Group A
04/03/2019 15:20 Al Wasl - Al Nassr 1:0 (0:0)
15:30 FC Zob Ahan - Al Zawra’a 0:0 (0:0)
11/03/2019 14:00 Al Zawra’a - Al Wasl 5:0 (2:0)
15:45 Al Nassr - FC Zob Ahan 2:3 (1:2)
08/04/2019 16:40 Al Wasl - FC Zob Ahan 1:3 (1:2)
18:15 Al Nassr - Al Zawra’a 4:1 (2:1)
23/04/2019 16:00 Al Zawra’a - Al Nassr 1:2 (1:0)
16:30 FC Zob Ahan - Al Wasl 2:0 (2:0)
07/05/2019 19:30 Al Zawra’a - FC Zob Ahan 2:2 (1:1)
20:00 Al Nassr - Al Wasl 3:1 (2:0)
21/05/2019 19:00 Al Wasl - Al Zawra’a 1:5 (1:3)
29/05/2019 19:30 FC Zob Ahan - Al Nassr 0:0 (0:0)
Group B
04/03/2019 11:00 Lokomotiv Tashkent - Al Wahda 2:0 (1:0)
17:35 Al Ittihad - Al Rayyan 5:1 (2:1)
11/03/2019 15:00 Al Wahda - Al Ittihad 4:1 (1:0)
15:35 Al Rayyan - Lokomotiv Tashkent 2:1 (1:1)
09/04/2019 16:45 Al Rayyan - Al Wahda 1:2 (0:0)
18:45 Al Ittihad - Lokomotiv Tashkent 3:2 (0:0)
22/04/2019 14:00 Lokomotiv Tashkent - Al Ittihad 1:1 (1:1)
16:20 Al Wahda - Al Rayyan 4:3 (1:3)
07/05/2019 19:00 Al Wahda - Lokomotiv Tashkent 3:1 (0:0)
19:30 Al Rayyan - Al Ittihad 0:2 (0:0)
21/05/2019 15:00 Lokomotiv Tashkent - Al Rayyan 3:2 (1:2)
20:00 Al Ittihad - Al Wahda 1:1 (0:0)
Group C
05/03/2019 15:15 Al Duhail SC - Esteghlal 3:0 (0:0)
15:20 Al Ain FC - Al Hilal 0:1 (0:0)
12/03/2019 15:30 Esteghlal - Al Ain FC 1:1 (0:0)
15:45 Al Hilal - Al Duhail SC 3:1 (1:0)
08/04/2019 16:30 Al Duhail SC - Al Ain FC 2:2 (2:1)
18:00 Esteghlal - Al Hilal 2:1 (2:0)
23/04/2019 16:00 Al Hilal - Esteghlal 1:0 (0:0)
17:00 Al Ain FC - Al Duhail SC 0:2 (0:1)
06/05/2019 17:00 Esteghlal - Al Duhail SC 1:1 (0:0)
20:00 Al Hilal - Al Ain FC 2:0 (1:0)
20/05/2019 19:00 Al Ain FC - Esteghlal 1:2 (1:2)
19:00 Al Duhail SC - Al Hilal 2:2 (1:1)
Group D
05/03/2019 15:00 Persepolis - Pakhtakor Tashkent 1:1 (1:1)
17:15 Al Ahli SFC - Al Sadd 2:0 (1:0)
12/03/2019 13:00 Pakhtakor Tashkent - Al Ahli SFC 1:0 (0:0)
15:45 Al Sadd - Persepolis 1:0 (0:0)
09/04/2019 15:00 Pakhtakor Tashkent - Al Sadd 2:2 (2:2)
16:30 Persepolis - Al Ahli SFC 2:0 (1:0)
22/04/2019 16:30 Al Ahli SFC - Persepolis 2:1 (1:0)
17:00 Al Sadd - Pakhtakor Tashkent 2:1 (1:1)
06/05/2019 14:00 Pakhtakor Tashkent - Persepolis 1:0 (0:0)
19:45 Al Sadd - Al Ahli SFC 2:1 (2:0)
20/05/2019 17:30 Persepolis - Al Sadd 2:0 (1:0)
20:00 Al Ahli SFC - Pakhtakor Tashkent 2:1 (0:0)
Group E
05/03/2019 10:00 Kashima Antlers - Johor Darul Ta’zim 2:1 (1:0)
10:30 Gyeongnam FC - Shandong Luneng 2:2 (0:1)
12/03/2019 07:30 Shandong Luneng - Kashima Antlers 2:2 (2:2)
12:45 Johor Darul Ta’zim - Gyeongnam FC 1:1 (0:0)
09/04/2019 10:30 Gyeongnam FC - Kashima Antlers 2:3 (0:0)
12:30 Shandong Luneng - Johor Darul Ta’zim 2:1 (2:0)
24/04/2019 11:00 Kashima Antlers - Gyeongnam FC 0:1 (0:0)
13:45 Johor Darul Ta’zim - Shandong Luneng 0:1 (0:1)
08/05/2019 12:30 Shandong Luneng - Gyeongnam FC 2:1 (0:1)
13:45 Johor Darul Ta’zim - Kashima Antlers 1:0 (0:0)
22/05/2019 11:00 Kashima Antlers - Shandong Luneng 2:1 (0:1)
11:00 Gyeongnam FC - Johor Darul Ta’zim 2:0 (0:0)
Group F
05/03/2019 08:30 Melbourne Victory - Daegu FC 1:3 (1:1)
12:00 Guangzhou Evergrande - Sanfrecce Hiroshima 2:0 (2:0)
12/03/2019 10:00 Sanfrecce Hiroshima - Melbourne Victory 2:1 (1:0)
10:30 Daegu FC - Guangzhou Evergrande 3:1 (2:0)
10/04/2019 11:00 Sanfrecce Hiroshima - Daegu FC 2:0 (2:0)
13:00 Guangzhou Evergrande - Melbourne Victory 4:0 (3:0)
23/04/2019 10:30 Melbourne Victory - Guangzhou Evergrande 1:1 (1:1)
12:00 Daegu FC - Sanfrecce Hiroshima 0:1 (0:1)
08/05/2019 11:00 Sanfrecce Hiroshima - Guangzhou Evergrande 1:0 (1:0)
11:00 Daegu FC - Melbourne Victory 4:0 (1:0)
22/05/2019 11:00 Melbourne Victory - Sanfrecce Hiroshima 1:3 (0:1)
11:00 Guangzhou Evergrande - Daegu FC 1:0 (0:0)
Group G
06/03/2019 10:00 Jeonbuk FC - Beijing Guoan 3:1 (1:1)
10:30 Urawa Red Diamonds - Buriram United 3:0 (0:0)
13/03/2019 11:00 Buriram United - Jeonbuk FC 1:0 (0:0)
12:00 Beijing Guoan - Urawa Red Diamonds 0:0 (0:0)
09/04/2019 11:30 Urawa Red Diamonds - Jeonbuk FC 0:1 (0:0)
12:00 Buriram United - Beijing Guoan 1:3 (0:2)
24/04/2019 11:00 Jeonbuk FC - Urawa Red Diamonds 2:1 (1:0)
13:00 Beijing Guoan - Buriram United 2:0 (0:0)
07/05/2019 12:00 Buriram United - Urawa Red Diamonds 1:2 (1:2)
13:00 Beijing Guoan - Jeonbuk FC 0:1 (0:1)
21/05/2019 11:00 Jeonbuk FC - Buriram United 0:0 (0:0)
11:00 Urawa Red Diamonds - Beijing Guoan 3:0 (2:0)
Group H
06/03/2019 09:00 Sydney FC - Ulsan Hyundai 0:0 (0:0)
11:30 Shanghai SIPG - Kawasaki Frontale 1:0 (0:0)
13/03/2019 10:00 Ulsan Hyundai - Shanghai SIPG 1:0 (0:0)
10:00 Kawasaki Frontale - Sydney FC 1:0 (0:0)
10/04/2019 10:30 Sydney FC - Shanghai SIPG 3:3 (2:2)
12:00 Ulsan Hyundai - Kawasaki Frontale 1:0 (0:0)
23/04/2019 11:00 Kawasaki Frontale - Ulsan Hyundai 2:2 (1:2)
12:30 Shanghai SIPG - Sydney FC 2:2 (0:1)
07/05/2019 11:00 Ulsan Hyundai - Sydney FC 1:0 (0:0)
11:00 Kawasaki Frontale - Shanghai SIPG 2:2 (1:1)
21/05/2019 11:00 Shanghai SIPG - Ulsan Hyundai 5:0 (2:0)
11:00 Sydney FC - Kawasaki Frontale 0:4 (0:3)
Round of 16
18/06/2019 11:00 Kashima Antlers - Sanfrecce Hiroshima 1:0 (1:0)
13:00 Guangzhou Evergrande - Shandong Luneng 2:1 (1:0)
19/06/2019 11:30 Urawa Red Diamonds - Ulsan Hyundai 1:2 (1:1)
13:00 Shanghai SIPG - Jeonbuk FC 1:1 (1:1)
05/08/2019 17:00 Al Ittihad - FC Zob Ahan 2:1 (1:1)
19:00 Al Nassr - Al Wahda 1:1 (1:0)
06/08/2019 17:00 Al Duhail SC - Al Sadd 1:1 (1:1)
17:40 Al Ahli SFC - Al Hilal 2:4 (2:1)
25/06/2019 11:00 Sanfrecce Hiroshima - Kashima Antlers 3:2 (0:1)
12:30 Shandong Luneng - Guangzhou Evergrande 5:6 (0:1, 2:1, 3:2) pso
26/06/2019 11:00 Jeonbuk FC - Shanghai SIPG 3:5 (1:0, 1:1, 1:1) pso
12:00 Ulsan Hyundai - Urawa Red Diamonds 0:3 (0:1)
12/08/2019 16:40 Al Wahda - Al Nassr 2:3 (1:2)
20:00 FC Zob Ahan - Al Ittihad 3:4 (0:1)
13/08/2019 17:15 Al Sadd - Al Duhail SC 3:1 (2:0)
18:30 Al Hilal - Al Ahli SFC 0:1 (0:1)
Quarter-finals
26/08/2019 18:45 Al Nassr - Al Sadd 2:1 (1:1)
27/08/2019 12:30 Shanghai SIPG - Urawa Red Diamonds 2:2 (0:2)
18:45 Al Ittihad - Al Hilal 0:0 (0:0)
28/08/2019 13:00 Guangzhou Evergrande - Kashima Antlers 0:0 (0:0)
16/09/2019 16:45 Al Sadd - Al Nassr 3:1 (1:1)
17/09/2019 11:30 Urawa Red Diamonds - Shanghai SIPG 1:1 (1:0)
18:00 Al Hilal - Al Ittihad 3:1 (1:1)
18/09/2019 11:00 Kashima Antlers - Guangzhou Evergrande 1:1 (0:1)
Semi-finals
01/10/2019 16:30 Al Sadd - Al Hilal 1:4 (1:2)
02/10/2019 11:30 Urawa Red Diamonds - Guangzhou Evergrande 2:0 (1:0)
22/10/2019 17:15 Al Hilal - Al Sadd -:-
23/10/2019 13:00 Guangzhou Evergrande - Urawa Red Diamonds -:-
Final
09/11/2019 Sieger HF 1 - Sieger HF 2 -:-
24/11/2019 Sieger HF 2 - Sieger HF 1 -:-