3. Round
15/09/2018 14:00 Kitheron Kapareliou - Irodotos 1:3
14:30 Antimachos - Volos NFC 0:2
16/09/2018 09:00 Thyella Kamari - AE Sparti 1:0
14:30 Thesprotos - Apollon Lárissa 2:3
14:30 AO Kardia - Apollon Pontou 1:5
14:30 Korinthos 2006 - Panachaiki GE 0:2
14:30 OFI Ierapetra - AE Karaiskakis 1:0
14:30 Apollon Paralimniou - Aiginiakos FC 5:4 pso
14:30 AE Ermionida FC - Chania Kissamikos 3:7
14:30 Anagennisi Giannitsa - AO Trikala 2:3
14:30 AO Tilikratis - Aittitos Spaton 0:5
14:30 Ermis Amyntaio - Ergotelis 0:3
14:30 Ethnikos Piräus - AEP Iraklis FC 1:2 pso
14:30 AO Episkopi - AO Kerkyra 0:1
16:30 Aris Avato - Platanias Chanion 2:1 pso
16:30 Niki Volou FC - Doxa Dramas FC 1:0
Group 1
25/09/2018 19:30 Atromitos - PAS Giannina 1:2 (0:2)
03/10/2018 14:30 Thyella Kamari - AEP Iraklis FC 0:3 (0:0)
31/10/2018 15:15 AEP Iraklis FC - Atromitos 1:6 (0:1)
01/11/2018 17:30 PAS Giannina - Thyella Kamari 5:0 (3:0)
18/12/2018 17:30 AEP Iraklis FC - PAS Giannina 2:0 (0:0)
19/12/2018 15:10 Thyella Kamari - Atromitos 0:8 (0:5)
Group 2
25/09/2018 14:30 Volos NFC - Apollon Lárissa 5:1 (1:0)
12/10/2018 16:00 AEK Athen - Lamia 2:1 (0:0)
30/10/2018 17:30 Lamia - Volos NFC 1:1 (1:1)
31/10/2018 13:00 Apollon Lárissa - AEK Athen 0:4 (0:2)
20/12/2018 13:00 Apollon Lárissa - Lamia 0:7 (0:1)
13:00 Volos NFC - AEK Athen 1:3 (1:1)
Group 3
25/09/2018 14:30 OFI Ierapetra - Chania Kissamikos 0:2 (0:0)
02/10/2018 15:30 Panetolikos - Panathinaikos 0:1 (0:0)
31/10/2018 13:00 Chania Kissamikos - Panetolikos 0:0 (0:0)
05/12/2018 14:00 Panathinaikos - OFI Ierapetra 2:2 (1:2)
18/12/2018 13:00 OFI Ierapetra - Panetolikos 0:0 (0:0)
19/12/2018 13:30 Chania Kissamikos - Panathinaikos 1:2 (0:1)
Group 4
26/09/2018 14:30 Aittitos Spaton - Ergotelis 1:1 (0:1)
17:00 PAOK Saloniki - Aris Saloniki 1:1 (1:1)
31/10/2018 15:15 Aris Saloniki - Aittitos Spaton 2:1 (0:0)
14/11/2018 13:00 Ergotelis - PAOK Saloniki 1:2 (0:1)
20/12/2018 15:15 Ergotelis - Aris Saloniki 3:2 (1:0)
15:15 Aittitos Spaton - PAOK Saloniki 0:6 (0:2)
Group 5
27/09/2018 14:30 Aris Avato - Panachaiki GE 0:1 (0:0)
19:30 Olympiakos Piräus - Levadiakos 1:0 (0:0)
30/10/2018 15:15 Levadiakos - Aris Avato 4:0 (1:0)
01/11/2018 15:15 Panachaiki GE - Olympiakos Piräus 0:2 (0:1)
19/12/2018 13:00 Aris Avato - Olympiakos Piräus 1:2 (1:2)
20/12/2018 17:30 Panachaiki GE - Levadiakos 2:1 (1:0)
Group 6
25/09/2018 14:30 Apollon Paralimniou - AO Trikala 1:1 (1:1)
17:00 Asteras Tripolis - Apollon Smyrnis 2:1 (0:0)
31/10/2018 17:30 AO Trikala - Asteras Tripolis 0:1 (0:1)
01/11/2018 13:00 Apollon Smyrnis - Apollon Paralimniou 5:0 (1:0)
18/12/2018 15:15 Apollon Paralimniou - Asteras Tripolis 0:4 (0:2)
20/12/2018 13:00 AO Trikala - Apollon Smyrnis 1:1 (0:0)
Group 7
26/09/2018 14:30 Xanthi FC - OFI Heraklion 0:0 (0:0)
17:00 Niki Volou FC - AO Kerkyra 0:1 (0:1)
30/10/2018 13:00 OFI Heraklion - Niki Volou FC 3:0 (2:0)
01/11/2018 13:00 AO Kerkyra - Xanthi FC 0:1 (0:0)
19/12/2018 13:00 AO Kerkyra - OFI Heraklion 0:3 (0:2)
13:00 Niki Volou FC - Xanthi FC 1:0 (0:0)
Group 8
27/09/2018 14:30 Irodotos - Apollon Pontou 0:1 (0:0)
03/10/2018 15:30 Panionios GSS - AE Lárissa 2:0 (1:0)
30/10/2018 15:15 AE Lárissa - Irodotos 4:1 (1:0)
31/10/2018 13:00 Apollon Pontou - Panionios GSS 0:4 (0:2)
18/12/2018 13:00 Irodotos - Panionios GSS 1:2 (0:1)
20/12/2018 17:30 Apollon Pontou - AE Lárissa 0:4 (0:2)
Round of 16
08/01/2019 13:00 PAS Giannina - Panionios GSS 1:1 (1:1)
15:00 Panachaiki GE - PAOK Saloniki 2:1 (1:0)
15:15 Xanthi FC - Olympiakos Piräus 0:0 (0:0)
17:30 Ergotelis - OFI Heraklion 1:1 (0:1)
09/01/2019 13:00 Apollon Smyrnis - Atromitos 0:3 (0:1)
15:15 AE Lárissa - Asteras Tripolis 3:2 (3:1)
17:30 Chania Kissamikos - AEK Athen 1:1 (0:1)
10/01/2019 17:30 Lamia - Panathinaikos 1:0 (0:0)
22/01/2019 13:00 Panionios GSS - PAS Giannina 2:0 (0:0)
17:30 PAOK Saloniki - Panachaiki GE 5:0 (2:0)
23/01/2019 13:00 Atromitos - Apollon Smyrnis 2:1 (1:0)
15:15 AEK Athen - Chania Kissamikos 5:0 (2:0)
15:15 Asteras Tripolis - AE Lárissa 5:3 (2:0)
17:30 Olympiakos Piräus - Xanthi FC 3:1 (1:0)
24/01/2019 15:15 OFI Heraklion - Ergotelis 3:4 (1:1, 1:1, 1:1) pso
17:30 Panathinaikos - Lamia 2:4 (0:0, 1:0, 1:0) pso
Quarter-finals
06/02/2019 15:00 Lamia - Olympiakos Piräus 3:3 (2:1)
17:00 Panionios GSS - PAOK Saloniki 2:1 (0:0)
07/02/2019 15:00 Ergotelis - Asteras Tripolis 0:1 (0:0)
17:30 Atromitos - AEK Athen 0:1 (0:0)
26/02/2019 17:30 AEK Athen - Atromitos 3:0 (1:0)
27/02/2019 15:15 Asteras Tripolis - Ergotelis 4:1 (1:0)
17:30 PAOK Saloniki - Panionios GSS 4:2 (1:1, 2:1) aet
28/02/2019 17:30 Olympiakos Piräus - Lamia 0:1 (0:0)
Semi-finals
03/04/2019 17:00 PAOK Saloniki - Asteras Tripolis 2:0 (1:0)
19:30 AEK Athen - Lamia 2:0 (0:0)
25/04/2019 14:00 Asteras Tripolis - PAOK Saloniki 0:0 (0:0)
16:00 Lamia - AEK Athen 0:4 (0:2)
Final
11/05/2019 18:30 AEK Athen - PAOK Saloniki 0:1 (0:1)