1. Round
24/07/2010 17:00 FC Sheriff - FC Tiraspol 3:0 (0:0)
25/07/2010 16:00 FC Costuleni - Nistru Otaci 2:1 (2:0)
16:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Milsami 0:1 (0:1)
16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru 0:3 (0:1)
26/07/2010 16:00 FC Academia UTM - FC Olimpia Bălți 0:1 (0:0)
16:00 Dinamo Bender - FC Iskra-Stal 0:1 (0:0)
16:30 CF Găgăuzia - Dacia Chişinău 0:1 (0:1)
2. Round
01/08/2010 16:00 CF Găgăuzia - FC Zimbru 0:0 (0:0)
16:00 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 2:1 (1:0)
16:00 FC Iskra-Stal - CSCA-Rapid Chişinău 1:0 (0:0)
16:00 FC Olimpia Bălți - FC Sheriff 0:0 (0:0)
16:00 Nistru Otaci - FC Academia UTM 0:1 (0:0)
16:30 Dacia Chişinău - FC Costuleni 3:1 (0:1)
17:00 FC Tiraspol - Dinamo Bender 4:1 (2:0)
3. Round
07/08/2010 15:00 FC Zimbru - FC Milsami 0:0 (0:0)
16:00 Dinamo Bender - FC Olimpia Bălți 0:8 (0:4)
16:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Tiraspol 2:0 (0:0)
16:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Iskra-Stal 2:2 (0:0)
16:00 FC Costuleni - CF Găgăuzia 2:1 (0:1)
16:00 FC Academia UTM - Dacia Chişinău 0:0 (0:0)
17:00 FC Sheriff - Nistru Otaci 1:0 (1:0)
4. Round
14/08/2010 16:30 Dacia Chişinău - FC Sheriff 0:0 (0:0)
15/08/2010 15:00 CF Găgăuzia - FC Milsami 0:2 (0:0)
15:00 FC Iskra-Stal - FC Zimbru 2:1 (1:1)
15:00 FC Olimpia Bălți - CSCA-Rapid Chişinău 3:0 (2:0)
15:00 Nistru Otaci - Dinamo Bender 0:2 (0:2)
15:00 FC Costuleni - FC Academia UTM 1:5 (0:2)
17:00 FC Tiraspol - FC Sfîntul Gheorghe 1:0 (0:0)
5. Round
21/08/2010 15:00 FC Academia UTM - CF Găgăuzia 3:0 (2:0)
15:00 Dinamo Bender - Dacia Chişinău 0:2 (0:0)
15:00 CSCA-Rapid Chişinău - Nistru Otaci 1:0 (1:0)
15:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Olimpia Bălți 0:2 (0:0)
15:00 FC Milsami - FC Iskra-Stal 0:0 (0:0)
16:00 FC Zimbru - FC Tiraspol 1:0 (1:0)
17:00 FC Sheriff - FC Costuleni 1:1 (0:1)
6. Round
25/08/2010 15:00 CF Găgăuzia - FC Iskra-Stal 0:4 (0:1)
15:00 FC Olimpia Bălți - FC Zimbru 1:1 (0:1)
15:00 Nistru Otaci - FC Sfîntul Gheorghe 1:0 (1:0)
15:00 FC Costuleni - Dinamo Bender 0:0 (0:0)
17:00 FC Tiraspol - FC Milsami 1:2 (0:1)
17:30 Dacia Chişinău - CSCA-Rapid Chişinău 1:0 (0:0)
22/09/2010 14:00 FC Academia UTM - FC Sheriff 1:0 (1:0)
7. Round
29/08/2010 15:00 Dinamo Bender - FC Academia UTM 1:5 (0:1)
15:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Costuleni 1:0 (0:0)
15:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dacia Chişinău 0:2 (0:0)
15:00 FC Zimbru - Nistru Otaci 2:0 (0:0)
15:00 FC Milsami - FC Olimpia Bălți 0:0 (0:0)
15:00 FC Iskra-Stal - FC Tiraspol 4:2 (2:1)
16:00 FC Sheriff - CF Găgăuzia 3:0 (2:0)
8. Round
09/09/2010 14:00 FC Costuleni - FC Sfîntul Gheorghe 0:3 (0:1)
11/09/2010 14:00 CF Găgăuzia - FC Tiraspol 1:3 (0:2)
14:00 FC Olimpia Bălți - FC Iskra-Stal 0:1 (0:1)
14:00 Nistru Otaci - FC Milsami 0:1 (0:0)
14:00 FC Academia UTM - CSCA-Rapid Chişinău 0:0 (0:0)
16:00 FC Sheriff - Dinamo Bender 2:0 (2:0)
16:30 Dacia Chişinău - FC Zimbru 1:1 (1:1)
9. Round
18/09/2010 14:00 Dinamo Bender - CF Găgăuzia 0:4 (0:4)
14:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Academia UTM 1:1 (0:1)
14:00 FC Zimbru - FC Costuleni 1:0 (0:0)
14:00 FC Milsami - Dacia Chişinău 1:2 (0:1)
14:00 FC Iskra-Stal - Nistru Otaci 1:1 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - FC Olimpia Bălți 1:3 (0:1)
10/10/2010 13:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Sheriff 1:1 (1:1)
10. Round
26/09/2010 14:00 CF Găgăuzia - FC Olimpia Bălți 1:2 (0:1)
14:00 Nistru Otaci - FC Tiraspol 4:2 (2:0)
14:00 FC Costuleni - FC Milsami 0:7 (0:3)
14:00 FC Academia UTM - FC Zimbru 0:1 (0:0)
14:00 Dinamo Bender - CSCA-Rapid Chişinău 0:1 (0:1)
16:30 Dacia Chişinău - FC Iskra-Stal 0:0 (0:0)
17:00 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe 4:0 (2:0)
11. Round
01/10/2010 13:00 FC Olimpia Bălți - Nistru Otaci 1:0 (1:0)
02/10/2010 13:00 CSCA-Rapid Chişinău - CF Găgăuzia 2:1 (1:0)
13:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo Bender 1:2 (0:1)
13:00 FC Milsami - FC Academia UTM 1:1 (1:0)
13:00 FC Iskra-Stal - FC Costuleni 5:0 (4:0)
15:00 FC Tiraspol - Dacia Chişinău 0:0 (0:0)
03/10/2010 13:00 FC Zimbru - FC Sheriff 1:1 (1:1)
12. Round
16/10/2010 13:00 CF Găgăuzia - Nistru Otaci 5:1 (4:0)
13:00 FC Costuleni - FC Tiraspol 1:2 (0:1)
13:00 FC Academia UTM - FC Iskra-Stal 0:0 (0:0)
13:00 Dinamo Bender - FC Zimbru 1:0 (0:0)
13:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Sfîntul Gheorghe 2:0 (1:0)
16:00 FC Sheriff - FC Milsami 2:0 (1:0)
17/10/2010 16:30 Dacia Chişinău - FC Olimpia Bălți 3:1 (1:0)
13. Round
23/10/2010 13:00 FC Sfîntul Gheorghe - CF Găgăuzia 2:2 (1:2)
13:00 FC Zimbru - CSCA-Rapid Chişinău 0:0 (0:0)
13:00 FC Milsami - Dinamo Bender 1:1 (1:0)
13:00 FC Olimpia Bălți - FC Costuleni 4:1 (3:0)
13:00 Nistru Otaci - Dacia Chişinău 1:1 (0:1)
25/10/2010 13:00 FC Iskra-Stal - FC Sheriff 0:1 (0:0)
09/12/2010 13:00 FC Tiraspol - FC Academia UTM 2:1 (1:0)
14. Round
31/10/2010 12:00 CF Găgăuzia - Dacia Chişinău 1:4 (1:1)
12:00 Nistru Otaci - FC Costuleni 1:0 (0:0)
12:00 FC Iskra-Stal - Dinamo Bender 4:0 (2:0)
12:00 FC Milsami - CSCA-Rapid Chişinău 3:0 (0:0)
13:00 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 2:1 (0:0)
16:00 FC Tiraspol - FC Sheriff 0:3 (0:0)
01/11/2010 12:00 FC Olimpia Bălți - FC Academia UTM 3:2 (0:2)
15. Round
06/11/2010 12:00 FC Zimbru - CF Găgăuzia 1:0 (0:0)
12:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami 0:4 (0:1)
12:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Iskra-Stal 0:0 (0:0)
12:00 Dinamo Bender - FC Tiraspol 0:3 (0:3)
12:00 FC Academia UTM - Nistru Otaci 1:0 (0:0)
12:00 FC Costuleni - Dacia Chişinău 1:2 (1:1)
07/11/2010 15:00 FC Sheriff - FC Olimpia Bălți 1:1 (1:0)
16. Round
14/11/2010 12:00 CF Găgăuzia - FC Costuleni 0:3 (0:0)
12:00 Nistru Otaci - FC Sheriff 0:3 (0:1)
12:00 FC Olimpia Bălți - Dinamo Bender 1:0 (0:0)
12:00 FC Iskra-Stal - FC Sfîntul Gheorghe 4:0 (1:0)
12:00 FC Milsami - FC Zimbru 1:0 (0:0)
13:00 FC Tiraspol - CSCA-Rapid Chişinău 1:0 (0:0)
15:00 Dacia Chişinău - FC Academia UTM 3:1 (2:1)
17. Round
20/11/2010 11:00 FC Milsami - CF Găgăuzia 2:1 (1:1)
11:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Tiraspol 0:2 (0:1)
11:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Olimpia Bălți 1:1 (1:0)
11:00 Dinamo Bender - Nistru Otaci 3:2 (2:0)
11:00 FC Academia UTM - FC Costuleni 0:1 (0:0)
12:00 FC Zimbru - FC Iskra-Stal 0:1 (0:1)
15:00 FC Sheriff - Dacia Chişinău 3:0 (2:0)
18. Round
28/11/2010 11:00 CF Găgăuzia - FC Academia UTM 0:3 (0:0)
11:00 FC Costuleni - FC Sheriff 0:0 (0:0)
11:00 Dacia Chişinău - Dinamo Bender 5:0 (1:0)
11:00 Nistru Otaci - CSCA-Rapid Chişinău 0:4 (0:2)
11:00 FC Olimpia Bălți - FC Sfîntul Gheorghe 4:1 (1:1)
11:00 FC Iskra-Stal - FC Milsami 0:1 (0:0)
12:00 FC Tiraspol - FC Zimbru 0:2 (0:0)
19. Round
04/12/2010 11:00 FC Iskra-Stal - CF Găgăuzia 1:0 (0:0)
11:00 FC Milsami - FC Tiraspol 5:1 (2:0)
11:00 FC Zimbru - FC Olimpia Bălți 0:0 (0:0)
11:00 FC Sfîntul Gheorghe - Nistru Otaci 2:1 (0:0)
11:00 Dinamo Bender - FC Costuleni 1:0 (1:0)
11:30 CSCA-Rapid Chişinău - Dacia Chişinău 0:2 (0:1)
06/12/2010 11:00 FC Sheriff - FC Academia UTM 1:1 (1:1)
20. Round
11/12/2010 11:00 CF Găgăuzia - FC Sheriff 0:4 (0:1)
11:00 Nistru Otaci - FC Zimbru 1:5 (0:4)
12/12/2010 11:00 FC Academia UTM - Dinamo Bender 1:1 (0:1)
11:00 Dacia Chişinău - FC Sfîntul Gheorghe 7:0 (2:0)
11:00 FC Olimpia Bălți - FC Milsami 0:0 (0:0)
11:30 FC Costuleni - CSCA-Rapid Chişinău 1:2 (1:0)
13:00 FC Tiraspol - FC Iskra-Stal 0:0 (0:0)
21. Round
24/11/2010 11:00 FC Milsami - Nistru Otaci 5:0 (2:0)
08/12/2010 11:00 FC Iskra-Stal - FC Olimpia Bălți 0:0 (0:0)
16/12/2010 11:00 FC Zimbru - Dacia Chişinău 0:1 (0:1)
11:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Costuleni 1:2 (0:2)
11:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Academia UTM 2:0 (0:0)
13:00 FC Tiraspol - CF Găgăuzia 5:0 (2:0)
18/12/2010 13:00 Dinamo Bender - FC Sheriff 0:7 (0:3)
22. Round
16/02/2011 11:00 FC Academia UTM - FC Sfîntul Gheorghe 2:0 (1:0)
11:00 FC Costuleni - FC Zimbru 0:2 (0:0)
11:00 Dacia Chişinău - FC Milsami 0:0 (0:0)
11:00 FC Olimpia Bălți - FC Tiraspol 0:4 (0:0)
12:00 Nistru Otaci - FC Iskra-Stal 0:1 (0:1)
15:00 FC Sheriff - CSCA-Rapid Chişinău 4:0 (1:0)
17/02/2011 11:00 CF Găgăuzia - Dinamo Bender 5:4 (3:1)
23. Round
20/02/2011 11:00 FC Iskra-Stal - Dacia Chişinău 1:2 (0:1)
11:00 FC Zimbru - FC Academia UTM 1:0 (1:0)
11:00 CSCA-Rapid Chişinău - Dinamo Bender 2:0 (2:0)
13:30 FC Milsami - FC Costuleni 2:0 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - Nistru Otaci 4:0 (1:0)
21/02/2011 11:00 FC Olimpia Bălți - CF Găgăuzia 1:0 (0:0)
11:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff 1:1 (1:0)
24. Round
25/02/2011 11:00 CF Găgăuzia - CSCA-Rapid Chişinău 1:2 (1:0)
26/02/2011 11:00 FC Academia UTM - FC Milsami 1:0 (0:0)
11:00 FC Costuleni - FC Iskra-Stal 1:3 (1:1)
11:00 Dacia Chişinău - FC Tiraspol 2:0 (2:0)
11:00 Nistru Otaci - FC Olimpia Bălți 0:2 (0:1)
13:30 Dinamo Bender - FC Sfîntul Gheorghe 0:2 (0:1)
15:00 FC Sheriff - FC Zimbru 1:0 (0:0)
25. Round
01/03/2011 11:00 FC Olimpia Bălți - Dacia Chişinău 1:2 (0:2)
02/03/2011 11:00 Nistru Otaci - CF Găgăuzia 3:0 (1:0)
11:00 FC Milsami - FC Sheriff 0:1 (0:0)
11:00 FC Zimbru - Dinamo Bender 6:1 (2:1)
13:30 FC Iskra-Stal - FC Academia UTM 0:0 (0:0)
13:30 FC Sfîntul Gheorghe - CSCA-Rapid Chişinău 0:0 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - FC Costuleni 3:0 (2:0)
26. Round
06/03/2011 11:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Zimbru 0:0 (0:0)
11:00 Dacia Chişinău - Nistru Otaci 1:1 (1:0)
12:00 FC Academia UTM - FC Tiraspol 3:0 (0:0)
12:00 FC Costuleni - FC Olimpia Bălți 0:1 (0:1)
13:30 CF Găgăuzia - FC Sfîntul Gheorghe 2:1 (0:1)
13:30 Dinamo Bender - FC Milsami 0:3 (0:2)
15:00 FC Sheriff - FC Iskra-Stal 1:0 (0:0)
27. Round
11/03/2011 12:00 Dacia Chişinău - FC Sfîntul Gheorghe 3:0 (2:0)
12/03/2011 11:00 FC Iskra-Stal - Dinamo Bender 6:1 (3:0)
11:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Academia UTM 4:2 (2:0)
12:00 FC Zimbru - FC Tiraspol 1:0 (0:0)
13:30 FC Milsami - Nistru Otaci 1:2 (1:1)
13:30 FC Olimpia Bălți - FC Costuleni 0:0 (0:0)
15:00 FC Sheriff - CF Găgăuzia 5:1 (1:0)
28. Round
15/03/2011 12:00 Dinamo Bender - FC Zimbru 1:6 (1:4)
16/03/2011 11:00 FC Costuleni - FC Iskra-Stal 0:1 (0:0)
11:00 Dacia Chişinău - FC Sheriff 1:1 (0:1)
12:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Academia UTM 0:2 (0:1)
12:00 Nistru Otaci - FC Olimpia Bălți 0:3 (0:1)
13:30 CF Găgăuzia - FC Milsami 0:3 (0:1)
15:00 FC Tiraspol - CSCA-Rapid Chişinău 0:0 (0:0)
29. Round
19/03/2011 11:00 FC Olimpia Bălți - CF Găgăuzia 4:2 (2:1)
20/03/2011 11:00 FC Iskra-Stal - Nistru Otaci 2:1 (0:0)
12:00 FC Zimbru - FC Costuleni 2:1 (1:1)
12:00 CSCA-Rapid Chişinău - Dinamo Bender 2:0 (0:0)
12:00 FC Academia UTM - FC Tiraspol 1:1 (1:1)
13:30 FC Milsami - Dacia Chişinău 0:0 (0:0)
15:00 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe 6:0 (1:0)
30. Round
02/04/2011 11:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Tiraspol 0:1 (0:0)
13:00 Dinamo Bender - FC Academia UTM 1:1 (0:0)
13:00 FC Costuleni - CSCA-Rapid Chişinău 0:0 (0:0)
13:00 Nistru Otaci - FC Zimbru 2:4 (2:1)
13:00 CF Găgăuzia - FC Iskra-Stal 0:3 (0:2)
13:30 Dacia Chişinău - FC Olimpia Bălți 2:0 (0:0)
15:00 FC Sheriff - FC Milsami 2:1 (2:0)
31. Round
06/04/2011 13:00 FC Iskra-Stal - Dacia Chişinău 0:1 (0:0)
13:00 FC Zimbru - CF Găgăuzia 3:1 (0:0)
13:00 CSCA-Rapid Chişinău - Nistru Otaci 3:2 (1:2)
13:00 FC Academia UTM - FC Costuleni 1:0 (0:0)
14:30 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 4:0 (2:0)
15:00 FC Olimpia Bălți - FC Sheriff 1:0 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - Dinamo Bender 7:0 (2:0)
32. Round
09/04/2011 13:00 Nistru Otaci - FC Academia UTM 1:0 (1:0)
10/04/2011 11:00 FC Costuleni - FC Tiraspol 0:0 (0:0)
11:00 CF Găgăuzia - CSCA-Rapid Chişinău 1:3 (1:0)
13:00 FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo Bender 2:0 (0:0)
13:30 Dacia Chişinău - FC Zimbru 1:0 (0:0)
14:30 FC Milsami - FC Olimpia Bălți 2:1 (2:1)
15:00 FC Sheriff - FC Iskra-Stal 2:1 (0:1)
33. Round
16/04/2011 13:00 FC Zimbru - FC Sheriff 1:0 (0:0)
14:00 FC Olimpia Bălți - FC Sfîntul Gheorghe 1:1 (0:1)
14:00 FC Iskra-Stal - FC Milsami 2:2 (1:1)
14:00 CSCA-Rapid Chişinău - Dacia Chişinău 0:0 (0:0)
14:00 FC Academia UTM - CF Găgăuzia 1:0 (0:0)
14:00 Dinamo Bender - FC Costuleni 0:1 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - Nistru Otaci 1:0 (0:0)
34. Round
23/04/2011 12:00 Nistru Otaci - Dinamo Bender 4:0 (2:0)
14:00 FC Sfîntul Gheorghe - FC Costuleni 2:0 (0:0)
14:00 CF Găgăuzia - FC Tiraspol 1:2 (1:1)
14:00 FC Olimpia Bălți - FC Iskra-Stal 2:1 (0:0)
14:30 FC Milsami - FC Zimbru 1:2 (0:0)
15:00 FC Sheriff - CSCA-Rapid Chişinău 2:1 (1:1)
17:00 Dacia Chişinău - FC Academia UTM 2:0 (2:0)
35. Round
26/04/2011 14:00 FC Academia UTM - FC Sheriff 1:0 (0:0)
30/04/2011 11:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Milsami 0:1 (0:0)
11:00 FC Costuleni - Nistru Otaci 2:0 (1:0)
14:00 FC Iskra-Stal - FC Sfîntul Gheorghe 3:1 (2:0)
14:00 Dinamo Bender - CF Găgăuzia 1:0 (1:0)
15:00 FC Zimbru - FC Olimpia Bălți 0:0 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - Dacia Chişinău 0:1 (0:0)
36. Round
08/05/2011 12:30 CF Găgăuzia - FC Costuleni 2:1 (1:1)
15:00 FC Sfîntul Gheorghe - Nistru Otaci 1:1 (1:0)
15:00 Dacia Chişinău - Dinamo Bender 3:1 (2:0)
15:00 FC Milsami - FC Academia UTM 1:0 (0:0)
15:00 FC Olimpia Bălți - CSCA-Rapid Chişinău 2:1 (1:1)
15:00 FC Iskra-Stal - FC Zimbru 0:0 (0:0)
16:00 FC Sheriff - FC Tiraspol 0:0 (0:0)
37. Round
13/05/2011 12:00 Nistru Otaci - CF Găgăuzia 1:2 (0:0)
15:00 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 3:0 (1:0)
15:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Iskra-Stal 1:2 (0:1)
15:00 FC Academia UTM - FC Olimpia Bălți 0:2 (0:1)
15:00 Dinamo Bender - FC Sheriff 0:7 (0:3)
15:00 FC Costuleni - Dacia Chişinău 0:1 (0:0)
16:00 FC Tiraspol - FC Milsami 0:1 (0:1)
38. Round
17/05/2011 15:00 FC Sfîntul Gheorghe - CF Găgăuzia 1:3 (0:2)
15:00 Dacia Chişinău - Nistru Otaci 2:0 (1:0)
15:00 FC Sheriff - FC Costuleni 4:0 (1:0)
15:00 FC Milsami - Dinamo Bender 7:2 (3:1)
15:00 FC Olimpia Bălți - FC Tiraspol 0:3 (0:1)
15:00 FC Iskra-Stal - FC Academia UTM 3:2 (1:1)
15:00 FC Zimbru - CSCA-Rapid Chişinău 1:0 (1:0)
39. Round
22/05/2011 15:00 CSCA-Rapid Chişinău - FC Sfîntul Gheorghe 1:3 (0:1)
15:00 FC Academia UTM - FC Zimbru 0:2 (0:0)
15:00 FC Tiraspol - FC Iskra-Stal 1:2 (1:1)
15:00 Dinamo Bender - FC Olimpia Bălți 0:2 (0:1)
15:00 FC Costuleni - FC Milsami 0:3 (0:2)
15:00 Nistru Otaci - FC Sheriff 1:3 (0:2)
15:00 CF Găgăuzia - Dacia Chişinău 0:2 (0:0)