1. Round
19/07/2019 16:30 USK Anif - Sturm Graz 1:4 (1:2)
17:30 SK Treibach - WSG Tirol 1:2 (0:0)
17:30 FC Langenegg - SK Austria Klagenfurt 1:4 (1:1)
17:30 ASK-BSC Bruck/Leitha - SV Ried 0:4 (0:3)
18:00 ATSV Wolfsberg - AS Koma Elektra 4:1 (3:0)
18:00 FC Kitzbühel - FC Wacker Innsbruck 0:7 (0:1)
18:00 SV Hall - FC Juniors OÖ 1:5 (0:2)
18:00 ASK Ebreichsdorf - SV Lafnitz 2:1 (1:0, 1:1) aet
18:00 TuS Bad Gleichenberg - Vorwärts Steyr 2:3 (1:1)
18:30 FC Gleisdorf 09 - ASV Draßburg 4:0 (1:0)
18:30 Union Gurten - FC Zell am See 1:0 (1:0)
18:30 SV Seekirchen - SKU Amstetten 1:4 (1:1)
18:30 Wiener Sport-Club - FC Dornbirn 2:6 (0:2)
19:00 FC Mauerwerk - FC Mannsdorf/Großenzersdorf 1:2 (0:1)
19:30 SC/ESV Parndorf - RB Salzburg 1:7 (0:3)
20/07/2019 16:00 FC Wolfurt - Floridsdorfer AC 0:3 (0:2)
16:30 SC Wiener Viktoria - TSV Hartberg 5:3 (0:1, 2:2, 2:2) pso
16:30 SV Gloggnitz - SKN St. Pölten 1:2 (0:1)
16:30 ASKÖ Köttmannsdorf - Austria Wien 0:9 (0:4)
16:30 SC Pinkafeld - SV Mattersburg 0:10 (0:3)
17:00 WSC Hertha - VfB Hohenems 1:0 (1:0)
17:00 ATSV Stadl-Paura - Austria Lustenau 0:5 (0:2)
17:30 FC Kufstein - SCR Altach 1:6 (1:2)
17:30 SAK Klagenfurt - Wolfsberger AC 0:9 (0:4)
18:00 USV St. Anna - SC Kalsdorf 1:0 (1:0)
18:00 Union Edelweiß Linz - FC Admira Wacker 0:5 (0:3)
18:00 FCM Traiskirchen - SV Horn 1:5 (0:3)
18:00 SV Leobendorf - FC Blau Weiß Linz 0:5 (0:0)
18:00 Union Vöcklamarkt - LASK 2:6 (1:1)
19:30 SC Neusiedl/See 1919 - Grazer AK 1:6 (1:2)
21/07/2019 16:15 USV Allerheiligen - Rapid Wien 1:9 (0:3)
17:00 SC Schwaz - Kapfenberger SV 1919 1:3 (0:1)
2. Round
24/09/2019 15:45 Austria Lustenau - Floridsdorfer AC 2:1 (1:1, 1:1) aet
17:45 Grazer AK - FC Wacker Innsbruck 1:2 (0:2)
18:00 ASK Ebreichsdorf - FC Admira Wacker 2:1 (2:0)
18:00 Union Gurten - SV Horn 2:0 (0:0)
18:00 FC Gleisdorf 09 - FC Juniors OÖ 3:0 (0:0)
18:30 USV St. Anna - FC Dornbirn 2:0 (1:0)
18:30 FC Mannsdorf/Großenzersdorf - Kapfenberger SV 1919 1:2 (0:2)
18:30 SKU Amstetten - FC Blau Weiß Linz 4:1 (0:1, 1:1) aet
19:45 SKN St. Pölten - SV Mattersburg 2:1 (0:0)
25/09/2019 17:30 SC Wiener Viktoria - LASK 1:4 (0:1)
17:30 SK Austria Klagenfurt - Sturm Graz 2:4 (1:1, 2:2) aet
17:30 WSG Tirol - Austria Wien 5:2 (2:1)
18:00 ATSV Wolfsberg - Wolfsberger AC 0:6 (0:2)
18:00 WSC Hertha - SCR Altach 1:4 (0:2)
18:00 Vorwärts Steyr - SV Ried 3:4 (0:2)
19:45 Rapid Wien - RB Salzburg 1:2 (0:0, 1:1) aet
Round of 16
29/10/2019 17:00 SKN St. Pölten - SV Ried 1:0 (0:0)
18:00 Union Gurten - Austria Lustenau 2:3 (0:1)
18:00 USV St. Anna - SKU Amstetten 0:3 (0:2)
18:00 FC Gleisdorf 09 - WSG Tirol 1:4 (0:1, 1:1) aet
19:30 Kapfenberger SV 1919 - Sturm Graz 0:2 (0:0)
30/10/2019 17:00 ASK Ebreichsdorf - RB Salzburg 0:5 (0:3)
18:00 FC Wacker Innsbruck - Wolfsberger AC 1:0 (1:0)
19:30 LASK - SCR Altach 3:1 (3:0)
Quarter-finals
08/02/2020 SKN St. Pölten - FC Wacker Innsbruck -:-
Austria Lustenau - WSG Tirol -:-
LASK - Sturm Graz -:-
SKU Amstetten - RB Salzburg -:-
Semi-finals
03/03/2020 N.N. - N.N. -:-
Final
01/05/2020 N.N. - N.N. -:-