13/11/2019 | 09:30 | Spartak Moskva 2 | - | FK Torpedo Armavir | 1:3 (0:2) | |
11:00 | FK Neftekhimik | - | Avangard Kursk | 1:1 (0:0) | ||
12:00 | FK Krasnodar 2 | - | Enisey Krasnoyarsk | 4:0 (1:0) | ||
15:30 | Fakel Voronezh | - | SKA-Khabarovsk | 0:2 (0:1) | ||
15:30 | FK Chayka | - | Mordovia Saransk | 3:1 (0:0) | ||
15:30 | Shinnik Yaroslavl | - | Luch Vladivostok | 3:1 (1:1) | ||
15:30 | Tekstilshchik Ivanovo | - | FK Tom Tomsk | 0:2 (0:0) | ||
15:30 | FK Khimki | - | Rotor Volgograd | 0:2 (0:0) | ||
16:00 | FK Chertanovo | - | Baltika Kaliningrad | 3:1 (2:1) | ||
16:30 | Torpedo Moskva | - | FK Nizhny Novgorod | 0:2 (0:1) |
» Tables | Home | Away | First round | Second round |
# | Team | M. | W | D | L | goals | Dif. | Pt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Moskva | 23 | 16 | 3 | 4 | 36:19 | 17 | 51 | |
2 | Rotor Volgograd | 23 | 15 | 3 | 5 | 37:20 | 17 | 48 | |
3 | FK Khimki | 23 | 14 | 4 | 5 | 40:14 | 26 | 46 | |
4 | FK Chertanovo | 23 | 12 | 9 | 2 | 30:15 | 15 | 45 | |
5 | FK Neftekhimik | 23 | 11 | 7 | 5 | 32:21 | 11 | 40 | |
6 | SKA-Khabarovsk | 23 | 10 | 7 | 6 | 37:26 | 11 | 37 | |
7 | FK Tom Tomsk | 23 | 9 | 9 | 5 | 30:17 | 13 | 36 | |
8 | Baltika Kaliningrad | 23 | 10 | 6 | 7 | 31:21 | 10 | 36 | |
9 | Shinnik Yaroslavl | 23 | 10 | 6 | 7 | 35:31 | 4 | 36 | |
10 | FK Nizhny Novgorod | 23 | 8 | 8 | 7 | 25:25 | 0 | 32 | |
11 | FK Chayka | 23 | 8 | 6 | 9 | 26:26 | 0 | 30 | |
12 | FK Krasnodar 2 | 23 | 6 | 8 | 9 | 28:28 | 0 | 26 | |
13 | Avangard Kursk | 23 | 5 | 10 | 8 | 23:33 | -10 | 25 | |
14 | Spartak Moskva 2 | 23 | 6 | 6 | 11 | 36:40 | -4 | 24 | |
15 | FK Torpedo Armavir | 23 | 5 | 9 | 9 | 20:25 | -5 | 24 | |
16 | Enisey Krasnoyarsk | 23 | 5 | 7 | 11 | 18:36 | -18 | 22 | |
17 | Luch Vladivostok | 23 | 4 | 8 | 11 | 23:38 | -15 | 20 | |
18 | Tekstilshchik Ivanovo | 23 | 5 | 2 | 16 | 23:46 | -23 | 17 | |
19 | Mordovia Saransk | 23 | 3 | 6 | 14 | 16:37 | -21 | 15 | |
20 | Fakel Voronezh | 23 | 3 | 6 | 14 | 12:40 | -28 | 15 |
Promotion |