Preliminary
12/02/2010 Coin Nord Mitsamiouli - Clube Ferroviário Maputo 3:5
13/02/2010 APR FC - CRD Libolo 2:2
ASC Linguère - Asante Kotoko 2:0
Sofapaka FC - Ismaily 0:0
US Stade Tamponnaise - Ajesaia 2:1
Armed Forces FC - JS Kabylie 1:2
East End Lions - Espérance de Tunis 2:2
Gaborone United - Orlando Pirates 0:0
Young Africans - FC St. Eloi Lupopo 2:3
CF Os Balantas Mansoa - Difaâ d'el Jadida 0:0
Vital'O - Tiko United FC 2:2
14/02/2010 Djoliba AC - Al Ahly Benghazi 1:0
Fello Star - Raja Casablanca 1:3
Sony de Elá Nguema - Petro Atlético 2:3
Sahel SC - Club Africain 2:1
Gazelle FC - Bayelsa United 1:0
St. George SC - Al Merrikh SC 1:1
AS Stade Mandji - ASFA Yennenga 0:2
La Passe FC - Curepipe Starlight SC 1:0
Mafunzo - Gunners FC 1:2
AS Tempête Mocaf - Al Ittihad Tripolis 1:2
URA SC - Zanaco FC 1:0
Diables Noirs - ES Sétif 3:2
Mbabane Swallows - SuperSport United 1:3
26/02/2010 Club Africain - Sahel SC 1:0
Espérance de Tunis - East End Lions 3:2
27/02/2010 CRD Libolo - APR FC 0:1
Ismaily - Sofapaka FC 2:0
JS Kabylie - Armed Forces FC 3:0
Al Merrikh SC - St. George SC 3:1
FC St. Eloi Lupopo - Young Africans 1:0
Al Ittihad Tripolis - AS Tempête Mocaf 6:0
Difaâ d'el Jadida - CF Os Balantas Mansoa 3:0
Zanaco FC - URA SC 4:0
ES Sétif - Diables Noirs 2:0
Tiko United FC - Vital'O 5:3 pso
SuperSport United - Mbabane Swallows 2:2
Clube Ferroviário Maputo - Coin Nord Mitsamiouli 4:1
28/02/2010 Al Ahly Benghazi - Djoliba AC 0:0
Asante Kotoko - ASC Linguère 2:4 pso
Ajesaia - US Stade Tamponnaise 1:3
Raja Casablanca - Fello Star 1:1
Petro Atlético - Sony de Elá Nguema 6:1
Bayelsa United - Gazelle FC 2:2
ASFA Yennenga - AS Stade Mandji 4:1
Curepipe Starlight SC - La Passe FC 3:1
Orlando Pirates - Gaborone United 2:2
Gunners FC - Mafunzo 4:0
1. Round
19/03/2010 16:00 Club Africain - JS Kabylie 1:1
16:30 Al Ittihad Tripolis - Difaâ d'el Jadida 1:1
20/03/2010 13:00 Curepipe Starlight SC - Gaborone United 0:3
13:00 Zanaco FC - ASEC Mimosas 1:0
13:30 APR FC - TP Mazembe 1:0
14:00 Gunners FC - Al Ahly SC 1:0
14:30 Tiko United FC - Heartland FC 2:2
16:00 Espérance de Tunis - ASFA Yennenga 4:1
17:30 Ismaily - US Stade Tamponnaise 3:1
18:15 SuperSport United - Clube Ferroviário Maputo 3:0
21/03/2010 14:30 Union Sportive Douala - ES Sétif 0:2
14:30 FC St. Eloi Lupopo - Dynamos 0:1
15:00 Gazelle FC - Al Merrikh SC 1:1
15:30 Africa Sports - Al Hilal Omdurman 0:0
16:30 Djoliba AC - ASC Linguère 1:0
17:00 Raja Casablanca - Petro Atlético 1:1
02/04/2010 Gaborone United - Curepipe Starlight SC 3:0
16:00 JS Kabylie - Club Africain 1:0
18:30 Al Ahly SC - Gunners FC 2:0
19:00 ES Sétif - Union Sportive Douala 5:0
20:00 Difaâ d'el Jadida - Al Ittihad Tripolis 3:4 pso
03/04/2010 14:00 Clube Ferroviário Maputo - SuperSport United 2:0
17:00 ASFA Yennenga - Espérance de Tunis 1:3
17:00 US Stade Tamponnaise - Ismaily 1:0
18:00 Al Merrikh SC - Gazelle FC 2:0
04/04/2010 14:00 Dynamos - FC St. Eloi Lupopo 1:0
15:30 Petro Atlético - Raja Casablanca 1:0
15:30 TP Mazembe - APR FC 2:0
16:00 Heartland FC - Tiko United FC 1:1
16:30 ASEC Mimosas - Zanaco FC 1:1
18:00 Al Hilal Omdurman - Africa Sports 4:1
05/04/2010 18:00 ASC Linguère - Djoliba AC 3:4 pso
Round of 16
23/04/2010 16:00 Espérance de Tunis - Al Merrikh SC 3:0
19:00 Al Ittihad Tripolis - Al Ahly SC 2:0
24/04/2010 19:00 ES Sétif - Zanaco FC 1:0
19:15 SuperSport United - Heartland FC 1:1
25/04/2010 12:00 Dynamos - Gaborone United 4:1
17:00 JS Kabylie - Petro Atlético 2:0
18:00 Al Hilal Omdurman - Ismaily 0:1
18:00 Djoliba AC - TP Mazembe 0:1
08/05/2010 14:00 Zanaco FC - ES Sétif 2:2
14:30 Gaborone United - Dynamos 0:0
18:00 Al Merrikh SC - Espérance de Tunis 1:1
09/05/2010 15:00 Heartland FC - SuperSport United 3:1
15:30 Petro Atlético - JS Kabylie 2:1
15:30 TP Mazembe - Djoliba AC 3:0
17:30 Ismaily - Al Hilal Omdurman 3:1
18:00 Al Ahly SC - Al Ittihad Tripolis 3:0
Group A
16/07/2010 20:30 ES Sétif - Espérance de Tunis 0:1 (0:0)
18/07/2010 14:00 Dynamos - TP Mazembe 0:2 (0:2)
31/07/2010 19:30 Espérance de Tunis - Dynamos 1:0 (0:0)
01/08/2010 14:30 TP Mazembe - ES Sétif 2:2 (1:1)
15/08/2010 14:00 Dynamos - ES Sétif 1:0 (1:0)
14:30 TP Mazembe - Espérance de Tunis 2:1 (1:1)
27/08/2010 22:00 ES Sétif - Dynamos 3:0 (1:0)
28/08/2010 22:00 Espérance de Tunis - TP Mazembe 3:0 (1:0)
11/09/2010 20:30 Espérance de Tunis - ES Sétif 2:2 (1:1)
12/09/2010 14:30 TP Mazembe - Dynamos 2:1 (0:0)
18/09/2010 14:00 Dynamos - Espérance de Tunis 0:1 (0:1)
14:00 ES Sétif - TP Mazembe 0:0 (0:0)
Group B
18/07/2010 15:00 Heartland FC - Al Ahly SC 1:1 (0:0)
18:30 Ismaily - JS Kabylie 0:1 (0:0)
31/07/2010 20:00 JS Kabylie - Heartland FC 1:0 (0:0)
01/08/2010 18:30 Al Ahly SC - Ismaily 2:1 (0:0)
15/08/2010 20:30 Ismaily - Heartland FC 1:0 (1:0)
22:00 JS Kabylie - Al Ahly SC 1:0 (1:0)
29/08/2010 15:00 Heartland FC - Ismaily 2:1 (1:1)
20:30 Al Ahly SC - JS Kabylie 1:1 (1:1)
10/09/2010 22:00 JS Kabylie - Ismaily 1:0 (0:0)
12/09/2010 18:00 Al Ahly SC - Heartland FC 2:1 (1:0)
19/09/2010 16:00 Ismaily - Al Ahly SC 4:2 (2:1)
16:00 Heartland FC - JS Kabylie 1:1 (1:0)
Semi-finals
03/10/2010 14:30 TP Mazembe - JS Kabylie 3:1 (1:0)
18:30 Al Ahly SC - Espérance de Tunis 2:1 (1:0)
16/10/2010 20:15 JS Kabylie - TP Mazembe 0:0 (0:0)
17/10/2010 19:30 Espérance de Tunis - Al Ahly SC 1:0 (1:0)
Final
31/10/2010 13:30 TP Mazembe - Espérance de Tunis 5:0 (2:0)
13/11/2010 17:00 Espérance de Tunis - TP Mazembe 1:1 (1:0)