1. Round
20/07/2018 16:45 SV Leobendorf - SV Neuberg 2:0 (0:0)
17:00 SAK Klagenfurt - Völkermarkter ST 1868 1:0 (0:0)
17:00 SVG Reichenau - Kapfenberger SV 1919 3:5 (1:3)
17:30 SK Maria Saal - SKN St. Pölten 0:6 (0:1)
17:30 SV Grödig - TSV Hartberg 1:3 (0:1, 1:1) aet
18:00 SC Schwaz - FC Dornbirn 2:0 (2:0)
18:00 WSC Hertha - LASK 0:3 (0:2)
18:00 USV Allerheiligen - SV Mattersburg 1:3 (1:2)
18:00 ASK Ebreichsdorf - Vorwärts Steyr 1:2 (0:1)
18:00 SC Neusiedl/See 1919 - FC Admira Wacker 1:0 (0:0)
18:00 Deutschlandsberger SC - SKU Amstetten 4:2 (3:0)
18:30 FC Mauerwerk - SC Wiener Neustadt 0:2 (0:1)
18:30 USV Mettersdorf - SV Horn 0:1 (0:0)
19:20 FC Kufstein - Rapid Wien 0:5 (0:3)
21/07/2018 14:00 Dornbirner SV - SV Ried 0:6 (0:2)
15:00 Union Vöcklamarkt - FC Alberschwende 4:0 (3:0)
15:00 USK Anif - WSG Wattens 0:3 (0:2)
15:30 ASV Siegendorf - Sturm Graz 0:2 (0:1)
15:30 FC Kitzbühel - SV Lafnitz 2:4 (0:1, 2:2) aet
16:00 SC Team Wiener Linien - FC Wacker Innsbruck 2:3 (2:2)
16:00 VfB Hohenems - Floridsdorfer AC 2:5 (1:4)
16:00 ATSV Stadl-Paura - FC Blau Weiß Linz 4:3 (0:0, 1:1, 1:1) pso
16:00 USV Scheiblingkirchen-Warth - Austria Lustenau 0:4 (0:1)
17:00 Union Gurten - Wolfsberger AC 1:2 (0:1)
17:30 Grazer AK - FC Marchfeld Mannsdorf 6:0 (3:0)
17:30 FCM Traiskirchen - SK Austria Klagenfurt 0:2 (0:0)
18:00 FC Lendorf - ASK-BSC Bruck/Leitha 0:2 (0:2)
18:00 FC Pinzgau Saalfelden - SV Straßwalchen 4:0 (2:0)
22/07/2018 10:00 FV Austria XIII - Austria Wien 0:4 (0:1)
15:30 SC/ESV Parndorf - SCR Altach 0:3 (0:2)
16:15 ASKÖ Oedt - RB Salzburg 0:6 (0:2)
30/07/2018 16:30 FC Stadlau - FC Gleisdorf 09 2:1 (0:0, 0:0) aet
2. Round
24/09/2018 17:30 SAK Klagenfurt - Floridsdorfer AC 1:5 (0:2)
25/09/2018 15:00 SV Leobendorf - SCR Altach 1:2 (0:2)
17:00 ASK-BSC Bruck/Leitha - Austria Lustenau 1:3 (0:2)
17:30 Wolfsberger AC - SK Austria Klagenfurt 4:0 (3:0)
18:00 Union Vöcklamarkt - SV Ried 0:1 (0:1)
18:00 Deutschlandsberger SC - SC Wiener Neustadt 3:4 (1:2, 3:3) aet
18:00 TSV Hartberg - WSG Wattens 3:0 (3:0)
18:30 SV Horn - SV Lafnitz 0:2 (0:1)
19:45 Grazer AK - Vorwärts Steyr 4:2 (0:0, 0:0, 0:0) pso
26/09/2018 15:00 FC Stadlau - Kapfenberger SV 1919 0:4 (0:2)
17:30 SV Mattersburg - Rapid Wien 4:5 (1:1, 1:1, 1:1) pso
18:00 FC Pinzgau Saalfelden - SKN St. Pölten 0:5 (0:2)
18:00 ATSV Stadl-Paura - LASK 0:8 (0:3)
18:00 SC Neusiedl/See 1919 - FC Wacker Innsbruck 1:3 (1:3)
19:30 SC Schwaz - RB Salzburg 0:6 (0:2)
19:45 Austria Wien - Sturm Graz 2:0 (0:0)
Round of 16
30/10/2018 17:00 TSV Hartberg - FC Wacker Innsbruck 4:3 (2:1)
19:20 Austria Wien - Floridsdorfer AC 3:1 (2:1)
31/10/2018 17:00 Wolfsberger AC - Rapid Wien 0:3 (0:2)
17:30 SCR Altach - LASK 0:3 (0:2)
17:30 Austria Lustenau - RB Salzburg 0:1 (0:0)
18:00 SV Lafnitz - SKN St. Pölten 2:3 (0:1)
18:12 SV Ried - SC Wiener Neustadt 1:2 (1:1)
01/11/2018 10:00 Grazer AK - Kapfenberger SV 1919 3:0 (1:0)
Quarter-finals
15/02/2019 18:00 Grazer AK - Austria Wien 2:1 (0:1)
16/02/2019 11:00 LASK - SKN St. Pölten 6:0 (4:0)
17/02/2019 14:00 SC Wiener Neustadt - RB Salzburg 1:2 (0:0)
16:15 Rapid Wien - TSV Hartberg 5:2 (1:0)
Semi-finals
03/04/2019 17:00 Grazer AK - RB Salzburg 0:6 (0:4)
19:30 LASK - Rapid Wien 3:4 (1:0, 1:1, 1:1) pso
Final
01/05/2019 15:30 RB Salzburg - Rapid Wien 2:0 (2:0)