1st(1st leg) Shkëndija Tiranë - FC Sheriff 1:2 (1:2)
2nd (2nd leg) FC Sheriff - Shkëndija Tiranë 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 13:30 2nd (2nd leg): 23/10/2019 16:00 Winner: FC Sheriff
1st(1st leg) FK Minsk - Derby County 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Derby County - FK Minsk 7:2 (5:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 14:00 2nd (2nd leg): 22/10/2019 19:00 Winner: Derby County
1st(1st leg) APOEL Nikosia - Gabala FK 1:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Gabala FK - APOEL Nikosia 0:1 (0:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 15:00 2nd (2nd leg): 24/10/2019 11:00 Winner: APOEL Nikosia
1st(1st leg) FC Porto - FK Liepāja 4:2 (1:0)
2nd (2nd leg) FK Liepāja - FC Porto 0:3 (0:1)
1st(1st leg): 02/10/2019 15:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 16:00 Winner: FC Porto
1st(1st leg) Dinamo Kiev - KF Shkëndija 79 8:0 (4:0)
2nd (2nd leg) KF Shkëndija 79 - Dinamo Kiev 2:2 (1:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 15:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 13:30 Winner: Dinamo Kiev
1st(1st leg) Stade Rennes - FK Brodarac 2:1 (0:1)
2nd (2nd leg) FK Brodarac - Stade Rennes 0:0 (0:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 16:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 16:00 Winner: Stade Rennes
1st(1st leg) FC Viitorul Constanța - NK Domžale 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) NK Domžale - FC Viitorul Constanța 2:0 (2:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 16:00 2nd (2nd leg): 22/10/2019 17:00 Winner: NK Domžale
1st(1st leg) MTK Budapest - Zrinjski Mostar 1:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Zrinjski Mostar - MTK Budapest 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 17:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 13:30 Winner: Zrinjski Mostar
1st(1st leg) ÍA Akranes - FCI Levadia 4:0 (1:0)
2nd (2nd leg) FCI Levadia - ÍA Akranes 1:12 (0:6)
1st(1st leg): 02/10/2019 17:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 15:30 Winner: ÍA Akranes
1st(1st leg) Slovan Bratislava - PFC Ludogorets Razgrad 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) PFC Ludogorets Razgrad - Slovan Bratislava 2:4 (1:0, 1:0) pso
1st(1st leg): 02/10/2019 17:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 16:00 Winner: Slovan Bratislava
1st(1st leg) IF Elfsborg - FC Midtjylland 1:2 (0:2)
2nd (2nd leg) FC Midtjylland - IF Elfsborg 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 17:30 2nd (2nd leg): 23/10/2019 17:30 Winner: FC Midtjylland
1st(1st leg) Sogndal IL - FC Honka 3:1 (2:1)
2nd (2nd leg) FC Honka - Sogndal IL 1:1 (1:1)
1st(1st leg): 02/10/2019 17:30 2nd (2nd leg): 24/10/2019 16:30 Winner: Sogndal IL
1st(1st leg) Bohemian FC - PAOK Saloniki 1:1 (1:1)
2nd (2nd leg) PAOK Saloniki - Bohemian FC 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 02/10/2019 19:30 2nd (2nd leg): 23/10/2019 16:00 Winner: PAOK Saloniki
1st(1st leg) BSC Young Boys - Rangers FC 3:3 (0:1)
2nd (2nd leg) Rangers FC - BSC Young Boys 2:2 (1:2)
1st(1st leg): 03/10/2019 13:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 19:00 Winner: Rangers FC
1st(1st leg) FK Astana - Maccabi Petach-Tikva 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Maccabi Petach-Tikva - FK Astana 4:0 (2:0)
1st(1st leg): 05/10/2019 10:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 17:00 Winner: Maccabi Petach-Tikva
1st(1st leg) Real Zaragoza - Korona Kielce 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Korona Kielce - Real Zaragoza 1:4 (1:1)
1st(1st leg): 09/10/2019 16:00 2nd (2nd leg): 23/10/2019 15:00 Winner: Real Zaragoza