Preliminary
14/08/2019 15:30 HNK Suhopolje - NK Oriolik 2:6 (0:5)
27/08/2019 15:00 NK Hrvace - HNK Segesta 3:1 (1:0)
28/08/2019 15:00 Mladost Kloštar Podravski - NK Sloga Nova Gradiška 1:4 (0:1)
15:00 Nehaj Senj - NK Karlovac 0:2 (0:1)
15:00 Primorac Biograd - NK BSK Bijelo Brdo 1:3 (1:3)
15:00 NK Dinamo Predavac - NK Kurilovec 1:3 (1:1, 1:1) aet
15:00 NK Slavonac Komletinci - NK Buje 3:4 (2:0, 2:2, 2:2) pso
15:00 NK Bednja Beletinec - NK Vuteks Sloga 1:2 (1:0, 1:1) aet
15:00 NK Bjelovar - NK Opatija 0:3 (0:1)
15:00 NK Maksimir - NK Varaždin ŠN 2:6 (0:2)
15:00 NK Zagora Unešić - NK Papuk Orahovica 5:1 (4:0)
15:00 NK Belišce - Jadran Luka Ploče 4:2 (0:0, 0:0, 0:0) pso
15:00 NK Borac - Jadran Poreč 1:3 (0:0)
15:00 NK Nedelišće - NK Slavonija Požega 0:2 (0:1)
15:00 NK Mladost Petrinja - NK Međimurje 3:0 (2:0)
18:00 HNK Gorica - Zagorec Krapina 10:0 (3:0)
1. Round
24/09/2019 14:30 NK Hrvace - Slaven Belupo 1:2 (1:1)
14:30 NK Karlovac - Dinamo Zagreb 0:7 (0:4)
14:30 NK Oriolik - Lokomotiva Zagreb 0:3 (0:0)
14:30 NK Vuteks Sloga - NK Osijek 0:8 (0:2)
25/09/2019 14:30 NK Belišce - RNK Split 3:1 (0:0, 0:0) aet
14:30 NK BSK Bijelo Brdo - HNK Cibalia 1:0 (1:0)
14:30 NK Mladost Petrinja - Hajduk Split 0:2 (0:1)
14:30 NK Opatija - NK Novigrad 3:1 (2:0)
14:30 Jadran Poreč - NK Inter Zaprešić 3:7 (1:2)
14:30 NK Slavonija Požega - HNK Šibenik 1:5 (1:3)
14:30 NK Sloga Nova Gradiška - NK Vinogradar 1:2 (0:1)
14:30 NK Kurilovec - NK Istra 1961 2:3 (2:1, 2:2) aet
14:30 NK Zagora Unešić - NK Zadar 1:2 (1:0, 1:1) aet
17:00 HNK Gorica - NK Zagreb 8:0 (4:0)
17:00 NK Varaždin ŠN - NK Rudeš 4:2 (2:0)
01/10/2019 14:30 NK Buje - HNK Rijeka 0:11 (0:5)
Round of 16
23/10/2019 16:00 NK Zadar - NK Osijek 0:3 (0:2)
30/10/2019 13:00 NK BSK Bijelo Brdo - Slaven Belupo 0:2 (0:0)
13:00 HNK Šibenik - NK Belišce 2:1 (1:1)
13:00 NK Vinogradar - Lokomotiva Zagreb 0:3 (0:1)
15:00 NK Istra 1961 - NK Inter Zaprešić 1:2 (1:1)
16:00 HNK Gorica - Hajduk Split 2:1 (0:0)
16:30 NK Opatija - Dinamo Zagreb 0:3 (0:3)
18:30 NK Varaždin ŠN - HNK Rijeka 1:2 (0:0)
Quarter-finals
03/12/2019 16:00 HNK Šibenik - Lokomotiva Zagreb 0:4 (0:1)
04/12/2019 15:30 NK Inter Zaprešić - NK Osijek 0:2 (0:1)
18:00 HNK Gorica - Slaven Belupo 1:2 (0:1)
05/02/2020 16:00 HNK Rijeka - Dinamo Zagreb 1:0 (1:0)
Semi-finals
30/05/2020 19:15 Slaven Belupo - Lokomotiva Zagreb -:-
31/05/2020 19:15 HNK Rijeka - NK Osijek -:-
Final
01/08/2020 19:00 N.N. - N.N. -:-