. .
Albania > Kategoria Superiore 2019/2020  Albania >   Kategoria Superiore 2019/2020 >
Luftëtari Gjirokastër - KF Tiranë -:-
KF Bylis Ballsh - KF Teuta Durrës -:-
KF Laçi - FK Vllaznia -:-
KS Flamurtari Vlorë - KF Skënderbeu -:-
FK Partizani - FK Kukësi -:-
Andorra > 1a Divisió 2019/2020  Andorra >   1a Divisió 2019/2020 >
Inter Club d'Escaldes - UE Santa Coloma -:-
CE Carroi - Atlétic Escaldes -:-
FC Ordino - UE Sant Julià -:-
FC Santa Coloma - UE Engordany -:-
Argentina > Copa de la Superliga 2020 > Zona A  Argentina >   Copa de la Superliga 2020 > Zona A
Gimnasia de La Plata - Newell's Old Boys -:-
Central Córdoba SdE - Arsenal de Sarandí -:-
Independiente - Boca Juniors -:-
Unión de Santa Fe - San Lorenzo -:-
Patronato de Paraná - Vélez Sarsfield -:-
Godoy Cruz - Banfield -:-
Argentina > Copa de la Superliga 2020 > Zona B  Argentina >   Copa de la Superliga 2020 > Zona B
Atlético Tucumán - Colón de Santa Fe -:-
Rosario Central - Defensa y Justicia -:-
Huracán - Racing Club -:-
River Plate - Argentinos Juniors -:-
Aldosivi - Estudiantes -:-
Lanús - Talleres de Córdoba -:-
Argentina > Torneo Federal A 2019/2020 1a Fase Zona B  Argentina >   Torneo Federal A 2019/2020 1a Fase Zona B >
Villa Mitre de Bahía Blanca - Círculo Deportivo -:-
Maipú - Juventud Unida Universitario -:-
Cipolletti - Desamparados de San Juan -:-
Ferro Carril Oeste de General Pico - Sol de Mayo de Viedma -:-
Peñarol de Chimbas - Sansinena de General Cerri -:-
Estudiantes de San Luis - Huracán de Las Heras -:-
Deportivo Madryn - Olimpo de Bahía Blanca -:-
Argentina > Torneo Federal A 2019/2020 1a Fase Zona A  Argentina >   Torneo Federal A 2019/2020 1a Fase Zona A >
Gimnasia de Concepción del Uruguay - Unión de Sunchales -:-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo - Crucero del Norte -:-
Central Norte - Chaco For Ever -:-
Juventud Unida de Gualeguaychú - Boca Unidos -:-
Sarmiento de Resistencia - Douglas Haig -:-
San Martín de Formosa - Defensores de Pronunciamiento -:-
Las Parejas - Güemes de Santiago del Estero -:-
Australia > A-League 2019/2020  Australia >   A-League 2019/2020 >
08:30 Western Sydney Wanderers - Sydney FC -:-
10:45 Perth Glory - Western United FC -:-
Austria > Regionalliga Ost 2019/2020  Austria >   Regionalliga Ost 2019/2020 >
15:00 SC Wiener Viktoria - FC Mannsdorf/Großenzersdorf -:-
15:00 SV Stripfing/Weiden - ASK-BSC Bruck/Leitha -:-
15:00 SV Leobendorf - Rapid Wien (A) -:-
Austria > Regionalliga Mitte 2019/2020  Austria >   Regionalliga Mitte 2019/2020 >
14:00 SC Weiz - ATSV Wolfsberg -:-
14:00 TuS Bad Gleichenberg - USV Allerheiligen -:-
14:00 ATSV Stadl-Paura - WSC Hertha -:-
14:00 FC Wels - SC Kalsdorf -:-
14:00 SV Ried (A) - Deutschlandsberger SC -:-
14:00 Wolfsberger AC (A) - Sturm Graz (A) -:-
14:00 FC Gleisdorf 09 - USV St. Anna -:-
14:00 Union Vöcklamarkt - Union Gurten -:-
Azerbaijan > Premyer Liqası 2019/2020  Azerbaijan >   Premyer Liqası 2019/2020 >
16:00 Səbail FK - Keşlə FK -:-
16:00 Zira FK - Sumgayit FK -:-
Belgium > Beker van België 2019/2020 > Final  Belgium >   Beker van België 2019/2020 > Final
N.N. - N.N. -:-
Brazil > Campeonato Paulista 2020  Brazil >   Campeonato Paulista 2020 >
Botafogo - SP - Guarani - SP -:-
Corinthians SP - Palmeiras -:-
Inter de Limeira - SP - Oeste - SP -:-
Ituano - SP - Ferroviária - SP -:-
Ponte Preta - Grêmio Novorizontino - SP -:-
Santos FC - Santo André - SP -:-
São Paulo FC - Bragantino - SP -:-
Água Santa - SP - Mirassol - SP -:-
Brazil > Campeonato Mineiro 2020  Brazil >   Campeonato Mineiro 2020 >
20:00 Tupynambás - MG - Caldense - MG -:-
21:00 Coimbra - MG - Tombense - MG -:-
Brazil > Campeonato Paraibano 2020  Brazil >   Campeonato Paraibano 2020 >
Campinense - PB - Cajazeirense - PB -:-
Nacional - PB - Treze - PB -:-
São Paulo Crystal - Perilima - PB -:-
Colombia > Primera A 2020 Apertura  Colombia >   Primera A 2020 Apertura >
Rionegro Águilas Doradas - Deportivo Pasto -:-
Envigado FC - Atlético Junior -:-
Atlético Bucaramanga - Patriotas FC -:-
Deportes Tolima - América de Cali -:-
Once Caldas - Atlético Nacional -:-
Santa Fe - Millonarios -:-
Independiente Medellín - Deportivo Pereira -:-
Deportivo Cali - Alianza Petrolera -:-
Boyacá Chicó - Cúcuta Deportivo -:-
Jaguares de Córdoba - La Equidad -:-
Costa Rica > Primera División 2019/2020 Clausura  Costa Rica >   Primera División 2019/2020 Clausura >
CS Cartaginés - LD Alajuelense -:-
Municipal Grecia - Municipal Pérez Zeledón -:-
Guadalupe - Limón FC -:-
AD San Carlos - Jicaral -:-
Deportivo Saprissa - CS Herediano -:-
La U Universitarios - Santos de Guápiles -:-
Croatia > 1. HNL 2019/2020  Croatia >   1. HNL 2019/2020 >
16:00 NK Istra 1961 - Hajduk Split -:-
16:00 Lokomotiva Zagreb - Dinamo Zagreb -:-
16:00 Slaven Belupo - NK Osijek -:-
16:00 NK Varaždin ŠN - HNK Rijeka -:-
16:00 NK Inter Zaprešić - HNK Gorica -:-
Croatia > 2. HNL 2019/2020  Croatia >   2. HNL 2019/2020 >
14:30 NK Kustošija - Hrvatski Dragovoljac -:-
14:30 HNK Šibenik - NK Sesvete -:-
14:30 NK Dugopolje - NK Rudeš -:-
Czech Republic > 1. fotbalová liga 2019/2020  Czech Republic >   1. fotbalová liga 2019/2020 >
16:00 Bohemians 1905 - České Budějovice -:-
16:00 MFK Karvina - Sparta Praha -:-
16:00 Slovan Liberec - 1. FC Slovácko -:-
16:00 Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav -:-
16:00 Sigma Olomouc - 1. FK Příbram -:-
16:00 Slavia Praha - FK Jablonec -:-
16:00 FK Teplice - SFC Opava -:-
16:00 FC FASTAV Zlín - Baník Ostrava -:-
Czech Republic > 2. fotbalová liga 2019/2020  Czech Republic >   2. fotbalová liga 2019/2020 >
09:15 Slavoj Vyšehrad - SK Líšeň -:-
14:00 Viktoria Žižkov - MFK Chrudim -:-
14:00 SK Prostějov - MFK Vítkovice -:-
14:00 FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec -:-
14:00 FK Pardubice - FK Ústí nad Labem -:-
14:00 FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Baník Sokolov -:-
14:00 FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha -:-
Denmark > 2. Division Pulje 1 2019/2020  Denmark >   2. Division Pulje 1 2019/2020 >
12:45 FA 2000 - B.93 København -:-
14:00 Brønshøj BK - BK Frem København -:-
14:00 Skovshoved IF - Slagelse B&I -:-
Denmark > 2. Division Pulje 2 2019/2020  Denmark >   2. Division Pulje 2 2019/2020 >
12:30 VSK Aarhus - Middelfart Fodbold -:-
13:00 Næsby BK - FC Sydvest 05 -:-
13:00 Jammerbugt FC - Vejgaard BK -:-
13:00 Brabrand IF - Dalum IF -:-
Denmark > Youth U19 Drenge Divisionen 2019/2020  Denmark >  Youth U19 Drenge Divisionen 2019/2020 >
11:00 Næstved BK - AB Gladsaxe -:-
11:00 FK Viborg - Kolding IF -:-
11:30 HB Køge - Næsby BK -:-
12:00 FC Roskilde - B.93 København -:-
12:00 FC Helsingør - AC Horsens -:-
13:30 Hellerup IK - Hobro IK -:-
Denmark > Youth B U17 Drenge Ligaen 2019/2020  Denmark >  Youth B U17 Drenge Ligaen 2019/2020 >
10:45 Esbjerg fB - Aalborg BK -:-
11:30 Aarhus GF - Vejle BK -:-
12:00 Brøndby IF - Odense BK -:-
13:15 Lyngby BK - Silkeborg IF -:-
13:45 SønderjyskE - Randers SK Freja -:-
14:30 FC Nordsjælland - FC Midtjylland -:-
Denmark > Youth B U17 Drenge Divisionen 2019/2020  Denmark >  Youth B U17 Drenge Divisionen 2019/2020 >
11:00 Hellerup IK - Hobro IK -:-
13:15 FK Viborg - Kolding IF -:-
13:15 Næstved BK - AB Gladsaxe -:-
14:30 HB Køge - Næsby BK -:-
14:30 FC Roskilde - B.93 København -:-
14:30 FC Helsingør - AC Horsens -:-
Denmark > Youth C U15 Drenge Ligaen 2019/2020  Denmark >  Youth C U15 Drenge Ligaen 2019/2020 >
12:00 Farum BK - FC Midtjylland -:-
13:00 Esbjerg fB - Aalborg BK -:-
13:45 Aarhus GF - Vejle BK -:-
14:15 Brøndby IF - Odense BK -:-
15:30 Lyngby BK - Silkeborg IF -:-
16:00 SønderjyskE - Randers SK Freja -:-
Ecuador > Serie A 2020 Primera Etapa  Ecuador >   Serie A 2020 Primera Etapa >
Independiente del Valle - Barcelona -:-
Guayaquil City - Universidad Catolica -:-
Olmedo - Aucas -:-
El Nacional - Técnico Universitario -:-
Macará - Delfín SC -:-
LDU Quito - Mushuc Runa -:-
Emelec - Liga de Portoviejo -:-
Deportivo Cuenca - Orense SC -:-
El Salvador > Primera División 2019/2020 Clausura  El Salvador >   Primera División 2019/2020 Clausura >
Once Municipal - FAS -:-
Águila - Municipal Limeño -:-
El Vencedor - Independiente San Vincente -:-
Alianza - Chalatenango -:-
Jocoro FC - Sonsonate FC -:-
Isidro Metapán - Santa Tecla FC -:-
England > Championship 2019/2020  England >   Championship 2019/2020 >
15:00 Barnsley FC - Blackburn Rovers -:-
15:00 Birmingham City - Huddersfield Town -:-
15:00 Cardiff City - Charlton Athletic -:-
15:00 Hull City - Middlesbrough FC -:-
15:00 Leeds United - Luton Town -:-
15:00 Millwall FC - Swansea City -:-
15:00 Nottingham Forest - Bristol City -:-
15:00 Preston North End - Derby County -:-
15:00 Queens Park Rangers - Fulham FC -:-
15:00 Reading FC - Brentford FC -:-
15:00 Sheffield Wednesday - West Bromwich Albion -:-
15:00 Wigan Athletic - Stoke City -:-
England > League One 2019/2020  England >   League One 2019/2020 >
15:00 AFC Wimbledon - Tranmere Rovers -:-
15:00 Accrington Stanley - Doncaster Rovers -:-
15:00 Fleetwood Town - Rotherham United -:-
15:00 Ipswich Town - Portsmouth FC -:-
15:00 Lincoln City - Coventry City -:-
15:00 Milton Keynes Dons - Gillingham FC -:-
15:00 Peterborough United - Bristol Rovers -:-
15:00 Rochdale AFC - Burton Albion -:-
15:00 Shrewsbury Town - Blackpool FC -:-
15:00 Southend United - Bolton Wanderers -:-
15:00 Wycombe Wanderers - Oxford United -:-
England > League Two 2019/2020  England >   League Two 2019/2020 >
15:00 Bradford City - Macclesfield Town -:-
15:00 Cambridge United - Northampton Town -:-
15:00 Carlisle United - Leyton Orient -:-
15:00 Cheltenham Town - Grimsby Town -:-
15:00 Crewe Alexandra - Forest Green Rovers -:-
15:00 Mansfield Town - Walsall FC -:-
15:00 Morecambe FC - Stevenage FC -:-
15:00 Newport County - Colchester United -:-
15:00 Oldham Athletic - Port Vale FC -:-
15:00 Plymouth Argyle - Exeter City -:-
15:00 Scunthorpe United - Salford City -:-
15:00 Swindon Town - Crawley Town -:-
England > National League 2019/2020  England >   National League 2019/2020 >
15:00 Aldershot Town - Woking FC -:-
15:00 Barnet FC - Sutton United -:-
15:00 Chesterfield FC - Maidenhead United -:-
15:00 Chorley FC - AFC Fylde -:-
15:00 Dagenham & Redbridge - Dover Athletic -:-
15:00 Eastleigh FC - Yeovil Town -:-
15:00 Ebbsfleet United - Bromley FC -:-
15:00 Harrogate Town - Barrow AFC -:-
15:00 Hartlepool United - Halifax Town -:-
15:00 Stockport County - Notts County -:-
15:00 Torquay United - Solihull Moors -:-
15:00 Wrexham AFC - Boreham Wood -:-
England > U18 U18 Premier League 2019/2020 North  England >  U18 U18 Premier League 2019/2020 North >
11:00 Manchester City - Stoke City -:-
11:00 Newcastle United - Liverpool FC -:-
12:00 Everton FC - Wolverhampton Wanderers -:-
12:00 West Bromwich Albion - Blackburn Rovers -:-
England > U18 U18 Premier League 2019/2020 South  England >  U18 U18 Premier League 2019/2020 South >
12:00 Brighton & Hove Albion - West Ham United -:-
12:00 Norwich City - Chelsea FC -:-
England > U18 U18 Premier League 2019/2020 North  England >  U18 U18 Premier League 2019/2020 North >
12:30 Middlesbrough FC - Manchester United -:-
13:00 Derby County - Sunderland AFC -:-
England > U18 U18 Premier League 2019/2020 South  England >  U18 U18 Premier League 2019/2020 South >
13:00 Tottenham Hotspur - Arsenal FC -:-
13:00 Leicester City - Southampton FC -:-
13:30 Reading FC - Aston Villa -:-
14:00 Fulham FC - Swansea City -:-
France > National 2 Groupe A 2019/2020  France >   National 2 Groupe A 2019/2020 >
17:00 ASM Belfort - SAS Épinal -:-
17:00 SC Bastia - US Lusitanos -:-
17:00 FCSR Haguenau - SC Schiltigheim -:-
17:00 JA Drancy - Sainte-Geneviève-des-Bois -:-
17:00 Lille OSC (CFA) - RC Lens (CFA) -:-
17:00 FC Mulhouse - Olympique Saint-Quentin -:-
17:00 Stade Reims (CFA) - IC Croix -:-
17:00 CS Sedan - AF Bobigny -:-
France > National 2 Groupe B 2019/2020  France >   National 2 Groupe B 2019/2020 >
17:00 C' Chartres Football - Angers SCO II -:-
17:00 US Fleury-Mérogis - FC Rouen -:-
17:00 EA Guingamp (CFA) - US Saint-Malo -:-
17:00 USM Oissel - FC Gobelins -:-
17:00 AS Poissy - US Granvillaise -:-
17:00 Entente SSG - Vannes OC -:-
17:00 Stade Briochin - FC Mantois -:-
17:00 AS Vitré - FC Lorient (CFA) -:-
France > National 2 Groupe C 2019/2020  France >   National 2 Groupe C 2019/2020 >
17:00 Angoulême CFC - Andrézieux -:-
17:00 Bergerac Foot - Bourges Foot -:-
17:00 Blois Foot 41 - FC Chamalières -:-
17:00 Vendée Les Herbiers - FC Sète -:-
17:00 Montpellier HSC (CFA) - Trélissac FC -:-
17:00 FC Nantes (CFA) - SO Romorantin -:-
17:00 AS Saint-Étienne (CFA) - US Colomiers -:-
17:00 Stade Bordelais - St-Pryvé St-Hilaire -:-
France > National 2 Groupe D 2019/2020  France >   National 2 Groupe D 2019/2020 >
17:00 FC Annecy - Monts d'Or Azergues Foot -:-
17:00 Hyères FC - Fréjus-St. Raphaël FC -:-
17:00 Louhans-Cuiseaux - AS Saint-Priest -:-
17:00 Olympique Lyon (CFA) - RC Grasse -:-
17:00 Marignane Gignac - US Endoume -:-
17:00 Olympique Marseille (CFA) - FC Martigues -:-
17:00 AS Monaco (CFA) - Jura Sud -:-
17:00 Nîmes Olympique (CFA) - Moulins Yzeure Foot -:-
Germany > Bundesliga 2019/2020  Germany >   Bundesliga 2019/2020 >
14:30 SC Freiburg - Werder Bremen -:-
14:30 SC Paderborn 07 - 1899 Hoffenheim -:-
14:30 1. FC Köln - Fortuna Düsseldorf -:-
14:30 FC Schalke 04 - FC Augsburg -:-
17:30 Hertha BSC - 1. FC Union Berlin -:-
Germany > 2. Bundesliga 2019/2020  Germany >   2. Bundesliga 2019/2020 >
12:00 Holstein Kiel - VfB Stuttgart -:-
12:00 VfL Osnabrück - Hannover 96 -:-
12:00 Hamburger SV - Arminia Bielefeld -:-
Germany > 3. Liga 2019/2020  Germany >   3. Liga 2019/2020 >
13:00 MSV Duisburg - Chemnitzer FC -:-
13:00 TSV 1860 München - Würzburger Kickers -:-
13:00 FC Carl Zeiss Jena - 1. FC Kaiserslautern -:-
13:00 FC Ingolstadt 04 - SG Sonnenhof Großaspach -:-
13:00 Preußen Münster - SpVgg Unterhaching -:-
13:00 Waldhof Mannheim - Viktoria Köln -:-
Germany > Regionalliga Nord 2019/2020  Germany >   Regionalliga Nord 2019/2020 >
13:00 Werder Bremen II - Hamburger SV II -:-
13:00 VfB Lübeck - Schwarz-Weiß Rehden -:-
15:00 SSV Jeddeloh - VfL Wolfsburg II -:-
Germany > Regionalliga Nordost 2019/2020  Germany >   Regionalliga Nordost 2019/2020 >
12:30 BSG Chemie Leipzig - Rot-Weiß Erfurt -:-
12:30 FC Viktoria 1889 Berlin - Germania Halberstadt -:-
12:30 Berliner AK 07 - VfB Auerbach -:-
12:30 Wacker Nordhausen - 1. FC Lok Leipzig -:-
12:30 Bischofswerdaer FV - VSG Altglienicke -:-
Germany > Regionalliga West 2019/2020  Germany >   Regionalliga West 2019/2020 >
13:00 Fortuna Köln - Fortuna Düsseldorf II -:-
13:00 FC Schalke 04 II - Sportfreunde Lotte -:-
13:00 SC Verl - Rot-Weiss Essen -:-
13:00 Bor. Mönchengladbach II - SV Bergisch Gladbach 09 -:-
13:00 SV Rödinghausen - 1. FC Köln II -:-
13:00 SG Wattenscheid 09 - VfB Homberg dnp
13:00 Rot-Weiß Oberhausen - Borussia Dortmund II -:-
13:00 SV Lippstadt 08 - Alemannia Aachen -:-
13:00 Bonner SC - Wuppertaler SV -:-
Germany > Regionalliga Südwest 2019/2020  Germany >   Regionalliga Südwest 2019/2020 >
13:00 FSV Frankfurt - SC Freiburg II -:-
13:00 TSG Balingen - SSV Ulm 1846 -:-
13:00 FC Astoria Walldorf - FC Gießen -:-
13:00 1. FSV Mainz 05 II - Bayern Alzenau -:-
13:00 1899 Hoffenheim II - 1. FC Saarbrücken -:-
13:00 FC 08 Homburg - SV 07 Elversberg -:-
13:00 FK Pirmasens - Kickers Offenbach -:-
13:00 TSV Steinbach Haiger - Bahlinger SC -:-
13:00 Rot-Weiß Koblenz - VfR Aalen -:-
Germany > Regionalliga Bayern 2019/2020  Germany >   Regionalliga Bayern 2019/2020 >
13:00 FC Augsburg II - TSV Aubstadt -:-
13:00 FV Illertissen - VfB Eichstätt -:-
13:00 1. FC Nürnberg II - Türkgücü-Ataspor München -:-
13:00 TSV 1860 Rosenheim - SpVgg Oberfranken Bayreuth -:-
13:00 SV Schalding-Heining - SV Heimstetten -:-
13:00 Viktoria Aschaffenburg - 1. FC Schweinfurt 05 -:-
13:00 VfR Garching - TSV 1896 Rain am Lech -:-
Germany > Bayernliga Nord 2019/2020  Germany >   Bayernliga Nord 2019/2020 >
13:00 Würzburger FV - TSV Großbardorf -:-
13:00 TSV Karlburg - DJK Vilzing -:-
13:00 Viktoria Kahl - SpVgg Bayern Hof -:-
13:00 ASV Cham - DJK Gebenbach -:-
13:00 ATSV Erlangen - SpVgg Ansbach -:-
13:00 Eintracht Bamberg - TSV Abtswind -:-
Germany > Bayernliga Süd 2019/2020  Germany >   Bayernliga Süd 2019/2020 >
13:00 SV Pullach - Türkspor Augsburg -:-
13:00 FC Ismaning - Jahn Regensburg II -:-
13:30 SV Kirchanschöring - SV Donaustauf -:-
13:30 FC Deisenhofen - TSV 1860 München II -:-
13:30 SpVgg Hankofen-Hailing - TSV 1865 Dachau -:-
13:30 TSV Kottern-St. Mang - FC Pipinsried -:-
14:00 TSV Schwaben Augsburg - TSV Nördlingen -:-
17:30 FC Ingolstadt 04 II - TSV Schwabmünchen -:-
Germany > Bremenliga 2019/2020  Germany >   Bremenliga 2019/2020 >
12:00 Werder Bremen III - BSC Hastedt -:-
12:00 BTS Neustadt - TuS Schwachhausen -:-
13:30 SG Aumund-Vegesack - FC Oberneuland -:-
Germany > Hessenliga 2019/2020  Germany >   Hessenliga 2019/2020 >
13:00 Hessen Kassel - KSV Baunatal -:-
14:00 FSV Fernwald - Hessen Dreieich -:-
14:00 Viktoria Griesheim - Türk Gücü Friedberg -:-
14:00 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz - Eintracht Stadtallendorf -:-
14:00 TuS Dietkirchen - FC Hanau 93 -:-
Germany > Oberliga Niedersachsen 2019/2020  Germany >   Oberliga Niedersachsen 2019/2020 >
15:00 Atlas Delmenhorst - Eintracht Northeim -:-
Germany > Oberliga Baden-Württemberg 2019/2020  Germany >   Oberliga Baden-Württemberg 2019/2020 >
13:00 FV Ravensburg - TSV Ilshofen -:-
13:00 SV Sandhausen II - SGV Freiberg -:-
13:00 1. CfR Pforzheim - Sportfreunde Dorfmerkingen -:-
13:00 Göppinger SV - Stuttgarter Kickers -:-
13:00 VfB Stuttgart II - SSV Reutlingen -:-
13:30 Freiburger FC - SV Oberachern -:-
14:00 SV Linx - 1. FC Rielasingen-Arlen -:-
14:30 Neckarsulmer Sport-Union - FC 08 Villingen -:-
Germany > Oberliga Hamburg 2019/2020  Germany >   Oberliga Hamburg 2019/2020 >
13:00 SV Curslack-Neuengamme - Victoria Hamburg -:-
13:00 Meiendorfer SV - SV Rugenbergen -:-
Germany > Oberliga Niederrhein 2019/2020  Germany >   Oberliga Niederrhein 2019/2020 >
15:00 TVD Velbert - SC Union Nettetal -:-
Germany > Oberliga NOFV-Nord 2019/2020  Germany >   Oberliga NOFV-Nord 2019/2020 >
12:00 Blau-Weiß 90 Berlin - TeBe Berlin -:-
13:00 Brandenburger SC Süd - Hertha Zehlendorf -:-
13:00 Ludwigsfelder FC - CFC Hertha 06 -:-
13:00 Torgelower FC Greif - TSG Neustrelitz -:-
13:00 Hansa Rostock II - MSV Pampow -:-
13:00 SC Staaken - Greifswalder FC -:-
Germany > Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2019/2020  Germany >   Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar 2019/2020 >
14:00 TSV Schott Mainz - TuS Mechtersheim -:-
14:00 Arminia Ludwigshafen - TuS Koblenz -:-
14:00 Sportfreunde Eisbachtal - Hassia Bingen -:-
14:00 Eintracht Trier - FC Karbach -:-
14:00 FV Dudenhofen - SV 07 Elversberg II -:-
14:00 FV 07 Diefflen - FC Hertha Wiesbach -:-
14:00 SV Röchling Völklingen - TSG Pfeddersheim -:-
14:30 Wormatia Worms - 1. FC Kaiserslautern II -:-
Germany > Schleswig-Holstein-Liga 2019/2020  Germany >   Schleswig-Holstein-Liga 2019/2020 >
12:30 Weiche Flensburg 08 II - SV Eichede -:-
13:00 TSV Bordesholm - VfB Lübeck II -:-
13:00 SV Eutin 08 - PSV Union Neumünster -:-
14:00 Oldenburger SV - TSB Flensburg -:-
15:00 Inter Türkspor Kiel - TSV Kropp -:-
Germany > Youth Bundesliga Nord/Nordost 2019/2020  Germany >  Youth Bundesliga Nord/Nordost 2019/2020 >
10:00 1. FC Union Berlin - Hertha BSC -:-
Germany > Youth DFB-Junioren-Vereinspokal 2019/2020 > Semi-finals  Germany >  Youth DFB-Junioren-Vereinspokal 2019/2020 > Semi-finals
10:00 VfB Stuttgart - 1. FSV Mainz 05 -:-
10:00 Dynamo Dresden - Werder Bremen -:-
Germany > Youth B Bundesliga Nord/Nordost 2019/2020  Germany >  Youth B Bundesliga Nord/Nordost 2019/2020 >
10:00 Hannover 96 - Chemnitzer FC -:-
10:00 Werder Bremen - Energie Cottbus -:-
10:00 FC Carl Zeiss Jena - Hallescher FC -:-
12:00 Hamburger SV - VfL Wolfsburg -:-
12:00 RB Leipzig - Dynamo Dresden -:-
13:00 1. FC Union Berlin - Eintracht Braunschweig -:-
13:00 FC St. Pauli - Hertha BSC -:-
Germany > Youth B Bundesliga West 2019/2020  Germany >  Youth B Bundesliga West 2019/2020 >
10:00 VfL Bochum - Wuppertaler SV -:-
10:00 1. FC Köln - Bor. Mönchengladbach -:-
10:00 FC Hennef 05 - Borussia Dortmund -:-
10:00 Alemannia Aachen - FC Schalke 04 -:-
12:00 Fortuna Düsseldorf - Preußen Münster -:-
12:00 SG Unterrath 12/24 - Arminia Bielefeld -:-
12:00 Bayer Leverkusen - SV Lippstadt 08 -:-
Germany > Youth B Bundesliga Süd/Südwest 2019/2020  Germany >  Youth B Bundesliga Süd/Südwest 2019/2020 >
10:00 FC Augsburg - SC Freiburg -:-
10:00 SV Darmstadt 98 - 1. FSV Mainz 05 -:-
10:00 SpVgg Greuther Fürth - 1. FC Nürnberg -:-
10:00 SV Wehen Wiesbaden - SpVgg Unterhaching -:-
11:00 1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart -:-
12:00 Eintracht Frankfurt - Karlsruher SC -:-
13:00 Bayern München - Stuttgarter Kickers -:-
Gibraltar > Premier Divison 2019/2020 Relegation  Gibraltar >   Premier Divison 2019/2020 Relegation >
15:00 Glacis United FC - Europa Point FC -:-
19:30 Mons Calpe S.C. - Europa Point FC -:-
Guatemala > Liga Nacional 2019/2020 Clausura  Guatemala >   Liga Nacional 2019/2020 Clausura >
Antigua GFC - Deportivo Malacateco -:-
Deportivo Guastatoya - Comunicaciones -:-
CD Puerto de Iztapa - Cobán Imperial -:-
CSD Municipal - Deportivo Mixco -:-
Santa Lucía - Sanarate -:-
Xelaju MC - Siquinalá FC -:-
Hong Kong > Premier League 2019/2020  Hong Kong >   Premier League 2019/2020 >
07:30 R&F (HK) - Southern District -:-
07:30 Yuen Long FC - Hong Kong Pegasus FC -:-
10:30 Eastern SC - Kitchee SC -:-
India > I-League 2019/2020  India >   I-League 2019/2020 >
08:30 Aizawl FC - NEROCA FC -:-
11:30 Indian Arrows - Mohun Bagan -:-
Ireland > Premier Division 2020  Ireland >   Premier Division 2020 >
19:45 Sligo Rovers - Shelbourne FC -:-
Ireland > First Division 2020  Ireland >   First Division 2020 >
19:00 Cobh Ramblers - Galway United -:-
19:30 Longford Town - Athlone Town -:-
Italy > Serie A 2019/2020  Italy >   Serie A 2019/2020 >
Inter - Brescia Calcio -:-
Bologna FC - Cagliari Calcio -:-
Genoa CFC - Juventus -:-
Torino FC - Lazio Roma -:-
SPAL 2013 Ferrara - AC Milan -:-
Atalanta - SSC Napoli -:-
Hellas Verona - Parma Calcio 1913 -:-
US Lecce - Sampdoria -:-
ACF Fiorentina - Sassuolo Calcio -:-
AS Roma - Udinese Calcio -:-
Luxembourg > Nationaldivision 2019/2020  Luxembourg >   Nationaldivision 2019/2020 >
US Hostert - Etzella Ettelbruck -:-
Jeunesse Esch - US Mondorf -:-
F91 Dudelange - Victoria Rosport -:-
Blue Boys Muhlenbach - UNA Strassen -:-
Union Titus Pétange - FC Differdange 03 -:-
Progrès Niedercorn - CS FOLA Esch -:-
RFCU Luxemburg - FC Rodange 91 -:-
Mexico > Primera División 2019/2020 Clausura  Mexico >   Primera División 2019/2020 Clausura >
03:00 Monarcas Morelia - Atlético San Luis -:-
23:00 Puebla FC - Cruz Azul -:-
23:00 CF Monterrey - Santos Laguna -:-
Mexico > Liga de Ascenso 2019/2020 Clausura  Mexico >   Liga de Ascenso 2019/2020 Clausura >
01:00 Mineros de Zacatecas - Alebrijes de Oaxaca -:-
03:00 Venados FC - Cimarrones de Sonora -:-
23:00 Club Celaya - Dorados de Sinaloa -:-
Mexico > Premier de Ascenso 2019/2020  Mexico >   Premier de Ascenso 2019/2020 >
22:00 Albinegros Orizaba - Atlético San Luis II -:-
22:00 Tlaxcala Fútbol Club - Cañoneros Marina -:-
Sporting Canamy - Reboceros de La Piedad -:-
23:15 Inter Playa - Pumas UNAM II -:-
01:30 Atlético Reynosa - Leones Negros II -:-
02:00 Murciélagos FC - Mineros de Fresnillo FC -:-
02:00 Coras de Nayarit - Cimarrones de Sonora II -:-
02:00 Alacranes de Durango - Tecos Fútbol Club -:-
Club Tepatitlán - Gavilanes de Matamoros -:-
Correcaminos UAT II - Dorados UACH -:-
Mexico > U20 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura  Mexico >  U20 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura >
15:00 CF Monterrey - Santos Laguna -:-
17:00 CF América - Club León -:-
17:30 Club Necaxa - UANL Tigres -:-
18:00 Puebla FC - Cruz Azul -:-
18:00 CF Pachuca - Deportivo Toluca -:-
Mexico > U17 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura  Mexico >  U17 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura >
15:00 CF América - Club León -:-
15:00 Club Necaxa - UANL Tigres -:-
15:00 Puebla FC - Cruz Azul -:-
15:30 CF Pachuca - Deportivo Toluca -:-
17:30 CF Monterrey - Santos Laguna -:-
Mexico > U15 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura  Mexico >  U15 Fuerzas Basicas 2019/2020 Clausura >
15:00 Puebla FC - Deportivo Toluca -:-
15:00 Cruz Azul - CF Pachuca -:-
15:00 Atlas Guadalajara - Club León -:-
15:00 Monarcas Morelia - Deportivo Guadalajara -:-
16:00 Pumas UNAM - FC Juárez -:-
16:00 Santos Laguna - UANL Tigres -:-
18:00 Club Tijuana - CF América -:-
22:00 Club Necaxa - Atlético San Luis -:-
Montenegro > 1. CFL 2019/2020  Montenegro >   1. CFL 2019/2020 >
FK Zeta - FK Podgorica -:-
FK KOM Podgorica - FK Rudar Pljevlja -:-
OFK Petrovac - Iskra Danilovgrad -:-
FK Budućnost Podgorica - FK Sutjeska -:-
FK Grbalj Radanovići - OFK Titograd -:-
Netherlands > Eredivisie 2019/2020  Netherlands >   Eredivisie 2019/2020 >
17:30 FC Twente - ADO Den Haag -:-
18:45 Vitesse - Willem II -:-
18:45 PEC Zwolle - VVV-Venlo -:-
19:45 sc Heerenveen - RKC Waalwijk -:-
Netherlands > Tweede Divisie 2019/2020  Netherlands >   Tweede Divisie 2019/2020 >
14:30 Excelsior Maassluis - SV Spakenburg -:-
14:30 IJsselmeervogels - De Treffers -:-
14:30 Jong FC Volendam - GVVV -:-
14:30 Kozakken Boys - Amsterdamsche FC -:-
14:30 Quick Boys - HHC Hardenberg -:-
14:30 Rijnsburgse Boys - ASWH Ido-Ambacht -:-
14:30 SVV Scheveningen - TEC VV -:-
14:30 Sparta Rotterdam (J) - VV Katwijk -:-
14:30 Koninklijke HFC - VV Noordwijk -:-
Netherlands > Derde Divisie Zaterdag 2019/2020  Netherlands >   Derde Divisie Zaterdag 2019/2020 >
13:30 HSV Hoek - DVS'33 -:-
13:30 Excelsior '31 - ONS Sneek -:-
13:30 VVOG Harderwijk - AFC Ajax Zaterdag -:-
14:00 Sparta Nijkerk - ODIN '59 -:-
14:00 Jong Almere City FC - FC Lisse -:-
14:30 Harkemase Boys - SteDoCo -:-
17:00 Ter Leede - VV GOES -:-
17:00 VV DOVO Veenendaal - VV Sint Bavo -:-
Netherlands > Youth Eredivisie U19 2019/2020 Playoffs  Netherlands >  Youth Eredivisie U19 2019/2020 Playoffs >
13:00 PSV Eindhoven - AZ Alkmaar -:-
13:30 AFC Ajax - FC Groningen -:-
13:30 FC Utrecht - sc Heerenveen -:-
14:00 FC Twente - Feyenoord -:-
Northern Ireland > Premier League 2019/2020  Northern Ireland >   Premier League 2019/2020 >
15:00 Ballymena United - Institute FC Drumahoe -:-
15:00 Carrick Rangers - Crusaders FC -:-
15:00 Cliftonville FC - Warrenpoint Town -:-
15:00 Dungannon Swifts - Glenavon FC -:-
15:00 Glentoran Belfast - Linfield FC -:-
15:00 Larne FC - Coleraine FC -:-
Paraguay > Primera División 2020 Apertura  Paraguay >   Primera División 2020 Apertura >
River Plate - Cerro Porteño -:-
Club Nacional - Sportivo Luqueño -:-
Club Olimpia - Sol de América -:-
12 de Octubre de Itauguá - Guaireña FC -:-
Guaraní - General Díaz -:-
San Lorenzo - Libertad -:-
Poland > Ekstraklasa 2019/2020  Poland >   Ekstraklasa 2019/2020 >
17:00 Arka Gdynia - Śląsk Wrocław -:-
17:00 Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk -:-
17:00 Jagiellonia Białystok - Wisła Płock -:-
17:00 Korona Kielce - Piast Gliwice -:-
17:00 Pogoń Szczecin - KS Cracovia -:-
17:00 Raków Częstochowa - ŁKS Łódź -:-
17:00 Wisła Kraków - Legia Warszawa -:-
17:00 Zagłębie Lubin - Lech Poznań -:-
Portugal > Primeira Liga 2019/2020  Portugal >   Primeira Liga 2019/2020 >
Gil Vicente - FC Famalicão -:-
Sporting CP - Paços de Ferreira -:-
CD Tondela - CD Aves -:-
Portimonense SC - SL Benfica -:-
Sporting Braga - Boavista -:-
Vitória Setúbal - CD Santa Clara -:-
FC Porto - CS Marítimo -:-
Os Belenenses - Vitória Guimarães -:-
Moreirense FC - Rio Ave FC -:-
Russia > Premier Liga 2019/2020  Russia >   Premier Liga 2019/2020 >
11:00 FC Ural - Rubin Kazan -:-
13:30 Arsenal Tula - Spartak Moskva -:-
16:00 Lokomotiv Moskva - FK Orenburg -:-
Russia > 1. Division 2019/2020  Russia >   1. Division 2019/2020 >
FK Nizhny Novgorod - Mordovia Saransk -:-
FK Torpedo Armavir - SKA-Energia Khabarovsk -:-
Luch-Energia - Baltika Kaliningrad -:-
Avangard Kursk - Fakel Voronezh -:-
Tekstilshchik Ivanovo - Chayka Peschanokopskoye -:-
Enisey Krasnoyarsk - Torpedo Moskva -:-
Rotor Volgograd - Spartak Moskva 2 -:-
FK Khimki - Shinnik Yaroslavl -:-
FK Krasnodar 2 - FC Neftekhimik -:-
FK Tom Tomsk - FK Chertanovo Moskva -:-
Saudi Arabia > Premier League 2019/2020  Saudi Arabia >   Premier League 2019/2020 >
17:05 Al Fateh - Al Fayha -:-
Scotland > Premiership 2019/2020  Scotland >   Premiership 2019/2020 >
15:00 Celtic FC - St. Johnstone FC -:-
15:00 Hamilton Academical - Hibernian FC -:-
15:00 Heart of Midlothian - Ross County FC -:-
15:00 Livingston FC - Aberdeen FC -:-
15:00 Motherwell FC - Kilmarnock FC -:-
15:00 St. Mirren FC - Rangers FC -:-
Scotland > Championship 2019/2020  Scotland >   Championship 2019/2020 >
15:00 Ayr United - Partick Thistle -:-
15:00 Dundee United - Alloa Athletic -:-
15:00 Dunfermline Athletic - Greenock Morton FC -:-
15:00 Inverness CT - Dundee FC -:-
15:00 Queen Of The South - Arbroath FC -:-
Scotland > League One 2019/2020  Scotland >   League One 2019/2020 >
15:00 Airdrieonians - Dumbarton FC -:-
15:00 Clyde FC - Peterhead FC -:-
15:00 Falkirk FC - Stranraer FC -:-
15:00 Montrose FC - Forfar Athletic -:-
15:00 Raith Rovers - East Fife FC -:-
Scotland > League Two 2019/2020  Scotland >   League Two 2019/2020 >
15:00 Annan Athletic - Edinburgh City FC -:-
15:00 Brechin City FC - Cowdenbeath FC -:-
15:00 Cove Rangers - Albion Rovers -:-
15:00 Queen's Park FC - Stirling Albion FC -:-
15:00 Stenhousemuir FC - Elgin City -:-
South Africa > Premier Soccer League 2019/2020  South Africa >   Premier Soccer League 2019/2020 >
14:00 Polokwane City FC - Kaizer Chiefs -:-
14:00 Black Leopards - Maritzburg United -:-
14:00 Highlands Park - Mamelodi Sundowns -:-
17:00 Orlando Pirates - BidVest Wits -:-
17:00 SuperSport United - Bloemfontein Celtic -:-
19:15 AmaZulu FC - Baroka FC -:-
South Korea > K League 1 2020  South Korea >   K League 1 2020 >
05:00 Sangju Sangmu - Jeonbuk FC -:-
07:00 Daegu FC - Pohang Steelers -:-
07:00 Gangwon FC - Busan IPark -:-
Spain > Primera División 2019/2020  Spain >   Primera División 2019/2020 >
CD Alavés - Real Sociedad -:-
FC Barcelona - CD Leganés -:-
Real Betis - Granada CF -:-
SD Eibar - Athletic Bilbao -:-
Getafe CF - Espanyol Barcelona -:-
Levante UD - Sevilla FC -:-
CA Osasuna - Atlético Madrid -:-
Real Madrid - Valencia CF -:-
Villarreal CF - RCD Mallorca -:-
Real Valladolid - Celta Vigo -:-
Spain > Segunda División 2019/2020  Spain >   Segunda División 2019/2020 >
AD Alcorcón - Sporting Gijón -:-
UD Almería - UD Las Palmas -:-
Extremadura UD - Albacete -:-
Girona FC - Racing Santander -:-
SD Huesca - CD Mirandés -:-
CD Lugo - Real Zaragoza -:-
CD Numancia - Cádiz CF -:-
SD Ponferradina - Elche CF -:-
Real Oviedo - Deportivo La Coruña -:-
Rayo Vallecano - CF Fuenlabrada -:-
CD Tenerife - Málaga CF -:-
Spain > Segunda B Grupo 1 2019/2020  Spain >   Segunda B Grupo 1 2019/2020 >
Real Oviedo B - Atlético Baleares -:-
Atlético Madrid B - UD Ibiza -:-
Real Madrid Castilla - Sporting Gijón B -:-
Getafe CF B - Racing Ferrol -:-
Celta Vigo B - Coruxo FC -:-
UD Melilla - Pontevedra CF -:-
Las Rozas CF - UD SS Reyes -:-
Marino de Luanco - Rayo Majadahonda -:-
Peña Deportiva - UD Las Palmas B -:-
UP Langreo - CF Internacional -:-
Spain > Segunda B Grupo 2 2019/2020  Spain >   Segunda B Grupo 2 2019/2020 >
UD Logroñés - Athletic Bilbao B -:-
Burgos CF - Real Unión -:-
Unionistas CF - SD Amorebieta -:-
CD Guijuelo - Arenas de Getxo -:-
CD Izarra - CA Osasuna B -:-
SD Leioa - CD Tudelano -:-
Barakaldo CF - Salamanca CF UDS -:-
Real Sociedad B - CD Leonesa -:-
CD Alavés B - CD Calahorra -:-
Haro Deportivo - Real Valladolid B -:-
Spain > Segunda B Grupo 3 2019/2020  Spain >   Segunda B Grupo 3 2019/2020 >
FC Andorra - FC Barcelona B -:-
CD Ebro - UE Llagostera -:-
UE Cornellà - Orihuela CF -:-
Lleida Esportiu - Hércules CF -:-
CD Castellón - Levante UD B -:-
Valencia CF B - Villarreal CF B -:-
CF La Nucía - AE Prat -:-
UE Olot - SD Ejea -:-
Espanyol Barcelona B - Gimnàstic -:-
CF Badalona - CE Sabadell -:-
Spain > Segunda B Grupo 4 2019/2020  Spain >   Segunda B Grupo 4 2019/2020 >
Recreativo Granada - Recreativo Huelva -:-
Villarrubia CF - Marbella FC -:-
Real Murcia - RB Linense -:-
Yeclano Deportivo - Atlético Sanluqueño CF -:-
CD Badajoz - Don Benito -:-
Sevilla Atlético - Mérida AD -:-
Cádiz CF B - UCAM Murcia CF -:-
Algeciras CF - CP Villarrobledo -:-
Córdoba CF - Talavera CF -:-
San Fernando CD - FC Cartagena -:-
Spain > Women Primera División 2019/2020  Spain >  Women Primera División 2019/2020 >
Deportivo de La Coruña - Atlético Madrid -:-
Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano -:-
Real Betis - CD Tacón -:-
Levante UD - FC Barcelona -:-
Madrid CFF - EDF Logroño -:-
Real Sociedad - Sevilla FC -:-
Valencia CF - Sporting de Huelva -:-
Athletic Bilbao - UDG Tenerife Sur -:-
Switzerland > Super League 2019/2020  Switzerland >   Super League 2019/2020 >
18:00 Neuchâtel Xamax FCS - FC St.Gallen -:-
18:00 FC Sion - FC Luzern -:-
Switzerland > Challenge League 2019/2020  Switzerland >   Challenge League 2019/2020 >
16:00 FC Schaffhausen - FC Vaduz -:-
16:30 Grasshopper Club Zürich - FC Wil 1900 -:-
16:30 SC Kriens - FC Chiasso -:-
Switzerland > Promotion League 2019/2020  Switzerland >   Promotion League 2019/2020 >
AC Bellinzona - FC Breitenrain Bern -:-
14:00 FC Black Stars Basel - FC Köniz -:-
15:00 FC Rapperswil-Jona - SC Cham -:-
16:00 Etoile Carouge FC - FC Basel II -:-
AC Bellinzona - FC Breitenrain Bern -:-
SC YF/Juventus Zürich - Stade Nyonnais -:-
FC Zürich II - Yverdon-Sport FC -:-
FC Bavois - FC Sion II -:-
Switzerland > Swiss 1.Liga Group 1 2019/2020  Switzerland >   Swiss 1.Liga Group 1 2019/2020 >
16:00 FC Echallens - FC Azzurri 90 LS -:-
16:00 FC Bulle - Team Vaud -:-
16:30 FC Vevey Sports - FC La Chaux-de-Fonds -:-
Olympique Genève - Martigny Sports -:-
BSC Young Boys II - FC Meyrin -:-
FC Naters - US Terre Sainte -:-
Switzerland > Swiss 1. Liga Group 2 2019/2020  Switzerland >   Swiss 1. Liga Group 2 2019/2020 >
15:00 FC Solothurn - FC Biel/Bienne -:-
15:00 FC Schötz - FC Langenthal -:-
16:00 SV Muttenz - FC Baden -:-
16:00 SC Buochs - FC Wohlen -:-
17:00 FC Bassecourt - Zug 94 -:-
SC Goldau - Grasshopper Club Zürich II -:-
FC Luzern II - SR Delémont -:-
Switzerland > Swiss 1.Liga Group 3 2019/2020  Switzerland >   Swiss 1.Liga Group 3 2019/2020 >
15:00 FC Wettswil-Bonstetten - FC Linth 04 -:-
15:00 FC Balzers - FC Gossau -:-
15:00 FC Thalwil - FC Dietikon -:-
16:30 FC Paradiso - USV Eschen/Mauren -:-
FC Red Star Zürich - FC St.Gallen II -:-
FC Tuggen - FC Winterthur U21 -:-
Switzerland > U16 U16 Elite 2019/2020  Switzerland >  U16 U16 Elite 2019/2020 >
13:00 FC Sion - Neuchâtel Xamax -:-
13:30 BSC Young Boys - Servette Genève -:-
13:30 FC Thun - FC Luzern -:-
13:30 Team Vaud - Grasshopper Club Zürich -:-
Turkey > SüperLig 2019/2020  Turkey >   SüperLig 2019/2020 >
İstanbul Başakşehir F.K. - Alanyaspor -:-
Beşiktaş - Antalyaspor -:-
Fenerbahçe - Kayserispor -:-
Gaziantep FK - MKE Ankaragücü -:-
Gençlerbirliği - Atiker Konyaspor -:-
Göztepe - Trabzonspor -:-
Çaykur Rizespor - Galatasaray -:-
Sivasspor - Denizlispor -:-
Yeni Malatyaspor - Kasımpaşa SK -:-
Turkey > 2. Lig Beyaz 2019/2020  Turkey >   2. Lig Beyaz 2019/2020 >
Sancaktepe Belediye - Gümüşhanespor -:-
Hekimoğlu Trabzon - Sarıyer SK -:-
Hacettepe - Samsunspor -:-
Kırklarelispor - BAKspor -:-
Inegölspor - Pendikspor -:-
Amed SK - Tarsus Idman Yurdu -:-
Çorumspor - Şanlıurfaspor -:-
Manisa FK - Afjet Afyonspor -:-
Zonguldak Kömürspor - 1922 Konyaspor -:-
Turkey > 2. Lig Kırmızı 2019/2020  Turkey >   2. Lig Kırmızı 2019/2020 >
Elazığspor - Ankara Demirspor -:-
Sakaryaspor - Karabükspor -:-
Tuzlaspor - Uşakspor -:-
Bayburt İl Özel İdare - Sivas Belediyespor -:-
Bandırmaspor - Kahramanmarasspor -:-
Niğde Anadolu FK - Bodrum Belediye -:-
Kırşehir Belediyespor - Ergene Velimeşe -:-
Kastamonuspor - Etimesgut Belediyespor -:-
Eyüpspor - Van BBSK -:-
USA > Major League Soccer 2020  USA >   Major League Soccer 2020 >
16:30 New York City FC - Vancouver Whitecaps -:-
18:00 Nashville SC - Columbus Crew -:-
19:00 Minnesota United FC - Impact de Montréal -:-
19:00 FC Cincinnati - Toronto FC -:-
19:30 Chicago Fire - Atlanta United FC -:-
USA > USL Championship 2020  USA >   USL Championship 2020 >
20:00 Atlanta United 2 - Loudoun United -:-
20:00 Austin Bold - Reno 1868 FC -:-
20:00 Charlotte Independence - New York RB II -:-
20:00 Hartford Athletic - Charleston Battery -:-
20:00 Los Angeles Galaxy II - Sacramento Republic -:-
20:00 New Mexico United - El Paso Locomotive -:-
20:00 Orange County SC - San Diego Loyal -:-
20:00 Rio Grande Valley FC - Real Monarchs SLC -:-
20:00 Saint Louis FC - Indy Eleven -:-
20:00 San Antonio FC - Phoenix Rising -:-
20:00 Tampa Bay Rowdies - North Carolina FC -:-
20:00 Tulsa Roughnecks - Las Vegas Lights FC -:-
20:00 Pittsburgh Riverhounds - Louisville City FC -:-