River Plate won the Argentine super-derby Thursday by edging arch rivals Boca Juniors 1-0 to reach the final of the Copa Sudamericana, where they will take on Colombian side Atletico Nacional....
1. Round
04/02/2020 22:15 Coquimbo Unido Coquimbo Unido - Aragua FC Aragua FC -:-
04/02/2020 22:15 Nacional Potosí Nacional Potosí - FBC Melgar FBC Melgar -:-
05/02/2020 00:30 Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield - Aucas Aucas -:-
05/02/2020 00:30 Fluminense RJ Fluminense RJ - Unión La Calera Unión La Calera -:-
05/02/2020 22:15 Fénix Fénix - El Nacional El Nacional -:-
05/02/2020 22:15 Mineros de Guayana Mineros de Guayana - Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño -:-
06/02/2020 00:30 Vasco da Gama Vasco da Gama - Oriente Petrolero Oriente Petrolero -:-
06/02/2020 00:30 Atlético Nacional Atlético Nacional - Huracán Huracán -:-
06/02/2020 22:15 Blooming Blooming - Emelec Emelec -:-
07/02/2020 00:30 Unión de Santa Fe Unión de Santa Fe - Atlético Mineiro Atlético Mineiro -:-
07/02/2020 00:30 Millonarios Millonarios - Always Ready Always Ready -:-
11/02/2020 22:15 Atlético Grau - River Plate River Plate -:-
11/02/2020 22:15 Argentinos Juniors Argentinos Juniors - Sport Huancayo Sport Huancayo -:-
12/02/2020 00:30 Sol de América Sol de América - Goiás Goiás -:-
12/02/2020 00:30 Deportivo Cali Deportivo Cali - River Plate River Plate -:-
12/02/2020 22:15 Lanús Lanús - Universidad Catolica Universidad Catolica -:-
12/02/2020 22:15 Huachipato Huachipato - Deportivo Pasto Deportivo Pasto -:-
13/02/2020 00:30 EC Bahia EC Bahia - Club Nacional Club Nacional -:-
13/02/2020 01:30 Llaneros Fútbol Club S.A. Llaneros Fútbol Club S.A. - Liverpool Liverpool -:-
13/02/2020 22:15 Zamora FC Zamora FC - Plaza Colonia Plaza Colonia -:-
14/02/2020 00:30 Cusco FC Cusco FC - Audax Italiano Audax Italiano -:-
14/02/2020 00:30 Independiente Independiente - Fortaleza Fortaleza -:-
18/02/2020 00:30 FBC Melgar FBC Melgar - Nacional Potosí Nacional Potosí -:-
18/02/2020 22:15 Aragua FC Aragua FC - Coquimbo Unido Coquimbo Unido -:-
18/02/2020 22:15 Unión La Calera Unión La Calera - Fluminense RJ Fluminense RJ -:-
19/02/2020 00:30 Aucas Aucas - Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield -:-
19/02/2020 22:15 Huracán Huracán - Atlético Nacional Atlético Nacional -:-
19/02/2020 22:15 Sportivo Luqueño Sportivo Luqueño - Mineros de Guayana Mineros de Guayana -:-
20/02/2020 00:30 Oriente Petrolero Oriente Petrolero - Vasco da Gama Vasco da Gama -:-
20/02/2020 00:30 El Nacional El Nacional - Fénix Fénix -:-
20/02/2020 22:15 Always Ready Always Ready - Millonarios Millonarios -:-
21/02/2020 00:30 Emelec Emelec - Blooming Blooming -:-
21/02/2020 00:30 Atlético Mineiro Atlético Mineiro - Unión de Santa Fe Unión de Santa Fe -:-
25/02/2020 22:15 River Plate River Plate - Atlético Grau -:-
25/02/2020 22:30 River Plate River Plate - Deportivo Cali Deportivo Cali -:-
26/02/2020 Club Nacional Club Nacional - EC Bahia EC Bahia resch.
26/02/2020 00:30 Goiás Goiás - Sol de América Sol de América -:-
26/02/2020 00:30 Sport Huancayo Sport Huancayo - Argentinos Juniors Argentinos Juniors -:-
26/02/2020 22:15 Liverpool Liverpool - Llaneros Fútbol Club S.A. Llaneros Fútbol Club S.A. -:-
27/02/2020 00:30 Universidad Catolica Universidad Catolica - Lanús Lanús -:-
27/02/2020 00:30 Deportivo Pasto Deportivo Pasto - Huachipato Huachipato -:-
27/02/2020 22:15 Plaza Colonia Plaza Colonia - Zamora FC Zamora FC -:-
28/02/2020 00:30 Audax Italiano Audax Italiano - Cusco FC Cusco FC -:-
28/02/2020 00:30 Fortaleza Fortaleza - Independiente Independiente -:-