1. Round
27/03/2010 06:30 Changchun Yatai - Liáoníng Hóngyùn 0:0 (0:0)
11:30 Beijing Guoan - Nanchang Hengyuan 2:0 (0:0)
11:30 Shandong Luneng - Hangzhou Greentown 4:2 (1:0)
11:30 Changsha Ginde - Shanghai Shenhua 2:0 (1:0)
11:45 Henan Jianye - Chongqing Lifan 2:0 (0:0)
28/03/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Jiangsu Sainty 0:0 (0:0)
08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Dalian Shide 1:1 (0:1)
08:30 Qingdao Jonoon - Tianjin Teda 1:1 (1:0)
2. Round
03/04/2010 08:30 Hangzhou Greentown - Changsha Ginde 1:1 (0:1)
08:40 Nanchang Hengyuan - Shanghai Shenhua 1:2 (1:1)
04/04/2010 07:30 Dalian Shide - Henan Jianye 0:0 (0:0)
07:30 Liáoníng Hóngyùn - Shaanxi Zhongjian Chanba 2:1 (2:1)
08:30 Chongqing Lifan - Qingdao Jonoon 1:1 (1:1)
08:30 Tianjin Teda - Shandong Luneng 1:1 (0:1)
08:30 Jiangsu Sainty - Changchun Yatai 1:2 (0:1)
12:30 Beijing Guoan - Shenzhen Ruby FC 1:2 (0:1)
3. Round
09/04/2010 12:30 Shandong Luneng - Chongqing Lifan 3:0 (3:0)
12:45 Henan Jianye - Liáoníng Hóngyùn 0:2 (0:0)
10/04/2010 07:30 Changchun Yatai - Beijing Guoan 0:1 (0:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Hangzhou Greentown 2:1 (0:0)
11/04/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Nanchang Hengyuan 1:0 (0:0)
08:30 Qingdao Jonoon - Dalian Shide 1:1 (0:0)
12:30 Changsha Ginde - Tianjin Teda 0:0 (0:0)
13/04/2010 08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Jiangsu Sainty 1:1 (0:0)
4. Round
17/04/2010 07:30 Liáoníng Hóngyùn - Qingdao Jonoon 3:3 (1:1)
08:30 Tianjin Teda - Shanghai Shenhua 0:2 (0:1)
08:30 Chongqing Lifan - Changsha Ginde 2:0 (1:0)
08:40 Nanchang Hengyuan - Hangzhou Greentown 3:2 (0:1)
18/04/2010 08:30 Jiangsu Sainty - Henan Jianye 0:0 (0:0)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Changchun Yatai 2:1 (1:1)
10:00 Dalian Shide - Shandong Luneng 2:2 (1:0)
12:30 Beijing Guoan - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:0 (0:0)
5. Round
22/04/2010 12:30 Shandong Luneng - Liáoníng Hóngyùn 2:0 (0:0)
23/04/2010 07:30 Changchun Yatai - Nanchang Hengyuan 1:2 (0:0)
12:45 Henan Jianye - Beijing Guoan 1:1 (0:0)
24/04/2010 08:30 Hangzhou Greentown - Tianjin Teda 0:0 (0:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Chongqing Lifan 1:2 (1:0)
25/04/2010 08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Shenzhen Ruby FC 3:2 (2:0)
08:30 Qingdao Jonoon - Jiangsu Sainty 1:1 (1:0)
12:30 Changsha Ginde - Dalian Shide 2:3 (1:1)
6. Round
01/05/2010 07:30 Liáoníng Hóngyùn - Changsha Ginde 0:1 (0:0)
08:30 Chongqing Lifan - Hangzhou Greentown 0:1 (0:1)
02/05/2010 07:30 Dalian Shide - Shanghai Shenhua 0:2 (0:0)
08:00 Changchun Yatai - Shaanxi Zhongjian Chanba 2:0 (2:0)
08:30 Jiangsu Sainty - Shandong Luneng 3:3 (2:1)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Henan Jianye 1:1 (0:0)
08:40 Nanchang Hengyuan - Tianjin Teda 2:2 (1:1)
03/05/2010 12:30 Beijing Guoan - Qingdao Jonoon 1:1 (0:0)
7. Round
07/05/2010 12:30 Hangzhou Greentown - Dalian Shide 1:0 (1:0)
12:45 Henan Jianye - Changchun Yatai 3:2 (1:1)
08/05/2010 08:30 Tianjin Teda - Chongqing Lifan 1:1 (0:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Liáoníng Hóngyùn 2:2 (1:0)
09/05/2010 08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Nanchang Hengyuan 0:3 (0:2)
08:30 Qingdao Jonoon - Shenzhen Ruby FC 3:2 (2:1)
12:30 Changsha Ginde - Jiangsu Sainty 0:0 (0:0)
26/08/2010 12:30 Shandong Luneng - Beijing Guoan 1:0 (1:0)
8. Round
15/05/2010 07:30 Dalian Shide - Tianjin Teda 1:2 (1:0)
08:00 Changchun Yatai - Qingdao Jonoon 2:0 (2:0)
12:30 Jiangsu Sainty - Shanghai Shenhua 1:1 (1:1)
16/05/2010 07:30 Liáoníng Hóngyùn - Hangzhou Greentown 1:0 (0:0)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Shandong Luneng 0:1 (0:1)
08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Henan Jianye 1:1 (1:0)
08:40 Nanchang Hengyuan - Chongqing Lifan 2:5 (0:4)
12:30 Beijing Guoan - Changsha Ginde 0:0 (0:0)
9. Round
22/05/2010 08:30 Chongqing Lifan - Dalian Shide 1:3 (1:2)
12:30 Shandong Luneng - Changchun Yatai 2:2 (2:1)
12:30 Hangzhou Greentown - Jiangsu Sainty 2:1 (0:1)
12:30 Tianjin Teda - Liáoníng Hóngyùn 2:1 (0:0)
12:45 Henan Jianye - Nanchang Hengyuan 1:0 (0:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Beijing Guoan 3:2 (3:1)
23/05/2010 08:30 Qingdao Jonoon - Shaanxi Zhongjian Chanba 0:1 (0:0)
12:30 Changsha Ginde - Shenzhen Ruby FC 0:0 (0:0)
10. Round
26/05/2010 07:30 Liáoníng Hóngyùn - Chongqing Lifan 1:0 (1:0)
08:30 Jiangsu Sainty - Tianjin Teda 1:0 (0:0)
08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Shandong Luneng 1:0 (1:0)
08:40 Nanchang Hengyuan - Dalian Shide 1:1 (1:1)
12:30 Beijing Guoan - Hangzhou Greentown 0:2 (0:0)
12:30 Changchun Yatai - Changsha Ginde 3:0 (2:0)
12:45 Henan Jianye - Qingdao Jonoon 2:2 (1:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Shenzhen Ruby FC 1:0 (1:0)
11. Round
29/05/2010 12:30 Hangzhou Greentown - Shenzhen Ruby FC 2:1 (1:1)
30/05/2010 07:30 Dalian Shide - Liáoníng Hóngyùn 0:2 (0:0)
08:30 Qingdao Jonoon - Nanchang Hengyuan 0:2 (0:2)
08:30 Changsha Ginde - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:1 (1:0)
12:30 Shandong Luneng - Henan Jianye 2:2 (2:1)
12:30 Tianjin Teda - Beijing Guoan 0:0 (0:0)
12:30 Chongqing Lifan - Jiangsu Sainty 2:3 (2:3)
12:45 Shanghai Shenhua - Changchun Yatai 1:0 (0:0)
12. Round
14/07/2010 08:30 Jiangsu Sainty - Dalian Shide 0:0 (0:0)
09:30 Shenzhen Ruby FC - Tianjin Teda 1:2 (1:1)
10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Shanghai Shenhua 2:1 (1:1)
12:30 Nanchang Hengyuan - Liáoníng Hóngyùn 0:0 (0:0)
12:30 Beijing Guoan - Chongqing Lifan 1:0 (1:0)
12:30 Changchun Yatai - Hangzhou Greentown 3:4 (1:3)
12:30 Qingdao Jonoon - Shandong Luneng 1:3 (0:3)
12:45 Henan Jianye - Changsha Ginde 2:0 (1:0)
13. Round
17/07/2010 12:30 Hangzhou Greentown - Shaanxi Zhongjian Chanba 2:0 (2:0)
18/07/2010 08:30 Changsha Ginde - Qingdao Jonoon 0:2 (0:1)
12:00 Dalian Shide - Beijing Guoan 3:0 (0:0)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Jiangsu Sainty 2:1 (0:1)
12:30 Shandong Luneng - Nanchang Hengyuan 1:0 (0:0)
12:30 Tianjin Teda - Changchun Yatai 1:2 (0:1)
12:30 Chongqing Lifan - Shenzhen Ruby FC 0:2 (0:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Henan Jianye 3:3 (2:0)
14. Round
07/07/2010 12:30 Beijing Guoan - Liáoníng Hóngyùn 3:0 (1:0)
24/07/2010 10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Tianjin Teda 0:0 (0:0)
12:30 Nanchang Hengyuan - Jiangsu Sainty 0:1 (0:0)
12:30 Changchun Yatai - Chongqing Lifan 1:2 (1:0)
12:30 Shandong Luneng - Changsha Ginde 4:1 (1:0)
12:45 Henan Jianye - Hangzhou Greentown 1:0 (0:0)
25/07/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Dalian Shide 0:0 (0:0)
08:30 Qingdao Jonoon - Shanghai Shenhua 0:2 (0:2)
15. Round
28/07/2010 08:30 Jiangsu Sainty - Beijing Guoan 0:1 (0:1)
12:00 Dalian Shide - Changchun Yatai 2:1 (0:1)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Shenzhen Ruby FC 1:2 (1:0)
12:30 Changsha Ginde - Nanchang Hengyuan 2:1 (1:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Qingdao Jonoon 1:2 (0:1)
12:30 Tianjin Teda - Henan Jianye 2:1 (1:0)
12:30 Chongqing Lifan - Shaanxi Zhongjian Chanba 2:2 (1:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Shandong Luneng 1:2 (0:0)
16. Round
31/07/2010 12:30 Chongqing Lifan - Henan Jianye 1:0 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Shandong Luneng 2:1 (0:1)
01/08/2010 08:30 Jiangsu Sainty - Shenzhen Ruby FC 0:0 (0:0)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Changchun Yatai 5:1 (2:0)
12:00 Dalian Shide - Shaanxi Zhongjian Chanba 2:2 (0:0)
12:30 Nanchang Hengyuan - Beijing Guoan 0:1 (0:1)
12:30 Tianjin Teda - Qingdao Jonoon 2:1 (0:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Changsha Ginde 2:1 (1:1)
17. Round
06/06/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Beijing Guoan 1:1 (0:0)
07/08/2010 10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Liáoníng Hóngyùn 1:0 (1:0)
12:30 Shandong Luneng - Tianjin Teda 1:0 (0:0)
08/08/2010 12:30 Changsha Ginde - Hangzhou Greentown 1:1 (0:1)
12:30 Changchun Yatai - Jiangsu Sainty 1:0 (0:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Nanchang Hengyuan 1:3 (0:2)
12:45 Henan Jianye - Dalian Shide 0:1 (0:0)
04/09/2010 08:30 Qingdao Jonoon - Chongqing Lifan 2:1 (0:1)
18. Round
14/08/2010 12:00 Liáoníng Hóngyùn - Henan Jianye 1:1 (0:0)
12:00 Dalian Shide - Qingdao Jonoon 3:2 (1:2)
12:30 Nanchang Hengyuan - Shenzhen Ruby FC 0:1 (0:1)
12:30 Beijing Guoan - Changchun Yatai 2:1 (2:0)
12:30 Jiangsu Sainty - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:0 (1:0)
12:30 Chongqing Lifan - Shandong Luneng 1:2 (1:2)
12:30 Tianjin Teda - Changsha Ginde 3:2 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Shanghai Shenhua 1:1 (0:0)
19. Round
18/08/2010 10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Beijing Guoan 0:0 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Nanchang Hengyuan 1:1 (1:0)
12:30 Changsha Ginde - Chongqing Lifan 2:2 (1:1)
12:30 Shandong Luneng - Dalian Shide 2:1 (0:1)
12:30 Qingdao Jonoon - Liáoníng Hóngyùn 0:0 (0:0)
12:30 Changchun Yatai - Shenzhen Ruby FC 2:1 (1:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Tianjin Teda 1:0 (1:0)
12:45 Henan Jianye - Jiangsu Sainty 0:2 (0:0)
20. Round
22/08/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:3 (1:2)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Shandong Luneng 4:1 (3:1)
12:00 Dalian Shide - Changsha Ginde 0:1 (0:0)
12:30 Nanchang Hengyuan - Changchun Yatai 2:0 (0:0)
12:30 Beijing Guoan - Henan Jianye 2:2 (2:0)
12:30 Jiangsu Sainty - Qingdao Jonoon 4:0 (2:0)
12:30 Chongqing Lifan - Shanghai Shenhua 0:1 (0:0)
12:30 Tianjin Teda - Hangzhou Greentown 0:0 (0:0)
21. Round
27/08/2010 10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Changchun Yatai 1:0 (1:0)
28/08/2010 12:30 Tianjin Teda - Nanchang Hengyuan 1:0 (0:0)
29/08/2010 08:30 Qingdao Jonoon - Beijing Guoan 0:0 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Chongqing Lifan 0:0 (0:0)
12:30 Changsha Ginde - Liáoníng Hóngyùn 1:0 (1:0)
12:45 Shanghai Shenhua - Dalian Shide 1:1 (1:0)
12:45 Henan Jianye - Shenzhen Ruby FC 1:0 (0:0)
30/08/2010 12:30 Shandong Luneng - Jiangsu Sainty 3:0 (2:0)
22. Round
10/09/2010 12:30 Nanchang Hengyuan - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:1 (0:0)
11/09/2010 12:00 Liáoníng Hóngyùn - Shanghai Shenhua 1:0 (0:0)
12:30 Changchun Yatai - Henan Jianye 0:0 (0:0)
12:30 Beijing Guoan - Shandong Luneng 2:3 (1:2)
12:30 Jiangsu Sainty - Changsha Ginde 0:0 (0:0)
12:30 Chongqing Lifan - Tianjin Teda 1:2 (0:0)
12/09/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Qingdao Jonoon 3:4 (1:2)
12:00 Dalian Shide - Hangzhou Greentown 2:1 (0:1)
23. Round
18/09/2010 12:30 Chongqing Lifan - Nanchang Hengyuan 3:2 (1:0)
12:30 Tianjin Teda - Dalian Shide 3:4 (2:1)
12:30 Shandong Luneng - Shenzhen Ruby FC 3:2 (1:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Jiangsu Sainty 1:0 (1:0)
12:45 Henan Jianye - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:0 (1:0)
19/09/2010 08:30 Qingdao Jonoon - Changchun Yatai 0:1 (0:1)
09:30 Changsha Ginde - Beijing Guoan 1:0 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Liáoníng Hóngyùn 2:1 (1:1)
24. Round
24/09/2010 12:30 Jiangsu Sainty - Hangzhou Greentown 1:1 (0:1)
25/09/2010 08:30 Dalian Shide - Chongqing Lifan 2:2 (0:1)
10:00 Shaanxi Zhongjian Chanba - Qingdao Jonoon 1:0 (1:0)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Tianjin Teda 1:3 (1:1)
12:30 Nanchang Hengyuan - Henan Jianye 1:1 (1:0)
12:30 Changchun Yatai - Shandong Luneng 1:1 (1:0)
12:30 Beijing Guoan - Shanghai Shenhua 4:1 (1:0)
03/10/2010 08:30 Shenzhen Ruby FC - Changsha Ginde 2:0 (1:0)
25. Round
29/09/2010 08:00 Dalian Shide - Nanchang Hengyuan 2:1 (1:0)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Shanghai Shenhua 0:4 (0:0)
08:30 Chongqing Lifan - Liáoníng Hóngyùn 1:1 (0:1)
12:30 Tianjin Teda - Jiangsu Sainty 2:1 (2:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Beijing Guoan 1:2 (1:1)
12:30 Changsha Ginde - Changchun Yatai 2:2 (1:1)
12:30 Shandong Luneng - Shaanxi Zhongjian Chanba 1:0 (1:0)
12:30 Qingdao Jonoon - Henan Jianye 1:0 (0:0)
26. Round
16/10/2010 08:00 Changchun Yatai - Shanghai Shenhua 3:1 (2:1)
08:30 Nanchang Hengyuan - Qingdao Jonoon 2:0 (0:0)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Dalian Shide 1:1 (1:0)
12:30 Jiangsu Sainty - Chongqing Lifan 3:0 (0:0)
17/10/2010 08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Changsha Ginde 5:0 (1:0)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Hangzhou Greentown 0:1 (0:1)
12:30 Beijing Guoan - Tianjin Teda 1:1 (0:0)
12:45 Henan Jianye - Shandong Luneng 1:1 (1:0)
27. Round
23/10/2010 08:30 Chongqing Lifan - Beijing Guoan 2:1 (0:1)
08:30 Tianjin Teda - Shenzhen Ruby FC 1:0 (0:0)
08:30 Changsha Ginde - Henan Jianye 1:2 (1:1)
12:00 Liáoníng Hóngyùn - Nanchang Hengyuan 1:0 (1:0)
12:30 Shandong Luneng - Qingdao Jonoon 1:1 (0:1)
24/10/2010 08:30 Dalian Shide - Jiangsu Sainty 1:0 (0:0)
12:30 Hangzhou Greentown - Changchun Yatai 1:1 (1:1)
12:45 Shanghai Shenhua - Shaanxi Zhongjian Chanba 3:2 (1:2)
28. Round
27/10/2010 08:00 Changchun Yatai - Tianjin Teda 1:1 (0:1)
08:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Hangzhou Greentown 0:2 (0:2)
08:30 Shenzhen Ruby FC - Chongqing Lifan 3:1 (1:0)
08:30 Jiangsu Sainty - Liáoníng Hóngyùn 1:0 (0:0)
08:40 Nanchang Hengyuan - Shandong Luneng 1:1 (0:0)
12:30 Qingdao Jonoon - Changsha Ginde 2:2 (1:1)
12:30 Beijing Guoan - Dalian Shide 2:1 (1:1)
12:45 Henan Jianye - Shanghai Shenhua 2:1 (1:1)
29. Round
31/10/2010 07:30 Jiangsu Sainty - Nanchang Hengyuan 0:2 (0:1)
07:30 Liáoníng Hóngyùn - Beijing Guoan 2:2 (2:2)
07:30 Dalian Shide - Shenzhen Ruby FC 0:0 (0:0)
07:30 Chongqing Lifan - Changchun Yatai 1:1 (1:0)
07:30 Tianjin Teda - Shaanxi Zhongjian Chanba 3:1 (1:1)
07:30 Hangzhou Greentown - Henan Jianye 2:0 (0:0)
07:30 Shanghai Shenhua - Qingdao Jonoon 0:0 (0:0)
07:30 Changsha Ginde - Shandong Luneng 0:2 (0:1)
30. Round
06/11/2010 07:30 Nanchang Hengyuan - Changsha Ginde 0:0 (0:0)
07:30 Shandong Luneng - Shanghai Shenhua 5:2 (2:1)
07:30 Qingdao Jonoon - Hangzhou Greentown 0:1 (0:0)
07:30 Henan Jianye - Tianjin Teda 0:1 (0:0)
07:30 Shaanxi Zhongjian Chanba - Chongqing Lifan 2:2 (1:1)
07:30 Changchun Yatai - Dalian Shide 3:2 (1:1)
07:30 Shenzhen Ruby FC - Liáoníng Hóngyùn 4:4 (2:3)
07:30 Beijing Guoan - Jiangsu Sainty 1:0 (0:0)