1. Round
08/07/2017 12:00 Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 2 1:2 (1:2)
12:00 FK Tom Tomsk - Kuban Krasnodar 1:4 (1:3)
13:00 Dinamo St. Petersburg - Enisey Krasnoyarsk 2:1 (0:0)
13:00 Shinnik Yaroslavl - Zenit St. Petersburg 2 2:1 (2:0)
13:00 FK Tyumen - Baltika Kaliningrad 1:2 (0:1)
14:00 FK Khimki - Rotor Volgograd 3:0 (2:0)
14:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Avangard Kursk 2:2 (1:2)
15:00 FK Orenburg - FK Tambov 2:1 (2:1)
16:00 Krylia Sovetov - Luch-Energia 2:0 (1:0)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
2. Round
15/07/2017 09:00 Luch-Energia - FK Tom Tomsk 3:0 (1:0)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Tyumen 3:1 (2:0)
14:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Krylia Sovetov 0:0 (0:0)
15:00 Avangard Kursk - FK Tambov 2:1 (1:0)
15:00 Spartak Moskva 2 - FK Orenburg 1:0 (0:0)
15:30 Rotor Volgograd - FC Volgar Astrakhan 1:2 (1:1)
16:00 Baltika Kaliningrad - Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
16:00 Fakel Voronezh - Shinnik Yaroslavl 2:2 (2:1)
17:00 Kuban Krasnodar - FK Khimki 0:1 (0:0)
16/07/2017 16:00 Zenit St. Petersburg 2 - Dinamo St. Petersburg 0:1 (0:0)
3. Round
22/07/2017 11:00 Dinamo St. Petersburg - Fakel Voronezh 2:0 (1:0)
11:00 Sibir Novosibirsk - Enisey Krasnoyarsk 0:1 (0:0)
12:00 FK Tyumen - Zenit St. Petersburg 2 2:2 (0:0)
13:00 FK Tom Tomsk - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:2 (0:1)
14:00 FK Tambov - Spartak Moskva 2 3:0 (2:0)
14:00 FK Khimki - Luch-Energia 2:0 (1:0)
14:00 Shinnik Yaroslavl - Rotor Volgograd 3:1 (2:1)
15:00 FK Orenburg - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:0)
16:00 Krylia Sovetov - Avangard Kursk 1:0 (1:0)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Kuban Krasnodar 3:0 (1:0)
4. Round
26/07/2017 13:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Orenburg 2:0 (2:0)
15:00 Dinamo St. Petersburg - Rotor Volgograd 0:3 (0:0)
16:00 Krylia Sovetov - FK Tom Tomsk 0:1 (0:1)
16:00 Avangard Kursk - Spartak Moskva 2 1:1 (1:0)
16:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FK Khimki 1:0 (1:0)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Luch-Energia 2:0 (0:0)
16:00 Zenit St. Petersburg 2 - Sibir Novosibirsk 2:1 (0:0)
17:00 Fakel Voronezh - FK Tyumen 1:0 (0:0)
18:00 Baltika Kaliningrad - FK Tambov 3:0 (2:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Shinnik Yaroslavl 1:0 (0:0)
5. Round
30/07/2017 11:00 Sibir Novosibirsk - Fakel Voronezh 4:0 (3:0)
13:00 FK Tom Tomsk - Avangard Kursk 2:1 (1:1)
13:00 FK Tyumen - Rotor Volgograd 1:1 (1:1)
14:00 Dinamo St. Petersburg - Kuban Krasnodar 2:2 (0:0)
14:00 FK Tambov - Enisey Krasnoyarsk 5:0 (1:0)
14:00 FK Khimki - Krylia Sovetov 0:2 (0:0)
14:00 Shinnik Yaroslavl - Luch-Energia 1:1 (1:0)
15:00 FK Orenburg - Zenit St. Petersburg 2 1:0 (1:0)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Olimpiyets Nizhny Novgorod 2:1 (1:0)
01/08/2017 15:00 Spartak Moskva 2 - Baltika Kaliningrad 0:2 (0:0)
6. Round
05/08/2017 09:00 Luch-Energia - Dinamo St. Petersburg 1:2 (1:2)
13:00 FK Tom Tomsk - FK Khimki 2:1 (2:0)
14:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Shinnik Yaroslavl 0:1 (0:1)
14:00 FK Tyumen - Kuban Krasnodar 1:1 (0:0)
15:00 Avangard Kursk - Baltika Kaliningrad 1:1 (0:1)
15:00 Enisey Krasnoyarsk - Spartak Moskva 2 2:1 (1:0)
16:00 Fakel Voronezh - FK Orenburg 0:1 (0:1)
16:00 Krylia Sovetov - FC Volgar Astrakhan 1:0 (1:0)
16:00 Rotor Volgograd - Sibir Novosibirsk 1:2 (0:2)
16:00 Zenit St. Petersburg 2 - FK Tambov 0:1 (0:1)
7. Round
09/08/2017 11:00 Dinamo St. Petersburg - Olimpiyets Nizhny Novgorod 3:1 (1:1)
13:00 Sibir Novosibirsk - Kuban Krasnodar 2:0 (0:0)
13:00 FK Tom Tomsk - FC Volgar Astrakhan 2:1 (2:1)
14:00 Shinnik Yaroslavl - Krylia Sovetov 2:3 (1:1)
15:00 FK Tambov - Fakel Voronezh 1:0 (1:0)
15:00 FK Orenburg - Rotor Volgograd 2:2 (2:0)
15:00 FK Tyumen - Luch-Energia 1:2 (0:2)
17:00 FK Khimki - Avangard Kursk 1:1 (0:1)
18:00 Baltika Kaliningrad - Enisey Krasnoyarsk 0:5 (0:0)
10/08/2017 13:00 Spartak Moskva 2 - Zenit St. Petersburg 2 3:1 (0:0)
8. Round
13/08/2017 13:00 FK Tom Tomsk - Shinnik Yaroslavl 1:3 (1:0)
14:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FK Tyumen 1:2 (0:1)
15:00 Avangard Kursk - Enisey Krasnoyarsk 0:4 (0:4)
15:00 FK Tambov - Rotor Volgograd 2:1 (0:1)
16:00 Fakel Voronezh - Spartak Moskva 2 0:3 (0:1)
16:00 Krylia Sovetov - Dinamo St. Petersburg 2:0 (0:0)
16:00 Zenit St. Petersburg 2 - Baltika Kaliningrad 2:0 (1:0)
17:00 FK Khimki - FC Volgar Astrakhan 0:1 (0:0)
18:00 Kuban Krasnodar - FK Orenburg 4:1 (2:0)
14/08/2017 10:00 Luch-Energia - Sibir Novosibirsk 0:2 (0:1)
9. Round
19/08/2017 11:00 Sibir Novosibirsk - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:1 (1:0)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Zenit St. Petersburg 2 2:1 (1:1)
13:00 Dinamo St. Petersburg - FK Tom Tomsk 2:0 (1:0)
13:00 FK Tyumen - Krylia Sovetov 0:2 (0:1)
14:00 FK Orenburg - Luch-Energia 2:0 (1:0)
14:00 FK Khimki - Shinnik Yaroslavl 0:3 (0:2)
15:00 FK Tambov - Kuban Krasnodar 2:1 (2:1)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Avangard Kursk 1:1 (1:1)
18:00 Baltika Kaliningrad - Fakel Voronezh 0:1 (0:0)
20/08/2017 15:00 Spartak Moskva 2 - Rotor Volgograd 2:2 (1:1)
10. Round
27/08/2017 10:00 Luch-Energia - FK Tambov 0:0 (0:0)
13:00 FK Khimki - Dinamo St. Petersburg 0:1 (0:0)
13:00 FK Tom Tomsk - FK Tyumen 0:0 (0:0)
14:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FK Orenburg 0:1 (0:1)
14:00 Rotor Volgograd - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:0)
15:00 Avangard Kursk - Zenit St. Petersburg 2 1:1 (1:0)
16:00 Fakel Voronezh - Enisey Krasnoyarsk 1:3 (1:0)
16:00 Krylia Sovetov - Sibir Novosibirsk 3:0 (1:0)
16:00 FC Volgar Astrakhan - Shinnik Yaroslavl 0:1 (0:0)
18:00 Kuban Krasnodar - Spartak Moskva 2 2:3 (1:0)
11. Round
02/09/2017 11:00 Dinamo St. Petersburg - FC Volgar Astrakhan 2:2 (1:1)
11:00 Sibir Novosibirsk - FK Tom Tomsk 1:0 (1:0)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
12:00 FK Tyumen - FK Khimki 2:2 (1:1)
13:00 Shinnik Yaroslavl - Avangard Kursk 1:0 (0:0)
14:00 FK Tambov - Olimpiyets Nizhny Novgorod 2:1 (0:1)
14:00 FK Orenburg - Krylia Sovetov 3:2 (1:1)
15:00 Spartak Moskva 2 - Luch-Energia 1:3 (0:0)
16:00 Baltika Kaliningrad - Kuban Krasnodar 5:1 (3:0)
16:00 Zenit St. Petersburg 2 - Fakel Voronezh 4:1 (1:1)
12. Round
06/09/2017 13:00 FK Tom Tomsk - FK Orenburg 0:0 (0:0)
14:00 Rotor Volgograd - Zenit St. Petersburg 2 4:1 (2:1)
14:00 Shinnik Yaroslavl - Dinamo St. Petersburg 1:2 (0:1)
15:00 Avangard Kursk - Fakel Voronezh 2:0 (1:0)
16:00 Krylia Sovetov - FK Tambov 1:0 (1:0)
16:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Spartak Moskva 2 1:3 (1:1)
16:00 FC Volgar Astrakhan - FK Tyumen 1:0 (1:0)
17:00 FK Khimki - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:1)
18:00 Baltika Kaliningrad - Luch-Energia 2:1 (1:1)
18:00 Kuban Krasnodar - Enisey Krasnoyarsk 1:1 (0:0)
13. Round
10/09/2017 11:00 Sibir Novosibirsk - FC Volgar Astrakhan 1:1 (1:1)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Luch-Energia 4:0 (3:0)
11:00 Zenit St. Petersburg 2 - Kuban Krasnodar 3:3 (2:1)
12:00 FK Tyumen - Shinnik Yaroslavl 2:0 (1:0)
14:00 FK Tambov - FK Tom Tomsk 3:1 (2:1)
14:00 FK Orenburg - FK Khimki 5:2 (4:1)
16:00 Baltika Kaliningrad - Olimpiyets Nizhny Novgorod 0:0 (0:0)
16:00 Fakel Voronezh - Rotor Volgograd 2:0 (1:0)
17:00 Dinamo St. Petersburg - Avangard Kursk 1:2 (0:2)
11/09/2017 14:00 Spartak Moskva 2 - Krylia Sovetov 0:3 (0:1)
14. Round
16/09/2017 09:00 Luch-Energia - Zenit St. Petersburg 2 1:1 (1:0)
12:00 FK Tom Tomsk - Spartak Moskva 2 1:2 (1:1)
13:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Enisey Krasnoyarsk 0:2 (0:2)
13:00 Shinnik Yaroslavl - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:0)
14:00 FK Khimki - FK Tambov 1:1 (0:1)
14:00 Avangard Kursk - Rotor Volgograd 0:0 (0:0)
15:00 FC Volgar Astrakhan - FK Orenburg 2:0 (2:0)
16:00 Dinamo St. Petersburg - FK Tyumen 2:0 (1:0)
16:00 Krylia Sovetov - Baltika Kaliningrad 3:0 (1:0)
16:00 Kuban Krasnodar - Fakel Voronezh 2:2 (2:1)
15. Round
24/09/2017 09:00 Luch-Energia - Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
11:00 Sibir Novosibirsk - Dinamo St. Petersburg 1:1 (0:1)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Krylia Sovetov 1:0 (1:0)
12:00 Rotor Volgograd - Kuban Krasnodar 2:1 (1:1)
13:00 FK Tambov - FC Volgar Astrakhan 3:1 (3:0)
13:00 FK Orenburg - Shinnik Yaroslavl 1:0 (0:0)
13:00 FK Tyumen - Avangard Kursk 4:0 (1:0)
14:00 Spartak Moskva 2 - FK Khimki 0:1 (0:0)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - Olimpiyets Nizhny Novgorod 2:1 (1:1)
16:00 Baltika Kaliningrad - FK Tom Tomsk 2:1 (2:1)
16. Round
30/09/2017 09:00 Luch-Energia - Rotor Volgograd 1:1 (0:1)
11:00 FK Tom Tomsk - Enisey Krasnoyarsk 1:1 (0:1)
12:00 Krylia Sovetov - Zenit St. Petersburg 2 1:0 (1:0)
13:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Fakel Voronezh 2:1 (0:1)
13:00 Shinnik Yaroslavl - FK Tambov 1:0 (0:0)
13:00 FK Tyumen - Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
14:00 FK Khimki - Baltika Kaliningrad 1:0 (0:0)
15:00 Avangard Kursk - Kuban Krasnodar 0:1 (0:0)
15:00 FC Volgar Astrakhan - Spartak Moskva 2 1:3 (1:1)
18:00 Dinamo St. Petersburg - FK Orenburg 0:1 (0:1)
17. Round
07/10/2017 11:00 Sibir Novosibirsk - Avangard Kursk 0:2 (0:2)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Khimki 4:1 (1:1)
12:00 FK Tambov - Dinamo St. Petersburg 1:1 (1:1)
12:00 Rotor Volgograd - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:2 (0:1)
13:00 FK Orenburg - FK Tyumen 3:0 (3:0)
14:00 Spartak Moskva 2 - Shinnik Yaroslavl 1:2 (1:1)
15:00 Kuban Krasnodar - Luch-Energia 0:0 (0:0)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - FK Tom Tomsk 2:0 (0:0)
16:00 Baltika Kaliningrad - FC Volgar Astrakhan 2:1 (1:0)
16:00 Fakel Voronezh - Krylia Sovetov 1:0 (1:0)
18. Round
14/10/2017 11:00 Sibir Novosibirsk - FK Orenburg 0:1 (0:0)
11:00 FK Tom Tomsk - Fakel Voronezh 1:0 (1:0)
12:00 Dinamo St. Petersburg - Spartak Moskva 2 2:2 (1:0)
12:00 Krylia Sovetov - Rotor Volgograd 1:1 (0:1)
12:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Kuban Krasnodar 0:3 (0:1)
12:00 Shinnik Yaroslavl - Baltika Kaliningrad 1:0 (1:0)
12:00 FK Tyumen - FK Tambov 3:1 (0:0)
13:00 Avangard Kursk - Luch-Energia 1:2 (0:1)
14:00 FC Volgar Astrakhan - Enisey Krasnoyarsk 1:2 (0:0)
16:00 FK Khimki - Zenit St. Petersburg 2 1:1 (1:0)
19. Round
21/10/2017 06:00 Luch-Energia - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:2 (0:0)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Shinnik Yaroslavl 4:1 (2:0)
11:30 FK Tambov - Sibir Novosibirsk 4:1 (1:0)
12:00 FK Orenburg - Avangard Kursk 1:1 (0:1)
12:00 Rotor Volgograd - FK Tom Tomsk 2:0 (0:0)
14:00 Baltika Kaliningrad - Dinamo St. Petersburg 3:2 (2:1)
15:00 Fakel Voronezh - FK Khimki 0:1 (0:0)
15:00 Kuban Krasnodar - Krylia Sovetov 2:1 (0:0)
17:00 Zenit St. Petersburg 2 - FC Volgar Astrakhan 1:2 (0:1)
22/10/2017 13:00 Spartak Moskva 2 - FK Tyumen 3:1 (2:0)
20. Round
28/10/2017 13:00 FK Khimki - Kuban Krasnodar 2:1 (0:0)
29/10/2017 09:00 FK Tom Tomsk - Luch-Energia 0:0 (0:0)
10:00 Sibir Novosibirsk - Baltika Kaliningrad 3:0 (1:0)
10:30 FK Tambov - Avangard Kursk 0:1 (0:0)
11:00 Krylia Sovetov - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:0 (0:0)
11:00 FK Orenburg - Spartak Moskva 2 2:1 (1:0)
11:00 FK Tyumen - Enisey Krasnoyarsk 1:1 (1:1)
12:00 Shinnik Yaroslavl - Fakel Voronezh 0:1 (0:1)
13:00 FC Volgar Astrakhan - Rotor Volgograd 1:0 (1:0)
13:30 Dinamo St. Petersburg - Zenit St. Petersburg 2 3:3 (0:1)
21. Round
04/11/2017 05:00 Luch-Energia - FK Khimki 1:1 (0:0)
08:30 Zenit St. Petersburg 2 - FK Tyumen 1:2 (1:0)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
11:00 Avangard Kursk - Krylia Sovetov 2:4 (0:2)
11:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FK Tom Tomsk 0:0 (0:0)
11:00 Rotor Volgograd - Shinnik Yaroslavl 1:1 (1:1)
11:00 Spartak Moskva 2 - FK Tambov 0:3 (0:2)
13:00 Baltika Kaliningrad - FK Orenburg 0:1 (0:1)
13:00 Fakel Voronezh - Dinamo St. Petersburg 0:0 (0:0)
14:00 Kuban Krasnodar - FC Volgar Astrakhan 1:1 (0:1)
22. Round
08/11/2017 09:00 Luch-Energia - FC Volgar Astrakhan 0:0 (0:0)
10:00 FK Tambov - Baltika Kaliningrad 2:1 (0:0)
11:00 Rotor Volgograd - Dinamo St. Petersburg 0:0 (0:0)
11:00 Shinnik Yaroslavl - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
11:00 Spartak Moskva 2 - Avangard Kursk 0:1 (0:0)
11:30 FK Tom Tomsk - Krylia Sovetov 1:0 (1:0)
12:00 Sibir Novosibirsk - Zenit St. Petersburg 2 3:1 (1:0)
14:00 FK Orenburg - Enisey Krasnoyarsk 1:0 (0:0)
14:00 FK Tyumen - Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
16:00 FK Khimki - Olimpiyets Nizhny Novgorod 0:2 (0:1)
23. Round
12/11/2017 05:00 Luch-Energia - Shinnik Yaroslavl 3:1 (0:1)
10:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FC Volgar Astrakhan 2:1 (0:1)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Tambov 2:0 (1:0)
11:00 Krylia Sovetov - FK Khimki 2:0 (1:0)
11:00 Avangard Kursk - FK Tom Tomsk 3:3 (1:1)
11:00 Rotor Volgograd - FK Tyumen 1:2 (1:1)
12:00 Kuban Krasnodar - Dinamo St. Petersburg 0:1 (0:1)
13:00 Baltika Kaliningrad - Spartak Moskva 2 6:0 (3:0)
14:00 Zenit St. Petersburg 2 - FK Orenburg 1:2 (1:1)
15:00 Fakel Voronezh - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:0)
24. Round
18/11/2017 10:00 Shinnik Yaroslavl - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:2 (1:0)
10:00 Sibir Novosibirsk - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
10:00 Spartak Moskva 2 - Enisey Krasnoyarsk 1:2 (0:0)
11:00 FK Orenburg - Fakel Voronezh 5:0 (2:0)
12:00 FC Volgar Astrakhan - Krylia Sovetov 0:1 (0:1)
13:00 Baltika Kaliningrad - Avangard Kursk 1:0 (1:0)
15:00 Dinamo St. Petersburg - Luch-Energia 3:2 (0:2)
15:30 FK Khimki - FK Tom Tomsk 3:1 (2:0)
16:00 Kuban Krasnodar - FK Tyumen 3:1 (0:0)
19/11/2017 10:00 FK Tambov - Zenit St. Petersburg 2 3:1 (3:1)
25. Round
22/11/2017 10:00 Luch-Energia - FK Tyumen 4:2 (0:2)
24/11/2017 11:00 Zenit St. Petersburg 2 - Spartak Moskva 2 1:1 (0:1)
25/11/2017 10:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Dinamo St. Petersburg 2:2 (2:0)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - Baltika Kaliningrad 1:1 (0:0)
11:00 Krylia Sovetov - Shinnik Yaroslavl 3:3 (3:1)
11:00 Avangard Kursk - FK Khimki 0:0 (0:0)
11:00 Rotor Volgograd - FK Orenburg 0:2 (0:0)
11:00 FC Volgar Astrakhan - FK Tom Tomsk 2:0 (1:0)
14:00 Fakel Voronezh - FK Tambov 1:2 (1:1)
14:00 Kuban Krasnodar - Sibir Novosibirsk 1:0 (1:0)
26. Round
04/03/2018 08:30 FC Volgar Astrakhan - FK Khimki 0:2 (0:1)
10:00 Sibir Novosibirsk - Luch-Energia 2:0 (2:0)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - Avangard Kursk 3:0 (2:0)
11:00 FK Orenburg - Kuban Krasnodar 1:0 (0:0)
11:00 Shinnik Yaroslavl - FK Tom Tomsk 3:3 (2:1)
11:00 FK Tyumen - Olimpiyets Nizhny Novgorod 0:0 (0:0)
12:00 Dinamo St. Petersburg - Krylia Sovetov 1:3 (0:1)
12:00 Rotor Volgograd - FK Tambov 1:0 (0:0)
13:00 Baltika Kaliningrad - Zenit St. Petersburg 2 0:1 (0:0)
05/03/2018 12:00 Spartak Moskva 2 - Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
27. Round
08/03/2018 13:00 Kuban Krasnodar - FK Tambov 0:0 (0:0)
10/03/2018 08:00 Luch-Energia - FK Orenburg 1:0 (0:0)
08:00 FK Tom Tomsk - Dinamo St. Petersburg 1:0 (1:0)
10:00 Krylia Sovetov - FK Tyumen 2:0 (0:0)
10:00 Zenit St. Petersburg 2 - Enisey Krasnoyarsk 0:3 (0:1)
11:00 Shinnik Yaroslavl - FK Khimki 2:0 (1:0)
11:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Sibir Novosibirsk 1:1 (1:0)
11:00 Rotor Volgograd - Spartak Moskva 2 1:0 (1:0)
12:00 Avangard Kursk - FC Volgar Astrakhan 1:0 (0:0)
13:00 Fakel Voronezh - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:1)
28. Round
16/03/2018 12:00 Dinamo St. Petersburg - FK Khimki 2:1 (1:0)
17/03/2018 10:00 Sibir Novosibirsk - Krylia Sovetov 0:1 (0:1)
10:00 Enisey Krasnoyarsk - Fakel Voronezh 1:0 (1:0)
11:00 FK Orenburg - Olimpiyets Nizhny Novgorod 3:0 (2:0)
11:00 Shinnik Yaroslavl - FC Volgar Astrakhan 1:1 (1:1)
11:00 FK Tyumen - FK Tom Tomsk 1:1 (0:0)
12:00 Spartak Moskva 2 - Kuban Krasnodar 0:0 (0:0)
13:00 Baltika Kaliningrad - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
13:00 Zenit St. Petersburg 2 - Avangard Kursk 0:4 (0:1)
15:00 FK Tambov - Luch-Energia 2:1 (2:0)
29. Round
24/03/2018 07:00 Luch-Energia - Spartak Moskva 2 1:1 (0:1)
08:00 Rotor Volgograd - Enisey Krasnoyarsk 1:0 (0:0)
08:00 FK Tom Tomsk - Sibir Novosibirsk 1:1 (0:0)
10:00 Krylia Sovetov - FK Orenburg 0:0 (0:0)
11:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - FK Tambov 1:1 (0:1)
12:00 FK Khimki - FK Tyumen 1:0 (1:0)
12:00 Avangard Kursk - Shinnik Yaroslavl 1:2 (0:1)
12:00 FC Volgar Astrakhan - Dinamo St. Petersburg 0:0 (0:0)
13:00 Fakel Voronezh - Zenit St. Petersburg 2 0:1 (0:0)
14:00 Kuban Krasnodar - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:1)
30. Round
31/03/2018 06:00 Luch-Energia - Baltika Kaliningrad 0:0 (0:0)
11:00 Dinamo St. Petersburg - Shinnik Yaroslavl 0:0 (0:0)
11:00 Sibir Novosibirsk - FK Khimki 2:0 (1:0)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - Kuban Krasnodar 0:2 (0:0)
12:00 FK Orenburg - FK Tom Tomsk 3:0 (2:0)
12:00 FK Tyumen - FC Volgar Astrakhan 3:1 (1:1)
13:00 FK Tambov - Krylia Sovetov 0:2 (0:1)
14:00 Fakel Voronezh - Avangard Kursk 0:4 (0:0)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - Rotor Volgograd 0:1 (0:0)
01/04/2018 13:00 Spartak Moskva 2 - Olimpiyets Nizhny Novgorod 2:2 (0:2)
31. Round
07/04/2018 08:00 Luch-Energia - Enisey Krasnoyarsk 0:1 (0:1)
09:00 FK Tom Tomsk - FK Tambov 0:0 (0:0)
12:00 Krylia Sovetov - Spartak Moskva 2 5:1 (1:0)
12:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Baltika Kaliningrad 1:2 (1:1)
12:00 Rotor Volgograd - Fakel Voronezh 0:0 (0:0)
12:00 Shinnik Yaroslavl - FK Tyumen 2:0 (0:0)
13:00 FK Khimki - FK Orenburg 0:1 (0:1)
13:00 FC Volgar Astrakhan - Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
13:30 Avangard Kursk - Dinamo St. Petersburg 0:0 (0:0)
16:00 Kuban Krasnodar - Zenit St. Petersburg 2 1:0 (0:0)
32. Round
11/04/2018 13:00 Sibir Novosibirsk - Shinnik Yaroslavl 3:0 (2:0)
13:00 Spartak Moskva 2 - FK Tom Tomsk 2:1 (2:1)
13:00 Enisey Krasnoyarsk - Olimpiyets Nizhny Novgorod 1:0 (0:0)
14:00 FK Orenburg - FC Volgar Astrakhan 3:0 (0:0)
15:00 FK Tyumen - Dinamo St. Petersburg 1:1 (1:0)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - Luch-Energia 1:2 (1:1)
16:00 Fakel Voronezh - Kuban Krasnodar 0:2 (0:1)
16:30 FK Tambov - FK Khimki 2:0 (0:0)
17:00 Rotor Volgograd - Avangard Kursk 1:1 (0:0)
19:00 Baltika Kaliningrad - Krylia Sovetov 1:0 (0:0)
33. Round
15/04/2018 10:00 FK Tom Tomsk - Baltika Kaliningrad 1:0 (0:0)
12:00 Krylia Sovetov - Enisey Krasnoyarsk 1:0 (0:0)
12:00 Shinnik Yaroslavl - FK Orenburg 0:0 (0:0)
13:00 Dinamo St. Petersburg - Sibir Novosibirsk 1:1 (0:1)
13:00 Fakel Voronezh - Luch-Energia 3:1 (1:1)
13:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Zenit St. Petersburg 2 0:1 (0:0)
13:30 Avangard Kursk - FK Tyumen 0:0 (0:0)
14:00 FC Volgar Astrakhan - FK Tambov 1:2 (0:1)
16:00 Kuban Krasnodar - Rotor Volgograd 2:1 (1:0)
16/04/2018 17:00 FK Khimki - Spartak Moskva 2 1:0 (0:0)
34. Round
21/04/2018 11:00 Sibir Novosibirsk - FK Tyumen 0:2 (0:1)
12:00 FK Orenburg - Dinamo St. Petersburg 4:3 (2:2)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - FK Tom Tomsk 3:2 (1:0)
13:00 Spartak Moskva 2 - FC Volgar Astrakhan 2:3 (2:1)
14:00 Fakel Voronezh - Olimpiyets Nizhny Novgorod 4:1 (1:0)
15:00 Rotor Volgograd - Luch-Energia 4:2 (2:0)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - Krylia Sovetov 0:2 (0:1)
19:00 Baltika Kaliningrad - FK Khimki 0:0 (0:0)
22/04/2018 11:30 FK Tambov - Shinnik Yaroslavl 3:1 (1:1)
15:00 Kuban Krasnodar - Avangard Kursk 0:3 (0:2)
35. Round
28/04/2018 09:00 Luch-Energia - Kuban Krasnodar 2:2 (1:2)
12:00 Dinamo St. Petersburg - FK Tambov 1:1 (1:0)
12:00 FK Tom Tomsk - Zenit St. Petersburg 2 1:2 (0:0)
12:00 FK Tyumen - FK Orenburg 1:2 (0:1)
12:30 FK Khimki - Enisey Krasnoyarsk 2:1 (2:0)
14:00 Avangard Kursk - Sibir Novosibirsk 0:0 (0:0)
14:30 Shinnik Yaroslavl - Spartak Moskva 2 1:0 (1:0)
15:00 Krylia Sovetov - Fakel Voronezh 2:1 (0:1)
15:30 FC Volgar Astrakhan - Baltika Kaliningrad 0:1 (0:0)
16:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
36. Round
02/05/2018 07:00 Luch-Energia - Avangard Kursk 2:2 (2:1)
11:00 Enisey Krasnoyarsk - FC Volgar Astrakhan 2:1 (0:0)
12:00 FK Orenburg - Sibir Novosibirsk 1:0 (1:0)
13:00 Spartak Moskva 2 - Dinamo St. Petersburg 2:2 (1:0)
13:30 FK Tambov - FK Tyumen 3:1 (1:0)
14:00 Baltika Kaliningrad - Shinnik Yaroslavl 0:0 (0:0)
14:00 Fakel Voronezh - FK Tom Tomsk 0:1 (0:0)
15:00 Rotor Volgograd - Krylia Sovetov 0:2 (0:2)
15:00 Zenit St. Petersburg 2 - FK Khimki 1:0 (1:0)
16:00 Kuban Krasnodar - Olimpiyets Nizhny Novgorod 0:0 (0:0)
37. Round
05/05/2018 14:00 Avangard Kursk - FK Orenburg 0:2 (0:0)
06/05/2018 09:00 FK Tyumen - Spartak Moskva 2 2:1 (1:0)
10:00 Sibir Novosibirsk - FK Tambov 0:1 (0:1)
12:00 Dinamo St. Petersburg - Baltika Kaliningrad 3:1 (0:0)
12:00 FK Tom Tomsk - Rotor Volgograd 1:0 (0:0)
13:00 FK Khimki - Fakel Voronezh 1:3 (1:0)
13:00 Olimpiyets Nizhny Novgorod - Luch-Energia 1:0 (0:0)
13:00 Shinnik Yaroslavl - Enisey Krasnoyarsk 2:2 (1:0)
14:00 Krylia Sovetov - Kuban Krasnodar 1:0 (1:0)
14:00 FC Volgar Astrakhan - Zenit St. Petersburg 2 3:2 (3:1)
38. Round
12/05/2018 12:00 Baltika Kaliningrad - FK Tyumen 3:1 (1:0)
12:00 Fakel Voronezh - FC Volgar Astrakhan 2:1 (1:1)
12:00 FK Tambov - FK Orenburg 1:1 (1:0)
12:00 Kuban Krasnodar - FK Tom Tomsk 3:3 (3:1)
12:00 Avangard Kursk - Olimpiyets Nizhny Novgorod 2:3 (0:2)
12:00 Luch-Energia - Krylia Sovetov 2:0 (2:0)
12:00 Rotor Volgograd - FK Khimki 3:1 (2:1)
12:00 Spartak Moskva 2 - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:1)
12:00 Enisey Krasnoyarsk - Dinamo St. Petersburg 2:1 (0:1)
12:00 Zenit St. Petersburg 2 - Shinnik Yaroslavl 1:0 (1:0)