1. Round
05/02/2019 23:30 Unión La Calera - Chapecoense 0:0 (0:0)
06/02/2019 23:30 Botafogo - RJ - Defensa y Justicia 1:0 (0:0)
07/02/2019 21:15 Bahia - BA - Liverpool 0:1 (0:0)
23:30 Deportivo Santaní - Once Caldas 1:1 (1:0)
12/02/2019 21:15 River Plate - Santos FC 0:0 (0:0)
23:30 Macará - CD Guabirá 2:1 (2:1)
14/02/2019 21:15 Royal Pari - Monagas 2:1 (2:1)
23:30 Corinthians SP - Racing Club 1:1 (0:1)
27/02/2019 00:30 Fluminense RJ - Antofagasta 0:0 (0:0)
19/03/2019 22:15 Unión Española - Mushuc Runa 1:1 (0:0)
20/03/2019 00:30 Deportivo Municipal - Colón de Santa Fe 0:3 (0:1)
00:30 Nacional Potosí - Zulia FC 0:1 (0:0)
21/03/2019 00:30 Independiente de Campo Grande - La Equidad 0:0 (0:0)
00:30 Unión de Santa Fe - Independiente del Valle 2:0 (1:0)
22:15 Montevideo Wanderers - Sport Huancayo 2:0 (2:0)
22/03/2019 00:30 Rionegro Águilas Doradas - Oriente Petrolero 1:1 (0:1)
02/04/2019 21:00 Mineros de Guayana - Sol de América 1:0 (0:0)
03/04/2019 01:30 Universidad Catolica - Colo-Colo 0:1 (0:1)
04/04/2019 01:30 Independiente - Deportivo Binacional 4:1 (2:0)
01:30 Universidad Técnica - Cerro 1:1 (1:1)
23:15 Argentinos Juniors - Estudiantes de Mérida 2:0 (1:0)
05/04/2019 01:30 Deportivo Cali - Guaraní 1:0 (1:0)
20/02/2019 00:30 Chapecoense - Unión La Calera 1:1 (0:1)
21/02/2019 00:30 Defensa y Justicia - Botafogo - RJ 0:3 (0:0)
22:15 Liverpool - Bahia - BA 0:0 (0:0)
22/02/2019 00:30 Once Caldas - Deportivo Santaní 0:2 (0:1)
26/02/2019 22:15 Santos FC - River Plate 1:1 (0:0)
27/02/2019 22:15 Monagas - Royal Pari 2:4 (1:1, 2:1) pso
28/02/2019 00:30 Racing Club - Corinthians SP 4:5 (1:0, 1:1) pso
01/03/2019 00:30 CD Guabirá - Macará 0:3 (0:0)
21/03/2019 22:15 Antofagasta - Fluminense RJ 1:2 (1:1)
16/04/2019 21:00 Zulia FC - Nacional Potosí 2:0 (0:1, 0:1) pso
17/04/2019 01:30 Colón de Santa Fe - Deportivo Municipal 2:0 (1:0)
01:30 La Equidad - Independiente de Campo Grande 4:3 (0:0, 0:0) pso
18/04/2019 01:30 Independiente del Valle - Unión de Santa Fe 4:2 (1:0, 2:0) pso
01:30 Oriente Petrolero - Rionegro Águilas Doradas 0:3 (1:1, 1:1) pso
19/04/2019 01:30 Sport Huancayo - Montevideo Wanderers 1:1 (0:0)
01:30 Mushuc Runa - Unión Española 5:6 (1:1, 1:1) pso
30/04/2019 23:15 Cerro - Universidad Técnica 3:1 (2:0)
01/05/2019 01:30 Colo-Colo - Universidad Catolica 0:3 (0:1, 0:1) pso
23:15 Sol de América - Mineros de Guayana 4:3 (0:0, 1:0) pso
02/05/2019 01:30 Deportivo Binacional - Independiente 1:2 (0:0)
03/05/2019 01:30 Guaraní - Deportivo Cali 1:4 (0:0, 1:0) pso
08/05/2019 21:00 Estudiantes de Mérida - Argentinos Juniors 1:0 (1:0)
2. Round
21/05/2019 23:15 Universidad Catolica - FBC Melgar 6:0 (3:0)
23:15 River Plate - Colón de Santa Fe 0:0 (0:0)
23:15 Royal Pari - Macará 1:0 (0:0)
22/05/2019 01:30 Unión Española - Sporting Cristal 0:3 (0:1)
01:30 Unión La Calera - Atlético Mineiro 1:0 (0:0)
01:30 Rionegro Águilas Doradas - Independiente 3:2 (1:1)
21:00 Zulia FC - Palestino 2:1 (1:0)
23:15 Sol de América - Botafogo - RJ 0:1 (0:0)
23:15 Deportivo Cali - Peñarol 1:1 (0:0)
23/05/2019 01:30 La Equidad - Deportivo Santaní 2:0 (1:0)
01:30 Liverpool - Caracas FC 1:0 (0:0)
23:15 Montevideo Wanderers - Cerro 0:0 (0:0)
23:15 Corinthians SP - Deportivo Lara 2:0 (0:0)
24/05/2019 01:30 Independiente del Valle - Universidad Católica 5:0 (4:0)
01:30 Fluminense RJ - Atlético Nacional 4:1 (4:1)
01:30 Argentinos Juniors - Deportes Tolima 1:0 (0:0)
28/05/2019 21:00 Caracas FC - Liverpool 2:0 (0:0)
23:15 FBC Melgar - Universidad Catolica 0:0 (0:0)
23:15 Independiente - Rionegro Águilas Doradas 2:0 (0:0)
23:15 Colón de Santa Fe - River Plate 3:1 (2:1)
29/05/2019 01:30 Sporting Cristal - Unión Española 3:0 (2:0)
01:30 Atlético Mineiro - Unión La Calera 3:0 (0:0, 1:0) pso
23:15 Botafogo - RJ - Sol de América 4:0 (2:0)
23:15 Palestino - Zulia FC 0:1 (0:0)
23:15 Peñarol - Deportivo Cali 2:0 (0:0)
30/05/2019 01:30 Deportivo Santaní - La Equidad 1:2 (0:0)
01:30 Atlético Nacional - Fluminense RJ 1:0 (1:0)
01:30 Macará - Royal Pari 3:2 (2:1)
21:00 Deportivo Lara - Corinthians SP 0:2 (0:1)
23:15 Deportes Tolima - Argentinos Juniors 0:0 (0:0)
23:15 Cerro - Montevideo Wanderers 0:1 (0:1)
31/05/2019 01:30 Universidad Católica - Independiente del Valle 3:2 (2:1)
Round of 16
10/07/2019 01:30 Royal Pari - La Equidad 1:2 (1:0)
21:00 Caracas FC - Independiente del Valle 0:0 (0:0)
12/07/2019 01:30 Colón de Santa Fe - Argentinos Juniors 0:1 (0:1)
23/07/2019 21:00 Zulia FC - Sporting Cristal 1:0 (0:0)
24/07/2019 01:30 Peñarol - Fluminense RJ 1:2 (0:1)
25/07/2019 01:30 Botafogo - RJ - Atlético Mineiro 0:1 (0:1)
26/07/2019 01:30 Corinthians SP - Montevideo Wanderers 2:0 (1:0)
01:30 Independiente - Universidad Catolica 1:0 (0:0)
17/07/2019 01:30 La Equidad - Royal Pari 2:1 (0:1)
18/07/2019 01:30 Independiente del Valle - Caracas FC 2:0 (0:0)
19/07/2019 01:30 Argentinos Juniors - Colón de Santa Fe 3:4 (0:0, 0:1) pso
30/07/2019 23:15 Sporting Cristal - Zulia FC 3:2 (0:1)
31/07/2019 01:30 Fluminense RJ - Peñarol 3:1 (2:0)
01/08/2019 01:30 Atlético Mineiro - Botafogo - RJ 2:0 (0:0)
02/08/2019 01:30 Montevideo Wanderers - Corinthians SP 1:2 (0:0)
01:30 Universidad Catolica - Independiente 3:2 (1:0)
Quarter-finals
07/08/2019 01:30 Independiente - Independiente del Valle 2:1 (0:0)
08/08/2019 21:00 Zulia FC - Colón de Santa Fe 1:0 (0:0)
21/08/2019 01:30 Atlético Mineiro - La Equidad 2:1 (1:1)
23/08/2019 01:30 Corinthians SP - Fluminense RJ 0:0 (0:0)
14/08/2019 01:30 Independiente del Valle - Independiente 1:0 (0:0)
16/08/2019 01:30 Colón de Santa Fe - Zulia FC 4:0 (0:0)
28/08/2019 01:30 La Equidad - Atlético Mineiro 1:3 (0:1)
30/08/2019 01:30 Fluminense RJ - Corinthians SP 1:1 (0:0)
Semi-finals
19/09/2019 01:30 Corinthians SP - Independiente del Valle 0:2 (0:1)
20/09/2019 01:30 Colón de Santa Fe - Atlético Mineiro 2:1 (0:1)
26/09/2019 01:30 Independiente del Valle - Corinthians SP 2:2 (0:1)
27/09/2019 01:30 Atlético Mineiro - Colón de Santa Fe 3:4 (1:0, 2:1) pso
Final
09/11/2019 20:30 Colón de Santa Fe - Independiente del Valle 1:3 (0:2)