1. Round
03/08/2019 16:30 FK KOM Podgorica - FK Zeta 0:0 (0:0)
16:30 FK Grbalj Radanovići - Iskra Danilovgrad 2:3 (0:1)
19:00 OFK Petrovac - FK Podgorica 1:1 (1:1)
19:30 OFK Titograd - FK Sutjeska 0:1 (0:1)
05/08/2019 18:00 FK Budućnost Podgorica - FK Rudar Pljevlja 2:0 (1:0)
2. Round
09/08/2019 16:30 FK Zeta - FK Sutjeska 0:0 (0:0)
10/08/2019 16:30 Iskra Danilovgrad - OFK Titograd 0:0 (0:0)
16:30 FK Rudar Pljevlja - FK Grbalj Radanovići 1:3 (0:0)
16:30 FK Podgorica - FK Budućnost Podgorica 1:3 (0:0)
16:30 FK KOM Podgorica - OFK Petrovac 3:2 (1:1)
3. Round
14/08/2019 16:30 FK Grbalj Radanovići - FK Podgorica 1:1 (0:1)
18:00 FK Budućnost Podgorica - FK KOM Podgorica 3:1 (1:0)
18:30 OFK Petrovac - FK Zeta 0:2 (0:2)
19:30 OFK Titograd - FK Rudar Pljevlja 0:1 (0:0)
28/08/2019 17:30 FK Sutjeska - Iskra Danilovgrad 4:2 (1:1)
4. Round
18/08/2019 16:00 FK Zeta - Iskra Danilovgrad 0:1 (0:1)
16:00 FK Rudar Pljevlja - FK Sutjeska 0:4 (0:2)
16:00 FK Podgorica - OFK Titograd 0:0 (0:0)
16:00 FK KOM Podgorica - FK Grbalj Radanovići 1:1 (0:1)
16:00 OFK Petrovac - FK Budućnost Podgorica 0:3 (0:0)
5. Round
24/08/2019 16:00 FK Grbalj Radanovići - OFK Petrovac 1:2 (0:1)
16:00 Iskra Danilovgrad - FK Rudar Pljevlja 2:0 (1:0)
17:30 FK Sutjeska - FK Podgorica 1:2 (0:1)
19:30 OFK Titograd - FK KOM Podgorica 3:1 (2:1)
25/08/2019 18:00 FK Budućnost Podgorica - FK Zeta 1:1 (0:1)
6. Round
31/08/2019 15:00 FK Zeta - FK Rudar Pljevlja 2:1 (1:1)
15:00 FK Podgorica - Iskra Danilovgrad 0:0 (0:0)
15:00 FK KOM Podgorica - FK Sutjeska 1:1 (0:0)
15:00 FK Budućnost Podgorica - FK Grbalj Radanovići 3:2 (1:2)
18:00 OFK Petrovac - OFK Titograd 0:3 (0:2)
7. Round
14/09/2019 14:30 FK Grbalj Radanovići - FK Zeta 0:0 (0:0)
14:30 FK Sutjeska - OFK Petrovac 3:0 (0:0)
14:30 FK Rudar Pljevlja - FK Podgorica 2:1 (2:0)
17:00 Iskra Danilovgrad - FK KOM Podgorica 0:2 (0:0)
19:30 OFK Titograd - FK Budućnost Podgorica 2:1 (1:0)
8. Round
18/09/2019 14:30 FK Zeta - FK Podgorica 1:0 (0:0)
14:30 FK KOM Podgorica - FK Rudar Pljevlja 5:0 (3:0)
14:30 OFK Petrovac - Iskra Danilovgrad 0:1 (0:1)
14:30 FK Grbalj Radanovići - OFK Titograd 0:2 (0:0)
17:00 FK Budućnost Podgorica - FK Sutjeska 1:4 (1:3)
9. Round
22/09/2019 14:00 FK Sutjeska - FK Grbalj Radanovići 5:0 (2:0)
14:00 Iskra Danilovgrad - FK Budućnost Podgorica 2:2 (1:0)
14:00 FK Rudar Pljevlja - OFK Petrovac 4:0 (3:0)
14:00 FK Podgorica - FK KOM Podgorica 4:2 (1:1)
17:00 OFK Titograd - FK Zeta 0:1 (0:0)
10. Round
28/09/2019 14:00 FK Zeta - FK KOM Podgorica 0:0 (0:0)
14:00 FK Podgorica - OFK Petrovac 1:0 (0:0)
14:00 FK Rudar Pljevlja - FK Budućnost Podgorica 0:3 (0:3)
14:00 Iskra Danilovgrad - FK Grbalj Radanovići 1:0 (0:0)
14:30 FK Sutjeska - OFK Titograd 1:1 (0:0)
11. Round
05/10/2019 13:30 FK Sutjeska - FK Zeta 2:1 (1:1)
13:30 FK Grbalj Radanovići - FK Rudar Pljevlja 2:2 (1:1)
13:30 FK Budućnost Podgorica - FK Podgorica 1:0 (1:0)
13:30 OFK Petrovac - FK KOM Podgorica 2:1 (0:0)
06/10/2019 13:00 OFK Titograd - Iskra Danilovgrad 0:1 (0:1)
12. Round
19/10/2019 12:30 FK Zeta - OFK Petrovac 1:1 (1:0)
12:30 FK KOM Podgorica - FK Budućnost Podgorica 2:3 (0:1)
12:30 FK Rudar Pljevlja - OFK Titograd 3:1 (2:0)
13:30 Iskra Danilovgrad - FK Sutjeska 2:0 (0:0)
16:00 FK Podgorica - FK Grbalj Radanovići 1:1 (0:1)
13. Round
26/10/2019 12:30 FK Grbalj Radanovići - FK KOM Podgorica 1:1 (0:1)
12:30 FK Budućnost Podgorica - OFK Petrovac 3:0 (2:0)
13:30 Iskra Danilovgrad - FK Zeta 3:1 (1:1)
16:00 OFK Titograd - FK Podgorica 1:2 (0:2)
27/10/2019 12:00 FK Sutjeska - FK Rudar Pljevlja 3:0 (2:0)
14. Round
02/11/2019 12:30 FK Zeta - FK Budućnost Podgorica 2:1 (1:1)
12:30 OFK Petrovac - FK Grbalj Radanovići 2:0 (1:0)
12:30 FK KOM Podgorica - OFK Titograd 1:2 (0:1)
12:30 FK Rudar Pljevlja - Iskra Danilovgrad 1:1 (1:0)
14:30 FK Podgorica - FK Sutjeska 2:2 (0:0)
15. Round
09/11/2019 12:00 FK Rudar Pljevlja - FK Zeta 1:1 (1:1)
12:00 Iskra Danilovgrad - FK Podgorica 2:1 (1:0)
14:00 OFK Titograd - OFK Petrovac 1:2 (1:0)
10/11/2019 12:00 FK Sutjeska - FK KOM Podgorica 2:0 (2:0)
15/12/2019 12:00 FK Grbalj Radanovići - FK Budućnost Podgorica 0:4 (0:2)
16. Round
23/11/2019 12:00 FK Zeta - FK Grbalj Radanovići 2:0 (1:0)
12:00 OFK Petrovac - FK Sutjeska 0:4 (0:2)
12:00 FK KOM Podgorica - Iskra Danilovgrad 1:1 (0:1)
14:00 FK Podgorica - FK Rudar Pljevlja 3:0 (1:0)
18:00 FK Budućnost Podgorica - OFK Titograd 2:1 (1:0)
17. Round
01/12/2019 12:00 FK Rudar Pljevlja - FK KOM Podgorica 3:2 (3:1)
12:00 Iskra Danilovgrad - OFK Petrovac 1:2 (0:0)
14:00 FK Sutjeska - FK Budućnost Podgorica 0:2 (0:1)
14:00 OFK Titograd - FK Grbalj Radanovići 1:0 (1:0)
15:00 FK Podgorica - FK Zeta 2:0 (0:0)
18. Round
05/12/2019 12:00 FK Zeta - OFK Titograd 1:0 (0:0)
12:00 FK Grbalj Radanovići - FK Sutjeska 1:1 (0:0)
12:00 OFK Petrovac - FK Rudar Pljevlja 1:4 (0:2)
12:00 FK KOM Podgorica - FK Podgorica 1:1 (1:0)
18:00 FK Budućnost Podgorica - Iskra Danilovgrad 1:0 (0:0)
19. Round
11/12/2019 12:00 FK KOM Podgorica - FK Zeta 1:0 (0:0)
12:00 OFK Petrovac - FK Podgorica 1:1 (1:1)
12:00 FK Grbalj Radanovići - Iskra Danilovgrad 3:1 (2:0)
14:00 OFK Titograd - FK Sutjeska 1:1 (1:0)
18:00 FK Budućnost Podgorica - FK Rudar Pljevlja 2:0 (0:0)
20. Round
17/02/2020 16:00 Iskra Danilovgrad - OFK Titograd 3:0 (2:0)
18/02/2020 11:30 FK KOM Podgorica - OFK Petrovac 0:1 (0:1)
13:00 FK Rudar Pljevlja - FK Grbalj Radanovići 3:1 (0:0)
14:00 FK Podgorica - FK Budućnost Podgorica 1:1 (0:0)
16:30 FK Zeta - FK Sutjeska 1:3 (0:1)
21. Round
22/02/2020 13:00 OFK Petrovac - FK Zeta 2:2 (2:2)
13:00 FK Grbalj Radanovići - FK Podgorica 0:0 (0:0)
13:00 FK Sutjeska - Iskra Danilovgrad 1:1 (1:0)
14:00 OFK Titograd - FK Rudar Pljevlja 1:3 (1:0)
23/02/2020 16:00 FK Budućnost Podgorica - FK KOM Podgorica 2:0 (1:0)
22. Round
29/02/2020 12:00 FK KOM Podgorica - FK Grbalj Radanovići 0:1 (0:0)
13:00 FK Rudar Pljevlja - FK Sutjeska 5:1 (2:0)
13:00 OFK Petrovac - FK Budućnost Podgorica 0:1 (0:0)
15:00 FK Podgorica - OFK Titograd 1:1 (1:0)
16:00 FK Zeta - Iskra Danilovgrad 1:1 (0:1)
23. Round
07/03/2020 13:30 FK Grbalj Radanovići - OFK Petrovac 0:0 (0:0)
13:30 OFK Titograd - FK KOM Podgorica 2:3 (0:1)
13:30 FK Sutjeska - FK Podgorica 1:0 (1:0)
16:00 Iskra Danilovgrad - FK Rudar Pljevlja 0:2 (0:1)
17:00 FK Budućnost Podgorica - FK Zeta 4:1 (2:0)
24. Round
30/05/2020 19:00 FK Zeta - FK Rudar Pljevlja 2:0 (0:0)
19:00 FK KOM Podgorica - FK Sutjeska 3:3 (2:1)
19:00 OFK Petrovac - OFK Titograd 1:1 (0:0)
19:00 FK Budućnost Podgorica - FK Grbalj Radanovići 1:0 (1:0)
19:30 FK Podgorica - Iskra Danilovgrad 0:0 (0:0)
25. Round
03/06/2020 17:00 FK Grbalj Radanovići - FK Zeta 0:2 (0:1)
17:00 FK Sutjeska - OFK Petrovac 0:0 (0:0)
19:00 OFK Titograd - FK Budućnost Podgorica 1:3 (1:1)
19:00 Iskra Danilovgrad - FK KOM Podgorica 2:0 (2:0)
19:00 FK Rudar Pljevlja - FK Podgorica 0:3 (0:1)
26. Round
07/06/2020 19:00 FK Zeta - FK Podgorica 1:1 (0:0)
19:00 FK KOM Podgorica - FK Rudar Pljevlja 1:1 (0:1)
19:00 OFK Petrovac - Iskra Danilovgrad 4:1 (3:1)
19:00 FK Grbalj Radanovići - OFK Titograd 0:0 (0:0)
19:30 FK Budućnost Podgorica - FK Sutjeska 2:0 (1:0)
27. Round
12/06/2020 17:00 FK Sutjeska - FK Grbalj Radanovići 4:1 (1:1)
18:30 FK Rudar Pljevlja - OFK Petrovac 0:2 (0:2)
19:00 OFK Titograd - FK Zeta 0:0 (0:0)
19:00 FK Podgorica - FK KOM Podgorica 1:1 (0:0)
19:30 Iskra Danilovgrad - FK Budućnost Podgorica 4:1 (0:0)
28. Round
16/06/2020 19:00 FK Zeta - FK KOM Podgorica 1:1 (1:1)
19:00 FK Podgorica - OFK Petrovac 1:1 (0:0)
19:00 FK Rudar Pljevlja - FK Budućnost Podgorica 0:4 (0:3)
19:00 Iskra Danilovgrad - FK Grbalj Radanovići 2:1 (1:0)
19:00 FK Sutjeska - OFK Titograd 3:1 (1:1)
29. Round
21/06/2020 17:00 FK Sutjeska - FK Zeta 0:0 (0:0)
17:00 FK Grbalj Radanovići - FK Rudar Pljevlja 1:0 (0:0)
19:00 OFK Titograd - Iskra Danilovgrad 2:1 (1:0)
19:00 OFK Petrovac - FK KOM Podgorica 1:0 (0:0)
19:30 FK Budućnost Podgorica - FK Podgorica 1:0 (0:0)
30. Round
25/06/2020 17:00 FK Rudar Pljevlja - OFK Titograd 1:1 (1:1)
19:00 FK Zeta - OFK Petrovac 1:1 (0:1)
19:00 FK KOM Podgorica - FK Budućnost Podgorica 0:1 (0:0)
19:00 FK Podgorica - FK Grbalj Radanovići 2:0 (0:0)
19:30 Iskra Danilovgrad - FK Sutjeska 1:0 (0:0)
31. Round
30/06/2020 19:00 Iskra Danilovgrad - FK Zeta 3:1 (1:1)
19:00 FK Sutjeska - FK Rudar Pljevlja 2:0 (2:0)
19:00 OFK Titograd - FK Podgorica 0:0 (0:0)
19:00 FK Grbalj Radanovići - FK KOM Podgorica 0:1 (0:0)
19:00 FK Budućnost Podgorica - OFK Petrovac 1:1 (0:0)
32. Round
05/07/2020 FK Zeta - FK Budućnost Podgorica dnp
OFK Petrovac - FK Grbalj Radanovići dnp
FK KOM Podgorica - OFK Titograd dnp
FK Podgorica - FK Sutjeska dnp
FK Rudar Pljevlja - Iskra Danilovgrad dnp
33. Round
09/07/2020 FK Rudar Pljevlja - FK Zeta dnp
Iskra Danilovgrad - FK Podgorica dnp
FK Sutjeska - FK KOM Podgorica dnp
OFK Titograd - OFK Petrovac dnp
FK Grbalj Radanovići - FK Budućnost Podgorica dnp
34. Round
13/07/2020 FK Zeta - FK Grbalj Radanovići dnp
FK Budućnost Podgorica - OFK Titograd dnp
OFK Petrovac - FK Sutjeska dnp
FK KOM Podgorica - Iskra Danilovgrad dnp
FK Podgorica - FK Rudar Pljevlja dnp
35. Round
18/07/2020 FK Podgorica - FK Zeta dnp
FK Rudar Pljevlja - FK KOM Podgorica dnp
Iskra Danilovgrad - OFK Petrovac dnp
FK Sutjeska - FK Budućnost Podgorica dnp
OFK Titograd - FK Grbalj Radanovići dnp
36. Round
28/07/2020 FK Zeta - OFK Titograd dnp
FK Grbalj Radanovići - FK Sutjeska dnp
FK Budućnost Podgorica - Iskra Danilovgrad dnp
OFK Petrovac - FK Rudar Pljevlja dnp
FK KOM Podgorica - FK Podgorica dnp