Júniores 2019/2020 Sul
Round date place Opponent Results
1. Round 12/08/2019 20:30 H UD Vilafranquense UD Vilafranquense 4:0 (3:0)
2. Round 17/08/2019 11:00 A FC Alverca FC Alverca 1:1 (0:1)
4. Round 31/08/2019 11:45 A CD Tondela CD Tondela 1:1 (0:1)
5. Round 14/09/2019 17:00 H GD Estoril GD Estoril 2:3 (1:1)
3. Round 18/09/2019 20:30 H Vitória Setúbal Vitória Setúbal 4:1 (3:1)
6. Round 22/09/2019 10:00 A Académica de Coimbra Académica de Coimbra 2:1 (1:0)
7. Round 28/09/2019 11:00 H Amora FC Amora FC 5:1 (1:1)
8. Round 06/10/2019 11:00 A SG Sacavenense SG Sacavenense 6:1 (3:1)
9. Round 20/10/2019 11:00 H SL Benfica SL Benfica 2:2 (1:1)
10. Round 26/10/2019 15:00 A Os Belenenses Os Belenenses 2:2 (0:1)
11. Round 02/11/2019 19:00 H União Leiria União Leiria 9:0 (6:0)
12. Round 09/11/2019 15:00 A UD Vilafranquense UD Vilafranquense 6:0 (2:0)
13. Round 23/11/2019 15:00 H FC Alverca FC Alverca 1:1 (0:1)
14. Round 30/11/2019 15:00 A Vitória Setúbal Vitória Setúbal 3:2 (1:1)
16. Round 14/12/2019 11:45 A GD Estoril GD Estoril 2:1 (0:1)
15. Round 29/12/2019 11:00 H CD Tondela CD Tondela 5:0 (2:0)
18. Round 04/01/2020 15:00 A Amora FC Amora FC 4:1 (1:0)
17. Round 08/01/2020 19:00 H Académica de Coimbra Académica de Coimbra 3:1 (2:1)
19. Round 12/01/2020 15:00 H SG Sacavenense SG Sacavenense 3:1 (1:1)
20. Round 18/01/2020 15:00 A SL Benfica SL Benfica 0:0 (0:0)
21. Round 25/01/2020 15:00 H Os Belenenses Os Belenenses 5:1 (1:1)
22. Round 01/02/2020 15:00 A União Leiria União Leiria 8:0 (5:0)
Júniores 2019/2020 Apuramento Campeão
Round date place Opponent Results
1. Round 17/02/2020 17:00 A SL Benfica SL Benfica 1:2 (0:2)
2. Round 23/02/2020 11:45 H Sporting Braga Sporting Braga 0:0 (0:0)
3. Round 01/03/2020 11:00 A FC Famalicão FC Famalicão 0:0 (0:0)
4. Round 07/03/2020 16:00 H GD Estoril GD Estoril 2:1 (2:0)
5. Round 14/03/2020 H FC Alverca FC Alverca dnp
6. Round 04/04/2020 A FC Porto FC Porto dnp
7. Round 10/04/2020 H Rio Ave FC Rio Ave FC dnp
8. Round 18/04/2020 H SL Benfica SL Benfica dnp
9. Round 25/04/2020 A Sporting Braga Sporting Braga dnp
10. Round 02/05/2020 H FC Famalicão FC Famalicão dnp
11. Round 09/05/2020 A GD Estoril GD Estoril dnp
12. Round 16/05/2020 A FC Alverca FC Alverca dnp
13. Round 23/05/2020 H FC Porto FC Porto dnp
14. Round 30/05/2020 A Rio Ave FC Rio Ave FC dnp