# Player Country Team points
1. Aleksandr Rudenko Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2
17 (14+3)
2. Ivan Sergeev Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 16 (14+2)
3. Vladislav Sarveli Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 15 (10+5)
4. Mukhammad Sultonov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 14 (9+5)
Eldar Nizamutdinov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 14 (9+5)
Artem Polyarus Ukraine Ukraine FK Khimki FK Khimki 14 (5+9)
7. Mikhail Markin Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 13 (11+2)
Denis Makarov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 13 (11+2)
9. Merabi Uridia Georgia Georgia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 12 (11+1)
Sylvanus Nimely Liberia Liberia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 12 (6+6)
11. German Onugkha Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 11 (11+0)
Sergey Samodin Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 11 (9+2)
Maksim Kazankov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 11 (8+3)
14. Adłan Katsaev Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 10 (9+1)
Said Aliev Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia
FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod
10 (8+2)
Roman Minaev Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 10 (6+4)
Ivan Oleynikov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 10 (5+5)
Aleksandr Ryazantsev Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 10 (3+7)
19. Allef Brazil Brazil Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 9 (8+1)
Vladislav Kamilov Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 9 (5+4)
Igor Bezdenezhnykh Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 9 (5+4)
Arshak Koryan Russia Russia FK Khimki FK Khimki 9 (4+5)
23. Amur Kalmykov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 8 (8+0)
Kamran Aliev Russia Russia FK Khimki FK Khimki 8 (8+0)
Kamil Mullin Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 8 (7+1)
Vladislav Bragin Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 8 (7+1)
Danila Buranov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
Mordovia Saransk Mordovia Saransk
8 (6+2)
Igor Lebedenko Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 8 (6+2)
Anzor Sanaia Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 8 (6+2)
Ilya Petrov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 8 (6+2)
Maksim Palienko Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 8 (5+3)
Ilnur Alshin Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 8 (4+4)
Nikita Bezlikhotnov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 8 (3+5)
34. Pavel Ignatovich Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 7 (5+2)
Dmitri Tsypchenko Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 7 (5+2)
Igor Portnyagin Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 7 (5+2)
Aleksandr Radchenko Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 7 (5+2)
Alexander Troshechkin Russia Russia FK Khimki FK Khimki 7 (5+2)
Maksim Vityugov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 7 (5+2)
Maksim Glushenkov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 7 (5+2)
Konstantin Savichev Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 7 (4+3)
Aleksey Skvortsov Russia Russia FK Khimki FK Khimki 7 (4+3)
Denis Tkachuk Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 7 (3+4)
44. Khachim Mashukov Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 6 (5+1)
Ilya Kukharchuk Russia Russia FK Khimki FK Khimki 6 (5+1)
Vladimir Dyadyun Russia Russia FK Khimki FK Khimki 6 (4+2)
Soltmurad Bakaev Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 6 (4+2)
Vasiliy Aleynikov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 6 (4+2)
Konstantin Bazelyuk Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk
Mordovia Saransk Mordovia Saransk
6 (4+2)
Maksim Zhitnev Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 6 (4+2)
Timur Pukhov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 6 (4+2)
Artur Galoyan Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 6 (3+3)
Igor Gorbunov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd
FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir
6 (3+3)
Marat Shaymordanov Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 6 (3+3)
Ilya Samoshnikov Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 6 (2+4)
Maksim Kuzmin Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 6 (2+4)
Nikolai Kalinskiy Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod
6 (2+4)
58. Artem Delkin Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 5 (5+0)
Sergey Bozhin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 5 (4+1)
Pavel Kireenko Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 5 (4+1)
Aleksandr Stavpets Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 5 (4+1)
Artem Fedchuk Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 5 (4+1)
Ramazan Gadzhimuradov Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 5 (4+1)
Arutyun Grigoryan Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 5 (3+2)
Artemiy Maleev Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 5 (3+2)
Leon Sabua Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 5 (3+2)
Nikita Drozdov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 5 (3+2)
Viktor Sergeev Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk
FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir
5 (3+2)
Mikhail Komkov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 5 (3+2)
Ruslan Gordienko Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 5 (3+2)
Oleg Aleynik Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 5 (2+3)
Dimitri Pletnev Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 5 (2+3)
Aleksandr Khokhlachev Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 5 (2+3)
Aleksandr Kutyin Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 5 (2+3)
Ilya Mazurov Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 5 (1+4)
Andrey Ivashin Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 5 (1+4)
Ilya Zhigulev Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 5 (1+4)
Yuri Gorshkov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 5 (0+5)
79. Nikita Sergeev Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 4 (4+0)
Azat Bayryev Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 4 (4+0)
Andrey Tekuchev Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 4 (4+0)
Daur Kvekveskiri Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia
Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk
4 (3+1)
Idris Umaev Russia Russia FK Khimki FK Khimki 4 (3+1)
Ilya Yurchenko Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 4 (3+1)
Ilya Kuzmichev Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 4 (3+1)
Aleksandr Kharitonov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 4 (3+1)
Aleksandr Korotaev Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye
4 (3+1)
Dmitriy Barkov Russia Russia FK Khimki FK Khimki 4 (2+2)
Ilija Tučević Montenegro Montenegro FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 4 (2+2)
Nikita Salamatov Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 4 (2+2)
Islam Tlupov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 4 (2+2)
Maksim Gaidukov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 4 (2+2)
Aleksandr Podbeltsev Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 4 (2+2)
Anton Piskunov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 4 (2+2)
Vladimir Bartasevich Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 4 (2+2)
Aleksey Goryushkin Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 4 (2+2)
Dmitry Markitesov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 4 (2+2)
Roman Ezhov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 4 (1+3)
Evgeni Popov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 4 (1+3)
Pavel Golishev Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 4 (1+3)
Aleksey Evseev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Rotor Volgograd Rotor Volgograd
4 (1+3)
Mikhail Ignatov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 4 (1+3)
Ilia Vorotnikov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 4 (1+3)
Egor Rudkovskiy Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 4 (1+3)
105. Dmitri Redkovich Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 3 (3+0)
Mikhail Zemskov Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 3 (3+0)
Maksim Sidorov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 3 (3+0)
Artur Sagitov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3 (3+0)
Radik Yusupov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 3 (3+0)
Dmitri Michurenkov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 3 (3+0)
Nikolay Zaytsev Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 3 (3+0)
Ilya Belous Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 3 (3+0)
Aleksandr Chernikov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 3 (2+1)
Aleksandr Ektov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 3 (2+1)
Oleg Dmitriev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 3 (2+1)
Dmitriy Kamenshchikov Russia Russia FK Khimki FK Khimki 3 (2+1)
David Khubaev Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 3 (2+1)
Roman Vorobiev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 3 (2+1)
Evgeni Marichev Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 3 (2+1)
Andrei Lyakh Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 3 (2+1)
Maksim Mashnev Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 3 (2+1)
Aleksandr Kanishchev Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 3 (2+1)
Leonid Gerchikov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 3 (2+1)
Nikita Glushkov Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3 (2+1)
Kirill Gotsuk Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk
FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod
3 (2+1)
Azamat Gurfov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 3 (2+1)
Denis Fomin Kazakhstan Kazakhstan Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 3 (2+1)
Aleksandr Smirnov Russia Russia FK Khimki FK Khimki 3 (2+1)
Alikhan Shavaev Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3 (2+1)
Ivan Temnikov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3 (2+1)
Maksim Nasadyuk Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 3 (2+1)
Rustem Mukhametshin Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 3 (1+2)
Anton Orlov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 3 (1+2)
Dmitry Samoylov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 3 (1+2)
Konstantin Shcherbakov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 3 (1+2)
Igor Paderin Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 3 (1+2)
Oleg Shalaev Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 3 (1+2)
Andrey Batyutin Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 3 (1+2)
Vagiz Galiulin Uzbekistan Uzbekistan FC Neftekhimik FC Neftekhimik 3 (1+2)
Leo Goglichidze Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2
Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye
3 (1+2)
Arsen Khubulov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 3 (1+2)
Maxim Tishkin Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3 (1+2)
Artem Makarchuk Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3 (0+3)
Evgeniy Pesegov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 3 (0+3)
Evgheni Oancea Moldova Moldova SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 3 (0+3)
Mikhail Kanaev Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 3 (0+3)
Astemir Abazov Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 3 (0+3)
Filipp Dvoretskov Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
Mordovia Saransk Mordovia Saransk
3 (0+3)
Alan Chochiev Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3 (0+3)
Oleg Kalugin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
Avangard Kursk Avangard Kursk
3 (0+3)
151. Yan Kazaev Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 2 (2+0)
Radik Khayrullov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 2 (2+0)
Aleksei Pugin Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 2 (2+0)
Daniil Utkin Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2 (2+0)
Vladimir Lobkarev Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2 (2+0)
Yury Zavezyon Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 2 (2+0)
Artur Ryabokobylenko Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 2 (2+0)
Maksim Nenakhov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2 (2+0)
Maksim Danilin Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (2+0)
Egor Kondakov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 2 (2+0)
Denis Poyarkov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 2 (2+0)
Vadim Steklov Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 2 (2+0)
Ismail Yediev Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 2 (2+0)
Mikhail Petrusev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh
FK Khimki FK Khimki
2 (2+0)
Ivan Taranov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2 (2+0)
Ruslan Koryan Armenia Armenia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 2 (2+0)
Kirill Marushchak Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 2 (2+0)
Nailson Brazil Brazil Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 2 (1+1)
Ilya Viznovich Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
2 (1+1)
Petr Volodkin Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (1+1)
Denis Tumasyan Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 2 (1+1)
Dmitri Velikorodni Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 2 (1+1)
Andrey Mendel Russia Russia FK Khimki FK Khimki 2 (1+1)
Aleksandr Lomakin Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 2 (1+1)
Igor Leontiev Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 2 (1+1)
Ruslan Rzaev Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 2 (1+1)
Ali Gadzhibekov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2 (1+1)
Pavel Shadrin Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 2 (1+1)
Andrey Pavlenko Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 2 (1+1)
Ravil Netfullin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
FK Khimki FK Khimki
2 (1+1)
Magomed Elmurzaev Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 2 (1+1)
Ivan Andreev Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 2 (1+1)
Andrey Bychkov Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 2 (1+1)
Aslan Dashaev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Avangard Kursk Avangard Kursk
2 (1+1)
Maksim Grigoriev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Avangard Kursk Avangard Kursk
2 (1+1)
Dmitry Shilov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 2 (1+1)
Vyacheslav Yakimov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2 (1+1)
Anton Krotov Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 2 (1+1)
Ilia Kubyshkin Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik
Avangard Kursk Avangard Kursk
2 (1+1)
Oleg Kozhemyakin Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 2 (1+1)
Vyacheslav Zinkov Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 2 (1+1)
Lev Potapov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 2 (1+1)
Nikita Bakalyuk Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (1+1)
Pavel Komolov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2 (1+1)
Dmitriy Sasin Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 2 (1+1)
Nikita Timoshin Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 2 (0+2)
Aleksey Makushkin Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 2 (0+2)
Maksim Martusevich Russia Russia FK Khimki FK Khimki 2 (0+2)
Daniil Penchikov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 2 (0+2)
Ruslan Magal Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 2 (0+2)
Egor Ivanov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 2 (0+2)
Egor Danilkin Russia Russia FK Khimki FK Khimki 2 (0+2)
Aslan Dudiev Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 2 (0+2)
Azim Fatullaev Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2 (0+2)
Artem Popov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2 (0+2)
Artyom Samsonov Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 2 (0+2)
Dmitry Tikhiy Russia Russia FK Khimki FK Khimki 2 (0+2)
Nail Umyarov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (0+2)
Vladislav Vasilyev Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (0+2)
Eduard Spertsyan Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2 (0+2)
Evgeniy Shlyakov Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 2 (0+2)
Minori Satō Japan Japan SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 2 (0+2)
Nikita Shershnev Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2 (0+2)
Maksim Shiryaev Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 2 (0+2)
Artem Voropaev Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 2 (0+2)
216. Nikolay Prudnikov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 1 (1+0)
Roman Manuylov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk
1 (1+0)
Nikolay Markov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1 (1+0)
Pavel Maslov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (1+0)
Leonid Mironov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (1+0)
Maksim Maksimov Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 1 (1+0)
Ivan Maklakov Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 1 (1+0)
Vladislav Kulik Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 1 (1+0)
Irakli Kvekveskiri Georgia Georgia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 1 (1+0)
Eduard Lusikyan Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (1+0)
Denis Magadiev Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 1 (1+0)
Adil Mukhametzyanov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 1 (1+0)
Andrey Murnin Russia Russia FK Khimki FK Khimki 1 (1+0)
Roman Shishkin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2
Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2
1 (1+0)
Maksim Shorkin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 1 (1+0)
Aleksey Shumskikh Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 1 (1+0)
Aleksandr Tenyaev Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 1 (1+0)
Artur Sarkisov Armenia Armenia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (1+0)
Kirill Saraev Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 1 (1+0)
Aleksandr Nosov Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 1 (1+0)
Nikolay Pokidyshev Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 1 (1+0)
Oleg Polyakov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (1+0)
Konstantin Kovalev Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (1+0)
Dmitri Korobov Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Avangard Kursk Avangard Kursk
1 (1+0)
Andrey Demchenko Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 1 (1+0)
Pavel Dolgov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk
1 (1+0)
Vitaliy Dyakov Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (1+0)
Aleksandr Dzhumaev Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk
FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir
1 (1+0)
Roman Bugaev Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (1+0)
Maksim Batov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 1 (1+0)
Aleksandr Ageev Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (1+0)
Roman Akbashev Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 1 (1+0)
Setrak Akopyan Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 1 (1+0)
Aleksandr Ermakov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 1 (1+0)
Oleksandr Filin Ukraine Ukraine FK Khimki FK Khimki 1 (1+0)
Ivan Ivanchenko Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (1+0)
Alan Kasaev Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (1+0)
Dmitriy Kayumov Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (1+0)
Igor Klimov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 1 (1+0)
Aleksandr Gorbatyuk Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 1 (1+0)
Aleksey Gladyshev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1 (1+0)
Abdoul Gafar Burkina Faso Burkina Faso FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (1+0)
Ruslan Galiakberov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 1 (1+0)
Mikhail Gashchenkov Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 1 (1+0)
Vladislav Adaev Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva
Mordovia Saransk Mordovia Saransk
1 (1+0)
Mladen Kašćelan Montenegro Montenegro Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 1 (0+1)
Vladimir Khozin Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Andrey Khripkov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 1 (0+1)
Dmitri Kartashov Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 1 (0+1)
Pavel Kaloshin Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 1 (0+1)
Astemir Gordyushenko Russia Russia Torpedo Moskva Torpedo Moskva 1 (0+1)
Andrey Ivanov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk 1 (0+1)
Denis Klopkov Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Mohamed Konaté Ivory Coast Ivory Coast FK Khimki FK Khimki 1 (0+1)
Denis Kutin Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Oleg Lanin Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)
Oleg Krasilnichenko Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1 (0+1)
Artem Korzhunov Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 1 (0+1)
Vladislav Korobkin Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1 (0+1)
Nikita Glushkov Russia Russia Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye 1 (0+1)
Artur Gilyazetdinov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 1 (0+1)
Mutalip Alibekov Russia Russia Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 1 (0+1)
Artur Anisimov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Timur Akmurzin Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (0+1)
Apti Akhyadov Russia Russia FK Tom Tomsk FK Tom Tomsk
Chayka Peschanokopskoye Chayka Peschanokopskoye
1 (0+1)
Artem Abramov Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Nikolai Bochko Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1 (0+1)
Sergey Breev Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (0+1)
Evgeniy Gapon Russia Russia FK Khimki FK Khimki 1 (0+1)
Konstantin Garbuz Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)
Ivan Chudin Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Grigoriy Chirkin Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (0+1)
Eduard Bulia Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk
Rotor Volgograd Rotor Volgograd
1 (0+1)
Alan Lelyukaev Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik
Avangard Kursk Avangard Kursk
1 (0+1)
Ilya Martynov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1 (0+1)
Albert Sharipov Russia Russia Rotor Volgograd Rotor Volgograd 1 (0+1)
Vladislav Sirotov Russia Russia Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 1 (0+1)
Aleksandr Sergeev Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Aleksandr Sapeta Russia Russia FK Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1 (0+1)
Danil Prutsev Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 1 (0+1)
Idrisa Sambú Portugal Portugal Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (0+1)
Marat Sitdikov Russia Russia FC Neftekhimik FC Neftekhimik 1 (0+1)
Aleksandr Soldatenkov Russia Russia FK Chertanovo Moskva FK Chertanovo Moskva 1 (0+1)
Matvey Uzhgin Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)
Pavel Yakovlev Russia Russia Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1 (0+1)
Thierno Thioub Senegal Senegal Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (0+1)
Pyotr Ten Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Maksim Tarasov Russia Russia Avangard Kursk Avangard Kursk 1 (0+1)
Igor Ponomarev Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Sergey Ponomarenko Russia Russia Luch-Energia Luch-Energia 1 (0+1)
Sergey Miroshnichenko Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Ruslan Navletov Russia Russia Mordovia Saransk Mordovia Saransk 1 (0+1)
David Mildzikhov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)
Aleks Matsukatov Russia Russia FK Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1 (0+1)
Nikita Matskharashvili Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 1 (0+1)
Vladislav Nikiforov Russia Russia SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 1 (0+1)
Patrick Cruz Brazil Brazil SKA-Energia Khabarovsk SKA-Energia Khabarovsk 1 (0+1)
Daniil Petrunin Russia Russia Spartak Moskva 2 Spartak Moskva 2 1 (0+1)
Valeri Pochivalin Russia Russia FK Khimki FK Khimki 1 (0+1)
Evgeni Pesikov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)
Fedor Pervushin Russia Russia Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 1 (0+1)
Dmitri Pereverzev Russia Russia FK Torpedo Armavir FK Torpedo Armavir 1 (0+1)
Aleksandr Zotov Russia Russia Enisey Krasnoyarsk Enisey Krasnoyarsk 1 (0+1)