+1)
Iván Torres Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 2 (0+2)
Daniel Bocanegra Colombia Colombia Libertad Libertad 2 (0+2)
Ernesto Álvarez Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 2 (0+2)
Jorge Mendoza Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 2 (0+2)
Rodrigo Fernández Uruguay Uruguay Guaraní Guaraní 2 (0+2)
David Ariel Mendieta Paraguay Paraguay 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 2 (0+2)
56. Nelson Ruiz Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (1+0)
Jorge Recalde Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 1 (1+0)
Silvio Torales Paraguay Paraguay River Plate River Plate 1 (1+0)
Diego Vera Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 1 (1+0)
Leonardo Villagra Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 1 (1+0)
Nelson Valdez Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (1+0)
Aldo Quiñónez Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (1+0)
Jorge Salinas Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (1+0)
Ariel Schwartzman Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (1+0)
Juan Manuel Salgueiro Uruguay Uruguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (1+0)
Marcelo Paredes Paraguay Paraguay 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 1 (1+0)
Luis Cabral Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 1 (1+0)
Rodrigo Bogarín Paraguay Paraguay Libertad Libertad 1 (1+0)
Ángel Benítez Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 1 (1+0)
Orlando Gaona Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (1+0)
Pablo Gaitán Argentina Argentina General Díaz General Díaz 1 (1+0)
Pedro Delvalle Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 1 (1+0)
José Canale Paraguay Paraguay Sol de América Sol de América 1 (1+0)
Iván Franco Paraguay Paraguay Libertad Libertad 1 (1+0)
Wilfrido Báez Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 1 (1+0)
Javier Báez Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 1 (1+0)
Emiliano Agüero Argentina Argentina River Plate River Plate 1 (1+0)
Ariel Núñez Paraguay Paraguay 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 1 (1+0)
Marcelo Palau Uruguay Uruguay Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (1+0)
Yeiber Murillo Venezuela Venezuela Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (1+0)
Estivel Moreira Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 1 (1+0)
Epifanio García Paraguay Paraguay River Plate River Plate 1 (1+0)
Rodrigo Alborno Paraguay Paraguay River Plate River Plate 1 (1+0)
Carlos Duarte Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 1 (1+0)
Iván Piris Paraguay Paraguay Libertad Libertad 1 (0+1)
Dario Cáceres Paraguay Paraguay River Plate River Plate 1 (0+1)
Miguel Benítez Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 1 (0+1)
Julián Benítez Paraguay Paraguay Club Nacional Club Nacional 1 (0+1)
Raúl Cáceres Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (0+1)
Álvaro Campuzano Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 1 (0+1)
Iván Cazal Paraguay Paraguay Sol de América Sol de América 1 (0+1)
Federico Carrizo Argentina Argentina Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (0+1)
Víctor Barrios Paraguay Paraguay 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 1 (0+1)
Jorge Balbuena Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (0+1)
Wildo Alonso Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (0+1)
Luciano Abecasis Argentina Argentina Libertad Libertad 1 (0+1)
Claudio Aquino Argentina Argentina Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (0+1)
Gerardo Arévalos Paraguay Paraguay General Díaz General Díaz 1 (0+1)
Marcelo Báez Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 1 (0+1)
Blas Armoa Paraguay Paraguay Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño 1 (0+1)
Walter Clar Paraguay Paraguay Guaraní Guaraní 1 (0+1)
Franco Costa Argentina Argentina Club Nacional Club Nacional 1 (0+1)
Ignacio Miño Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (0+1)
Nicolás Milesi Uruguay Uruguay Libertad Libertad 1 (0+1)
Sergio Otalvaro Colombia Colombia Club Olimpia Club Olimpia 1 (0+1)
Jorge Rojas Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 1 (0+1)
Willian Santander Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (0+1)
Rodrigo Rojas Paraguay Paraguay Club Olimpia Club Olimpia 1 (0+1)
Gonzalo Menéndez Argentina Argentina 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre de Itauguá 1 (0+1)
Alexander Mejia Colombia Colombia Libertad Libertad 1 (0+1)
Juan Gauto Paraguay Paraguay River Plate River Plate 1 (0+1)
Nicolás Domingo Argentina Argentina Club Olimpia Club Olimpia 1 (0+1)
Aquilino Giménez Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 1 (0+1)
Enzo Giménez Paraguay Paraguay Cerro Porteño Cerro Porteño 1 (0+1)
David Martínez Paraguay Paraguay Guaireña FC Guaireña FC 1 (0+1)
Carlos González Paraguay Paraguay San Lorenzo San Lorenzo 1 (0+1)
Aldo Vera Paraguay Paraguay Sol de América Sol de América 1 (0+1)