1st(1st leg) Sol de Mayo de Viedma - Deportivo Madryn 0:2
2nd (2nd leg) Deportivo Madryn - Sol de Mayo de Viedma 5:1 (4:1)
1st(1st leg): 15/01/2020 20:30 2nd (2nd leg): 19/01/2020 21:00 Winner: Deportivo Madryn
1st(1st leg) Círculo Deportivo - Camioneros 2:1
2nd (2nd leg) Camioneros - Círculo Deportivo 5:1 (1:0, 2:1) pso
1st(1st leg): 15/01/2020 20:30 2nd (2nd leg): 19/01/2020 20:00 Winner: Camioneros
1st(1st leg) Crucero del Norte - Defensores de Pronunciamiento 2:3
2nd (2nd leg) Defensores de Pronunciamiento - Crucero del Norte 1:2
1st(1st leg): 17/01/2020 00:15 2nd (2nd leg): 22/01/2020 00:30 Winner: Defensores de Pronunciamiento
1st(1st leg) Central Norte - Güemes de Santiago del Estero 2:2
2nd (2nd leg) Güemes de Santiago del Estero - Central Norte 1:1
1st(1st leg): 17/01/2020 01:00 2nd (2nd leg): 22/01/2020 01:00 Winner: Güemes de Santiago del Estero
1st(1st leg) Sansinena de General Cerri - Villa Mitre de Bahía Blanca 2:2
2nd (2nd leg) Villa Mitre de Bahía Blanca - Sansinena de General Cerri 1:0
1st(1st leg): 18/01/2020 20:30 2nd (2nd leg): 23/01/2020 00:00 Winner: Villa Mitre de Bahía Blanca
1st(1st leg) Huracán de Las Heras - Maipú 1:0
2nd (2nd leg) Maipú - Huracán de Las Heras 1:3
1st(1st leg): 18/01/2020 21:00 2nd (2nd leg): 23/01/2020 00:40 Winner: Huracán de Las Heras
1st(1st leg) Estudiantes de San Luis - Las Parejas 1:1
2nd (2nd leg) Las Parejas - Estudiantes de San Luis 1:2
1st(1st leg): 18/01/2020 23:00 2nd (2nd leg): 19/02/2020 23:00 Winner: Estudiantes de San Luis
1st(1st leg) San Martín de Formosa - Boca Unidos 1:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Boca Unidos - San Martín de Formosa 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 19/01/2020 20:30 2nd (2nd leg): 05/02/2020 00:00 Winner: Boca Unidos
1st(1st leg) Belgrano de San Francisco - Unión de Sunchales 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Unión de Sunchales - Belgrano de San Francisco 0:1
1st(1st leg): 19/01/2020 22:00 2nd (2nd leg): 06/02/2020 00:00 Winner: Belgrano de San Francisco
1st(1st leg) Defensores de Belgrano de Villa Ramallo - Douglas Haig 0:0
2nd (2nd leg) Douglas Haig - Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 19/01/2020 23:00 2nd (2nd leg): 05/02/2020 21:00 Winner: Douglas Haig
1st(1st leg) Sarmiento de Resistencia - Chaco For Ever 1:1
2nd (2nd leg) Chaco For Ever - Sarmiento de Resistencia 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 22/01/2020 00:00 2nd (2nd leg): 05/02/2020 01:00 Winner: Chaco For Ever
1st(1st leg) Cipolletti - Ferro Carril Oeste de General Pico 0:0
2nd (2nd leg) Ferro Carril Oeste de General Pico - Cipolletti 1:1
1st(1st leg): 24/01/2020 00:30 2nd (2nd leg): 01/02/2020 00:30 Winner: Cipolletti
1st(1st leg) Desamparados de San Juan - Peñarol de Chimbas 0:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Peñarol de Chimbas - Desamparados de San Juan 4:1
1st(1st leg): 13/02/2020 00:45 2nd (2nd leg): 20/02/2020 00:45 Winner: Peñarol de Chimbas