1st(1st leg) FK Rabotnički - FK Budućnost Podgorica 1:1 (0:1)
2nd (2nd leg) FK Budućnost Podgorica - FK Rabotnički 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 28/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:00 Winner: FK Budućnost Podgorica
1st(1st leg) FK Partizani - Slovan Bratislava 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Slovan Bratislava - FK Partizani dnp
1st(1st leg): 28/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016
1st(1st leg) FK Kapaz - Dacia Chişinău 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Dacia Chişinău - FK Kapaz 0:1 (0:0)
1st(1st leg): 28/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:00 Winner: FK Kapaz
1st(1st leg) St Patrick's Athletic - Jeunesse Esch 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Jeunesse Esch - St Patrick's Athletic 2:1 (1:0)
1st(1st leg): 28/06/2016 19:45 2nd (2nd leg): 05/07/2016 17:45 Winner: St Patrick's Athletic
1st(1st leg) Dila Gori - Shirak FC 1:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Shirak FC - Dila Gori 4:1 (0:0, 1:0, 1:0) pso
1st(1st leg): 30/06/2016 15:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 14:00 Winner: Shirak FC
1st(1st leg) FK Aktobe - MTK Budapest 1:1 (1:1)
2nd (2nd leg) MTK Budapest - FK Aktobe 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 15:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: MTK Budapest
1st(1st leg) UE Santa Coloma - Lokomotiva Zagreb 1:3 (0:1)
2nd (2nd leg) Lokomotiva Zagreb - UE Santa Coloma 4:1 (2:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 16:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Lokomotiva Zagreb
1st(1st leg) FK Ventspils - Víkingur 2:0 (2:0)
2nd (2nd leg) Víkingur - FK Ventspils 0:2 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 16:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: FK Ventspils
1st(1st leg) FC Admira Wacker - Spartak Myjava 1:1 (1:0)
2nd (2nd leg) Spartak Myjava - FC Admira Wacker 2:3 (1:2)
1st(1st leg): 30/06/2016 16:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:00 Winner: FC Admira Wacker
1st(1st leg) FK Bokelj - Vojvodina 1:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Vojvodina - FK Bokelj 5:0 (2:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 16:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: Vojvodina
1st(1st leg) FC Levadia - HB Tórshavn 1:1 (0:1)
2nd (2nd leg) HB Tórshavn - FC Levadia 0:2 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:00 Winner: FC Levadia
1st(1st leg) Videoton FC - FC Zaria 3:0 (1:0)
2nd (2nd leg) FC Zaria - Videoton FC 2:0 (2:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:00 Winner: Videoton FC
1st(1st leg) FK Atlantas - HJK Helsinki 0:2 (0:0)
2nd (2nd leg) HJK Helsinki - FK Atlantas 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: HJK Helsinki
1st(1st leg) Sloboda Tuzla - Beitar Jerusalem 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Beitar Jerusalem - Sloboda Tuzla 1:0 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:45 Winner: Beitar Jerusalem
1st(1st leg) FK Trakai - JK Nõmme Kalju 2:1 (0:1)
2nd (2nd leg) JK Nõmme Kalju - FK Trakai 4:1 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: JK Nõmme Kalju
1st(1st leg) Balzan FC - Neftçi PFK 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Neftçi PFK - Balzan FC 1:2 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Neftçi PFK
1st(1st leg) Dinamo Minsk - FK Spartaks 2:1 (1:0)
2nd (2nd leg) FK Spartaks - Dinamo Minsk 0:2 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Dinamo Minsk
1st(1st leg) FC Banants - Omonia Nikosia 0:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Omonia Nikosia - FC Banants 4:1 (0:0, 0:1) aet
1st(1st leg): 30/06/2016 17:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:30 Winner: Omonia Nikosia
1st(1st leg) IFK Göteborg - Llandudno FC 5:0 (3:0)
2nd (2nd leg) Llandudno FC - IFK Göteborg 1:2 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: IFK Göteborg
1st(1st leg) AIK Solna - Bala Town 2:0 (1:0)
2nd (2nd leg) Bala Town - AIK Solna 0:2 (0:2)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:30 Winner: AIK Solna
1st(1st leg) Europa FC - Pyunik FC 2:0 (2:0)
2nd (2nd leg) Pyunik FC - Europa FC 2:1 (1:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:00 Winner: Europa FC
1st(1st leg) Slavia Sofia - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Zagłębie Lubin - Slavia Sofia 3:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 17:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Zagłębie Lubin
1st(1st leg) FC Midtjylland - FK Sūduva 1:0 (0:0)
2nd (2nd leg) FK Sūduva - FC Midtjylland 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:00 Winner: FC Midtjylland
1st(1st leg) FC Zimbru - Chikhura Sachkhere 0:1 (0:1)
2nd (2nd leg) Chikhura Sachkhere - FC Zimbru 2:3 (1:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 05/07/2016 17:00 Winner: FC Zimbru
1st(1st leg) AEK Larnaca - SS Folgore/Falciano 3:0 (3:0)
2nd (2nd leg) SS Folgore/Falciano - AEK Larnaca 1:3 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:30 Winner: AEK Larnaca
1st(1st leg) FK Kukësi - FK Rudar Pljevlja 1:1 (1:0)
2nd (2nd leg) FK Rudar Pljevlja - FK Kukësi 0:1 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:30 Winner: FK Kukësi
1st(1st leg) FC Vaduz - Sileks Kratovo 3:1 (2:0)
2nd (2nd leg) Sileks Kratovo - FC Vaduz 1:2 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: FC Vaduz
1st(1st leg) FC Differdange 03 - Cliftonville FC 1:1 (1:0)
2nd (2nd leg) Cliftonville FC - FC Differdange 03 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:45 Winner: Cliftonville FC
1st(1st leg) Odds BK - IFK Mariehamn 2:0 (0:0)
2nd (2nd leg) IFK Mariehamn - Odds BK 1:1 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Odds BK
1st(1st leg) Široki Brijeg - Birkirkara FC 1:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Birkirkara FC - Široki Brijeg 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 05/07/2016 16:45 Winner: Birkirkara FC
1st(1st leg) Gabala FK - FC Samtredia 5:1 (3:0)
2nd (2nd leg) FC Samtredia - Gabala FK 2:1 (1:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:00 Winner: Gabala FK
1st(1st leg) Maccabi Tel Aviv - ND Gorica 3:0 (2:0)
2nd (2nd leg) ND Gorica - Maccabi Tel Aviv 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:15 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:30 Winner: Maccabi Tel Aviv
1st(1st leg) PFC Beroe - Radnik Bijeljina 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Radnik Bijeljina - PFC Beroe 0:2 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 18:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: PFC Beroe
1st(1st leg) NK Domžale - FC Lusitanos 3:1 (3:1)
2nd (2nd leg) FC Lusitanos - NK Domžale 1:2 (1:2)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:30 Winner: NK Domžale
1st(1st leg) NSÍ Runavík - Shakhter Soligorsk 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Shakhter Soligorsk - NSÍ Runavík 5:0 (2:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: Shakhter Soligorsk
1st(1st leg) KF Teuta Durrës - FK Kairat 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) FK Kairat - KF Teuta Durrës 5:0 (2:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 15:45 Winner: FK Kairat
1st(1st leg) Connah's Quay Nomads - Stabæk IF 0:0 (0:0)
2nd (2nd leg) Stabæk IF - Connah's Quay Nomads 0:1 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:15 2nd (2nd leg): 07/07/2016 18:00 Winner: Connah's Quay Nomads
1st(1st leg) Spartak Trnava - Hibernians FC 3:0 (2:0)
2nd (2nd leg) Hibernians FC - Spartak Trnava 0:3 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:15 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: Spartak Trnava
1st(1st leg) SP La Fiorita - Debreceni VSC 0:5 (0:2)
2nd (2nd leg) Debreceni VSC - SP La Fiorita 2:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Debreceni VSC
1st(1st leg) FK Čukarički-Stankom - FK Ordabasy 3:0 (0:0)
2nd (2nd leg) FK Ordabasy - FK Čukarički-Stankom 3:3 (1:3)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:30 2nd (2nd leg): 07/07/2016 13:00 Winner: FK Čukarički-Stankom
1st(1st leg) Aberdeen FC - CS FOLA Esch 3:1 (0:0)
2nd (2nd leg) CS FOLA Esch - Aberdeen FC 1:0 (1:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:45 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:30 Winner: Aberdeen FC
1st(1st leg) Linfield FC - Cork City 0:1 (0:0)
2nd (2nd leg) Cork City - Linfield FC 1:1 (0:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 19:45 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:45 Winner: Cork City
1st(1st leg) Shamrock Rovers - Rovaniemi PS 0:2 (0:1)
2nd (2nd leg) Rovaniemi PS - Shamrock Rovers 1:1 (1:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 20:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:00 Winner: Rovaniemi PS
1st(1st leg) Heart of Midlothian - FC Infonet 2:1 (2:1)
2nd (2nd leg) FC Infonet - Heart of Midlothian 2:4 (0:3)
1st(1st leg): 30/06/2016 20:00 2nd (2nd leg): 06/07/2016 16:45 Winner: Heart of Midlothian
1st(1st leg) KF Shkëndija 79 - KS Cracovia 2:0 (1:0)
2nd (2nd leg) KS Cracovia - KF Shkëndija 79 1:2 (0:1)
1st(1st leg): 30/06/2016 20:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:00 Winner: KF Shkëndija 79
1st(1st leg) Breiðablik - FK Jelgava 2:3 (1:3)
2nd (2nd leg) FK Jelgava - Breiðablik 2:2 (1:2)
1st(1st leg): 30/06/2016 20:15 2nd (2nd leg): 07/07/2016 16:30 Winner: FK Jelgava
1st(1st leg) KR Reykjavík - Glenavon FC 2:1 (1:1)
2nd (2nd leg) Glenavon FC - KR Reykjavík 0:6 (0:2)
1st(1st leg): 30/06/2016 20:15 2nd (2nd leg): 07/07/2016 19:45 Winner: KR Reykjavík
1st(1st leg) Valur Reykjavík - Brøndby IF 1:4 (0:0)
2nd (2nd leg) Brøndby IF - Valur Reykjavík 6:0 (3:0)
1st(1st leg): 30/06/2016 22:00 2nd (2nd leg): 07/07/2016 17:30 Winner: Brøndby IF