Celtic were handed a trip to face either Riga FC of Latvia or Tre Fiori of San Marino in the draw for the third qualifying round of the Europa League made on Tuesday....
Tottenham Hotspur will face a trip to Bulgaria in the Europa League second qualifying round in September after being paired with Lokomotiv Plovdiv in Monday's draw....
UEFA on Monday ruled that Slovan Bratislava and FC Pristina had forfeited European qualifying matches called off after coronavirus outbreaks at the clubs....
UEFA announced on Tuesday that it is opening disciplinary proceedings against Turkey into "potential provocative political behaviour" by their players after making military salutes in their last two matches....
Celtic cruised into the Europa League group stage on Thursday, the Scottish champions crushing Swedish club AIK 4-1 in their play-off second leg....
3. Round
23/09/2020 17:00 Apollon Limassol Apollon Limassol - Lech Poznań Lech Poznań
24/09/2020 15:00 FC Ararat-Armenia FC Ararat-Armenia - NK Celje NK Celje
24/09/2020 16:30 Kuopion PS Kuopion PS - FK Sūduva FK Sūduva
24/09/2020 17:00 Fehérvár FC Fehérvár FC - Stade Reims Stade Reims
24/09/2020 17:00 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň - SønderjyskE SønderjyskE
24/09/2020 17:30 FK Rostov FK Rostov - Maccabi Haifa Maccabi Haifa
24/09/2020 18:00 Riga FC Riga FC - Celtic FC Celtic FC
24/09/2020 18:00 Djurgårdens IF Djurgårdens IF - CFR Cluj CFR Cluj
24/09/2020 18:00 NŠ Mura NŠ Mura - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
24/09/2020 18:00 Malmö FF Malmö FF - Lokomotiva Zagreb Lokomotiva Zagreb
24/09/2020 18:00 Sporting Charleroi Sporting Charleroi - Partizan Partizan
24/09/2020 18:00 Rosenborg BK Rosenborg BK - Alanyaspor Alanyaspor
24/09/2020 18:00 Willem II Willem II - Rangers FC Rangers FC
24/09/2020 18:00 Beşiktaş Beşiktaş - Rio Ave FC Rio Ave FC
24/09/2020 18:00 CSKA Sofia CSKA Sofia - B36 Tórshavn B36 Tórshavn
24/09/2020 18:30 Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti - Slovan Liberec Slovan Liberec
24/09/2020 18:30 Hapoel Be'er Sheva Hapoel Be'er Sheva - Motherwell FC Motherwell FC
24/09/2020 19:00 FK Sarajevo FK Sarajevo - FK Budućnost Podgorica FK Budućnost Podgorica
24/09/2020 19:00 FC Sheriff FC Sheriff - Dundalk FC Dundalk FC
24/09/2020 19:00 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík - Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
24/09/2020 19:00 Granada CF Granada CF - Lokomotiv Tbilisi Lokomotiv Tbilisi
24/09/2020 19:00 KF Shkëndija 79 KF Shkëndija 79 - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
24/09/2020 19:00 Standard Liège Standard Liège - Vojvodina Vojvodina
24/09/2020 19:00 FC København FC København - Piast Gliwice Piast Gliwice
24/09/2020 19:00 Galatasaray Galatasaray - Hajduk Split Hajduk Split
24/09/2020 19:00 APOEL Nikosia APOEL Nikosia - Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
24/09/2020 19:15 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg - Desna Chernigov Desna Chernigov
24/09/2020 19:30 Legia Warszawa Legia Warszawa - Drita Gjilan Drita Gjilan
24/09/2020 19:30 Floriana FC Floriana FC - FC Flora FC Flora
24/09/2020 19:30 FC St.Gallen FC St.Gallen - AEK Athen AEK Athen
24/09/2020 19:30 LASK LASK - DAC Dunajská Streda DAC Dunajská Streda
24/09/2020 19:30 AC Milan AC Milan - FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt
24/09/2020 19:30 FC Basel FC Basel - Anorthosis Famagusta FC Anorthosis Famagusta FC
24/09/2020 19:45 HNK Rijeka HNK Rijeka - Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
24/09/2020 20:00 Sporting CP Sporting CP - Aberdeen FC Aberdeen FC
Play-offs
01/10/2020 BSC Young Boys BSC Young Boys - KF Tiranë KF Tiranë -:-
01/10/2020 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb - Floriana / Flora -:-
01/10/2020 Djurgardens / Cluj - Kuopion PS / Suduva -:-
01/10/2020 Ararat-Armenia / Celje - Crvena Zvezda Crvena Zvezda -:-
01/10/2020 Dinamo Brest Dinamo Brest - PFC Ludogorets Razgrad PFC Ludogorets Razgrad -:-
01/10/2020 Sarajevo / Buducnost - Riga FC / Celtic -:-
01/10/2020 Legia Warszawa / Drita - Qarabağ FK Qarabağ FK -:-
01/10/2020 Sheriff / Dundalk - Klaksvik / Dinamo Tblisi -:-
01/10/2020 St. Gallen / AEK Athen - Wolfsburg / Chernigov -:-
01/10/2020 H. Be'er Sheva / Motherwell - Viktoria Plzen / SønderjyskE -:-
01/10/2020 Basel / Anorthosis - CSKA Sofia / B36 -:-
01/10/2020 Sporting CP / Aberdeen - LASK / DAC -:-
01/10/2020 Sp. Charleroi / Partizan - Ap. Limassol / Poznan -:-
01/10/2020 Besiktas / Rio Ave - Milan / Bodø/Glimt -:-
01/10/2020 FC København / Piast Gliwice - HNK Rijeka / Kolos Kovalivka -:-
01/10/2020 Malmö / Lok. Zagreb - Granada / Lok. Tbilisi -:-
01/10/2020 Shkendija / Tottenham - Rostov / M. Haifa -:-
01/10/2020 Steaua / Liberec - APOEL Nikosia / Zrinjski Mostar -:-
01/10/2020 Liege / Vojvodina - Fehervar / Reims -:-
01/10/2020 Willem II / Rangers - Galatasaray / Hajduk Split -:-
01/10/2020 Rosenborg / Alanyaspor - NS Mura / PSV Eindhoven -:-
LiveScores LiveDetails LiveCommentary