1. Round
07/02/2024 00:30 Academia Puerto Cabello - Defensor Sporting 3:2 (2:1)
08/02/2024 00:30 Club Aurora - FBC Melgar 1:0 (1:0)
09/02/2024 00:30 Aucas - Club Nacional 1:0 (0:0)
14/02/2024 00:30 Defensor Sporting - Academia Puerto Cabello 2:4 (1:0, 1:0) pso
15/02/2024 00:30 FBC Melgar - Club Aurora 1:1 (1:1)
16/02/2024 00:30 Club Nacional - Aucas 3:0 (2:0)
2. Round
20/02/2024 22:00 Portuguesa FC - Palestino 1:2 (1:2)
21/02/2024 00:30 Águilas Doradas - Red Bull Bragantino 0:0 (0:0)
00:30 Always Ready - Sporting Cristal 6:1 (1:1)
22:00 Academia Puerto Cabello - Nacional 0:2 (0:2)
22/02/2024 00:30 Club Nacional - Atlético Nacional 1:0 (0:0)
00:30 Club Aurora - Botafogo - RJ 1:1 (0:1)
22:00 Sportivo Trinidense - El Nacional 1:1 (1:0)
23/02/2024 00:30 Godoy Cruz - Colo-Colo 0:1 (0:0)
27/02/2024 22:00 Palestino - Portuguesa FC 2:1 (1:0)
28/02/2024 00:30 Red Bull Bragantino - Águilas Doradas 4:3 (0:0, 0:0) pso
00:30 Sporting Cristal - Always Ready 3:1 (1:1)
22:00 Nacional - Academia Puerto Cabello 2:0 (0:0)
29/02/2024 00:30 Atlético Nacional - Club Nacional 0:3 (0:1)
00:30 Botafogo - RJ - Club Aurora 6:0 (3:0)
22:00 El Nacional - Sportivo Trinidense 0:1 (0:0)
01/03/2024 00:30 Colo-Colo - Godoy Cruz 0:0 (0:0)
3. Round
06/03/2024 00:30 Club Nacional - Palestino 0:2 (0:0)
07/03/2024 00:30 Botafogo - RJ - Red Bull Bragantino 2:1 (1:1)
00:30 Sportivo Trinidense - Colo-Colo 1:1 (1:0)
08/03/2024 00:30 Always Ready - Nacional 1:0 (1:0)
13/03/2024 00:30 Palestino - Club Nacional 3:1 (0:1, 1:3) pso
14/03/2024 00:30 Red Bull Bragantino - Botafogo - RJ 1:1 (0:0)
00:30 Colo-Colo - Sportivo Trinidense 2:1 (2:1)
15/03/2024 00:30 Nacional - Always Ready 5:4 (1:1, 2:1) pso
Group A
04/04/2024 01:00 Colo-Colo - Cerro Porteño 1:0 (0:0)
01:30 Alianza Lima - Fluminense RJ 1:1 (1:0)
10/04/2024 01:00 Fluminense RJ - Colo-Colo 2:1 (1:1)
23:00 Cerro Porteño - Alianza Lima 1:0 (0:0)
24/04/2024 01:30 Colo-Colo - Alianza Lima -:-
25/04/2024 23:00 Cerro Porteño - Fluminense RJ -:-
09/05/2024 01:00 Alianza Lima - Cerro Porteño -:-
10/05/2024 01:00 Colo-Colo - Fluminense RJ -:-
16/05/2024 01:00 Alianza Lima - Colo-Colo -:-
23:00 Fluminense RJ - Cerro Porteño -:-
30/05/2024 01:30 Fluminense RJ - Alianza Lima -:-
01:30 Cerro Porteño - Colo-Colo -:-
Group B
02/04/2024 23:00 Cobresal - Barcelona 1:1 (0:0)
05/04/2024 01:00 Talleres de Córdoba - São Paulo FC 2:1 (1:0)
11/04/2024 01:30 São Paulo FC - Cobresal 2:0 (0:0)
03:00 Barcelona - Talleres de Córdoba 2:2 (1:1)
25/04/2024 23:00 Cobresal - Talleres de Córdoba -:-
26/04/2024 01:00 Barcelona - São Paulo FC -:-
08/05/2024 23:00 Talleres de Córdoba - Barcelona -:-
09/05/2024 01:30 Cobresal - São Paulo FC -:-
14/05/2024 23:00 Talleres de Córdoba - Cobresal -:-
17/05/2024 01:00 São Paulo FC - Barcelona -:-
30/05/2024 01:30 Barcelona - Cobresal -:-
01:30 São Paulo FC - Talleres de Córdoba -:-
Group C
03/04/2024 01:00 The Strongest - Grêmio Porto Alegre 2:0 (1:0)
23:00 Huachipato - Estudiantes 1:1 (0:1)
09/04/2024 23:00 Estudiantes - The Strongest 2:1 (0:1)
23:00 Grêmio Porto Alegre - Huachipato 0:2 (0:2)
23/04/2024 23:00 Estudiantes - Grêmio Porto Alegre -:-
24/04/2024 23:00 Huachipato - The Strongest -:-
08/05/2024 23:00 Huachipato - Grêmio Porto Alegre -:-
10/05/2024 01:00 The Strongest - Estudiantes -:-
15/05/2024 23:00 Grêmio Porto Alegre - Estudiantes -:-
23:00 The Strongest - Huachipato -:-
29/05/2024 23:00 Estudiantes - Huachipato -:-
23:00 Grêmio Porto Alegre - The Strongest -:-
Group D
03/04/2024 03:00 Universitario de Deportes - LDU Quito 2:1 (0:1)
23:00 Botafogo - RJ - Atlético Junior 1:3 (1:3)
10/04/2024 03:00 Atlético Junior - Universitario de Deportes 1:1 (1:1)
11/04/2024 23:00 LDU Quito - Botafogo - RJ 1:0 (1:0)
24/04/2024 03:00 Atlético Junior - LDU Quito -:-
23:00 Botafogo - RJ - Universitario de Deportes -:-
08/05/2024 03:00 Universitario de Deportes - Atlético Junior -:-
09/05/2024 01:30 Botafogo - RJ - LDU Quito -:-
14/05/2024 23:00 LDU Quito - Atlético Junior -:-
17/05/2024 03:00 Universitario de Deportes - Botafogo - RJ -:-
28/05/2024 23:00 Atlético Junior - Botafogo - RJ -:-
23:00 LDU Quito - Universitario de Deportes -:-
Group E
02/04/2024 23:00 Millonarios - Flamengo RJ 1:1 (0:0)
05/04/2024 01:00 Palestino - Bolívar 0:4 (0:2)
11/04/2024 01:30 Flamengo RJ - Palestino 2:0 (1:0)
23:00 Bolívar - Millonarios 3:2 (3:1)
25/04/2024 01:30 Bolívar - Flamengo RJ -:-
26/04/2024 01:00 Palestino - Millonarios -:-
08/05/2024 01:00 Palestino - Flamengo RJ -:-
09/05/2024 03:00 Millonarios - Bolívar -:-
15/05/2024 03:00 Millonarios - Palestino -:-
16/05/2024 01:30 Flamengo RJ - Bolívar -:-
29/05/2024 01:00 Bolívar - Palestino -:-
01:00 Flamengo RJ - Millonarios -:-
Group F
04/04/2024 01:30 San Lorenzo - Palmeiras 1:1 (1:0)
05/04/2024 01:00 Liverpool - Independiente del Valle 1:1 (0:1)
10/04/2024 23:00 Independiente del Valle - San Lorenzo 2:0 (2:0)
12/04/2024 01:00 Palmeiras - Liverpool 3:1 (1:1)
24/04/2024 01:00 Liverpool - San Lorenzo -:-
25/04/2024 01:30 Independiente del Valle - Palmeiras -:-
09/05/2024 23:00 San Lorenzo - Independiente del Valle -:-
23:00 Liverpool - Palmeiras -:-
16/05/2024 01:30 Palmeiras - Independiente del Valle -:-
17/05/2024 01:00 San Lorenzo - Liverpool -:-
30/05/2024 23:00 Independiente del Valle - Liverpool -:-
23:00 Palmeiras - San Lorenzo -:-
Group G
04/04/2024 23:00 Caracas FC - Atlético Mineiro 1:4 (0:3)
23:00 Rosario Central - Peñarol 1:0 (1:0)
10/04/2024 23:00 Atlético Mineiro - Rosario Central 2:1 (1:0)
11/04/2024 01:00 Peñarol - Caracas FC 5:0 (4:0)
23/04/2024 23:00 Caracas FC - Rosario Central -:-
24/04/2024 01:00 Atlético Mineiro - Peñarol -:-
07/05/2024 23:00 Rosario Central - Atlético Mineiro -:-
23:00 Caracas FC - Peñarol -:-
14/05/2024 23:00 Peñarol - Atlético Mineiro -:-
16/05/2024 23:00 Rosario Central - Caracas FC -:-
28/05/2024 23:00 Atlético Mineiro - Caracas FC -:-
23:00 Peñarol - Rosario Central -:-
Group H
03/04/2024 01:30 Deportivo Táchira - River Plate 0:2 (0:0)
23:00 Nacional - Libertad 2:0 (1:0)
10/04/2024 01:00 Libertad - Deportivo Táchira 3:0 (2:0)
12/04/2024 01:00 River Plate - Nacional 2:0 (1:0)
24/04/2024 23:00 Nacional - Deportivo Táchira -:-
25/04/2024 01:30 Libertad - River Plate -:-
08/05/2024 01:00 Deportivo Táchira - Libertad -:-
01:00 Nacional - River Plate -:-
15/05/2024 01:00 River Plate - Libertad -:-
23:00 Deportivo Táchira - Nacional -:-
31/05/2024 01:00 River Plate - Deportivo Táchira -:-
01:00 Libertad - Nacional -:-