1. Round
26/08/2022 17:00 Karmiotissa Polemidion - Nea Salamina 1:2 (0:1)
27/08/2022 17:00 Olympiakos Nikosia - Anorthosis Famagusta 1:2 (1:0)
28/08/2022 17:00 Aris Limassol FC - AEL Limassol 2:1 (0:1)
18:00 APOEL Nikosia - Paphos FC 1:1 (0:1)
29/08/2022 17:00 Akritas Chlorakas - Omonia Nikosia 1:0 (1:0)
18:00 AEK Larnaca - Doxa Katokopias 0:0 (0:0)
30/08/2022 17:00 Apollon Limassol - Enosis Neon Paralimni 1:0 (1:0)
2. Round
02/09/2022 17:00 Aris Limassol FC - Olympiakos Nikosia 5:0 (2:0)
18:00 Paphos FC - Karmiotissa Polemidion 4:0 (2:0)
03/09/2022 17:00 Doxa Katokopias - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
18:00 Omonia Nikosia - AEK Larnaca 3:2 (1:0)
04/09/2022 17:00 AEL Limassol - Enosis Neon Paralimni 0:1 (0:0)
18:00 Anorthosis Famagusta - APOEL Nikosia 0:2 (0:1)
05/09/2022 17:00 Nea Salamina - Akritas Chlorakas 2:1 (1:0)
3. Round
09/09/2022 17:00 Enosis Neon Paralimni - Doxa Katokopias 1:2 (1:0)
18:00 Karmiotissa Polemidion - Anorthosis Famagusta 0:2 (0:1)
10/09/2022 17:00 Akritas Chlorakas - Paphos FC 0:4 (0:1)
18:00 APOEL Nikosia - Aris Limassol FC 0:1 (0:1)
11/09/2022 17:00 Apollon Limassol - Omonia Nikosia 2:1 (0:1)
18:00 AEK Larnaca - Nea Salamina 1:0 (1:0)
12/09/2022 17:00 Olympiakos Nikosia - AEL Limassol 0:0 (0:0)
4. Round
15/09/2022 17:00 Aris Limassol FC - Karmiotissa Polemidion 1:2 (0:1)
16/09/2022 17:00 AEL Limassol - Doxa Katokopias 1:2 (0:1)
18:00 Anorthosis Famagusta - Akritas Chlorakas 1:1 (0:0)
17/09/2022 17:00 Olympiakos Nikosia - APOEL Nikosia 0:2 (0:2)
18/09/2022 17:00 Nea Salamina - Apollon Limassol 1:1 (1:1)
17:00 Paphos FC - AEK Larnaca 1:0 (0:0)
18:00 Omonia Nikosia - Enosis Neon Paralimni 4:0 (2:0)
5. Round
01/10/2022 17:00 Apollon Limassol - Paphos FC 1:1 (0:1)
17:00 Doxa Katokopias - Omonia Nikosia 0:2 (0:1)
18:00 AEK Larnaca - Anorthosis Famagusta 4:0 (2:0)
02/10/2022 17:00 APOEL Nikosia - AEL Limassol 0:0 (0:0)
17:00 Akritas Chlorakas - Aris Limassol FC 0:3 (0:2)
03/10/2022 17:00 Karmiotissa Polemidion - Olympiakos Nikosia 1:0 (1:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - Nea Salamina 2:0 (0:0)
6. Round
07/10/2022 17:00 APOEL Nikosia - Karmiotissa Polemidion 0:0 (0:0)
08/10/2022 17:00 Nea Salamina - Doxa Katokopias 1:0 (0:0)
17:00 Paphos FC - Enosis Neon Paralimni 3:0 (1:0)
09/10/2022 16:00 Olympiakos Nikosia - Akritas Chlorakas 1:0 (0:0)
17:00 Aris Limassol FC - AEK Larnaca 1:2 (1:1)
10/10/2022 17:00 AEL Limassol - Omonia Nikosia 1:0 (1:0)
17:00 Anorthosis Famagusta - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
7. Round
14/10/2022 17:00 Doxa Katokopias - Paphos FC 0:3 (0:1)
15/10/2022 17:00 Enosis Neon Paralimni - Anorthosis Famagusta 1:1 (1:1)
16/10/2022 16:00 Karmiotissa Polemidion - AEL Limassol 1:2 (0:2)
17:00 Akritas Chlorakas - APOEL Nikosia 1:2 (0:1)
17/10/2022 17:00 AEK Larnaca - Olympiakos Nikosia 4:2 (2:0)
17:00 Apollon Limassol - Aris Limassol FC 0:3 (0:0)
18/10/2022 17:00 Omonia Nikosia - Nea Salamina 0:1 (0:0)
8. Round
21/10/2022 17:00 Anorthosis Famagusta - Doxa Katokopias 3:0 (1:0)
17:00 Olympiakos Nikosia - Apollon Limassol 1:1 (0:0)
22/10/2022 16:00 Paphos FC - Omonia Nikosia 3:0 (1:0)
18:00 APOEL Nikosia - AEK Larnaca 1:0 (1:0)
23/10/2022 15:00 Karmiotissa Polemidion - Akritas Chlorakas 1:0 (1:0)
17:00 Aris Limassol FC - Enosis Neon Paralimni 2:1 (2:1)
24/10/2022 17:00 AEL Limassol - Nea Salamina 1:0 (0:0)
9. Round
28/10/2022 17:00 Akritas Chlorakas - AEL Limassol 0:3 (0:1)
29/10/2022 15:00 Nea Salamina - Paphos FC 0:2 (0:1)
17:00 Enosis Neon Paralimni - Olympiakos Nikosia 2:1 (1:1)
30/10/2022 15:00 AEK Larnaca - Karmiotissa Polemidion 4:0 (2:0)
17:00 Apollon Limassol - APOEL Nikosia 0:1 (0:0)
31/10/2022 17:00 Doxa Katokopias - Aris Limassol FC 1:2 (1:1)
17:00 Omonia Nikosia - Anorthosis Famagusta 2:0 (1:0)
10. Round
04/11/2022 17:00 APOEL Nikosia - Enosis Neon Paralimni 2:0 (1:0)
05/11/2022 17:00 Anorthosis Famagusta - Nea Salamina 2:1 (2:1)
06/11/2022 15:00 Olympiakos Nikosia - Doxa Katokopias 2:2 (1:2)
17:00 AEL Limassol - Paphos FC 1:3 (0:2)
07/11/2022 16:30 Aris Limassol FC - Omonia Nikosia 1:1 (1:0)
17:00 Akritas Chlorakas - AEK Larnaca 1:2 (0:1)
18:00 Karmiotissa Polemidion - Apollon Limassol 1:1 (1:0)
11. Round
10/11/2022 17:00 Paphos FC - Anorthosis Famagusta 1:0 (1:0)
11/11/2022 17:00 Nea Salamina - Aris Limassol FC 1:3 (0:2)
17:00 Omonia Nikosia - Olympiakos Nikosia 4:0 (1:0)
12/11/2022 15:00 Enosis Neon Paralimni - Karmiotissa Polemidion 0:0 (0:0)
17:00 Apollon Limassol - Akritas Chlorakas 2:0 (2:0)
13/11/2022 15:00 AEK Larnaca - AEL Limassol 1:0 (0:0)
17:00 Doxa Katokopias - APOEL Nikosia 0:1 (0:1)
12. Round
25/11/2022 17:00 Akritas Chlorakas - Enosis Neon Paralimni 2:1 (2:1)
26/11/2022 15:00 Karmiotissa Polemidion - Doxa Katokopias 2:1 (0:1)
17:00 AEK Larnaca - Apollon Limassol 1:0 (0:0)
27/11/2022 15:00 APOEL Nikosia - Omonia Nikosia 4:0 (1:0)
17:00 AEL Limassol - Anorthosis Famagusta 0:1 (0:1)
28/11/2022 17:00 Aris Limassol FC - Paphos FC 2:2 (0:0)
17:00 Olympiakos Nikosia - Nea Salamina 0:2 (0:1)
13. Round
02/12/2022 17:00 Doxa Katokopias - Akritas Chlorakas 2:0 (2:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - AEK Larnaca 0:2 (0:1)
03/12/2022 17:00 Nea Salamina - APOEL Nikosia 1:3 (0:2)
17:00 Paphos FC - Olympiakos Nikosia 1:1 (0:0)
04/12/2022 Apollon Limassol - AEL Limassol resch.
15:00 Anorthosis Famagusta - Aris Limassol FC 0:2 (0:1)
05/12/2022 17:00 Omonia Nikosia - Karmiotissa Polemidion 4:0 (1:0)
14. Round
09/12/2022 17:00 Doxa Katokopias - AEK Larnaca 0:1 (0:0)
17:00 Paphos FC - APOEL Nikosia 1:2 (0:2)
10/12/2022 17:00 Anorthosis Famagusta - Olympiakos Nikosia 1:1 (0:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
11/12/2022 15:00 Omonia Nikosia - Akritas Chlorakas 1:0 (0:0)
17:00 AEL Limassol - Aris Limassol FC 0:0 (0:0)
12/12/2022 17:00 Nea Salamina - Karmiotissa Polemidion 2:1 (0:1)
15. Round
15/12/2022 17:00 Apollon Limassol - Doxa Katokopias 1:0 (1:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - AEL Limassol 0:1 (0:1)
16/12/2022 17:00 AEK Larnaca - Omonia Nikosia 2:1 (1:1)
17:00 Olympiakos Nikosia - Aris Limassol FC 0:0 (0:0)
17/12/2022 17:00 APOEL Nikosia - Anorthosis Famagusta 1:0 (1:0)
17:00 Akritas Chlorakas - Nea Salamina 1:2 (1:0)
19/12/2022 17:00 Karmiotissa Polemidion - Paphos FC 0:1 (0:1)
16. Round
21/12/2022 17:00 Doxa Katokopias - Enosis Neon Paralimni 0:3 (0:1)
17:00 Nea Salamina - AEK Larnaca 0:2 (0:2)
22/12/2022 17:00 Aris Limassol FC - APOEL Nikosia 1:1 (1:1)
17:00 Omonia Nikosia - Apollon Limassol 2:0 (1:0)
23/12/2022 14:30 Paphos FC - Akritas Chlorakas 5:2 (2:2)
17:00 AEL Limassol - Olympiakos Nikosia 2:0 (1:0)
17:00 Anorthosis Famagusta - Karmiotissa Polemidion 0:3 dec.
17. Round
02/01/2023 17:00 Apollon Limassol - Nea Salamina 2:0 (1:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - Omonia Nikosia 0:3 (0:2)
03/01/2023 17:00 APOEL Nikosia - Olympiakos Nikosia 1:0 (1:0)
17:00 Doxa Katokopias - AEL Limassol 0:0 (0:0)
04/01/2023 17:00 AEK Larnaca - Paphos FC 1:0 (1:0)
17:00 Akritas Chlorakas - Anorthosis Famagusta 1:0 (0:0)
05/01/2023 17:00 Karmiotissa Polemidion - Aris Limassol FC 0:0 (0:0)
18. Round
06/01/2023 17:00 Nea Salamina - Enosis Neon Paralimni 2:0 (0:0)
07/01/2023 15:00 Omonia Nikosia - Doxa Katokopias 2:0 (2:0)
17:00 Anorthosis Famagusta - AEK Larnaca 0:0 (0:0)
08/01/2023 15:00 Paphos FC - Apollon Limassol 2:2 (1:0)
17:00 AEL Limassol - APOEL Nikosia 1:0 (0:0)
09/01/2023 17:00 Aris Limassol FC - Akritas Chlorakas 0:0 (0:0)
17:00 Olympiakos Nikosia - Karmiotissa Polemidion 0:0 (0:0)
19. Round
13/01/2023 17:00 Akritas Chlorakas - Olympiakos Nikosia 0:1 (0:0)
17:00 Enosis Neon Paralimni - Paphos FC 0:2 (0:1)
14/01/2023 17:00 Karmiotissa Polemidion - APOEL Nikosia 1:2 (0:0)
15/01/2023 15:00 AEK Larnaca - Aris Limassol FC 4:3 (2:2)
17:00 Apollon Limassol - Anorthosis Famagusta 3:0 (1:0)
16/01/2023 17:00 Omonia Nikosia - AEL Limassol 1:0 (1:0)
17/01/2023 17:00 Doxa Katokopias - Nea Salamina 0:1 (0:0)
20. Round
20/01/2023 17:00 Olympiakos Nikosia - AEK Larnaca 0:2 (0:1)
21/01/2023 15:00 AEL Limassol - Karmiotissa Polemidion 2:0 (0:0)
15:00 Paphos FC - Doxa Katokopias 3:1 (2:1)
22/01/2023 15:00 APOEL Nikosia - Akritas Chlorakas 2:0 (0:0)
17:00 Nea Salamina - Omonia Nikosia 2:1 (1:0)
23/01/2023 15:00 Aris Limassol FC - Apollon Limassol 3:1 (2:0)
17:00 Anorthosis Famagusta - Enosis Neon Paralimni 1:0 (1:0)
21. Round
27/01/2023 17:00 Apollon Limassol - Olympiakos Nikosia 2:1 (0:0)
17:00 Akritas Chlorakas - Karmiotissa Polemidion 0:2 (0:2)
28/01/2023 15:00 AEK Larnaca - APOEL Nikosia 2:1 (1:0)
17:00 Doxa Katokopias - Anorthosis Famagusta 0:0 (0:0)
29/01/2023 15:00 Omonia Nikosia - Paphos FC 0:0 (0:0)
17:00 Nea Salamina - AEL Limassol 2:0 (2:0)
30/01/2023 17:00 Enosis Neon Paralimni - Aris Limassol FC 0:1 (0:0)
22. Round
02/02/2023 17:00 AEL Limassol - Akritas Chlorakas -:-
17:00 Anorthosis Famagusta - Omonia Nikosia -:-
03/02/2023 15:30 Paphos FC - Nea Salamina -:-
18:00 APOEL Nikosia - Apollon Limassol -:-
04/02/2023 13:00 Karmiotissa Polemidion - AEK Larnaca -:-
13:00 Olympiakos Nikosia - Enosis Neon Paralimni -:-
06/02/2023 17:00 Aris Limassol FC - Doxa Katokopias -:-
23. Round
08/02/2023 17:00 Paphos FC - AEL Limassol -:-
09/02/2023 17:00 Apollon Limassol - Karmiotissa Polemidion -:-
17:00 Nea Salamina - Anorthosis Famagusta -:-
10/02/2023 16:00 AEK Larnaca - Akritas Chlorakas -:-
18:00 Omonia Nikosia - Aris Limassol FC -:-
11/02/2023 13:00 Doxa Katokopias - Olympiakos Nikosia -:-
13:00 Enosis Neon Paralimni - APOEL Nikosia -:-
24. Round
18/02/2023 AEL Limassol - AEK Larnaca -:-
Anorthosis Famagusta - Paphos FC -:-
APOEL Nikosia - Doxa Katokopias -:-
Aris Limassol FC - Nea Salamina -:-
Akritas Chlorakas - Apollon Limassol -:-
Karmiotissa Polemidion - Enosis Neon Paralimni -:-
Olympiakos Nikosia - Omonia Nikosia -:-
25. Round
25/02/2023 Anorthosis Famagusta - AEL Limassol -:-
Apollon Limassol - AEK Larnaca -:-
Doxa Katokopias - Karmiotissa Polemidion -:-
Nea Salamina - Olympiakos Nikosia -:-
Omonia Nikosia - APOEL Nikosia -:-
Paphos FC - Aris Limassol FC -:-
Enosis Neon Paralimni - Akritas Chlorakas -:-
26. Round
04/03/2023 AEK Larnaca - Enosis Neon Paralimni -:-
AEL Limassol - Apollon Limassol -:-
APOEL Nikosia - Nea Salamina -:-
Aris Limassol FC - Anorthosis Famagusta -:-
Akritas Chlorakas - Doxa Katokopias -:-
Karmiotissa Polemidion - Omonia Nikosia -:-
Olympiakos Nikosia - Paphos FC -:-