Preliminary
08/09/2020 15:00 HNK Segesta - NK Croatia Zmijavci 3:4 (0:3)
15:00 NK Bjelovar - NK Varaždin ŠN 0:5 (0:4)
09/09/2020 15:00 NK Oriolik - NK Karlovac 2:1 (2:0)
15:00 NK Kurilovec - NK Papuk Orahovica 4:0 (2:0)
15:00 NK Dilj - NK Virovitica 1:0 (0:0)
15:00 NK Pazinka Pazin - NK Crikvenica 0:2 (0:0)
15:00 NK Graničar Županja - NK Slavonija Požega 1:0 (1:0)
15:00 NK GOŠK Dubrovnik - NK BSK Bijelo Brdo 4:2 (2:0)
15:00 NK Gaj Mace - Lika Korenica 20:2 (10:2)
15:00 NK Sloga Nova Gradiška - NK Sesvete 0:3 (0:0)
15:00 Mladost Tribunj - NK Polet Sveti Martin na Muri 0:2 (0:1)
15:00 Mladost Ždralovi - NK Mladost Petrinja 3:1 (2:0)
15:00 NK Ferdinandovac - NK Ivančica 3:1 (2:0)
15:00 Rudar Mursko Središće - NK Tehnika Koprivnica 3:0 (0:0)
16:00 NK Rudar Labin - Primorac Biograd 2:0 (0:0, 0:0) aet
17:00 HNK Gorica - NK Belišce 1:0 (1:0)
1. Round
26/09/2020 14:00 NK Ferdinandovac - Dinamo Zagreb 1:7 (1:2)
29/09/2020 14:00 Rudar Mursko Središće - Slaven Belupo 0:9 (0:2)
30/09/2020 14:30 NK Kurilovec - NK Vinogradar 6:0 (5:0)
06/10/2020 14:00 NK Graničar Županja - Hajduk Split 1:2 (1:1)
14:00 NK Crikvenica - NK Osijek 1:5 (0:4)
07/10/2020 14:00 NK GOŠK Dubrovnik - NK Zadar 3:0 dec.
14:00 NK Dilj - HNK Rijeka 0:6 (0:3)
14:00 NK Gaj Mace - Lokomotiva Zagreb 2:3 (0:0, 2:2) aet
14:00 NK Polet Sveti Martin na Muri - NK Istra 1961 0:2 (0:0)
14:00 NK Croatia Zmijavci - HNK Šibenik 0:2 (0:0, 0:0) aet
14:00 NK Oriolik - RNK Split 1:0 (1:0)
14:00 Mladost Ždralovi - NK Zagreb 0:1 (0:0, 0:0) aet
14:00 NK Sesvete - HNK Gorica 3:4 (2:4)
14:00 NK Novigrad - NK Rudeš 1:3 (1:2)
10/10/2020 18:00 NK Varaždin ŠN - HNK Cibalia 2:0 (0:0)
20/10/2020 15:00 NK Rudar Labin - NK Inter Zaprešić 2:0 (0:0)
Round of 16
14/11/2020 12:30 NK Kurilovec - NK Osijek 0:4 (0:1)
07/12/2020 16:00 HNK Gorica - Lokomotiva Zagreb 3:1 (1:0)
16/12/2020 12:00 NK Rudeš - Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)
15:00 NK Varaždin ŠN - HNK Rijeka 1:2 (1:0)
23/02/2021 13:00 NK GOŠK Dubrovnik - Slaven Belupo 1:4 (1:1)
24/02/2021 16:00 HNK Šibenik - NK Istra 1961 0:2 (0:0)
28/02/2021 12:00 NK Oriolik - NK Rudar Labin 1:0 (0:0, 0:0) aet
02/03/2021 14:00 NK Zagreb - Hajduk Split 0:3 (0:0)
Quarter-finals
03/03/2021 13:30 NK Osijek - HNK Rijeka 1:2 (1:1)
16:00 Dinamo Zagreb - Slaven Belupo 2:0 (0:0)
16/03/2021 16:00 HNK Gorica - Hajduk Split -:-
17/03/2021 14:00 NK Oriolik - NK Istra 1961 -:-
Semi-finals
31/03/2021 14:00 N.N. - N.N. -:-
Final
19/05/2021 19:00 N.N. - N.N. -:-