1. Round
03/08/2019 15:00 Team Vaud - BSC Young Boys II 2:2 (2:1)
15:30 Martigny Sports - FC Meyrin 2:1 (1:1)
15:30 US Terre Sainte - Olympique Genève 0:0 (0:0)
16:00 FC Azzurri 90 LS - FC La Chaux-de-Fonds 1:2 (1:2)
16:30 FC Lancy - Vevey United 3:2 (2:1)
17:00 CS Chênois - FC Naters 0:3 (0:2)
04/08/2019 14:00 FC Bulle - FC Echallens 2:1 (0:0)
2. Round
10/08/2019 15:00 FC La Chaux-de-Fonds - Martigny Sports 0:0 (0:0)
16:00 FC Echallens - US Terre Sainte 4:0 (0:0)
16:00 FC Naters - FC Meyrin 1:2 (1:0)
16:30 Vevey United - FC Azzurri 90 LS 3:0 (2:0)
17:00 CS Chênois - FC Bulle 1:1 (0:1)
11/08/2019 13:30 BSC Young Boys II - FC Lancy 8:2 (4:0)
15:00 Olympique Genève - Team Vaud 2:3 (0:2)
3. Round
14/08/2019 19:00 FC Bulle - FC Naters 2:0 (0:0)
17/08/2019 15:30 Martigny Sports - Vevey United 0:2 (0:1)
15:30 US Terre Sainte - CS Chênois 4:2 (1:0)
16:00 FC Azzurri 90 LS - BSC Young Boys II 1:1 (0:1)
21/08/2019 19:00 FC Meyrin - FC La Chaux-de-Fonds 4:1 (2:0)
28/08/2019 19:00 FC Lancy - Olympique Genève 1:3 (0:1)
07/03/2020 Team Vaud - FC Echallens dnp
4. Round
24/08/2019 16:00 FC Echallens - FC Lancy 1:1 (0:1)
16:00 FC Bulle - US Terre Sainte 7:0 (3:0)
16:00 FC Naters - FC La Chaux-de-Fonds 1:0 (0:0)
16:30 Vevey United - FC Meyrin 4:1 (2:0)
17:00 CS Chênois - Team Vaud 0:2 (0:1)
25/08/2019 13:30 BSC Young Boys II - Martigny Sports 8:3 (3:0)
15:00 Olympique Genève - FC Azzurri 90 LS 1:0 (0:0)
5. Round
31/08/2019 15:00 FC La Chaux-de-Fonds - Vevey United 0:0 (0:0)
15:00 Team Vaud - FC Bulle 2:3 (1:1)
15:30 Martigny Sports - Olympique Genève 2:2 (1:2)
15:30 US Terre Sainte - FC Naters 1:3 (0:3)
16:00 FC Azzurri 90 LS - FC Echallens 1:1 (0:1)
16:30 FC Lancy - CS Chênois 1:3 (0:0)
17:00 FC Meyrin - BSC Young Boys II 1:0 (0:0)
6. Round
07/09/2019 15:00 BSC Young Boys II - FC La Chaux-de-Fonds 2:1 (1:1)
16:00 FC Echallens - Martigny Sports 3:0 (1:0)
16:00 FC Bulle - FC Lancy 2:1 (1:0)
16:00 FC Naters - Vevey United 3:1 (2:0)
16:30 CS Chênois - FC Azzurri 90 LS 1:1 (1:1)
08/09/2019 15:00 Olympique Genève - FC Meyrin 1:2 (1:1)
11/09/2019 19:00 US Terre Sainte - Team Vaud 2:5 (1:2)
7. Round
18:30 Vevey United - BSC Young Boys II 2:1 (0:0)
14/09/2019 14:00 Team Vaud - FC Naters 1:0 (0:0)
15:30 Martigny Sports - CS Chênois 1:1 (0:0)
17/09/2019 19:30 FC Azzurri 90 LS - FC Bulle 0:3 (0:1)
18/09/2019 19:00 FC La Chaux-de-Fonds - Olympique Genève 2:1 (1:0)
19:00 FC Lancy - US Terre Sainte 3:3 (2:1)
25/09/2019 19:00 FC Meyrin - FC Echallens 2:1 (0:0)
8. Round
21/09/2019 15:30 US Terre Sainte - FC Azzurri 90 LS 1:1 (0:1)
16:00 FC Echallens - FC La Chaux-de-Fonds 3:0 (2:0)
16:00 FC Bulle - Martigny Sports 0:0 (0:0)
16:00 FC Naters - BSC Young Boys II 3:1 (2:1)
16:30 CS Chênois - FC Meyrin 2:3 (1:1)
22/09/2019 14:00 Team Vaud - FC Lancy 4:2 (1:1)
15:00 Olympique Genève - Vevey United 1:0 (0:0)
9. Round
28/09/2019 15:00 FC Meyrin - FC Bulle 2:1 (2:0)
15:00 BSC Young Boys II - Olympique Genève 0:0 (0:0)
15:30 Martigny Sports - US Terre Sainte 3:1 (3:0)
16:00 FC Azzurri 90 LS - Team Vaud 1:1 (0:0)
16:00 FC La Chaux-de-Fonds - CS Chênois 0:3 (0:1)
16:30 Vevey United - FC Echallens 0:4 (0:2)
16:30 FC Lancy - FC Naters 0:2 (0:2)
10. Round
05/10/2019 15:00 Team Vaud - Martigny Sports 4:1 (3:0)
12/10/2019 15:30 US Terre Sainte - FC Meyrin 1:1 (0:1)
16:00 CS Chênois - Vevey United 1:3 (1:2)
16:00 FC Echallens - BSC Young Boys II 2:2 (0:1)
16:00 FC Bulle - FC La Chaux-de-Fonds 3:1 (1:0)
16:00 FC Naters - Olympique Genève 0:0 (0:0)
16:30 FC Lancy - FC Azzurri 90 LS 3:0 dec.
11. Round
19/10/2019 15:00 BSC Young Boys II - CS Chênois 3:1 (2:0)
15:30 Martigny Sports - FC Lancy 0:1 (0:1)
16:00 FC Azzurri 90 LS - FC Naters 0:2 (0:1)
16:00 FC La Chaux-de-Fonds - US Terre Sainte 0:2 (0:0)
16:00 Olympique Genève - FC Echallens 3:3 (1:1)
16:30 Vevey United - FC Bulle 4:3 (4:2)
23/10/2019 19:00 FC Meyrin - Team Vaud 2:5 (2:4)
12. Round
26/10/2019 15:00 Team Vaud - FC La Chaux-de-Fonds 5:0 (1:0)
15:30 US Terre Sainte - Vevey United 0:1 (0:0)
16:00 CS Chênois - Olympique Genève 2:0 (0:0)
16:00 FC Azzurri 90 LS - Martigny Sports 1:4 (0:1)
16:00 FC Bulle - BSC Young Boys II 1:4 (1:2)
16:00 FC Naters - FC Echallens 2:1 (0:1)
16:30 FC Lancy - FC Meyrin 2:1 (1:0)
13. Round
02/11/2019 15:30 Martigny Sports - FC Naters 3:3 (0:2)
16:00 FC Echallens - CS Chênois 3:0 (0:0)
16:00 FC Meyrin - FC Azzurri 90 LS 4:0 (4:0)
16:00 FC La Chaux-de-Fonds - FC Lancy 1:1 (1:1)
16:30 Vevey United - Team Vaud 1:2 (1:1)
16:30 BSC Young Boys II - US Terre Sainte 1:2 (1:0)
03/11/2019 15:00 Olympique Genève - FC Bulle 1:1 (0:1)
14. Round
09/11/2019 15:30 BSC Young Boys II - Team Vaud 1:0 (1:0)
16:00 FC Echallens - FC Bulle 2:1 (1:1)
16:00 FC La Chaux-de-Fonds - FC Azzurri 90 LS 5:1 (2:1)
16:00 FC Meyrin - Martigny Sports 0:3 (0:2)
16:00 FC Naters - CS Chênois 2:2 (0:1)
16:30 Vevey United - FC Lancy 1:3 (0:1)
10/11/2019 15:00 Olympique Genève - US Terre Sainte 2:1 (2:0)
15. Round
29/02/2020 FC Azzurri 90 LS - Vevey United dnp
FC Lancy - BSC Young Boys II dnp
Team Vaud - Olympique Genève dnp
US Terre Sainte - FC Echallens dnp
FC Bulle - CS Chênois dnp
FC Meyrin - FC Naters dnp
Martigny Sports - FC La Chaux-de-Fonds dnp
16. Round
21/08/2019 19:00 FC Echallens - Team Vaud 1:1 (0:0)
07/03/2020 CS Chênois - US Terre Sainte dnp
Vevey United - Martigny Sports dnp
FC La Chaux-de-Fonds - FC Meyrin dnp
FC Naters - FC Bulle dnp
08/03/2020 Olympique Genève - FC Lancy dnp
BSC Young Boys II - FC Azzurri 90 LS dnp
17. Round
14/03/2020 FC Azzurri 90 LS - Olympique Genève dnp
FC Lancy - FC Echallens dnp
Team Vaud - CS Chênois dnp
US Terre Sainte - FC Bulle dnp
FC La Chaux-de-Fonds - FC Naters dnp
FC Meyrin - Vevey United dnp
Martigny Sports - BSC Young Boys II dnp
18. Round
21/03/2020 CS Chênois - FC Lancy dnp
FC Echallens - FC Azzurri 90 LS dnp
Vevey United - FC La Chaux-de-Fonds dnp
FC Bulle - Team Vaud dnp
22/03/2020 Olympique Genève - Martigny Sports dnp
BSC Young Boys II - FC Meyrin dnp
FC Naters - US Terre Sainte dnp
19. Round
28/03/2020 FC Azzurri 90 LS - CS Chênois dnp
29/03/2020 FC Lancy - FC Bulle dnp
Team Vaud - US Terre Sainte dnp
Vevey United - FC Naters dnp
FC La Chaux-de-Fonds - BSC Young Boys II dnp
FC Meyrin - Olympique Genève dnp
Martigny Sports - FC Echallens dnp
20. Round
04/04/2020 CS Chênois - Martigny Sports dnp
FC Echallens - FC Meyrin dnp
05/04/2020 Olympique Genève - FC La Chaux-de-Fonds dnp
BSC Young Boys II - Vevey United dnp
FC Naters - Team Vaud dnp
US Terre Sainte - FC Lancy dnp
FC Bulle - FC Azzurri 90 LS dnp
21. Round
18/04/2020 FC Azzurri 90 LS - US Terre Sainte dnp
19/04/2020 FC Lancy - Team Vaud dnp
BSC Young Boys II - FC Naters dnp
Vevey United - Olympique Genève dnp
FC La Chaux-de-Fonds - FC Echallens dnp
FC Meyrin - CS Chênois dnp
Martigny Sports - FC Bulle dnp
22. Round
25/04/2020 CS Chênois - FC La Chaux-de-Fonds dnp
FC Echallens - Vevey United dnp
26/04/2020 Olympique Genève - BSC Young Boys II dnp
FC Naters - FC Lancy dnp
Team Vaud - FC Azzurri 90 LS dnp
US Terre Sainte - Martigny Sports dnp
FC Bulle - FC Meyrin dnp
23. Round
02/05/2020 FC Azzurri 90 LS - FC Lancy dnp
03/05/2020 Olympique Genève - FC Naters dnp
BSC Young Boys II - FC Echallens dnp
Vevey United - CS Chênois dnp
FC La Chaux-de-Fonds - FC Bulle dnp
FC Meyrin - US Terre Sainte dnp
Martigny Sports - Team Vaud dnp
24. Round
09/05/2020 CS Chênois - BSC Young Boys II dnp
FC Echallens - Olympique Genève dnp
10/05/2020 FC Naters - FC Azzurri 90 LS dnp
FC Lancy - Martigny Sports dnp
Team Vaud - FC Meyrin dnp
US Terre Sainte - FC La Chaux-de-Fonds dnp
FC Bulle - Vevey United dnp
25. Round
16/05/2020 FC Echallens - FC Naters dnp
Olympique Genève - CS Chênois dnp
BSC Young Boys II - FC Bulle dnp
Vevey United - US Terre Sainte dnp
FC La Chaux-de-Fonds - Team Vaud dnp
FC Meyrin - FC Lancy dnp
Martigny Sports - FC Azzurri 90 LS dnp
26. Round
23/05/2020 FC Naters - Martigny Sports dnp
FC Azzurri 90 LS - FC Meyrin dnp
FC Lancy - FC La Chaux-de-Fonds dnp
Team Vaud - Vevey United dnp
US Terre Sainte - BSC Young Boys II dnp
FC Bulle - Olympique Genève dnp
CS Chênois - FC Echallens dnp