1st(1st leg) Côte d'Or FC - Mamelodi Sundowns 0:5 (0:1)
2nd (2nd leg) Mamelodi Sundowns - Côte d'Or FC 11:1 (6:0)
1st(1st leg): 14/09/2019 13:00 2nd (2nd leg): 27/09/2019 18:00 Winner: Mamelodi Sundowns
1st(1st leg) Young Africans - ZESCO United 1:1 (1:0)
2nd (2nd leg) ZESCO United - Young Africans 2:1 (1:1)
1st(1st leg): 14/09/2019 14:00 2nd (2nd leg): 28/09/2019 14:00 Winner: ZESCO United
1st(1st leg) FC Platinum - UD Songo 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) UD Songo - FC Platinum 2:4 (2:0)
1st(1st leg): 14/09/2019 14:00 2nd (2nd leg): 28/09/2019 14:00 Winner: FC Platinum
1st(1st leg) Green Eagles Kabwe - CD 1º de Agosto 1:2 (0:1)
2nd (2nd leg) CD 1º de Agosto - Green Eagles Kabwe 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 14/09/2019 14:00 2nd (2nd leg): 29/09/2019 17:00 Winner: CD 1º de Agosto
1st(1st leg) CA Petróleos Luanda - Kampala Capital City Authority FC 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Kampala Capital City Authority FC - CA Petróleos Luanda 1:1 (0:1)
1st(1st leg): 14/09/2019 16:00 2nd (2nd leg): 27/09/2019 14:00 Winner: CA Petróleos Luanda
1st(1st leg) Cano Sport Academy - Al-Ahly 0:2 (0:0)
2nd (2nd leg) Al-Ahly - Cano Sport Academy 4:0 (1:0)
1st(1st leg): 14/09/2019 17:00 2nd (2nd leg): 28/09/2019 19:00 Winner: Al-Ahly
1st(1st leg) AS Génération Foot - Zamalek 2:1 (1:0)
2nd (2nd leg) Zamalek - AS Génération Foot 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 14/09/2019 19:00 2nd (2nd leg): 24/10/2019 19:00 Winner: Zamalek
1st(1st leg) JS Kabylie - Horoya AC 2:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Horoya AC - JS Kabylie 3:5 (0:0, 2:0) pso
1st(1st leg): 14/09/2019 19:30 2nd (2nd leg): 29/09/2019 17:00 Winner: JS Kabylie
1st(1st leg) Fosa Juniors FC - TP Mazembe 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) TP Mazembe - Fosa Juniors FC 3:1 (1:1)
1st(1st leg): 15/09/2019 12:30 2nd (2nd leg): 29/09/2019 14:30 Winner: TP Mazembe
1st(1st leg) Tout-puissant Elect Sports - Espérance de Tunis 1:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Espérance de Tunis - Tout-puissant Elect Sports 2:1 (0:1)
1st(1st leg): 15/09/2019 15:30 2nd (2nd leg): 27/09/2019 19:00 Winner: Espérance de Tunis
1st(1st leg) Enyimba Aba - Al-Hilal Omdurman 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Al-Hilal Omdurman - Enyimba Aba 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 15/09/2019 16:00 2nd (2nd leg): 29/09/2019 18:30 Winner: Al-Hilal Omdurman
1st(1st leg) Asante Kotoko - Étoile du Sahel 2:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Étoile du Sahel - Asante Kotoko 3:0 (1:0)
1st(1st leg): 15/09/2019 16:00 2nd (2nd leg): 29/09/2019 17:00 Winner: Étoile du Sahel
1st(1st leg) ASKO Kara Lomé - AS Vita Club 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) AS Vita Club - ASKO Kara Lomé 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 15/09/2019 17:00 2nd (2nd leg): 29/09/2019 15:30 Winner: AS Vita Club
1st(1st leg) FC Nouadhibou - Wydad AC 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Wydad AC - FC Nouadhibou 4:1 (4:0)
1st(1st leg): 15/09/2019 18:00 2nd (2nd leg): 29/09/2019 20:00 Winner: Wydad AC
1st(1st leg) Al Nasr Benghazi - Raja Casablanca 1:3 (0:0)
2nd (2nd leg) Raja Casablanca - Al Nasr Benghazi 1:1 (1:1)
1st(1st leg): 15/09/2019 19:00 2nd (2nd leg): 28/09/2019 19:00 Winner: Raja Casablanca
1st(1st leg) USM Alger - Gor Mahia FC 4:1 (3:0)
2nd (2nd leg) Gor Mahia FC - USM Alger 0:2 (0:2)
1st(1st leg): 15/09/2019 20:45 2nd (2nd leg): 29/09/2019 14:00 Winner: USM Alger