. .
FIFA > Friendlies 2020 > June FIFA >    Friendlies 2020 > June
Russia - Serbia -:-
Norway - Slovakia -:-
18:30 Netherlands - Wales -:-
Algeria > Ligue 1 2019/2020  Algeria >   Ligue 1 2019/2020 >
MC Alger - CS Constantine -:-
NA Hussein Dey - US Biskra -:-
USM Alger - USM Bel Abbes -:-
MC Oran - CR Bélouizdad -:-
CA Bordj Bou Arreridj - ASO Chlef -:-
JS Saoura - ES Sétif -:-
AS Aïn M'lila - Paradou AC -:-
NC Magra - JS Kabylie -:-
Australia > NPL New South Wales 2020  Australia >   NPL New South Wales 2020 >
07:30 Sutherland Sharks - Sydney FC (Y) -:-
10:00 Marconi Stallions - Wollongong Wolves -:-
10:00 Manly United - APIA Leichhardt Tigers -:-
Australia > NPL Victoria 2020  Australia >   NPL Victoria 2020 >
06:00 Eastern Lions - Port Melbourne Sharks -:-
06:00 Avondale FC - Green Gully SC -:-
08:00 South Melbourne FC - Oakleigh Cannons -:-
09:00 Altona Magic SC - Heidelberg United -:-
Australia > NPL Queensland 2020  Australia >   NPL Queensland 2020 >
08:00 Peninsula Power - Brisbane City FC -:-
09:30 Gold Coast Knights - Gold Coast United -:-
09:30 Brisbane Strikers - Magpies Crusaders FC -:-
10:00 Lions FC - Redlands United -:-
10:00 Eastern Suburbs - Olympic FC -:-
Australia > NPL Western Australia 2020  Australia >   NPL Western Australia 2020 >
08:00 Bayswater City SC - Armadale SC -:-
08:00 Floreat Athena - Perth SC -:-
08:00 ECU Joondalup - Balcatta SC -:-
08:00 Cockburn City SC - Sorrento FC -:-
08:00 Rockingham City FC - Inglewood United -:-
08:00 Gwelup Croatia - Perth Glory (Y) -:-
Australia > NPL South Australia 2020  Australia >   NPL South Australia 2020 >
06:30 Campbelltown City SC - Adelaide Raiders -:-
06:30 Adelaide United (Y) - Croydon Kings SC -:-
06:30 Para Hills Knights SC - Modbury Jets SC -:-
06:30 MetroStars SC - Cumberland United -:-
06:30 Adelaide Comets - Adelaide Olympic -:-
08:30 Adelaide City FC - Adelaide Blue Eagles -:-
Austria > Regionalliga West 2019/2020  Austria >   Regionalliga West 2019/2020 >
SV Wörgl - VfB Hohenems -:-
SC Schwaz - FC Pinzgau Saalfelden -:-
Salzburger AK 1914 - Dornbirner SV -:-
Austria > Eliteliga Vorarlberg 2019/2020 Frühjahr  Austria >   Eliteliga Vorarlberg 2019/2020 Frühjahr >
FC Wolfurt - Austria Lustenau (A) -:-
FC Lauterach - Schwarz-Weiß Bregenz -:-
FC Langenegg - SC Röthis -:-
FC Rot-Weiß Rankweil - SCR Altach (A) -:-
Canada > Premier League 2020  Canada >   Premier League 2020 >
21:00 Pacific FC - Valour FC -:-
Denmark > Youth U19 Drenge Divisionen 2019/2020  Denmark >  Youth U19 Drenge Divisionen 2019/2020 >
11:00 Næstved BK - Hvidovre IF -:-
11:00 Næsby BK - FC Helsingør -:-
11:00 FK Viborg - Slagelse B&I -:-
11:30 HB Køge - FC Roskilde -:-
13:00 B.93 København - AC Horsens -:-
13:15 AB Gladsaxe - Hellerup IK -:-
14:30 Holbæk B&I - Kolding IF -:-
Denmark > Youth B U17 Drenge Ligaen 2019/2020  Denmark >  Youth B U17 Drenge Ligaen 2019/2020 >
11:30 Aarhus GF - Odense BK -:-
12:00 Esbjerg fB - FC Midtjylland -:-
12:00 Brøndby IF - Aalborg BK -:-
12:00 FC Nordsjælland - Randers SK Freja -:-
12:00 Lyngby BK - Vejle BK -:-
14:15 FC København - SønderjyskE -:-
Denmark > Youth B U17 Drenge Divisionen 2019/2020  Denmark >  Youth B U17 Drenge Divisionen 2019/2020 >
11:00 AB Gladsaxe - Hellerup IK -:-
12:00 Holbæk B&I - Kolding IF -:-
12:00 B.93 København - AC Horsens -:-
13:15 FK Viborg - Slagelse B&I -:-
13:15 Næstved BK - Hvidovre IF -:-
13:15 Næsby BK - FC Helsingør -:-
14:30 HB Køge - FC Roskilde -:-
Denmark > Youth C U15 Drenge Ligaen 2019/2020  Denmark >  Youth C U15 Drenge Ligaen 2019/2020 >
12:00 FC København - SønderjyskE -:-
13:45 Aarhus GF - Odense BK -:-
14:15 Lyngby BK - Vejle BK -:-
14:15 Esbjerg fB - FC Midtjylland -:-
14:15 Brøndby IF - Aalborg BK -:-
14:30 Farum BK - Randers SK Freja -:-
Finland > Ykkönen 2020  Finland >   Ykkönen 2020 >
15:00 AC Kajaani - SJK Seinäjoki Akatemia -:-
15:00 AC Oulu - Ekenäs IF -:-
15:00 KTP - Myllykosken Pallo −47 -:-
15:00 Musan Salama - FF Jaro -:-
15:00 Vaasan PS - IF Gnistan -:-
Georgia > Erovnuli Liga 2020  Georgia >   Erovnuli Liga 2020 >
Dinamo Tbilisi - FC Merani Tbilisi -:-
FC Saburtalo - FC Samtredia -:-
Kakheti Telavi - Torpedo Kutaisi -:-
Dinamo Batumi - Chikhura Sachkhere -:-
Lokomotiv Tbilisi - Dila Gori -:-
Germany > Oberliga NOFV-Nord 2019/2020  Germany >   Oberliga NOFV-Nord 2019/2020 >
13:00 Greifswalder FC - Hertha Zehlendorf -:-
13:00 MSV Pampow - TeBe Berlin -:-
13:00 SV Tasmania Berlin - Victoria Seelow -:-
13:00 FC Strausberg - CFC Hertha 06 -:-
13:00 Hansa Rostock II - TSG Neustrelitz -:-
13:00 SC Staaken - Ludwigsfelder FC -:-
13:00 Brandenburger SC Süd - 1. FC Lok Stendal -:-
13:00 Torgelower FC Greif - Blau-Weiß 90 Berlin -:-
Germany > Oberliga NOFV-Süd 2019/2020  Germany >   Oberliga NOFV-Süd 2019/2020 >
VfL 05 Hohenstein-Ernstthal - FC Eilenburg dnp
13:00 1. FC Merseburg - FC Einheit Rudolstadt -:-
13:00 VFC Plauen - FC Carl Zeiss Jena II -:-
13:00 Union Sandersdorf - FC Oberlausitz -:-
13:00 FSV Martinroda - Inter Leipzig -:-
13:00 VfL Halle 96 - Askania Bernburg -:-
13:00 FC Grimma - Wacker Nordhausen II -:-
13:00 VfB 1921 Krieschow - FSV 63 Luckenwalde -:-
Ghana > Premier League 2020  Ghana >   Premier League 2020 >
Aduana Stars - Liberty Professionals resch.
Ashanti Gold - Asante Kotoko resch.
Bechem United - Hearts of Oak resch.
Dreams FC - WAFA resch.
Elmina Sharks - Medeama SC resch.
Great Olympics - Legon Cities resch.
Inter Allies - Berekum Chelsea resch.
Karela FC - Ebusua Dwarfs Cape Coast resch.
King Faisal - Eleven Wonders resch.
Iceland > Úrvalsdeild 2020  Iceland >   Úrvalsdeild 2020 >
17:00 HK Kópavogur - Breiðablik -:-
17:00 Grótta - Víkingur Reykjavík -:-
17:00 ÍA Akranes - UMF Stjarnan -:-
Iceland > 1. deild 2020  Iceland >   1. deild 2020 >
15:00 Leiknir Fáskrúðsfirði - IF Vestri -:-
15:00 Víkingur Ólafsvík - Afturelding -:-
15:00 Þór Akureyri - ÍB Vestmannaeyja -:-
17:00 Leiknir Reykjavík - ÍF Magni -:-
Ireland > Premier Division 2020  Ireland >   Premier Division 2020 >
19:45 Sligo Rovers - St Patrick's Athletic -:-
Ireland > First Division 2020  Ireland >   First Division 2020 >
15:00 Shamrock Rovers II - Bray Wanderers -:-
Japan > J2 League 2020  Japan >   J2 League 2020 >
04:00 Avispa Fukuoka - Tokushima Vortis -:-
06:00 Giravanz Kitakyushu - Tokyo Verdy -:-
08:00 Machida Zelvia - Tochigi SC -:-
10:00 Ventforet Kofu - V-Varen Nagasaki -:-
10:00 Zweigen Kanazawa - Omiya Ardija -:-
11:00 Thespakusatsu Gunma - Mito HollyHock -:-
11:00 Fagiano Okayama - JEF United Chiba -:-
11:00 Renofa Yamaguchi - Matsumoto Yamaga -:-
11:00 FC Ryūkyū - Ehime FC -:-
Japan > J3 League 2020  Japan >   J3 League 2020 >
04:00 Fujieda MYFC - Blaublitz Akita -:-
04:00 Gainare Tottori - AC Nagano Parceiro -:-
06:00 SC Sagamihara - Gamba Osaka II -:-
06:00 FC Imabari - Kagoshima United -:-
Norway > Eliteserien 2020  Norway >   Eliteserien 2020 >
17:00 Viking FK - IK Start -:-
19:00 SK Brann - Molde FK -:-
Norway > 1. Divisjon 2020  Norway >   1. Divisjon 2020 >
14:30 KFUM Oslo - Ullensaker/Kisa IL -:-
17:00 Grorud IL - Raufoss IL -:-
17:00 FK Jerv - Sogndal IL -:-
17:00 IL Stjørdals-Blink - Kongsvinger IL -:-
17:00 Strømmen IF - Tromsø IL -:-
17:00 Øygarden FK - Ranheim IL -:-
17:00 Åsane Fotball - Lillestrøm SK -:-
18:00 Hamarkameratene - Sandnes Ulf -:-
Norway > 2. Divisjon Avdeling 1 2020  Norway >   2. Divisjon Avdeling 1 2020 >
Eidsvold TF - Kjelsås Fotball -:-
IF Fløya - Kvik Halden -:-
IL Hødd - Fredrikstad FK -:-
Moss FK - Florø SK -:-
FK Senja - Alta IF -:-
Skeid Fotball - Vålerenga IF II -:-
Tromsdalen UIL - Brattvåg IL -:-
Norway > 2. Divisjon Avdeling 2 2020  Norway >   2. Divisjon Avdeling 2 2020 >
FK Arendal - Fram Larvik -:-
Levanger FK - Asker SK -:-
Nardo FK - Egersunds IK -:-
Notodden FK - Bryne FK -:-
SK Vard - Flekkerøy IL -:-
Sweden > Superettan 2020  Sweden >   Superettan 2020 >
Umeå FC - Norrby IF resch.
Degerfors IF - Trelleborgs FF resch.
Jönköpings Södra IF - Västerås SK resch.
Dalkurd FF - Örgryte IS resch.
USA > Major League Soccer 2020  USA >   Major League Soccer 2020 >
23:00 New York RB - Philadelphia Union -:-
USA > USL Championship 2020  USA >   USL Championship 2020 >
20:00 Colorado Springs Switchbacks - Sacramento Republic -:-
20:00 Indy Eleven - Birmingham Legion -:-
20:00 Loudoun United - Charleston Battery -:-
20:00 Memphis 901 - Philadelphia Union II -:-
20:00 North Carolina FC - Hartford Athletic -:-
20:00 Orange County SC - Austin Bold -:-
20:00 Phoenix Rising - El Paso Locomotive -:-
20:00 Reno 1868 FC - Rio Grande Valley FC -:-
20:00 Saint Louis FC - Charlotte Independence -:-
20:00 San Antonio FC - Los Angeles Galaxy II -:-
20:00 San Diego Loyal - Tulsa Roughnecks -:-
20:00 Tampa Bay Rowdies - Atlanta United 2 -:-