Group A
12/07/2019 19:45 Heart of Midlothian - Dundee United 5:3 (1:1, 1:1) pso
13/07/2019 15:00 Cowdenbeath FC - East Fife FC 2:0 (2:0)
16/07/2019 19:30 Stenhousemuir FC - Dundee United 1:2 (0:0)
19:45 Cowdenbeath FC - Heart of Midlothian 0:2 (0:2)
19/07/2019 19:45 Dundee United - Cowdenbeath FC 3:0 (1:0)
20/07/2019 15:00 East Fife FC - Stenhousemuir FC 2:0 (0:0)
23/07/2019 19:45 Dundee United - East Fife FC 0:2 (0:1)
24/07/2019 19:45 Heart of Midlothian - Stenhousemuir FC 2:1 (0:0)
27/07/2019 15:00 East Fife FC - Heart of Midlothian 7:6 (0:1, 1:1) pso
15:00 Stenhousemuir FC - Cowdenbeath FC 2:0 (1:0)
Group B
13/07/2019 15:00 Forfar Athletic - Brechin City FC 3:0 (2:0)
15:00 Ross County FC - Montrose FC 4:1 (2:0)
16/07/2019 19:45 Brechin City FC - Ross County FC 0:4 (0:2)
19:45 Montrose FC - St. Johnstone FC 1:0 (0:0)
20/07/2019 15:00 Montrose FC - Forfar Athletic 1:4 (1:2)
21/07/2019 15:00 St. Johnstone FC - Ross County FC 1:2 (1:2)
24/07/2019 19:45 Ross County FC - Forfar Athletic 2:0 (1:0)
19:45 St. Johnstone FC - Brechin City FC 4:0 (2:0)
27/07/2019 15:00 Brechin City FC - Montrose FC 2:4 (0:0, 1:1) pso
15:00 Forfar Athletic - St. Johnstone FC 2:1 (1:0)
Group C
13/07/2019 15:00 Arbroath FC - Elgin City 2:1 (1:1)
15:00 Stirling Albion FC - Hibernian FC 4:5 (0:1, 1:1) pso
16/07/2019 19:45 Alloa Athletic - Elgin City 5:6 (0:1, 3:3) pso
17/07/2019 19:45 Stirling Albion FC - Arbroath FC 1:6 (0:2)
20/07/2019 15:00 Elgin City - Stirling Albion FC 3:0 (2:0)
15:00 Hibernian FC - Alloa Athletic 2:0 (0:0)
23/07/2019 19:45 Alloa Athletic - Stirling Albion FC 2:1 (0:0)
19:45 Hibernian FC - Arbroath FC 3:0 (2:0)
26/07/2019 19:45 Elgin City - Hibernian FC 0:2 (0:1)
27/07/2019 15:00 Arbroath FC - Alloa Athletic 2:3 (1:1)
Group D
13/07/2019 15:00 Peterhead FC - Cove Rangers 2:1 (2:1)
15:00 Raith Rovers - Dundee FC 0:3 (0:2)
16/07/2019 19:45 Peterhead FC - Inverness CT 11:10 (0:0, 0:0) pso
17/07/2019 19:45 Cove Rangers - Dundee FC 2:3 (0:0, 0:0) pso
20/07/2019 15:00 Dundee FC - Peterhead FC 4:2 (0:0, 0:0) pso
15:00 Inverness CT - Raith Rovers 4:1 (1:0)
23/07/2019 19:45 Inverness CT - Cove Rangers 3:2 (1:1)
19:45 Raith Rovers - Peterhead FC 3:1 (2:0)
27/07/2019 15:00 Cove Rangers - Raith Rovers 3:0 (1:0)
28/07/2019 15:00 Dundee FC - Inverness CT 1:0 (1:0)
Group E
13/07/2019 15:00 Annan Athletic - Dumbarton FC 0:1 (0:0)
15:00 Queen Of The South - Motherwell FC 0:3 (0:0)
16/07/2019 19:45 Greenock Morton FC - Dumbarton FC 6:1 (5:0)
19:45 Queen Of The South - Annan Athletic 5:4 (3:1, 3:3) pso
19/07/2019 19:45 Motherwell FC - Greenock Morton FC 4:0 (1:0)
20/07/2019 15:00 Dumbarton FC - Queen Of The South 1:4 (1:4)
23/07/2019 19:45 Annan Athletic - Greenock Morton FC 0:5 (0:3)
19:45 Dumbarton FC - Motherwell FC 0:2 (0:1)
27/07/2019 15:00 Greenock Morton FC - Queen Of The South 4:3 (2:1, 3:3) pso
15:00 Motherwell FC - Annan Athletic 4:0 (2:0)
Group F
13/07/2019 15:00 Hamilton Academical - Queen's Park FC 5:6 (0:0, 0:0) pso
15:00 Partick Thistle - Airdrieonians 1:0 (1:0)
16/07/2019 19:45 Queen's Park FC - Partick Thistle 1:2 (0:2)
17/07/2019 19:45 Clyde FC - Hamilton Academical 1:3 (0:1)
20/07/2019 15:00 Hamilton Academical - Partick Thistle 6:5 (1:1, 2:2) pso
21/07/2019 15:00 Clyde FC - Airdrieonians 2:3 (0:2)
24/07/2019 19:45 Airdrieonians - Queen's Park FC 12:11 (0:1, 2:2) pso
19:45 Partick Thistle - Clyde FC 3:2 (1:1)
27/07/2019 15:00 Airdrieonians - Hamilton Academical 2:3 (2:0)
28/07/2019 14:30 Queen's Park FC - Clyde FC 5:4 (0:1, 1:1) pso
Group G
13/07/2019 15:00 Berwick Rangers - Ayr United 0:7 (0:5)
15:00 Falkirk FC - Livingston FC 3:4 (0:1, 1:1, 1:1) pso
16/07/2019 19:45 Falkirk FC - Stranraer FC 1:0 (1:0)
19:45 Livingston FC - Ayr United 2:1 (1:0)
20/07/2019 15:00 Ayr United - Falkirk FC 2:1 (1:1)
15:00 Stranraer FC - Berwick Rangers 6:0 (4:0)
23/07/2019 19:45 Berwick Rangers - Falkirk FC 0:3 (0:1)
19:45 Stranraer FC - Livingston FC 1:2 (0:2)
27/07/2019 15:00 Ayr United - Stranraer FC 5:6 (2:1, 2:2) pso
15:00 Livingston FC - Berwick Rangers 5:0 (3:0)
Group H
13/07/2019 15:00 East Kilbride FC - Albion Rovers 0:1 (0:1)
14/07/2019 15:00 St. Mirren FC - Dunfermline Athletic 2:3 (0:3)
17/07/2019 19:45 Dunfermline Athletic - Albion Rovers 6:0 (5:0)
19:45 St. Mirren FC - Edinburgh City FC 1:0 (0:0)
20/07/2019 15:00 East Kilbride FC - St. Mirren FC 6:5 (0:0, 0:0) pso
15:00 Edinburgh City FC - Dunfermline Athletic 1:0 (0:0)
23/07/2019 19:45 Albion Rovers - St. Mirren FC 3:4 (0:0, 0:0) pso
19:45 Edinburgh City FC - East Kilbride FC 0:1 (0:0)
27/07/2019 15:00 Albion Rovers - Edinburgh City FC 2:1 (1:0)
15:00 Dunfermline Athletic - East Kilbride FC 4:0 (3:0)
Round of 16
16/08/2019 19:45 Motherwell FC - Heart of Midlothian 1:2 (0:2)
17/08/2019 15:00 Celtic FC - Dunfermline Athletic 2:1 (0:0, 1:1) aet
15:00 Forfar Athletic - Livingston FC 1:2 (0:1)
15:00 Hibernian FC - Greenock Morton FC 5:3 (2:2, 3:3) aet
15:00 Kilmarnock FC - Hamilton Academical 1:0 (0:0, 0:0) aet
15:00 Partick Thistle - Ross County FC 3:2 (0:0, 1:1) aet
18/08/2019 15:00 Dundee FC - Aberdeen FC 1:2 (1:0, 1:1) aet
15:00 East Fife FC - Rangers FC 0:3 (0:1)
Quarter-finals
25/09/2019 19:45 Kilmarnock FC - Hibernian FC 4:5 (0:0, 0:0, 0:0) pso
19:45 Heart of Midlothian - Aberdeen FC 3:0 (1:2, 2:2, 2:2) pso
19:45 Livingston FC - Rangers FC 0:1 (0:1)
19:45 Celtic FC - Partick Thistle 5:0 (1:0)
Semi-finals
02/11/2019 17:30 Hibernian FC - Celtic FC 2:5 (1:3)
03/11/2019 15:00 Rangers FC - Heart of Midlothian 3:0 (1:0)
Final
08/12/2019 15:00 Rangers FC - Celtic FC 0:1 (0:0)